Ako si vybrať puzdro pre svoj smartfón

Pri výbere puzdra pre smartfón by ste mali venovať pozornosť typu a materiálom príslušenstva.

Ako si vybrať puzdro pre smartfón: na čo sa zamerať

výber puzdra pre váš smartfón

Hlavnými kritériami pre výber prípadu sú:

 1. Kompatibilita;
 2. Typ prípadu;
 3. Materiál puzdra;
 4. Ďalšie funkcie.

Parametre výberu

Rôzne technické vlastnosti puzdier určujú ich praktickosť a trvanlivosť. Ale každé takéto príslušenstvo chráni váš smartfón – bez ohľadu na materiál a ďalšie špecifikácie.

Kompatibilita

Existujú dva typy puzdier – puzdrá určené pre konkrétny smartfón a univerzálne puzdrá. Prvé sa vyznačujú maximálnou kompatibilitou s konkrétnym modelom zariadenia – nezakrývajú mikrofóny s potlačením šumu, neblokujú prístup k externým konektorom atď..

Univerzálne kryty sú lacnejšie a ľahšie dostupné v maloobchodných predajniach aj online. Takéto puzdro však nemusí tesne priliehať k vášmu smartfónu a môže tiež zakrývať potrebné funkčné otvory – fotoaparát, nabíjací konektor, reproduktor, mikrofón atď.. Pri kúpe univerzálneho príslušenstva by ste preto mali venovať pozornosť jeho kompatibilite s vaším existujúcim smartfónom.

Typ prípadu

Existujú tieto typy prípadov:

 1. Nárazník. Vonkajší obal s vysokou hustotou pre váš smartfón. Kryje zadnú stranu a boky a chráni obrazovku pri páde na zem. Pôsobí ako ochrana proti nárazom. Nevýhoda – smartfón je vďaka tomu väčší a ťažší;
 2. Prípad. „Vrecko“, do ktorého si vložíte smartfón. Nevýhodou je, že mimo puzdra je zariadenie náchylné na nárazy, pády a škrabance;
 3. Flipové puzdro. Puzdro, ktoré pokrýva zadný panel, boky aj obrazovku smartfónu. Otvára sa otočením krytu nahor. Dobrá ochrana pre váš smartfón;
 4. „Kniha“. Podobné flipovému puzdru, ale otvára sa do strany – ako kniha.

!

Nárazníky, knihy a flipové puzdrá sú vhodné na každodenné použitie.

Materiál puzdra

Puzdrá môžu byť vyrobené z týchto materiálov:

 1. Silikón alebo guma. Chráni pred poškriabaním a drobnými nárazmi;
 2. Koža. Chráni pred poškriabaním a drobnými nárazmi;
 3. Plastové. Chráni pred poškriabaním a silnými nárazmi.
 4. Existujú kombinované verzie – napr. plastové s gumovými alebo silikónovými okrajmi alebo gumové či silikónové s plastovými vložkami. Lepšia ochrana v prípade pádu.

Ďalšie funkcie

Funkčnosť

Medzi najpraktickejšie doplnky patria:

 1. Kompatibilné s NFC. Umožňuje používať Android Pay a iné bezkontaktné platobné systémy;
 2. Kompatibilita bezdrôtového nabíjania. Smartfón môžete indukčne nabíjať bez toho, aby ste museli odstrániť puzdro;
 3. „Okná“ – výrezy na kryte puzdra, cez ktoré môžete vidieť obrazovku smartfónu. V niektorých prípadoch dokonca umožňujú prijímať hovory bez toho, aby ste museli puzdro odstrániť;
 4. Zabudovaná prídavná batéria. Nabíja smartfón počas používania;
 5. Spojovací materiál. Môžete ich použiť na upevnenie telefónu v rukách, na opasku alebo na inom povrchu;
 6. Extrémne zabezpečenie. Puzdrá úplne zabraňujú prenikaniu vlhkosti a prachu do smartfónu a zároveň slúžia ako ochrana pri nárazoch. Bohužiaľ je takmer nemožné používať zariadenie v nich.

Puzdro s ďalšími funkciami by ste si mali vybrať len v prípade potreby.

V nasledujúcich článkoch vám naši odborníci prezradia, ako si vybrať ochranné sklo pre váš smartfón a tajomstvá výberu batérie pre váš telefón.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: