Čo je lepšie, soundbar alebo systém domáceho kina

Milovníci kvalitného zvuku a domáceho sledovania obľúbených filmov postupne modernizujú svoje audio a video zariadenia. Zároveň väčšina z nich uvažuje, či je lepšie vybrať si do domácnosti relatívne nový soundbar alebo rokmi overený audio systém – systém domáceho kina? Naši odborníci vykonali podrobnú porovnávaciu analýzu oboch zariadení a sú pripravení podeliť sa o svoje zistenia.

domáce kino

Vlastnosti a výhody

O subwooferoch

Aby ste pochopili, ktoré zvukové zariadenie je pre vás najvhodnejšie, musíte mať jasnú predstavu o tom, na aký účel je soundbar určený a na aký účel je určené vaše domáce kino. Ten je navrhnutý ako kompaktnejšia a nemenej funkčná alternatíva kinosály. Soundbar je v podstate zvukový panel, ktorý dokáže mnohonásobne zlepšiť kvalitu zvuku a hlasitosť prehrávania.

Takéto panely sú zvyčajne multifunkčné: všetko závisí najmä od typu audio systému a výrobcu.Soundbary sa vyberajú podľa typu televízora LCD a jeho uhlopriečky. Umiestnite ho presne pred obrazovku, aby bol zvuk čo najviac zosilnený a objemný. Existujú takzvané 3D soundbary, ktoré predstavujú sériu reproduktorov usporiadaných prísne za sebou. Aby sa dosiahla čo najlepšia kvalita zvuku, musia byť umiestnené v prísnom uhle a v určitej vzdialenosti.

DÔLEŽITÉ.Väčšina soundbarov má takzvaný reproduktor „driver“ zabudovaný v malej konštrukcii. Subwoofery tiež nie sú príliš veľké. TakžeVhodnejšie pre kompaktné miestnosti: Štýlový vzhľad bez neporiadku v podobe reproduktorov a káblov a čistý, vysokokvalitný zvuk.

Funkcie systému domáceho kina

Na druhej strane domáce kino je súbor zariadení navrhnutých na poskytovanie vysokokvalitného viackanálového zvuku v širokom rozsahu formátov priestorového zvuku. Niekoľko výkonných reproduktorov (umiestnených presne po obvode miestnosti), zosilňovač, reproduktorový systém a zariadenie, ktoré zabezpečuje čo najčistejší a najživší obraz.

Diskrétne systémy domáceho kina sú vybavené množstvom satelitov a subwooferov, ktoré dokážu roztriasť okná na vašich. Takýto efekt však nie je možné dosiahnuť pomocou soundbaru. Väčšina z nich je štandardne konfigurovaná bez akýchkoľvek vychytávok alebo špeciálnych funkcií. Mnohé modely majú diaľkové ovládanie, nie je potrebný samostatný prijímač. To je ich príťažlivosť – estetika ich vzhľadu, ktorá sa premieta do prevádzkového komfortu.

Keď už hovoríme o domácich kinách, nemožno nespomenúť množstvo audio a video vstupov pre rôzne komponenty (vrátane viackanálových diskrétnych systémov, DVD. Blu-ray atď.). Prijímač domáceho kina dokáže dekódovať štandardné formáty Dolby Digital aj rozšírené formáty (napr. Dolby Digital ex).

Porovnanie výhod a nevýhod zariadení

soundbar

Skúsme teraz spojiť všetky vyššie uvedené možnosti a zistiť, ktorá z nich je lepšia.

DOSTUPNOSŤNEVÝHODY
SUNDBAR+ KOMPAKTNÁ VEĽKOSŤ;

+ VYSOKOKVALITNÝ ČISTÝ ZVUK;

+ DOSTUPNOSŤ DIAĽKOVÉHO OVLÁDANIA;

+ REPRODUKCIA ZVUKU AKÉHOKOĽVEK FORMÁTU;

+ K DISPOZÍCII JE PRIPOJENIE USB KĽÚČA;

+ INTEGROVANÍ HRÁČI.

– NUTNOSŤ VYBRAŤ SI ZARIADENIE STRIKTNE V ZÁVISLOSTI OD VEĽKOSTI UHLOPRIEČKY TELEVÍZORA;

– NEDOSTATOČNÁ KVALITA ZVUKU A PRIESTOROVÝ ZVUK.

DOMÁCE DIVADLO+ŠPIČKOVÝ ZVUK + DOSTUPNOSŤ VIACERÝCH ZVUKOVÝCH EFEKTOV (SYSTÉMY TRIEDY HI-FI);

+ MOŽNOSŤ PRISPÔSOBIŤ PARAMETRE DOMÁCEHO KINA OSOBITOSTIAM A VEĽKOSTI MIESTNOSTI;)

+ MOŽNOSŤ DIAĽKOVÉHO OVLÁDANIA OBRAZU A ZVUKU.

-VEĽKÝ POČET RÔZNYCH KÁBLOV;

– NÁROČNÉ NASTAVENIE, KTORÉ SI VYŽADUJE DLHÉ UČENIE;

– VYSOKÁ CENA.

Pre vašu informáciu.Existuje množstvo bezdrôtových modelov domáceho kina, ktoré sú mega schopné a pohodlné, ale majú rovnako vysokú cenu.

Ako si vybrať?

Ak to zhrnieme, domáce kiná aj soundbary majú mnoho výhod. Výber vhodného zariadenia by mal byť založený na osobných preferenciách, najmä na tom, ako sa cítite pri počúvaní zvuku zariadenia, a na vlastnostiach miestnosti, v ktorej má byť zariadenie nainštalované.

  1. Ak je vaša miestnosť malá a máte málo miesta, ale chcete si vychutnať kvalitný zvuk, dobrý soundbar je dobrou voľbou.

  2. Pre audiofila/filmu je výkonný audio systém s viacerými doplnkami lepšou alternatívou k návšteve kina. Zvážte tiež umiestnenie a typ stien, miesto, kde budú reproduktory stáť, veľkosť miestnosti – to všetko v konečnom dôsledku ovplyvní zvuk v nemalej miere.

Šťastné nakupovanie!

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: