Ktorý výrobok je lepší – Mederma alebo Contraktubex?

Na odstránenie pooperačných a drobných jaziev, ktoré zostávajú ako následok hlbokého poranenia kože, je účinné používať moderné prostriedky novej generácie. Chápeme, aké ťažké môže byť vybrať liek, ktorý funguje, pretože problém vôbec nie je triviálny. Preto sme porovnali a analyzovali, či je lepšia Mederma alebo Contraktubex.

Mederma – vlastnosti

Mederma

Mederma sa vzťahuje na moderné lieky novej generácie, ktorých účinok je zameraný na urýchlenie regenerácie tkaniva. Má tiež protizápalové a fibrinolytické účinky. Všetky zložky prípravku sa navzájom dobre dopĺňajú a vytvárajú jedinečný vzorec na vyhladzovanie a odstraňovanie kolagénových jaziev.

V zložení sú prítomné tieto látky:

 1. Cefalín – má baktericídny účinok, zabraňuje zápalovým a hnisavým komplikáciám;

 2. alantoín – zabraňuje nepríjemným príznakom, ktoré sprevádzajú proces tvorby jaziev, odstraňuje svrbenie, upokojuje pokožku;

 3. Pomocné zložky – aróma, voda, kyselina sorbová, xantán a metylparabén.

Vďaka svojmu zloženiu má výrobok komplexný účinok na pokožku v prípade jaziev. Látky prispievajú k odstráneniu defektov ich zmäkčením a vyhladením. Zabraňuje tiež alergiám a má antiproliferačný účinok. Keratolytický účinok spôsobený alantoínom zasa zlepšuje prenikanie všetkých látok do vrstiev kože.

Contraktubex – vlastnosti

Contraktubex

Contraktubex obsahuje aj alantoín. Ďalšími účinnými látkami sú heparín a cibuľový extrakt. Činnosť zameraná na zníženie prerastania jazvovitého tkaniva a jeho postupnú resorpciu. Zabraňuje vzniku zápalu, zmierňuje svrbenie a začervenanie. Lieky výborne zmierňujú pocit napätia v oblasti jazvy a robia ju menej viditeľnou.

Dôležité je, že sa môže používať už od 6 mesiacov pod lekárskym dohľadom. Je bezpečný aj počas tehotenstva a dojčenia. Odporúča sa používať bezprostredne po uzavretí rany, keď sa začína proces tvorby jaziev. Nemá systémový účinok na organizmus, preto sa môže používať dlhodobo.

Je to jeden z mála liekov na jazvy, ktorý je registrovaným liekom. Jeho účinnosť bola preukázaná vo viacerých medzinárodných štúdiách.

Indikácie

Prípravky obsahujú aktívne farmaceutické zložky, ktoré majú kombinovaný účinok. Gély majú indikácie a kontraindikácie, ktoré lekár pred predpísaním zváži. Pri liekoch musíte byť opatrní, existujú obmedzenia a riziko vedľajších účinkov. Je potrebné poradiť sa s dermatológom alebo chirurgom, aby vám predpísal najúčinnejší a najbezpečnejší liek.

Aké sú indikácie na použitie lieku Mederma:

 1. Hypertrofické oblasti kože;

 2. Pooperačné keloidné jazvy;

 3. Drobné poškodenie pokožky spôsobené akné;

 4. Účinky resurfacingu pleti a dermabrázie.

To tiež dostane dobré hodnotenie pre strie, strie, ktoré sa objavujú u žien po pôrode a v dôsledku drastického úbytku hmotnosti. Lekári zaznamenávajú pozitívny účinok gélu pri niektorých dermatologických patologických stavoch, najmä pri seboroickej dermatitíde.

Je však dôležité si uvedomiť, že rôzne dermatitídy si vyžadujú špecifickú liečbu. Niektoré liečebné látky môžu zhoršiť kožné prejavy. Všetky aspekty liečby a ukončenia liečby by sa mali prediskutovať s ošetrujúcim lekárom.

Contraktubex má nasledujúce indikácie:

 1. Poúrazové a pooperačné jazvy;

 2. hypertrofické defekty kože;

 3. Striktúry po pôrode;

 4. šľachové kontraktúry po úraze;

 5. Atrofické jazvy spôsobené furunkulózou a akné;

 6. Stav po popálení, keď sa objavia deformácie kože.

Odporúča sa aj na prevenciu vzniku jaziev. Gél sa môže používať po operáciách a poraneniach, pri ktorých hrozí riziko zjazvenia.

Odkaz! Nová forma populárneho lieku – náplasť Contraktubex. Je určený na použitie cez noc. Účinné látky sa aplikujú na vnútornú stranu náplasti a ich uvoľňovanie sa začne po aplikácii na požadovanú oblasť pokožky. Môže byť doplnkom k aplikácii gélu, ktorý prispeje k zosilneniu účinku proti poškriabaniu.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Existuje len málo kontraindikácií pre oba gély. Nepoužívajte, ak ste precitlivení na zložky. Prípravky proti jazvám sú po dlhodobej liečbe dobre znášané.

Gély proti poškriabaniu možno predpísať deťom od 6 mesiacov, ale len pod dohľadom lekára. Contraktubex je preferovaný prípravok v tehotenstve. Nemá systémový účinok a jeho zložky nemôžu prechádzať cez placentu ani do materského mlieka. Žiadne údaje o rizikách gélu Mederma počas tehotenstva, preto sa môže predpisovať pod lekárskym dohľadom.

Pokiaľ ide o vedľajšie účinky, riziko vedľajších účinkov je minimálne, ak sa výrobok používa správne. Zvýšená pravdepodobnosť pri kontraindikáciách a v kombinácii s inými liekmi.

Aby sa predišlo komplikáciám a vedľajším účinkom, treba lekárovi oznámiť výskyt akýchkoľvek ochorení. Hneď ako pocítite nepríjemné príznaky, mali by ste prestať gél používať a vyhľadať pomoc dermatológa alebo chirurga.

V niektorých prípadoch sa môže vyskytnúť neznášanlivosť výrobku, aj keď je klasifikovaný ako bezpečný. Vždy si buďte vedomí rizík samoliečby.

Porovnávacia tabuľka vedľajších účinkov gélov Mederma a Contraktubex:

Vedľajšie účinky gélu Mederma

Vedľajšie účinky gélu Contraktubex

Kožné prejavy vo forme vyrážky

Lokálne alergické reakcie

Dráždivý pocit v oblasti aplikácie

Aktívne odlupovanie kože

Brnenie a pálenie

Začervenanie, lokálne zvýšenie teploty

Červenanie

pocit pálenia a svrbenia v oblasti aplikácie

Uvedené vedľajšie účinky sa nepovažujú za ohrozenie zdravia. Liečia sa symptomatickými liekmi. Nepríjemné pocity zvyčajne zmiznú okamžite po ukončení aplikácie gélu. Ak príznaky pretrvávajú, mali by ste navštíviť lekára.

Dávkovanie a spôsob aplikácie

Každý liek má návod na použitie, dávkovanie a trvanie liečby. Mederma sa aplikuje na jazvu masírovaním oblasti počas niekoľkých minút. Odporúča sa vykonávať cik-cak pohyby s ľahkým tlakom. Aplikuje sa 3-4-krát denne. Trvanie kurzu – do 3 mesiacov.

Contraktubex sa aplikuje na požadovanú oblasť kože až 3-krát denne. Pri dlhodobých jazvách sa odporúča naniesť prípravok na gázový obväz a nechať ho na pokožke počas spánku. Gél sa aplikuje na jednotlivé časové úseky. Contraktubex sa môže používať až 3-4 mesiace. Dlhé prerušenie liečby sa neodporúča.

Odkaz! Contraktubex by sa nemal aplikovať na miesta s granuláciou. Na prevenciu jaziev sa môže použiť až po epitelizácii.

Cena a analógy

Priemerná cena Medermy je 650 Euro, cena Contraktubexu začína od 600 Euro.

Medzi účinné prostriedky na jazvy s podobnými účinkami patria:

 1. Kelofibráza;

 2. Solcoseryl;

 3. Fermenkol;

 4. Dexpantenol;

 5. Madecassol.

Každý výrobok má svoje vlastné indikácie a kontraindikácie. Samostatný výber výrobku môže byť neúčinný a nebezpečný. Použitie analógov sa prediskutuje s lekárom.

Takže, ktorý liek je lepší – názor lekárov a pacientov

Keď je potrebné odstrániť keloidné jazvy, lekári uprednostňujú Contraktubex. Pri menších poškodeniach pokožky je Mederma účinná. Ten je považovaný za jeden z najlepších pre ženy počas tehotenstva a dojčenia.

Mederma získava pozitívnu spätnú väzbu od lekárov a pacientov vďaka dobrému hydratačnému účinku a zlepšeniu prekrvenia v oblasti aplikácie. Jeho aplikácia chráni pred rizikom zápalu a hnisania. Nevýhodou je nedostatočná účinnosť pri dlhodobých jazvách. Na úplné odstránenie jazvy sa musí používať najmenej 6 mesiacov bez prerušenia.

Contraktubex sa najlepšie používa na hlboké jazvy. Poskytuje hmatateľný účinok na starnúce defekty pokožky. Stimuluje tvorbu nových buniek, takže sa pokožka rýchlo obnovuje. Čerstvé jazvy dokáže odstrániť doslova za 1 mesiac.

Mederma sa najlepšie používa na čerstvé jazvy. Contraktubec lieči staré jazvy. V prípade absencie kontraindikácií môže druhý z nich nahradiť prvý, ale nie vždy naopak.

Môžeme konštatovať, že Contraktubex je silnejší a účinnejší na odstraňovanie jaziev. Mederma môže byť dobrým riešením pre drobné nedokonalosti pleti. Dermatológ vám po vyšetrení s istotou povie, ktorý výrobok je vhodný.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Comments: 1
 1. Matej

  Ktorý výrobok odporúčate viac – Mederma alebo Contraktubex? Zaujíma ma, ktorý z týchto produktov je účinnejší pri zmierňovaní jaziev. Ak máte s niektorým z týchto výrobkov skúsenosti, prosím, poraďte mi, ktorý by som mal zvoliť. Ďakujem!

  Odpovedať
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: