Porovnanie laktátu a citrátu horčíka | Určenie najlepšieho produktu

Droga

Výhody

Nevýhody

Laktát horčíka

Lepšie pre gastrointestinálne stavy

V prípade potreby sa odporúča pre tehotné ženy

Všeobecné kontraindikácie

Citrát horčíka

Rýchlo sa vstrebáva

Vysoká biologická dostupnosť až 38 %

Okrem toho sa používa ako preháňadlo

Všeobecné kontraindikácie

Horčík

Laktát horečnatý – Popis

Laktát horčíka je látka, ktorá sa používa na doplnenie horčíka v tele. Je to životne dôležitý prvok, ktorý je prítomný vo všetkých tkanivách ľudského tela. Podieľa sa na metabolizme, podporuje príjem energie a tvorbu.

Laktát horčíka je súčasťou liekov, ktorých cieľom je normalizovať hladinu horčíka.

Zoznam liekov s touto zložkou zahŕňa:

  1. Duovit;

  2. Horčík B6;

  3. Magnézium Plus;

  4. Magnistad;

  5. Horčík Plus B6;

  6. Magnelis B6.

Vyrába sa synteticky. Je to minerálny doplnok, ktorý sa používa na liečbu a prevenciu hypomagnezémie.

Kontraindikácie

Prípravok obsahujúci túto zložku sa nesmie užívať v prípade precitlivenosti na ňu alebo prejavov alergických reakcií. Každý liek má svoje vlastné kontraindikácie, ktoré je potrebné vziať do úvahy pred začatím jeho užívania.

Nežiaduce účinky

Hypermagnezémia sa vyskytuje, keď sa látka užíva vo vysokých dávkach. Vyznačuje sa príznakmi, ako sú nevoľnosť s vracaním, návaly horúčavy, smäd, zníženie tlaku, závraty, poruchy vedomia, zníženie šľachových reflexov, arytmia. V závažných prípadoch je bez rýchlej lekárskej pomoci možná kóma a zástava srdca.

Dávkovanie

Denná dávka laktátu horčíka je 50 mmol. Frekvencia a trvanie liečby individuálne podľa lekárskych indikácií.

Pre koho je vhodný?

Hlavnou indikáciou na použitie komplexov vitamínov a minerálov a liekov s obsahom laktátu horčíka je hypomagneziémia. Abnormálne účinky zahŕňajú arytmiu, záchvaty, únavu, depresiu.

Horčík

Citrát horečnatý – popis

Citrát horečnatý je zdrojom horčíka, ktorý sa získava z kyseliny citrónovej, citrusových šupiek, ovocia, borovicového ihličia. Má rovnaké indikácie a kontraindikácie ako magnéziumlaktát.

Túto látku možno vidieť v prípravkoch, ako sú napr:

  1. Magnézium Diasporal 300;

  2. Magvit;

  3. Horčík B6 Forte;

  4. Magnelis B6 Forte.

Kontraindikácie

Nepoužívať v prípade precitlivenosti.

Nežiaduce účinky

Pri užívaní vysokých dávok vzniká hypermagnezémia. Existuje aj možnosť hnačky.

Dávkovanie

Štandardná dávka látky je 300-450 mg/deň.

Pre koho je vhodný?

Citrát horečnatý je indikovaný na liečbu príznakov hypomagneziémie. Niektoré výrobky sa používajú ako osmotické preháňadlá.

Ktorý liek je lepší?

Ak vezmeme do úvahy rozdiely medzi látkami, významný je len stupeň rozpustnosti, a teda stráviteľnosti. Farmakokinetické štúdie ukazujú, že citrát má najlepšiu biologickú dostupnosť, ktorá dosahuje 38 %. To naznačuje, že citrát horečnatý sa v tele najlepšie vstrebáva.

Ak sa vyskytnú závažné príznaky hypomagneziémie, je lepšie zvoliť výrobky s citrátom horečnatým, pretože budú pôsobiť rýchlejšie. Pri rôznych gastrointestinálnych ochoreniach je lepšie zvoliť prípravky na báze laktátu horčíka, pretože vďaka ich pomalej absorpcii budú mať šetrný účinok na žalúdočnú sliznicu. Laktát horčíka sa odporúča zvoliť aj tehotným ženám, ak je to potrebné.

Poraďte sa s lekárom o pomoci pri výbere najlepšieho doplnku horčíka. Každý liek má svoje vlastné špecifiká a môže viesť k rôznym nežiaducim účinkom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: