Vitrum Prenatal vs Elevit® Porovnávame Vitrum Prenatal a Elevit®, aby sme našli ten najlepší

Vitrum

Výhody

Nevýhody

Používa sa pred, počas a po tehotenstve

Bez fosforu

Mierne kontraindikované

Nižšie je uvedené dávkovanie niektorých látok

Nízke riziko vedľajších účinkov

Pri závažnom nedostatku je potrebné užívať spolu s inými liekmi

Vyššia koncentrácia vitamínu E, ktorý zvyšuje šancu na otehotnenie

Eliminuje riziko anémie a avitaminózy

Elevit

Výhody

Nevýhody

Obsahuje fosfor, ktorý je nevyhnutný pre vývoj kostí

Ďalšie kontraindikácie

Bezpečné pre tehotné ženy

Bez jódu, chrómu, selénu a molybdénu

Vyšší obsah vitamínu B, ktorý znižuje pravdepodobnosť vzniku hydrocefalu

Náklady sú vyššie

Nepoužíva sa pri ochoreniach močového systému

Priaznivý účinok pri užívaní antibiotík

Zlepšuje stav v prípade toxikózy

Vitrum Prenatal popis

Vitrum Prenatal Forte

Vitrum sa používa na doplnenie chýbajúcich látok v tele. Prípravok sa môže podávať v období po pôrode. K dispozícii vo forme tabliet od spoločnosti Unipharm, Inc.

Multivitamínový komplex má pozitívny vplyv na imunitný systém, znižuje riziko avitaminózy a nedostatku vápnika, ktoré sa často vyskytujú počas tehotenstva. Liečba zabraňuje anémii z nedostatku železa a predchádza niektorým vrodeným chybám. Účinné látky pôsobia ako regulátory metabolických procesov.

Vitrum obsahuje tieto komponenty:

 1. ;

 2. ;

 3. 3;

 4. ;

 5. 1;

 6. 2;

 7. 6;

 8. 12;

 9. 9;

 10. PP.

Vitrum complex obsahuje aj zinok, vápnik, železo a pomocné látky.

Výskum a účinnosť

Vitrum má liečivý status, čo je výhoda. Uprednostňujú sa komplexy vitamínov a minerálov, ktoré sa považujú skôr za lieky ako za výživové doplnky. Dôvodom je, že sa nepodrobujú serióznym klinickým skúškam a požiadavky na ne nie sú také prísne.

Vitamínový komplex musí obsahovať celý rad minerálov a vitamínov vrátane antioxidantov, jódu, železa, kyseliny listovej. Všetky tieto látky sú prítomné v produkte Vitrum. Účinnosť a bezpečnosť produktu bola preukázaná v 8 štúdiách. Je indikovaný na prevenciu komplikácií.

Zdroje:

 1. Otvorená randomizovaná porovnávacia štúdia účinnosti, znášanlivosti a bezpečnosti lieku Vitrum Forte u pacientok v 28.-32. týždni tehotenstva s hroziacim predčasným pôrodom. FUV RSMU Bushtyreva I..

 2. Charakteristika imunitných parametrov u tehotných žien s rizikom tehotenských komplikácií po užívaní lieku Vitrum Forte. GUUU NIKI RAMN 2005. Passman H..

 3. Správa o klinickom skúšaní Vitrum Forte u tehotných žien s preeklampsiou. 2007. Kurbanov D..

Kontraindikácie

Vitrum je kontraindikované v prípade alergie na jeho zložky. Lieku sa treba vyhnúť v prípade hypervitaminózy, nadmerného množstva vápnika, nadmerného hromadenia železa, urolitiázy.

Tehotenské vitamíny

Nežiaduce účinky

Komplex je dobre tolerovaný vzhľadom na dávkovanie.

Zriedkavé vedľajšie príznaky užívania lieku Vitrum sú:

 1. Kožná vyrážka;

 2. bolesti hlavy;

 3. ospalosť;

 4. začervenanie;

 5. Gastrointestinálne poruchy;

 6. pálenie záhy;

 7. anafylaktický šok;

 8. opuch;

 9. horúčka;

 10. hyperkalciémia;

 11. Zlyhanie obličiek;

 12. arytmia.

Pri dlhodobom užívaní existuje riziko zvýšeného obsahu vápnika v moči, seboroických vyrážok, parézy, suchej kože, vypadávania vlasov.

Dávkovanie

Vitrum sa užíva 1 tableta denne. Dĺžku liečby určuje lekár.

Kto je vhodný

Vitrum používané počas plánovania, počas tehotenstva a v období po pôrode na doplnenie látok v tele.

Retinol – podporuje normálny vývoj organizmu, ovplyvňuje zrak. Vitamín E má priaznivý vplyv na bunkovú štruktúru, má antioxidačný účinok, ktorý zabraňuje pôsobeniu radikálov. Vitamín C reguluje metabolizmus hormónov, aminokyselín a sacharidov. Je zodpovedný za zrážanie krvi, zvyšuje odolnosť organizmu voči nepriaznivým faktorom.

Vitamíny skupiny B sa podieľajú na bunkovom metabolizme. Kyselina listová je zodpovedná za normálny vývoj obehového a imunitného systému. Vitamín D má priaznivý vplyv na kostné tkanivo. Spolu s vápnikom a zinkom zabraňuje vzniku krivice.

Popis Elevit

Elevit

Elevit, komplex vitamínov a minerálov, odporúčaný počas tehotenstva. K dispozícii vo forme tabliet od spoločnosti Rottendorf Pharma.

Komplex Elevit obsahuje 12 vitamínov, 4 minerály a 3 stopové prvky:

 1. Vitamín A – syntetizuje lipidy, bielkoviny, mukopolysacharidy, zabezpečuje zdravú pokožku, sliznice a zrakové orgány;

 2. B1 – ovplyvňuje fungovanie NS;

 3. B2 – podporuje regeneráciu, regeneruje pokožku;

 4. B6 – podporuje štruktúru kostí, zubov, má pozitívny vplyv na erytropoézu;

 5. B12 – podporuje normálnu funkciu nervového systému;

 6. C – podieľa sa na procesoch zrážania krvi, reguluje metabolizmus v spojivovom tkanive, stimuluje tvorbu hormónov, normalizuje priepustnosť kapilár;

 7. D3 – udržuje rovnováhu minerálov, zabraňuje vzniku rachitídy;

 8. E – pôsobí ako prírodný antioxidant;

 9. Biotín – podporuje normálne vstrebávanie bielkovín;

 10. Pantotenát vápenatý – podieľa sa na metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín;

 11. Kyselina listová – na prevenciu vrodených defektov neurálnej trubice;

 12. Horčík – syntetizuje bielkoviny;

 13. Vápnik – podieľa sa na vývoji kostí, prenose nervových impulzov, kontrakcii svalov;

 14. Fosfor – podieľa sa na energetickom metabolizme, tvorbe kostného tkaniva;

 15. Mangán – pomáha mineralizovať kostné tkanivo;

 16. Zinok – potrebný pre regeneračné procesy, tvorbu kostry plodu;

 17. Meď – potrebná pre metabolizmus železa a normálnu funkciu červených krviniek.

Výskum a účinnosť

Elevit Pronatal sa používa na prevenciu gestózy vďaka svojmu priaznivému účinku na endotel. Používanie prípravku zabezpečuje korekciu horčíka, vápnika a ďalších živín. Vytváranie priaznivých podmienok pre príjem vitamínov A a E. Prípravok významne podporuje antioxidačný systém tehotných žien, pri ktorého poruchách existuje riziko endotelovej dysfunkcie.

Ako preventívne opatrenie sa odporúča, aby sa Elevit užíval počas 1-2-3 trimestrov tehotenstva v 1 cykle trvajúcom 1 mesiac. Ak je vysoké riziko gestózy, Elevit sa podáva ako 1 tableta počas 60 dní s progesterónovými prípravkami.

Zdroj: Hodnotenie klinickej účinnosti komplexu vitamínov a minerálov Elevit Pronatal na prevenciu anémie z nedostatku železa a gestózy v tehotenstve. Mozog E.. EML. 2011.

Kontraindikácie

Na používanie systému Elevit sa vzťahujú tieto obmedzenia:

 1. Precitlivenosť na zložky;

 2. ochorenia močového a hepatobiliárneho systému;

 3. Hypervitaminóza A a D;

 4. hyperkalciémia, hyperkalciúria;

 5. závažné zlyhanie funkcie obličiek;

 6. Narušenie metabolizmu mikroživín;

 7. Intolerancia laktózy, nedostatok laktázy.

Odporúča sa užívať počas tehotenstva, po pôrode a pri plánovaní počatia. Preto sa berú do úvahy len všeobecné kontraindikácie.

tehotenstvo

Vedľajšie účinky

Možné nežiaduce príznaky z používania výrobku môžu byť alergie. Je to opuch tváre, vyrážka, anafylaktický šok, hyperémia. V takom prípade sa poraďte s lekárom a prestaňte ho užívať.

Iné nežiaduce reakcie na Elevit:

 1. Bolesť žalúdka, nevoľnosť, zápcha, hnačka;

 2. Hyperkalciúria;

 3. Závraty, nespavosť, hyperexcitabilita, bolesť hlavy.

Počas liečby môže moč zožltnúť. Takáto reakcia je neškodná vzhľadom na obsah riboflavínu vo výrobku. Môže tiež spôsobiť čiernu stolicu kvôli obsahu železa v stolici. Tento jav tiež nemá klinický význam a nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo.

Dávkovanie

Tablety Elevit sa užívajú perorálne, 1 tableta denne. Odporúčaná dĺžka liečby – 4 týždne pred počatím, počas celého obdobia tehotenstva a dojčenia.

Pri predávkovaní existuje možnosť nadbytku vitamínov A a D, ako aj železa. Predávkovanie vitamínom A a vitamínom D môže spôsobiť bolesti hlavy, nepríjemné pocity v stolici, zápchu, zmätenosť, hnačku, vracanie a zvracanie. Ak sa užije viac ako 15 g prípravku, môže sa vyskytnúť hemolytická anémia. Liečba spočíva vo vysadení vitamínov a symptomatickej liečbe.

Kto je vhodný

Elevit je indikovaný u tehotných žien s nedostatkom vitamínov a minerálov. Elevit sa môže používať pri anémii z nedostatku železa a pri nedostatku B9 a B12. Lekár môže odporučiť Elevit počas plánovania tehotenstva a počas dojčenia.

Náklady a analógy produktov Vitrum a Elevit

Produkt

Náklady

Analógy

Vitrum

№100 – od 1255 Euro

Femibion:

Tableta dopĺňa dennú potrebu dôležitých látok pre tehotné ženy a zabraňuje nedostatku železa, jódu a fosforu. Platí pre osoby trpiace malabsorpciou, pretože kyselina listová je vo forme metafolínu.

Nevýhodou je vysoká cena, používanie len počas prvých mesiacov tehotenstva, v 2-3 trimestroch je potrebné vybrať iné komplexy.

Elevit

#100 – od 1700 Euro

Kyselina listová:

Cenovo dostupný produkt obsahujúci jediný vitamín B9. Používa sa na prevenciu defektov miechy a mozgu nenarodeného dieťaťa. Výhodou je nízka cena, prevencia anémie, zníženie rizika toxémie a urýchlené vylučovanie antikoncepčných látok z tela ženy.

Nevýhody – riziko alergických reakcií, pri dlhodobom používaní je návyková, čo znižuje účinnosť aplikácie.

Tokoferokapsy:

Vitamín E je indikovaný v prípade jeho nedostatku. Môže sa používať počas tehotenstva a po pôrode. Ide o cenovo dostupnú drogu, ktorá je zaradená do zoznamu bezplatných liekov pre tehotné ženy v Rusku. Používa sa v rôznych formách – pastilky, roztok, kapsuly.

Nevýhody – riziko alergií, dopĺňa iba nedostatok E.

Materské centrum:

Používa sa v druhom trimestri, obsahuje jód a ďalšie zložky potrebné pre ženy. Z nevýhod – vysoké náklady, riziko alergií.

Solgan:

Multivitamínový komplex s mikro- a makronutrientmi, obsahuje jód, môže sa používať počas celého obdobia tehotenstva. Nevýhody – trvá 4 kapsule denne, sú veľké, nepohodlné na prehltnutie, cena je vyššia ako u mnohých iných výrobcov.

Lonopan:

Tablety vápnika, jódu a železa pre tehotné ženy. Existujú špeciálne prípravky na ranné a večerné použitie. Majú príjemnú chuť, malú veľkosť. Nevýhody – 6 tabliet denne, balenie trvá 2 týždne, cena je vysoká.

Vzorec Ledis:

Komplex vitamínov so širokým spektrom účinku. Odstraňuje nedostatok jódu, odstraňuje podráždenosť, zlepšuje náladu, udržuje vlasy, nechty a pokožku. Nevýhody: Žiadny vápnik, vysoká cena a riziko alergie.

Prednáška:

Komplex pre ženy v 3. trimestri tehotenstva. Dostupná cena, dlho vydrží v balení. Liek je dobre tolerovaný. Nevýhody – neobsahuje jód, ktorý je dôležitý v posledných mesiacoch tehotenstva.

Complivit Mama:

Doplnok, ktorý sa môže používať od momentu počatia. Obsahuje kyselinu listovú. Liek je dobre tolerovaný, alergie sú veľmi zriedkavé. Nevýhody – neobsahuje jód, môže spôsobiť príznaky toxicity.

Emfetal:

Kapsuly sa užívajú ráno a večer. Predáva sa vo veľkom balení, vydrží dlho. Ich cena je vysoká, môžu spôsobiť nevoľnosť.

Pregnakea:

Multivitamínový komplex 5 minerálov a 11 vitamínov. Môže sa užívať v akomkoľvek veku. Náklady sú pomerne vysoké a existuje riziko alergických reakcií.

Multitabs Perinatal:

Univerzálny vitamínový komplex s vitamínom D, jódom, kyselinou listovou a vápnikom. Dopĺňa potrebu mikroživín pre tehotnú ženu a plod. Obsahuje aminokyseliny a antioxidanty. Užíva 2 balenia denne. Môže spôsobiť alergické reakcie, nevoľnosť. Nie všetky tehotenstvá majú priaznivý účinok.

Pri výbere vitamínového komplexu by sa mal zohľadniť gestačný vek matky. Existuje mnoho univerzálnych komplexov, ale viac tých, ktoré sú indikované v rôznych obdobiach tehotenstva. Nie všetky výrobky obsahujú celý rad vitamínov a minerálov.

Ktorý výrobok je lepší?

Vitrum neobsahuje fosfor, ale obsahuje jód, selén, molybdén a chróm. Tieto zložky nie sú prítomné v prípravku Elevit. Oba produkty sú počas tehotenstva obľúbené. Vitrum je lacnejšie, ale veľmi sa nelíši od Elevitu, takže sa často uprednostňuje.

Vitrum a Elevit majú kontraindikácie a riziko vedľajších účinkov. Skôr ako ho začnete užívať, poraďte sa so svojím lekárom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: