Porovnanie plienok a plienok | čo je najlepšie vybrať

Pocit pohodlia a sucha je pre dieťa nepochybne veľmi dôležitý, pretože od neho do veľkej miery závisí jeho vývoj. Jednoduché predmety, ako sú plienky a nohavičky, nielenže poskytujú pohodlné a zdravé prostredie na spanie, ale tiež dávajú vášmu dieťaťu možnosť byť aktívne počas dňa. Aký je rozdiel medzi plienkami a nohavičkami a čo je pre vaše dieťa lepšie? Naši odborníci to zistili.

Vlastnosti a výhody plienok

Plienky

Čo sú to plienky, vie každá nová matka: je to spodná bielizeň dieťaťa, určená na zadržiavanie vlhkosti (moču), udržiavanie sucha a čistoty dieťaťa a jeho oblečenia. Sú vyrobené z kombinácie papiera, absorbentov, látky a niekoľkých silikónových vložiek.

Plienky sú dvojakého druhu: jednorazové (môžu sa použiť raz a neskôr sa musia zlikvidovať) a opakovane použiteľné (vyrobené z gázy alebo prírodnej látky, vhodné na dlhodobé používanie – potrebujú pravidelné pranie a môžu sa používať, kým sa dieťa nepremočí).

Hlavnou vlastnosťou plienok je, že majú suché zipsy, ktoré vám nielen umožnia rýchlo ich nasadiť na dieťa, ale aj pohodlne ich zapnúť. Aby proces prebaľovania nespôsobil vášmu dieťaťu zbytočné ťažkosti alebo nepohodlie, musíte ho najprv položiť na chrbát. Mimochodom, v ranom veku je to s dieťaťom jednoduchšie.

Moderné plienky sa vyrábajú v obrovskom množstve značiek, veľkostí a tvarov, takže každý rodič si môže vybrať tú najlepšiu možnosť pre svoje dieťa. Dôležité je aj to, že sú univerzálne použiteľné: sú vhodné pre dievčatá aj chlapcov.

Čo je také skvelé na nohavičkách??

nohavičky

Detské plienky vyzerajú rovnako ako bežná spodná bielizeň, ale sú navrhnuté tak, aby zabránili stekaniu vlhkosti na oblečenie a nohy vášho dieťaťa. Sú k dispozícii ako jednorazové alebo opakovane plniteľné plienky. Plienky sú laminované, vyrobené zo špeciálnych materiálov a možno ich použiť len raz.

PLUS.Nielenže sa detské plienky líšia, ale sú jasne odlíšené medzi mužskými a ženskými plienkami. Chlapčenské disky sú vyrobené tak, aby mali vpredu viac voľného miesta (je to spôsobené fyziológiou chlapcov). Okrem toho má hustejšiu vrstvu v prednej časti, ktorá správne absorbuje vlhkosť. Na druhej strane, dievčatá majú hustejšiu vrstvu na zadnej strane, pretože tekutina sa počas vyprázdňovania zhromažďuje okolo zadku.

Jednorazové nohavičky pre dievčatá sú farebné a roztomilé (motýle, kvety atď.)., Chlapčenské nohavičky sú navrhnuté v jemnejších farbách (zelená, modrá atď.).) s obrázkami áut, zvierat atď.

Opakovane použiteľné plienky sa vizuálne nelíšia od štandardných plienok. Zároveň sú však vyrobené úplne odlišnou technológiou: predstavujú viacvrstvový materiál s povinnou prítomnosťou ochrannej vrstvy, ktorá chráni dieťa pred únikom v prípade vyprázdňovania.

Nohavičky sú skvelé ako „nástroj“ na tréning na nočník: môže sa s nimi vyrovnať sám, pretože stačí mierne sploštieť a ľahko ich nasadiť späť.

Majú dôležitú výhodu: nezošmyknú sa aktívnemu dieťaťu, ktoré sa veľa plazí alebo behá. Navyše si ich dieťa nebude chcieť vyzliecť, pretože nemajú suchý zips.

Napriek zdanlivému pohodliu detských plienok by sa nemalo zabúdať, že nemusia byť vhodné pre každého. Skutočnosť, že výrobok je tesne priliehajúci k telu, čo niekedy spôsobuje nepohodlie dieťaťa a podráždenie jemnej pokožky. Aby ste predišli takémuto blízkemu kontaktu a možným nepríjemným následkom, môžete svojmu dieťaťu kúpiť (ako bezpečnostné opatrenie) väčšie veľkosti.

Stojí za zmienku, že nohavičky na opakované použitie sú vyrobené z prírodných materiálov, takže pri praní (aj opakovanom) nemenia svoj vzhľad a vlastnosti. Po namočení sa plienka môže bezpečne vyprať pomocou špeciálnych pracích prostriedkov na pranie detského oblečenia.

dieťa

Porovnávacia funkcia

Aj keď majú plienky a plienky zjavné podobnosti (najmä materiál, hygiena a savosť), nemôžete ignorovať zjavné rozdiely medzi nimi. Naši odborníci starostlivo porovnali tieto dva produkty a zistili toto.

Plienky

Nohavičky

Funkcie dizajnu

Sú vybavené špeciálnym suchým zipsom, ktorý zabezpečí, že dieťaťu dobre padnú

K dispozícii ako jeden súvislý kus viacvrstvovej tkaniny bez suchého zipsu

Technika obliekania

Špeciálna konštrukcia umožňuje nasadiť plienku bez toho, aby ste museli zložiť všetko oblečenie z tela dieťaťa (ideálne napr. pri cestovaní). Plienka sa nasadí na chrbát dieťaťa a upevní sa suchým zipsom na bokoch

Nasadzujte ich na dieťa, len keď sedí alebo stojí. Nie je potrebné zapínať suchý zips ani dávať pozor na uvoľnenie

účinná

Zabezpečujú kvalitnú absorpciu tekutého detského odpadu

Zabezpečenie priemernej absorpcie tekutého odpadu

Praktickosť

Vhodné pre deti od prvých dní života, ktoré si vyžadujú občasný dohľad dospelej osoby

Vhodné pre deti, ktoré už dokážu samy stáť alebo sa pohybovať vo vzpriamenej polohe (často sa používa na učenie na nočník). Dobre sedia, takže pravdepodobnosť ich pádu je zanedbateľná

Možné alergické reakcie

Pravdepodobnosť podráždenia alebo vyrážok na pokožke vášho dieťaťa je veľmi malá

Keďže nohavičky sú upevnené pomerne pevne, je veľmi pravdepodobné, že pokožka bude podráždená alebo, čo je horšie, vyrážka

Cena

Stredná až vysoká

Vysoká

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: