Porovnanie ramenných popruhov ergo a klokanka | Ktoré sú lepšie

Počas fázy rastu je dôležitý nielen fyzický vývoj dieťaťa, ale aj jeho psychický vývoj. Tá do veľkej miery závisí od kontaktu s rodičmi. Keďže je však často nepohodlné a ťažké nosiť dieťa mimo domova, boli vytvorené jednoduché, funkčné klokanky. Klokanky a nosiče ergo sú u nových rodičov veľmi obľúbené. Čím sú jednotlivé odrody výnimočné a čím sa od seba líšia? Naši odborníci vám povedia.

O starom dobrom klokanovi

klokan

Detský nosič je veľmi pohodlný a ľahký nosič, ktorý pomáha novým mamičkám a oteckom pohodlne cestovať so svojím dieťaťom v meste (napr. v mestskej hromadnej doprave alebo na krátkej ceste do obchodu). Klokanky sú pre rodičov záchranou, pretože ich zbavujú ťažkostí s ťažkopádnymi a ťažkopádnymi kočíkmi.

„Klokan má niekoľko vlastností, okrem nízkej hmotnosti a jednoduchého používania, ktoré ho odlišujú od iných nosičov detí:

 1. Úzke ramenné popruhy – ramenné popruhy dobre priliehajú k ramenám dospelého, ale dieťa sa výrazne prehýba, aj keď sú popruhy utiahnuté;

 2. Úzky pás zabraňuje rozloženiu hmotnosti dieťaťa na telo rodiča a viac zaťažuje bedrovú oblasť;

 3. Pevné operadlo – jeho základňa je pomerne úzka a nemusí dieťaťu vždy poskytovať dostatočné pohodlie (okrem toho nie je podopretá spodná časť chrbtice).

„Klokanky sú pre mnohé mamičky stále atraktívne, pretože sú lacné, ale pediatri bijú na poplach,že používanie týchto nosičov nie je bezpečné z viacerých dôvodov:

 1. Nepohodlná poloha nôh – keď je dieťa upevnené v klokanke, jeho nohy voľne visia dole, čo bráni správnemu vývoju kĺbov. Fyziologicky normálna poloha dieťaťa je, keď sú nohy v bokoch od seba v uhle 90 0C, s kolenami nad zadkom a ohnutými. Ide o takzvanú „polohu M“, ktorá zabezpečuje normálny vývoj bedrovej kosti.

 2. neprirodzená poloha chrbtice – chrbtica dospelého človeka má tvar písmena S, ktorý dostatočne tlmí nárazy. Na druhej strane, chrbát dieťaťa má tvar písmena C. A na to, aby ste ju udržali v prirodzenej polohe, je sedadlo detského nosiča jednoducho príliš tuhé.

 3. Nemožnosť regulovať stupeň opory dieťaťa – klokanka nemá kontrolu nad stupňom opory dieťaťa po celej dĺžke chrbta. V dôsledku toho sa dieťa v nosiči pohybuje vždy, keď sa dospelý pohne do strany.

 4. Stres na dieťa – jeho vlastná hmotnosť je nerovnomerne rozložená, čo spôsobuje nadmerný tlak na oblasť slabín. Dlhodobé používanie môže spôsobiť odreniny a podráždenie v rozkroku dieťaťa.

POZNÁMKA.Výrobcovia klokaniek tvrdia, že ich výrobky možno používať na pohyb s dieťaťom, ktoré má 2 mesiace alebo viac. Pokiaľ ide o bezpečnosť dieťaťa, nosič sa môže používať len krátku dobu po úplnom sformovaní chrbtice dieťaťa (keď sa už dieťa dokáže samostatne postaviť).

Nosič detí Ergo: nová generácia nosičov detí

Detský nosič Ergo

Nosič Ergo je niečo podobné ako nosič Baby Carrier, ale je pokročilejší. Pediatri odporúčajú toto nosidlo pre deti od štyroch mesiacov veku.Nosiče Ergo majú niekoľko vlastností, ktoré sú opačné ako vlastnosti klokanky:

 1. Správne zakrivenie chrbtice – výrobok je vybavený mäkkým operadlom, ktoré je pevne pripevnené k telu dospelého – umožňuje prirodzenú polohu chrbtice dieťaťa v tvare písmena C. Nastaviteľné modely detských nosičov sú vhodné pre menšie deti, ktoré majú aspoň 1 rok.

 2. Pohodlná poloha nôh – Ak je ergo správne nastavené, nohy dieťaťa sú vo vyššie opísanej „M-polohe“. Na tento účel je potrebné starostlivo vybrať šírku operadla: musí byť rovnaká ako vzdialenosť medzi kolenami a bokmi dieťaťa.

 3. Rovnomerné rozloženie hmotnosti – telesná hmotnosť dieťaťa je rozložená nielen na oblasť rozkroku, ale aj na dolnú časť stehien a čiastočne na zadok. Zabraňuje odieraniu jemnej pokožky vášho dieťaťa.

 4. Šírka popruhov nie je väčšia ako 30 mm, takže záťaž je rozložená na veľkú časť tela rodiča (t. j. ramená a horná časť chrbta nie sú namáhané).

 5. Dieťa je v nosiči ergo držané v rovnakej prirodzenej polohe ako v bežnej sediacej polohe v náručí dospelého. Jeho ramená sú úplne voľné.

Ako si vybrať správne ergo? Je to jednoduché – stačí zvážiť niekoľko detailov:

 1. Typ materiálu a sfarbenie – syntetické materiály môžu byť pre vaše dieťa nebezpečné. Okrem toho sa syntetické materiály ľahko porušujú a zlé zafarbenie rýchlo vedie k strate vzhľadu výrobku;

 2. Odnímateľná kapucňa – na zakrytie dieťaťa pred slnkom a nepriaznivým počasím v prípade potreby a na uloženie do vreciek sedačky ergo, ak nie je potrebná;

 3. Nastaviteľný golier a opierka hlavy – vďaka týmto možnostiam je možné nosič nastaviť podľa toho, ako dieťa rastie, a používať ho tak dlho, kým môžete dieťa držať v náručí;

 4. Vrecká – jednoduchý a praktický doplnok pre rodiča.

Porovnanie

Pokúsme sa porovnať tieto dva produkty objektívnym spôsobom, pričom sa pozrieme na hlavné vlastnosti detských nosičov.

Ergo

Klokan

Zadná strana

Mäkké, s napätím pozdĺž celého chrbta dieťaťa

Tvrdé (nie sú dobre prispôsobené pre deti s nevyvinutou chrbticou)

Poloha chodidla

prirodzená detská poloha (poloha „M“ – nohy pokrčené v kolenách, boky na šírku ramien)

Nohy voľne visia v neprirodzenej polohe, čo rodičovi bráni v chôdzi

Možnosť uzamknutia

Aby sa dospelý mohol voľne pohybovať, je ergo vybavené možnosťou čo najviac pripevniť dieťa k trupu rodiča

Nie

Zaťaženie dospelých

Zaťaženie je rozložené tak, že chrbát rodiča je takmer bez napätia

Výrobok nie je určený na dlhodobé používanie, pretože dospelý, ktorý nesie dieťa v kočíku, by sa značne namáhal

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: