Ako sušiť bundu z páperia v sušičke

Púzdro má vynikajúce izolačné vlastnosti a pomáha vám udržať teplo v zime. Táto náplň je hustá a ľahká. Aby sa však nezmenili jej vlastnosti, je dôležité, aby ste po praní páperie správne vysušili.

Odporúčali sme sušenie páperovej bundy. Tým sa zabezpečí, že obsah páperia bude rovnomerne rozložený a nebude sa zhlukovať.

Ako vysušiť páperovú bundu

Základy

Púzdrové bundy sa nesmú namáčať dlhšie ako 30 minút alebo pri vysokých teplotách vzduchu a vody nad 30 °C. Pri praní nepoužívajte bielidlá, pretože by poškodili štruktúru výplne.

Na povrchu páperových búnd sa často objavujú nečistoty:

  1. Biele pruhyNesprávny prací prostriedok (najlepšie gélový), príliš veľa pracieho prostriedku;
  2. Žlté škvrnyspôsobené nesprávne vysušeným. Po vypraní bundu z času na čas pretrepte a nadýchajte ju. Púzdro nesmie byť vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Aby ste zabránili vzniku šmúh, po umytí dobre opláchnite spodnú vrstvu alebo škvrny vydrhnite kefou. Ak zostanú šmuhy, namočte špongiu do vody a potrite ňou znečistené miesta. Ak sa tak nestane, musíte páperie znovu vyprať, opláchnuť a vysušiť, tentoraz podľa všetkých pokynov na ošetrovanie.

Pokiaľ ide o sušenie, páperie by sa malo sušiť prirodzene – v dobre vetranej miestnosti. Ak je v miestnosti príliš vlhko a chladno, bunda zostane vlhká, začne na nej rásť pleseň a bude nepríjemne zapáchať. Kúpeľňa teda nie je najlepším miestom na sušenie.

Nikdy nenechávajte páperovú bundu na ohni alebo radiátore. Prvá metóda nie je bezpečná ani pre bundu, ani pre samotnú miestnosť. V druhom prípade by sa na povrchu páperovej bundy mali vytvoriť pruhy. Horúci vzduch môže navlhčené perie a páperie zviazať.

Ako vysušiť páperovú bundu

Ako vysušiť páperovú bundu

Existujú 3 spôsoby sušenia kabátov – v práčke, horizontálne alebo vertikálne.

Automatické sušenie dole

Moderné práčky majú funkciu sušičky. Šetrný, plne automatický program sušenia páperia je vhodný pre páperové bundy. Výhodou tejto metódy je, že páperová bunda je pripravená na nosenie už po niekoľkých hodinách.

Postup:

  1. Zapnite zips, zatvorte vrecká a otočte bundu naruby;
  2. Vložte odev do práčky;
  3. Zvoľte minimálnu teplotu a počet otáčok (600 až 800 za minútu);
  4. Vyberte púder zo stroja a rukami ho našuchorte tak, že rozbijete vzniknuté chumáče.

Možno bude potrebné spustiť stroj 2-3 krát za sebou, aby sa zabránilo poškodeniu výplne a materiálu páperia.

Pozor! Ak je na štítkoch na páperovej bunde uvedené, že sa môže sušiť v bubnovej sušičke, len vtedy je možné použiť túto možnosť.

Horizontálna poloha

Ako vysušiť páperovú bundu

Najlepší spôsob, ako postupovať– Najmä ak je páperie ušité vo veľkých štvorcoch alebo v jednom kuse. Táto poloha zabraňuje zhŕňaniu páperia a uľahčuje jeho našuchorenie po uschnutí. Ak výrobok nebol v práčke vyžmýkaný, začne z neho vytekať voda. Ak je však pútač umiestnený vodorovne, bude v bunkách uložený rovnomerne.

Odporúčame vám zavesiť páperovú bundu do sušičky a umiestniť ju na balkón, lodžiu alebo iný dobre vetraný priestor. Aby sa zabezpečilo rovnomerné sušenie a aby sa v náplni nevytvorili hrudky, občas pretrepte páperový plášť a otočte ho naruby.

Púzdrovú výplň nečechrajte, kým nie je úplne suchá. Pod páperie nedávajte uteráky, pretože inak rýchlo vyschne.

Plášť tiež nesušte na vykurovacom zariadení (napr. radiátore). Je to nielen nebezpečné, ale hrozí aj nezvratné poškodenie výrobku.

Vertikálna poloha

V tejto polohe by sa malo páperie po sušení v bubnovej sušičke vysušiť. Vzpriamená poloha zaručuje rovnomerné sušenie páperovej bundy, pretože ju nie je potrebné obracať hore nohami.

Ak chcete urýchliť proces sušenia, zapnite ohrievač, keď je plášť v prevádzke. Netlačte však zariadenie príliš silno na odev, pretože horúci prúd môže poškodiť bundu. Prírodné páperie tiež nie je odolné voči vysokým teplotám a môže sa zlomiť, čo spôsobuje, že bunda stráca svoju hrejivosť počas chladnejších období roka. Ak malé častice prerazia cez kryt, vzhľad odevu sa nenávratne poškodí.

Púder občas prehnetieme, aby sa nevytvorili hrudky.

Púzdrové bundy schnú v priemere približne 2 dni. Ak chcete urýchliť sušenie, môžete bundu zavesiť vonku, pričom dbajte na to, aby ste ju nevystavili slnečnému žiareniu.

Ak chcete skontrolovať, či je vaša páperová bunda úplne suchá, postupujte takto. Stlačte podšívku na 4-5 miestach bundy. Ak sa na povrchu neobjavia žiadne mokré škvrny, bunda je úplne suchá a možno ju uložiť do skrine.

Ako sa vyhnúť hrudkám

Ako vysušiť páperovú bundu

V páperových bundách sa po vypraní a vysušení často tvoria hrudky. Aby ste tomu zabránili, vložte do práčky 4-5 bielych tenisových loptičiek. Nepoužívajte guľôčky jasných, sýtych farieb, pretože puch s nimi môže vyblednúť. Ak v práčke sušíte aj páperie, vložte do nej aj tenisové loptičky. Odrazia sa od stien bubna, čím sa rozbijú, ale bubon zostane neporušený vďaka ich mäkkému materiálu.

Ak sa v páperovej bunde po vysušení objavia malé hrudky, rozotrite ich rukami. Môžete použiť aj fén s prúdom studeného vzduchu alebo vysávač. Stačí napríklad držať sušič vlasov vo vzdialenosti 20 cm od bundy. Ak používate vysávač, pokúste sa zároveň rozbiť hrudku rozprašovaním vzduchu.

V neposlednom rade môžete odstrániť hrče pomocou kobercového nadýchávača. Otočte bundu naruby, položte ju na rovný vodorovný povrch a prejdite cez celý odev.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: