Ako používať Práčky INDESIT?

S prvým nákupom domácich spotrebičov na umývanie, existuje vždy veľa otázok: Ako zapnúť zariadenie, resetovať program, reštartovať zariadenie alebo nastaviť správny režim – nie vždy pochopiť čítaním návodu na obsluhu. Podrobné pokyny a praktické odporúčania spotrebiteľov, ktorí už zvládli triky riadenia technológie, pomáhajú vyriešiť všetky problémy oveľa rýchlejšie.

Stojí za to študovať viac o tom, ako používať práčky INDESIT, a nová technika bude vždy dávať len pozitívne dojmy o používaní.

Všeobecné pravidlá

Pred začatím používania práčky INDESIT bude každý majiteľ veľmi užitočný Preskúmajte pokyny pre ňu. Tento dokument načrtáva odporúčania výrobcu vo všetkých významných momentoch. Avšak, ak je technika zakúpená od alebo dostane pri pohybe na odnímateľnom byte, užitočné odporúčania pre nemusia byť pripojené. V tomto prípade je potrebné pochopiť, ako jednotka funguje,.

Medzi dôležité všeobecné pravidlá, ktoré je potrebné poslúchať, je zdôrazniť nasledujúce.

 1. Po dokončení prania prekrývajte žeriavu vody. Tým sa zníži opotrebovanie systému, rozšíri jeho pracovný zdroj.
 2. Konať Čistenie, Agregát údržby Môžete exkluzívne S odpojeným motorom.
 3. Zabrániť riadeniu detí a osôb zbavených technikov. Môže to byť nebezpečné.
 4. Nastavený pod strojovým puzdrom. Zníži sa vibrácie, zmierňuje potrebu žíhania „úlovku“ jednotky cez kúpeľňu. Okrem toho pneumatiky slúžia ako izolátor z prúdu. Toto nezruší zákaz dotyku produktu mokrými rukami, ktoré môžu viesť k elektrikáru.
 5. Prášková bunka môže byť umiestnená len vtedy, keď je režim prania dokončený. Počas prevádzky stroja sa nemusí dotknúť.
 6. Dvere poklopu sa môžu otvoriť len potom, čo sa automaticky odomknú. Ak sa to nestalo, mali by ste opustiť techniku ​​až do ukončenia všetkých procesov prania.
 7. Na konzole je tlačidlo „LOCK“. Ak chcete aktivovať, musíte stlačiť a podrliť túto položku, kým sa na paneli kľúčov nezobrazí tlačidlo. Blok môžete odstrániť opakovaním týchto akcií. Tento režim je určený pre rodičov s deťmi, chráni pred náhodnými tlačidlami a porúch strojov.
 8. Pri pohybe zariadenia do režimu úspory energie sa automaticky vypne po 30 minútach. Vráťte umývanie na pauzu po tomto časovom období bude len prostredníctvom tlačidla „ON / OFF“.

Výber programu a ďalšie nastavenia

V práčkách Indesit starej vzorky neexistuje žiadny dotykový ovládač, farebný displej. Toto je analógová technológia s úplne manuálnym ovládaním, v ktorom nie je možné resetovať už zadaný program pred koncom režimu prania. Výber programov tu je čo najviac zjednodušený, pri teplote je samostatná páka otáčajúca v smere hodinových ručičiek.

Všetky režimy sa zobrazia na prednom paneli spolu s tipmi – čísla označujú štandard, špeciálne, športové (aj topánky môžu byť vymazané). Prepínanie nastáva otáčaním prepínača voliča, s inštaláciou jeho ukazovateľa v požadovanej polohe. Ak je zvolený hotový program, môžete navyše nastaviť funkcie:

 • odložený štart;
 • opláchnutie;
 • Stlačenie bielizne (nie pre všetky typy, ktoré sa odporúča);
 • V prítomnosti – reliéfom železa.

  Ak si želáte, môžete samostatne nastaviť požadovaný pranie programov pre tkaniny X / B, syntetické látky, hodvábne, vlny. Ak nie je taký rozdiel v type materiálov v modeli, budete musieť vybrať medzi nasledujúcimi možnosťami:

  • Rýchle spracovanie slabo súhrnných vecí;
  • denné umývanie;
  • Pred namáčaním na malé otáčky;
  • Intenzívne spracovanie ľanu a bavlny pri teplote do 95 stupňov;
  • delikátna starostlivosť o silne natiahnutie, tenké a ľahké záležitosti;
  • Denimova starostlivosť;
  • Šport na oblečenie;
  • Pre topánky (tenisky, tenisová obuv).

   Správna voľba programu v stroji-strojovej indexe novej vzorky sa vyskytuje ľahko a rýchlo. Môžete nastaviť všetky potrebné možnosti v niekoľkých stupňoch. Pomocou rotujúcej rukoväte na prednom paneli môžete zvoliť program s požadovaným umývaním a tlačidlovou rýchlosťou, na displeji sa zobrazí parametre, ktoré možno zmeniť, zobrazí trvanie cyklu. Stlačením dotykovej obrazovky je možné priradiť Ďalšie funkcie (do 3 zároveň).

   Všetky programy sú rozdelené do denného, ​​štandardu a špeciálneho.

   Okrem, Môžete nastaviť kombinácie opláchnutí s rotáciou, slivom a zarovnanie týchto akcií. Ak chcete spustiť vybraný program, stačí kliknúť na tlačidlo „Štart / Pauza“. Luke bude zablokovaný, voda pôjde do nádrže. Po dokončení programu sa na displeji zobrazí nápis. Po odblokovaní spodného prádla sa môže odstrániť.

   Ak chcete zrušiť už vykonaný program, môžete vykonať reset počas procesu prania. V strojoch novej vzorky použite tlačidlo „Štart / Pauza“. Správny prechod k tomuto režimu bude sprevádzaný zastavbou bubna a zmena indikácie na oranžovú. Potom si môžete vybrať nový cyklus a potom odstrániť techniku ​​s pauzou. Môžete odstrániť čokoľvek zo stroja s odomknutým dvierkami Hatch – ikona zámku na displeji by mala ísť von.

   Ďalšie funkcie umývania pomáhajú, aby stroj fungoval viac funkčným.

   1. Časť s časovačom 24 hodín.
   2. Rýchly režim. S 1 stlačením sa cyklus spustí 45 minút, pri 2 – po dobu 60 minút, pri 3 – po dobu 20 minút.
   3. Spoty. Môžete špecifikovať, ktorý typ znečistenia, ktoré sa majú odstrániť – z potravín a nápojov, pôdy a bylín, tuku, atramentu, tonálneho krému a ďalších kozmetiky. Trvanie zadaného pracieho cyklu závisí od výberu.

   Beh a podložku

   Ak chcete zapnúť a spustiť umývanie v novom stroji INDESIT, nemusíte robiť značné úsilie. Uzemnené, spojené všetkými pravidlami agregát nepotrebuje zložitú a dlhú prípravu. Môže sa okamžite použiť na jeho zamýšľaný účel, ale v súlade s určitými podmienkami.

   Je potrebné umyť prvýkrát bez bielizne, ale s umývacím práškom, výberom programu čistenia TV poskytnutého výrobcom.

   1. Upload do kyvete na umývanie v objeme 10% z toho, čo sa používa v režime „Silné znečistenie“. Môžete pridať špeciálne pilulky z mierky.
   2. Spustiť program. Ak to chcete urobiť, musíte stlačiť tlačidlá A a B (horné a dolné vpravo na displeji na ovládacom konzole) po dobu 5 sekúnd. Program je aktivovaný a bude trvať približne 65 minút.
   3. Zastaviť čistenie možno stlačiť na „tlačidlo START / PAUSE“.

   V procese prevádzky zariadenia je potrebné opakovať tento program približne každý 40 cyklov prania. Tak, samočistenie nádrže a vykurovacích prvkov. Takáto starostlivosť o stroj pomôže dlhšie zachovať jeho funkčnosť, zabraňuje poruchám spojeným s tvorbou stupnice alebo plaku na povrchoch kovových častí.

   Rýchly program

   Ak prvý štart úspešne absolvoval, môžete stroj používať v budúcnosti obvyklým systémom. Postup bude taký.

   1. Otvoriť luc. Vykonávať zaťaženie bielizne podľa hmotnosti obmedzení pre konkrétny model.
   2. Odstráňte a vyplňte dávkovač pre látky používané pri praní. Umiestnite ho do špeciálneho priestoru, sprisahania, kým sa nezastavíte.
   3. Zavrieť luc Práčka kliknite na dvere. Toto je spustené blokom.
   4. Stlačte tlačidlo PUSH & WASH a spustite program Express.

   Ak potrebujete vybrať iné programy, po zatvorení poklopu môžete prejsť na tento krok pomocou špeciálnej rukoväte na prednom paneli. Spýtala sa aj ďalšiu personalizáciu pomocou tlačidiel určených na to. Možnosť s spustením cez push & umývanie je optimálne pre bavlnené tkaniny alebo syntetiky, spodná bielizeň sa spracuje 45 minút pri teplote 30 stupňov. Ak chcete spustiť ďalšie programy, musíte najprv použiť tlačidlo „ON / OFF“, potom počkajte na displeji na ovládacom paneli.

   A ich použitie

   Používa sa v práčke na čistenie bielizne, odstránenie škvŕn, klimatizácia nie je v nádrži, ale v špeciálnych dávkovateľoch. Sú umiestnené v jednom zasúvateľnom zásobníku na prednom paneli stroja.

   Je dôležité si uvedomiť, že na umývanie automatických strojov používajte len prostriedky so zníženým penením, ktoré majú príslušnú značku (obraz jednotky jednotky).

   Prášková priehradka je v práčke vpravo, bližšie k prednému panelu zásobníka. Zápas zaspáva podľa odporúčaní pre každý typ tkanín. Tu si môžete vyliať tekutý koncentrát. Aditíva sa umiestnia do špeciálneho dávkovača vľavo od práškového zásobníka. Na úroveň uvedenú na nádobe je potrebná naliehavá kondicionéra pre bielizeň.

   Odporúčania

   Niekedy opatrenia pri práci so strojom musia urobiť núdzové. Napríklad, ak čierna ponožka alebo jasná blúzka zasiahla nádrž so snehovými bielymi košeľu, program je lepší zastavil skoro. Okrem toho, ak existujú deti v rodine, dokonca dôkladné štúdium bubna pred spustením nezaručuje, že počas svojej práce vo vnútri cudzích predmetov nie sú zistené. Možnosť urýchlene vypnúť program prijatý a spustiť iný, ktorý sa má začať dnes v každej práčke.

   Potrebujete len dodržiavať pravidlá, ktoré vám umožňujú bezpečne a rýchlo reštartovať zariadenia bez poškodenia.

   Univerzálna metóda vhodná pre všetky modely a značky sú nasledujúce akcie.

   1. Tlačidlo „Štart / Stop“ je upnuté a drží kým sa stroj zastaví.
   2. Opakujte na neho po dobu 5 sekúnd v nových modeloch. Potom môžete otvoriť poklop.
   3. V zastaraných strojoch pre vypúšťanie budete musieť spustiť režim stlačte. Ak potrebujete zmeniť režim prania, môžete to urobiť bez otvorenia poklopu.

   Je prísne zakázané sa pokúsiť prerušiť proces prania tým, že ponúka celé zariadenie.

   Len vytiahnite zástrčku z výstupu k problému, ktorý nie je rozhodnúť, ale môžete vytvoriť veľa ďalších ťažkostí, ako je zlyhanie elektronickej jednotky, ktorej výmena je 1/2 ceny celého agregátu. Okrem toho, po zapnutí zariadenia do siete, môže vykonanie programu obnoviť – táto voľba výrobcovia zabezpečujú prípad výpadku napájania.

   Ak práčka INDESIT nemá tlačidlo „Štart / Stop“, mali by ste konať inak. Koniec koncov, dokonca aj spustenie prania sa vykonáva otáčaním Togglera s nasledujúcim výberom režimu. V tomto prípade potrebujete nasledovné.

   1. Stlačte a podržte tlačidlo „ON / OFF“ na niekoľko sekúnd.
   2. Počkajte do zastavenia.
   3. Vráťte prepínač prepínač do neutrálnej polohy, ak je zabezpečený podľa pokynov pre stroj (zvyčajne v starších verziách).

   So vhodnou akciou sa indikátory ovládacieho panela rozsvietia so zeleným svetlom a potom idú von. Keď reštartuje množstvo bielizne v aute nemení. Dokonca aj poklop sa niekedy nemusia otvoriť.

   Ak potrebujete zmeniť program prania, môžete prísť ešte jednoduchšie:

   • Stlačte a podržte tlačidlo Štart programu (približne 5 sekúnd);
   • Počkajte na zastavenie rotácie bubna;
   • Znova vyberte režim;
   • Znovu pridajte nástroj na umývanie;
   • Spustiť prácu v normálnom režime.

    Ak potrebujete odstrániť časť bielizne alebo iných položiek zo stroja, ktorý nemá tlačidlo „Štart / Pauza“, ktorý vám umožní čakať na odomknutie dverí, voda musí byť vypustená, inak sa poklop nebude otvorené. Na tento účel sa použije špeciálny filter alebo sa spúšťa.

    V nasledujúcom videu môžete sledovať inštaláciu a testovacie pripojenie služby INDESIT.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
    Pridať komentáre

    ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: