Bidet: Dôležitou nuanou pre toaletu

Čoraz viac v kúpeľniach a kúpeľniach nájdete veci, ktoré by pred niekoľkými ďalšími okázami boli veľmi prekvapení. Vedecký pokrok a pokročilé technológie však vytvorili svoje vlastné úpravy usporiadania moderných priestorov tohto cieľa.

Vďaka takýmto zariadením sa bidety na návštevách toaliet stali oveľa vhodnejšie vykonávať povinné hygienické postupy.

Čo to je?

Niektorí spotrebitelia omylom predpokladajú, že bidet je typ WC misy, pretože zariadenie nie je. Bidet je typom sanitárnej keramiky pre hygienu, ktorej rozsah používania sa nezníži len na použitie po prevádzke WC na priamy účel. Vďaka veľkému sortimentu druhov, ako je to inštalatérske zariadenie, existuje mnoho možností pre jeho inštaláciu a umiestnenie v kúpeľni, čo umožňuje pohybovať sa z vypúšťania nových produktov medzi príslušenstvom pre kúpeľne v kategórii Široko používané a multifunkčné inštalatérske predmety. Väčšina cenových ponúk sa uskutočňuje v súlade s GOST, ktorá sa rozprestiera na inštalatérske zariadenia v tejto kategórii.

Zvláštnosť

Treba poznamenať pozitívnu dynamiku týkajúcu sa dopytu po prevádzke a inštalácii bidet nielen v súkromných domoch a bytoch, ale aj vo verejných priestoroch. Táto tendencia je spôsobená funkčnosťou a estetickou atraktívnosťou zariadenia, ako aj čiastočne módne európske trendy súvisiace s prístupom k hygiene a prítomnosti určitých nástrojov v kúpeľni. Hlavnou úlohou a vlastnosťou bidet je zabezpečiť vyššiu úroveň pohodlia pre osobu počas povinných hygienických opatrení. Zariadenia sú klasifikované na základe množstva nuansy, ktoré sa týkajú externého dizajnu, konfigurácie, možnosti umiestnenia a spôsobov pripojenia k komunikácii.

Štandardná verzia bidetu sa vykonáva ako malá vaňa, určená pre rad udalostí. Typ použitia sa zariadenie pripomína pekne špecifické umývadlo alebo kúpeľ. Ale na rozdiel od tohto inštalatérstva sa musí starostlivosť o ponuku vykonávať so špeciálnou starostlivosťou a oveľa častejšie. Okrem toho výrobcovia ponúkajú produkty, ktoré sú zásadne odlišné od klasického modelu bidetov, pretože zariadenie používa priamo na toalete. Vzhľadom k tomu, že tieto zariadenia sú súborom dvoch.

Hlavným cieľom bidet v kúpeľni je hygiena intímnych častí tela po výlete na toaletu.

Ale pohodlie tohto zariadenia a konfiguráciu umožňuje prevádzkovať ho ako umývadlo pre deti, ktoré nie sú možné malému zvýšeniu spôsobu nezávisle. Táto možnosť je široko v dopyte nielen v súkromných obydlí, ale aj napríklad v detských inštitúciách, táboroch a iných. Pre babes môžu byť bidety použité ako kúpeľ. Pre užívateľov staroby, ako aj ľudí so zdravotným postihnutím, môžete ovládať bidet pre hygienu tela, aby ste opäť nevystúpili do kúpeľne. V bidete, napríklad ľahšie a rýchlejšie, umyte si nohy bez ohľadu na úroveň motorového vozidla.

Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že zariadenie nie je len dôstojnou výmenou WC, ale tiež viac zvyšuje hygienu a úroveň čistenia intímnych zón. Pre objektívne hodnotenie praktickosti a uskutočniteľnosti obstarávania bidetu stojí za zmienku výhod a nevýhody zariadenia.

Prečítajte si viac  Bubon v práčke INDESIT nie je točí: poruchy a ich eliminácia

Inštalácia zariadenia poskytne nasledujúce výhody:

 • vysoká úroveň hygienických genitálií po použití toalety;
 • Pre tieto postupy sa budú stráviť časom menej času v porovnaní s používaním kúpeľa alebo sprcha;
 • Viac celkových inštalácií, ktoré bude prevádzkované menej, bude potrebné, aby sa menej umyla menej často, že čistiace prostriedky a voda uložia;
 • Bidet je veľmi výhodné na používanie malých detí, vrátane hier;
 • Vynikajúca verzia inštalatérov pre osoby so zdravotným postihnutím a starších ľudí;

 • Široká škála produktov, ktorá obsahuje kompletnú sadu rôznych komponentov, ktoré uľahčujú prevádzku alebo zahŕňajú prítomnosť ďalších funkcií, napríklad ovládací panel, antibakteriálny povlak a ďalšie;
 • Multifunkčnosť;
 • Docela jednoduché pripojenie a možnosti inštalácie;
 • Zariadenie nedostupne demonštruje úroveň blahobytu vlastníkov, inštitúcií alebo inštitúcií;
 • dlhé prevádzkové obdobie;
 • Jednoduché použitie a jednoduchosť starostlivosti.

Nevýhody týchto inštalácií sú nasledovné:

 • Pre dodávku komunikácie musíte vykonať čiastočné opravy v kúpeľni;
 • Dokonca aj mini-bidet vyžadujú určité miesto, takže v malých izbách väčšina modelov nebude môcť inštalovať;
 • Elektronické zariadenia musia byť vybavené kŕmím elektrinou;
 • Lacné výrobky sú najčastejšie opravené;
 • vysoké náklady na elektronické a zmyslové zariadenia;
 • Mobilné prenosné bidety sú veľmi nepríjemné.

Názory

Klasifikácia nástrojov sa vyskytuje na základe týchto charakteristík: \ t

 • spôsobom ústrety v interiéri;
 • Metóda inštalácie;
 • Typ slivky.

Z prvého bitového parametra na nasledujúce produkty:

 • kombinované modely;
 • Samostatné zariadenia.

Posledná špecifikácia obsahuje klasické možnosti pre zariadenie pripomínajúce kúpeľ malých veľkostí, na ktorých je mixér zabudovaný. V tejto skupine môžete zvýrazniť bidet, kde nastavenie teploty vody nastane užívateľom nezávisle alebo drahé zariadenia, ktoré majú vstavaný termostat. Nástroje môžu produkovať bežné vodné toky, vzduch-nasýtené trysky, pulzujúce alebo mäkké kvapaliny. Nainštalujte a pripojte zariadenia, ktoré môžete obsahovať vonkajšie aj zavesené bidet.

Pripojené mechanické kryty sú inštalované na záchode. Možnosti prezentovaných modelov je možné zakúpiť okrem už existujúcej toalety alebo pôvodne. Konfigurácia zariadenia nevyžaduje ich odstránenie po použití. Veko sú kedysi nainštalované na inštalácii a sú tam neustále. Okrem toho takýto výrobok eliminuje potrebu získavať kryt a sedadlo na toaletu.

Elektronický kryt funguje nielen ako zariadenie spotrebičov, ale má tiež veľký rozsah ďalších funkcií. Aby sme si mohli vybrať podobný typ bidetu, je potrebné vychádzať z toho, kto je výrobcom výrobku. Zariadenia dobre známych značiek majú vysoké náklady, avšak riziko získavania chudobných a krátkodobých produktov v tomto prípade bude minimálny.

Vzhľadom na metódu inštalácie si môžete vybrať viacero typov bidetov.

 • Pozastavené modely, ktoré sú inštalované v stene, zatiaľ čo návrhy neprichádzajú do styku s podlahou. Takéto zariadenia majú rôzne rozmery, na upevnenie sa aplikuje špeciálny rám. Napriek špecifikám dizajnu, takýto bidet môže vydržať zaťaženie až 400 kg. Pozitívnou vlastnosťou je uloženie miesta v miestnosti pri inštalácii závesného zariadenia, do negatívnych vlastností zahŕňajú inštaláciu intenzívnu prácu a obmedzený prístup k odtoku.
 • Vonkajšie bidety Nachádza sa štandardným spôsobom, môže mať tajnú nádrž. Pozitívny krútiaci moment takýchto modelov je jednoduchá inštalácia.

Medzi nevýhodami, skutočnosť, že zariadenie zaberá určitú časť miestnosti.

 • Rohové zariadenia Uistite sa, že inštalácia suspendovaného alebo skutočne sa líši v špecifickom obvode pripojenia k kanalizácii. Vzhľadom na to, že je potrebné stanoviť takéto štruktúry v rohu kúpeľne, šetria priestor, pretože tieto oblasti miestnosti sú zvyčajne nepoužité. Nevýhodou uhlového bidetu je vysoká cena, ako aj inštalácia intenzívnej práce.
 • Prenosné modely v dopyte ľudí, ktorí často cestujú. Takýto model je sprchovací postrekovač trysky.
Prečítajte si viac  Rozmanitosť tvarov a nábytku IKEA pre kúpeľňu

Uvoľnenie kanalizácie v zariadeniach môže byť nasledovné:

 • vertikálne;
 • horizontálne;
 • Kosovský.

Ak sa bidet predpokladá len v rezidenčnom stave vo výstavbe, potom táto vlastnosť zariadenia nie je taká významná. Tento parameter je dôležitý pri vykonávaní opravárenských prác v kúpeľni, pretože nevhodný typ vydania dostupnej kanalizácie urobí inštaláciu bidetu v tejto miestnosti je nemožné.

Materiál

Výrobky tohto riadku sú spravidla vyrábané z porcelánu alebo fajčenia. Na základe názoru väčšiny výrobcov je posledný typ surovín lepší, pretože jeho štruktúra nemá. Takáto funkcia znemožňuje absorbovať do povrchu pachov a znečistenia. Životnosť produktu je asi 50 rokov. Porcelánové výrobky majú vyššie náklady v dôsledku špecifickosti výroby bidetu z tohto materiálu.

Rozmery

Zvolia sa rozmery zariadenia, berúc do úvahy oblasť kúpeľne.

Väčšina produktov má nasledujúce rozmery:

 • hĺbka 520 až 560 mm;
 • šírka od 330 do 400 mm;
 • Výška sa líši na základe typu bidet – podlahové svietidlá majú 400 mm, závesné steny – 300 mm.

Farby

Skutočná farba pre inštaláciu je stále považovaná za bielu, ale západné trendy postupne vytvárajú svoje vlastné úpravy a v štandardných myšlienkach o farebnej schéme, v ktorej sa budú vykonávať hlavné nástroje v kúpeľni. Populárne sveta dizajnéri ponúkajú produkty rôznych farieb a odtieňov, vrátane aj čiernych výrobkov. Na odvážne riešenia v dizajne priestorov červených alebo zelených zariadení sa harmonizuje s celkovým stylistom, sa stane originálnym a rafinovaným výberom. Čierne bidety budú veľmi silné v moderných štýloch, ako je High Tech alebo Ar Deco. Farba neovplyvňuje náklady na spotrebiče a elegantný, ktorý dáva interiér podobný doplnok, prekročí akékoľvek očakávania. Hlavným časom je nadobudnutie komplexných možností inštalatérovania vykonaných v jednom štýle a farbe.

Pre prívržencov klasiky sú bidety k dispozícii v rôznych bielych a béžových odtieňoch.

Štýl a dizajn

Interiér v kúpeľni sa zvyčajne vykonáva v rovnakom zvolenom smere, na základe ktorého sú zvolené inštalatérske zariadenia a komponenty. Vzhľadom na takú tendenciu, výrobcovia bidetov a iné kúpeľne produkujú výrobky vo veku v jednom štýlovom smere, najčastejšie reprezentujúce produkty s celé zbierky a súpravy. Klasika je prezentovaná napríklad v rozsahu nemeckých značiek, Villeroy & Boch. Výrobky sa vyrábajú v pastelových farbách so zahrnutím drevených vložiek.

Samostatný pravítko na trhu je zvýraznený ručne bidet z britskej značky Cisársky. Upravičovia sú oddelené pozlátením a vypracovaním natreté, pri vytváraní produktov dodržiavať populárny štýlový smer AR deco. Pre kúpeľne, kde interiér zodpovedá ultra-modernému smeru high-tech, inštalatérske product line Kolo a Laufen ponúka jeho zbierky, ktoré zahŕňajú zmyslové kontrolné modely.

Prečítajte si viac  Manžeta na práčku: Charakteristika, výmena a opravy

Príslušenstvo a komponenty

Bidet na základe modelu je zariadenie vybavené povinnými komponentmi, počnúc mixérom. Detail môže byť vyrobený z rôznych materiálov a majú rôzne spôsoby, ako nastaviť vodu, vrátane termostatu. Okrem toho má bidet spodný ventil alebo konvenčný korok, v niektorých výrobkoch je vodný filter, ako aj hadicu a zavlažovanie môže zabezpečiť väčšie pohodlie počas prevádzky.

Výber a inštalácia s vlastnými rukami

Na vytvorenie samostatne užitočného zariadenia sa odporúčajú špecialisti, aby dodržiavali nasledovnú schému:

 • Po prvé, miešač s žeriavom je pripojený;
 • Ďalej sa práce vykonávajú na usporiadaní odtokového systému a inštalácie sifónu;
 • Zariadenie umiestnené na svoje miesto bez upevňovacieho materiálu;
 • Potom sú pripojené trysky na zásobovanie vodou;
 • Sifón je pripojený k odstráneniu, ktorý sa zobrazuje v kanalizácii;
 • V konečnej fáze sú upevňovacie materiály utiahnuté osami.

  Kombinované bidety majú rôzne typy, pokiaľ ide o inštaláciu elektronických modelov, spoliehať sa na inštrukciu, pretože môžu vyžadovať elektrickú energiu. Krytový bidet je inštalovaný na toalete, miešač je v ňom pripojený, veko je priskrutkované do inštalatérskych skrutiek. Vzhľadom na odporúčania výrobcov na inštalácii zariadení, na lokalizáciu bidet v kúpeľni nebude fungovať.

  Hlavnou vecou je vziať do úvahy veľkosť zariadenia a vzdialenosť medzi WC a stenou pre prácu na pripojenie.

  Výrobcovia a recenzie

  Na modernom trhu, inštalatérstvo predstavilo obrovskú škálu produktov popredných domácich a zahraničných výrobcov.

  ŠPANIELSKEJ POUŽITIA Výrobky z ROCA, Vzhľadom k tomu, výrobky sú pokryté antibakteriálnou kompozíciou.

  Podľa recenzií spotrebiteľov, Švajčiarska spoločnosť Geberit Ponúka vysoko kvalitné výrobky pre hygienické procedúry.

  Okrem toho, v dopyte Bidet Gustavsberg, Grohe, Cersanit.

  Vedúcich na základe preferencií spotrebiteľov sú Villeroy & Boch, Jacob Defon.

  Skupine výrobcov, ktorých výrobky majú kvalitnú kvalitu Jika, Xiaomi Značky.

  Podľa recenzentov kupujúcich, do inštalácie, vydaných neznámymi ázijskými spoločnosťami, by sa malo zaobchádzať opatrne, pretože je najčastejšie fajský, z ktorých bidety a iné zariadenia sú vyrábané, sa líšia v nízkej kvalite a môžu sa ľahko rozdeliť.

  Tipy a odporúčania

  Aby ste urobili kompetentný nákup bidetu, musíte venovať pozornosť nasledujúcim nuansom:

  • Dostupnosť záručného kupónu na výrobku;
  • jasne rozhodnúť o type dizajnu, ktorý priamo závisí od kúpeľne a osobných preferencií;
  • Materiál výroby bidetov – je lepšie uprednostniť porcelán;
  • Je dôležité pochopiť, ktorý vypúšťací systém má zariadenie, aby sa zabránilo nepríjemným chybám.

  Úspešné príklady a možnosti

  Tradičné biele farebné inštalatérske práce v kúpeľni možno bezpečne oživiť tým, že urobíte originál. Súbor zariadení, vrátane bidetov, zdobené vložením zlatých farieb a mixéra na tón dekor, umožní miestnosti získať nenápadný luxus, ktorý demonštruje dobrý vkus a blahobyt majiteľov obydlia.

     Žiadna lepšia kombinácia farieb ako čierna a biela. Kúpeľňa, vo veku Classic Style so správnymi tvarmi, vyrobenými v čiernej a bielej, nepotrebuje žiadnu dekoráciu, pretože zariadenia vytvárajú kompletný interiér konečného čiarového kódu, ktorý je riadne vystavený akcenty.

     Ako nainštalovať bidet, pozrite si nasledujúce video.

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: