Dizajn kúpeľne s rozlohou 3 kV. M: možnosti bez WC a s ním

Trochu kúpeľňa – väčšina apartmánov s jednou spálňou a „Khrushchev“. V takýchto domoch sa kúpeľ a toaleta často kombinujú alebo úplne drobné – 3 kV. M. Ak chcete urobiť malý kúpeľňový priestor pohodlný, pohodlný, s potrebným počtom položiek interiéru by mal byť dôkladne vypočítaný projekt. Až po podrobnej vizualizácii budúceho dizajnu možno spracovať na opravu a usporiadanie. S takýmto prípravným prácou sa ukázalo, že vesmírna kúpeľňa vhodná pre život.

Keď cesty každý centimeter

Takto je možné povedať o kúpeľni s rozlohou 3 metrov štvorcových. Ale nezúfajte. Aj keďže súčasť malého priestoru je realistické, aby sa zaujímavý interiér, vizuálne rozšíriť izbu.

Dizajnéri radia pri vývoji kúpeľňového projektu dodržiavajú niekoľko dôležitých pravidiel.

 • Použite dokončovacie materiály svetelných tónov. Béžová, piesok, mliekareň, sivá, biela, slonovina umožní vytvoriť ilúziu priestoru, svetla a ľahkého.
 • Výber ergonomického nábytku a inštalatérstva. Optimálnou možnosťou je skrinka so zásuvkami alebo otočnými dverami, miniatúrnou, ale priestrannou skrinkou alebo poličkou pre hygienické doplnky, iný nábytok z zjednodušeného tvaru na elimináciu traumy v tesnej miestnosti, kompaktný kompaktný umývadlo.
 • Použitie lesklých, zrkadlových povrchov pre vizuálnu expanziu miestnosti.
 • Mechanizmus dverí – posuvné, ušetrí priestor.

Typy plánovania

Kúpeľňa, dokonca aj tak malá, s rozlohou len 3 metrov štvorcových. m, môže mať niekoľko možností rozloženia.

 • Bez toalety. Bežná možnosť – Kúpeľňa oddelene, WC samostatne. Plánovanie je vhodné pre veľkú rodinu. Znamená veľký počet projektov dizajnu na implementáciu.
 • Kombinovaná kúpeľňa. Izba je spoločná kúpeľňa s WC. Izba sa stáva pomerne malá, takže musíte starostlivo zonail, a nie spojka.
 • So sprchovacím kútom. Kabína uloží užitočný priestor, je kompaktný a zahŕňa niekoľko modifikácií – spoločná kabína alebo palety s plastovými dverami.

Rozhodnutie o kombinácii kúpeľne alebo inštalácie kabíny, je dôležité si spomenúť na pár okamihov.

Rekonštrukcia – inštalácia, výmena, výmena alebo prenos inžinierskych sietí, sanitárnych, elektrických, elektrických alebo iných zariadení, ktoré vyžadujú zmeny technického pasu bytu. Na reorganizáciu sa vzťahuje na inštaláciu kabíny. Rekonštrukcia – Zmeňte konfiguráciu bytu, čo si vyžaduje zmeny technického pasu. To zahŕňa kombináciu kúpeľne.

Pred vykonaním týchto typov práce sa vyžaduje, aby vytvoril niekoľko postupov.

 • Projektová dokumentácia. Akákoľvek zmena v konfigurácii bývania môže viesť k ireverzibilným dôsledkom. Na záver, špecialista uvedie bezpečnosť plánovanej práce alebo odmieta vykonávať reorganizáciu (prestavba).

 • Zastúpenie odborných a obhajujúcich dokumentov pre byt v miestnej správe. Komisia na určité obdobie povolí alebo odmietne pracovať.

Len po obdržaní súhlasu dokumentu možno začať s opravou.

Ergonomické tajomstvá

Kompaktné a najužitočnejšie ubytovanie v dizajne interiéru je celá veda. Ergonómia je zodpovedná za veľa: Príslušné osvetlenie, vhodný nábytok, zón. Počas návrhu priestorov, odborníci berú do úvahy obrovské množstvo faktorov: životný štýl života, zvyky, charakter, fyziológia. Kombinácia vyššie uvedeného je hlavnou zásadou ergonómie.

Triky a recepcie na usporiadanie kúpeľne s rozlohou 3 metrov štvorcových. M Dizajnéri vyvinuli veľa. Prípravné práce – veľmi dôležitá etapa. Záleží na tom, ako bude všetky opravy prúdiť a že nakoniec sa objaví. Po prvé, miestnosť je oslobodená od starý nábytok, inštalatérske, čistiť povrch.

Ďalší krok sa bude vyžadovať, ak je dom vybudovaný do roku 2010. Ide o nahradenie rúrok a žeriavov pre moderné. Po pokládke komunikácie vo fronte. Záverečná činnosť bude zosúladenie stien a stropu. Vhodná povrchová úprava – Sklenené zariadenie alebo Aqua. Tieto materiály sú odolné a odolné voči vlhkosti.

Farebná paleta hrá veľkú úlohu. Presnosť a zdržanlivosť – Tu je slogan pri výbere odtieňov pre kúpeľňu. Odporúča sa použiť dve, maximálne tri farby, vrátane jedného – hlavného, ​​pokojného svetelného tónu, zvyšok – jasné akcenty alebo trochu tmavšieho hlavného.

Je neprijateľné navrhnúť malú kúpeľňu v ponurovanej palete, kontrastnej a nasýtenej. Biela – najviac dobrá farba. Je to v sebe a kombinuje s akýmikoľvek odtieňmi.

Monochrome sivá vytvorí stručný, štýlový dizajn. Je nenápadný a moderný. Dokonale kombinované s bielym alebo jemným ružovým.

Neutrálna béžová pridajte pohodlie a teplo. V tandeme so zlatým, tmavohnedým, karamelová farba bude vyzerať ako aristokratický a ušľachtilý.

Vytvoriť jasné akcenty. Modrá, tyrkysová, modrá – prvok vody a tieto farby sú vhodné v kúpeľni. Pestujeme čerstvosť, tajomstvo, transparentnosť. Táto farba urobí miestnosť bez ohľadu na bezdôdzok a v rovnakom čase volumetric. Zároveň, odtiene mora dávajú emocionálny pokoj, vzlietnuť psychologické napätie a únavu. Zelená je symbolom života, prirodzenej pevnosti, odtieňov zo šalátu na smaragd. Tieň je dobre kombinovaný s konečnou úpravou, imitáciou mramoru, kameňa, dreva.

Dokončovacie materiály vyžadujú samostatnú pozornosť. V kúpeľni, kde po celý rok zvýšená vlhkosť, je dôležité zvoliť si kvalitné materiály, najviac vode a tepelne odolné.

Laminát, parkety, koberec – to, čo nemôžete používať v kúpeľni. Pre túto izbu, keramické dlaždice akéhokoľvek tvaru, umelého kameňa, porcelánový kameň, objemový sex.

Populárna metóda dekorácie steny – farbenie odolné voči vode. Špecialisti odporúčajú pozrieť sa na plastové panely, dlaždice, umelý kameň. Na strope na dlhú dobu vydrží spätný film zrkadla. Je možné maľovať strop, tučne so sklenenými kurčatami, samostatné vinylové vlečky.

Ďalšia jednotka je venovaná ťažkej voľbe – kúpeľ alebo kabínu. Pre znalcov Unhurded Water Postupy a relaxačné optimálne možnosti – kúpele. Sprchová kabína bude musieť ochutnať aktívnych ľudí, ktorí ocenia každú minútu svojho času. Netrvá to veľa miesta, šetrí vodu, šetrí priestor z striekajúcej vody.

Dôležitým bodom v rámci malého vania bude zosúladenie jeho obsahu – nábytok, inštalatérske, príslušenstvo. Umývadlo je lepšie vybrať si nadzemnú alebo zavesenú, môžete dať nočný stolík, taký príjem uloží užitočnú oblasť.

WC zaberá pomerne trochu miesta, ak je odtoková nádrž ukrytá do steny, podľa funkčnosti vyrobenej ako výklenok sadrokartónu. Obchody predstavujú modely toaletných misiek vo formáte uhlovej kompaktnej štruktúry.

Moderná práčka je malá veľká technika, ktorá je umiestnená pod prekrytím umývadla, je inštalovaná v skrini, na akomkoľvek inom mieste medzi stenou a kúpeľňou (skrinka).

Poháre s gélmi a šampónami, rôzne rúrky a fľaše pohodlne uložené v skrinkách alebo na policiach nachádzajúcich sa na bokoch kúpeľne. Aby sa nedostali. V dvoch ďalších rohoch sú umiestnené sušičky, háčiky, závesy uterákov.

Osvetlenie – dôležitá časť usporiadania miestnosti, najmä s elektrinou, by mala byť starostlivo v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Svietidlá musia byť odstránené zo sprchy, žeriavu. Ak chcete vytvoriť vysoké osvetlenie namontované bodové svetlá, namontované v strope.

Nápady na dizajn

Interiér kúpeľne 3 kV. m môže byť vydaný v jednom z najrelevantnejších štýlov.

 • Populárne a jednoduché vykonávanie – Moderný štýl high-tech. Je to jednoduché a cenovo dostupné. Jeho koncepcia – premyslené usporiadanie, oddelenie pre funkčné zóny, hladké linky, rôzne textúry. Ako dokončovacie materiály sa používajú keramická dlaždica, sklovité, farbenie s vodou emulznými zlúčeninami. Farba Gamut – zadržané svetlo (biela, béžová, síra), svetlé akcenty sú povolené – modrá, fialová, lilac.
 • Minimalizmus Hovorí pre seba: aspoň veci, maximálny priestor, stručné formy, pocit čistoty a sviežosti na úkor palety. Nie je možné spojiť miestnosť s nábytkom, len potrebnú – namontovanú skriňu s policami a skrinkou pod umývadlom. To stačí na usporiadanie funkčného priestoru.

 • Škandinávsky štýl Populárne medzi fanúšikmi stykov a monochromatity. To znamená svetlé farby, ktoré pridávajú vzdušnosť a ľahkosť. Stres Stylistika pomôžu keramické dlaždice na podlahe a stenách, lesklý strop, drevený nábytok, inštalatérske zjednodušené tvar.
 • Provence – Útulný, domáci štýl, v takej kúpeľni je ľahké relaxovať a zabudnúť na veci. Interiér pripomína leto, bezmračnú modrú oblohu, levanduľové polia. Romančný dizajn pridá kvetinové ozdoby a vzory, vtáky, polka bodky, zakrivené hladké linky.

Povrchy miestností smerujú na kachľové alebo plastové panely, nábytok je hlavne natretý v bielej farbe.

Zdroje inšpirácie

Ak sa kúpeľňa neboja veľkou škálou a jeho plocha je len 3 metrov štvorcových. m Na vytvorenie vhodného dizajnu je lepšie kontaktovať špecialistov. Ponúkajú pripravené projekty interiérových riešení, klient zostane len vybrať. A ďalší výber fotografií pomôže nájsť inšpiráciu na inkarnáciu nápadov dizajnu v oprave malého kúpeľne.

 • Za studena – Takže môžete charakterizovať kombináciu bielej s modrou. Zvuk odtieňov Frosty, osviežujúci a príjemný pre vizuálne vnímanie. Nábytok a inštalatéri sú kompaktné a pohodlné. Práčka je inštalovaná nad policami, pod umývadlom – priestranná skrinka. Svetlo a priestor v izbe Pridajte lesk na konečnú úpravu a bodové svetlá, ktoré sa odrážajú v zrkadlovom povrchu.
 • Kombinácia bielej a béžovej pridáva zdržanlivosť a teplo do interiéru. Kúpeľňa je kombinovaná, ale aj s takýmito zdrojovými údajmi, všetko je ľahko umiestnené. Umývadlo má kompaktnú veľkosť a zjednodušený tvar, excentricity a svetlý dôraz poskytuje oranžovú toaletnú farbu. Takýto pohyb robí dizajn zlomyseľný.

 • Vaňa v zdržanlivých farbách, Ktoré dávajú neobvyklé plastové panely z ornamentantov v sivej-modrej gama. Izba je veľmi malá, predĺžená, ale inštalatérstvo a nábytok umiestnený na jej námestí. Skrinky sú priestranné, choďte po celej stene, umývadlo je inštalované nad nimi, zdá sa, že vytvára ilúziu monolitického nábytku. Všetko je jednoducho vybavené, ale vkusné a ergonomicky.
 • Tiny Kúpeľňa, ktorá sa hodí do Jacuzzi – Luxus pre malé bývanie. Ale aj v takých oblastiach je možné robiť bez toho, aby boli dotknuté pohodlie. Umývadlo a WC majú kompaktné veľkosti, ktoré dávajú miestnosti vzduchotesnosť. Zelená jemná farba oživuje priestor, čo robí organické a útulné.

O tom, ako urobiť malú kúpeľňu pohodlné, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár