Ekonomický režim v práčke: Čo je to a pre to, čo sa používa?

Znalosť prevádzkových režimov práčky pomôžu nielen efektívne a starostlivo odstrániť znečistenie z vašich obľúbených vecí, ale aj rozšíriť životnosť stroja. Dnes hovoríme o jednom z najvyhľadávanejších režimov – ekonomický režim.

Čo znamená ekonomický režim?

Ekonomický režim v práčke – možnosť je veľmi pohodlná, najmä teraz, keď cena spotrebovaného elektriny neustále rastie. Okrem toho, nie každý hostesky si môže dovoliť tráviť čas na dlhé umývadlo. Tam sú časy, keď potrebujete dať veci do poriadku rýchlo a efektívne, stráviť aspoň čas.

Umývanie v ekonomickom režime významne znižuje trvanie procesu čistenia, znižuje spotrebu vody a elektriny. Úplný proces prania klesá na 25-30 minút. Počas tejto doby, spodná bielizeň prechádza niekoľko cyklov čistenia: umývanie, opláchnutie, točenie. Úspora režimu od rôznych výrobcov práčok môže byť označená ako „úspory / účinnosť“ (ASKO), ECO + (SAMSUNG). Funkcia „ECO TIME“ vám umožňuje konfigurovať automatický režim prevádzky stroja na umývanie počas minimálnych nákladov na elektrinu počas dňa (s prítomnosťou dvojnásobného). V tomto prípade bude cena spotrebovanej elektriny výrazne nižšia.

Bavlny bavlnený režim – takmer najviac požadovaný v práčke. Vďaka špeciálnemu algoritmu rotácie bubna poskytuje dobrý výsledok a elektriny šetrí.

Pracia cyklus je ideálny pre monofónne bielizne a pre výrobky z farebných materiálov s výtlačkami (pyžamá, posteľná bielizeň, košele, blúzky).

Popis a charakteristiky

Ekonomický práčovňa má niekoľko pozitívnych bodov, ktoré majú významne skrátiť čas na celý proces, vodu, elektrinu. Ekologický program obsahuje niekoľko exeonomických možností prania a má určité vlastnosti.

 • Nezohrieva vodu do horúceho stavu, čistí veci z nečistôt a škvŕn používajú nízku teplotnú režim. Zároveň môže byť pokles nákladov na elektrinu až 40%.
 • Krátkymy cyklus trvá priemer 28-35 minút a výrazne šetrí čas.
 • Dlhodobý čas, ale veľmi účinný program v rôznych modeloch sa nazýva „Nové veci“ (Miele), „Daily Wash“ (Ariston, Indesit), Express pranie (Samsung).
 • Režimy „Fast Wash“, „15 minút“, „Express“ a iní majú ešte viac skrátený čistiaci cyklus, opláchnutie a push-ups.
 • Kombinuje 2 možnosti: „Intenzívne umývanie“ a „BIOFASE“ – Tieto pranie režimy vyžadujú použitie špeciálnych práškov s enzýmami. Proces sa uskutočňuje v dvoch stupňoch: Spočiatku sa enzýmové granule vstupujú na teplotu nie je vyššia ako +40 stupňov, v nasledujúcom štádiu procesnej vody sa ohrievajú silnejšie a konečné čistenie bielizne sa vyskytuje s ďalšími komponentmi pracieho prášku.
 • Eco-Mode umožňuje súčasne vymazať rôzne veci podľa typu tkaniny a farby. V teplej vode + 20-30 stupňov, výrobky si zachovávajú svoju prirodzenú farbu, netiahnite, dobre sa držia dobre.
 • Na umývanie v Eco-Mode vyžaduje špeciálne detergenty s ekologickým certifikáciou – ekologickým práškom, ekologickým gélom, práškom bez fosfátov a iných čistiacich prostriedkov.
Prečítajte si viac  Ikona skriptu na práčke: Označenie, používanie funkcie

Eco-program v niektorých prípadoch Bio-starostlivosť – Tento režim prania ľahko zvládne najsilnejšie znečistenie, vhodné pre akýkoľvek typ tkaniva (výnimka – tenké, jemné tkanivo). Program „ECO“ položil určitý dočasný rámec procesu prania niektorých vecí – výrobkov zo syntetických (asi 1 hodina a 45 minút), detské oblečenie (asi 2 hodiny).

Zostávajúce režimy časového cyklu eko-programového programu sú kratšie.

Pri použití?

  Opísaný režim v práčke je potrebný na úsporu času, spotreby vody, elektrickej energie a podľa toho hotovosť. Tam je niekoľko pravidiel s touto verziou umývania, ktoré musíte nasledovať.

  • Model práčky – stroj musí byť ekonomický vo svojich základných vlastnostiach a schopnostiach. Najziskovejšie autá majú triedu „A“, používajú malú vodu a mierne konzumovali elektrinu. Na rodine dvoch alebo troch ľudí bude vyhovovať stroju s nakladaním 3-4 kg.
  • Úplne načítajte bubon počet kg, ku ktorému je navrhnutý. Nekompletné načítanie vedie k pretečeniu elektrickej energie.
  • Použite program „Fast Wash“, Vďaka, vďaka čomu sa v čase výrazne zníži cyklus každej fázy čistenia.
  • Vymazanie so stredným režimom teploty – + 30-40 stupňov. Ak máte veci významnú mieru znečistenia, používame veľmi horúcu vodu. Silné ohrev vody si vyžaduje dodatočné náklady na elektrickú energiu.
  • Pred hlavným umývaním použite režim „namáčanie“. V tomto režime leží bielizeň v bubne práčky nejakú dobu pri teplote +30 stupňov, čo umožňuje znečistenie čiastočne opustiť vlákna tkaniny. Po namáčaní môžete povoliť program „Fast Wash“.
  • Ak je v práčke, je výber oplachovania v studenej alebo teplej vode, vyberte si studené. Studená voda nie je horšia ako teplá alebo horúca, nožnice na pranie a iné detergenty z spodného prádla a jeho náklady je oveľa lacnejšie.
  • Uložte detergenty, Nedávajte príliš veľa prášku, gél a iné špeciály v kyvete. Prebytočné detergenty budú nútiť program, keď zvnúte na použitie viac vody.
  • Pomocou programu ECO TIME, nainštalujte čas na umývanie v noci. Tento krok výrazne zníži spotrebu elektriny, pretože v noci stojí oveľa lacnejšie v noci. Stroje s funkciou „čakajúceho prania“ to tiež robia pri minimálnej rýchlosti. Niektoré modely guľôčok v ich arzenále majú dodatočnú možnosť „Tichý mýta“, čo je veľmi vhodné, keď každý spí (Gorenje).
  • Uistite sa, že po praní, vypnite práčku zo zásuvky. Mnohí sú veľmi mylne, veria, že nefunguje, ale stroj pripojený k napájaniu nespotrebuje elektrina. Strojný stroj, ktorý čaká, nepostrehnuteľne používa 5-10% z celkovej spotreby elektriny zo všetkých zariadení nachádzajúcich sa v dome. Za mesiac a rok je príjemne uložená suma.
  Prečítajte si viac  Typy omietky pre kúpeľňu

  O tom, ako správne používať režimy, pozrite sa ďalej.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: