Elektrické uteráky koľajnice s skrytými pripojeniami

Vyhrievaná uteráková lišta je nevyhnutnou vecou pre akúkoľvek kúpeľňu. Toto inštalačné zariadenia je určené nielen na sušenie vecí, ale aj na vykurovanie. V súčasnosti je tu obrovské množstvo takýchto zariadení. Mimoriadne popularita začína získať elektrické modely s skrytým pripojením.

Charakteristický

Elektrická uteráková lišta s skrytými pripojeniami je vybavený špeciálnym modulom. Inštalácia elektrického zapojenia zariadenia cez tento modul je považovaný za zložitejší proces v porovnaní s inštaláciou bežnej zásuvky. Ale zároveň je táto možnosť oveľa praktickejšia a spoľahlivejšia.

Takéto inštalatérske výrobky majú estetický vzhľad. Pripojenie zariadenia je lepšie zveriť profesionálov. Urob to, že sa neodporúča.

Dnes existuje veľký počet podobných zariadení. Môžu byť vyrobené s bielym, čiernym povlakom. Mnohé modely sú pokryté špeciálnym chrómovým povlakom. Dizajn takýchto výrobkov môže byť tiež iný. Mnohé vzorky sú dosť úzke s ďalšími policami na vrchole.

Ako aj mnoho modelov sú vybavené špeciálnym Regulátory teploty. Tieto mechanizmy nedávajú povrch zariadenia prehriate. Umožňujú zariadenia na dosiahnutie iba určitých režimov teploty.

Preskúmať modely

Mali by ste sa zoznámiť s niektorými modelmi elektrických vykurovaných uterákových koľajníc.

  • Termín „Euromiks“ P6 650×450 Elektrické. Zariadenie je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá má vysokú odolnosť voči tvorbe korózie. Model má štandardný dizajn vo forme rebríka. Smer pripojenia je dno. Celková vzorka obsahuje 6 kovových úsekov na sušenie. Vyhrievaná uteráková lišta má maximálnu teplotu vykurovania 65 stupňov. Produkt je vybavený termostatom chráneným prehriatím. Jeho celková hmotnosť je 4 kilogramy.

  • Termín „Victoria“ P9 500×950 Elektrické. Takáto vyhrievaná uteráková lišta je tiež vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Má tvar rebríka. Návrh na vykurovanie a sušenie sa skladá z 9 samostatných priečníkov. Kapacita výrobku dosahuje 146 W. Maximálna teplota povrchu je 70 stupňov. Toto inštalačné zariadenie je tiež vyrobené s termostatom. Celková hmotnosť zariadenia je 5 kilogramov.

  • Mstale Trapezium 500×800 s horúcimi a rotačnými policami KTX 4. Táto oceľová vyhrievaná uteráková lišta sa skladá z 8 samostatných častí na sušenie. Jeho výkon dosiahne 300 w. Maximálny režim teploty je 80 stupňov. Zariadenie je vybavené termostatom, možnosťou automatického vypnutia, keď nadmerné vykurovanie, časovač. V jednej sade, upevňovacie prvky potrebné na pripojenie dizajnu počas inštalácie. Hmotnosť zariadenia sa rovná takmer 8 kilograms.

  • Margaroli Vento 500 Chrome. Tento prístroj je vyrobený z mosadze s chrómovým potiahnutým. Má zaujímavú formu tvaru m. Konštrukcia sa skladá len zo 4 kovov. Je vybavený systémom automatického vypnutia pri prehriatí. Maximálna teplota vykurovania je 70 stupňov.

  • Termín „Twist“ P5 500×950 Elektrické. Model je štandardný dizajn vo forme rebríka. Skladá sa z 9 crossbars. Vzorka sa vyrába s ochranou proti prehriatiu a termostatom. Táto elektrická vyhrievaná koľajnica uterákov má výkon 150 W. Jeho celková hmotnosť je asi 3 kilogramy.

  • Domoterm „Aurora“ DMT 109-6 40×80 EK R. Dizajn vo forme rebríka obsahuje 6 samostatných krížoviek. Produkt má termostat, tlačidlo na zapnutie a vypnutie zariadenia, systém, ktorý chráni pred prehriatím počas prevádzky. A tiež v jednej sade ide a všetky potrebné upevňovacie prvky.

  • „Formát štýlu“ 40 p 600×400. Drevená uteráková lišta pozostáva z 5 priečok. Jeho výkon dosiahne 60 W. Maximálna teplota zahrievania je 55 stupňov. Táto vzorka je dodávaná aj s hotovým držiakom na montáž. Celková hmotnosť modelu dosahuje takmer 4 kilogramy.

Výber pravidiel

Výber vhodného modelu elektrickej vyhrievanej uterákovej koľajnice s skrytým typom pripojenia, stojí za to venovať pozornosť viacerým významným funkciám. Takže dôležité miesto bude obsadiť materiál, Z ktorého je návrh. Optimálnou možnosťou je nerezová oceľ. Tento kov je najspoľahlivejší a trvanlivý. Na svojom povrchu, a to aj v procese konštantnej prevádzky, nebude tvoriť koróziu.

Okrem toho, nehrdzavejúca oceľ aj bez rôznych povrchových náterov bude vyzerať pekne. Takéto modely budú schopné dokonale zapadnúť v takmer akejkoľvek kúpeľni.

A tiež pri výbere by sa mali zvážiť Dizajn dimenzie. Dnes sa vyrábajú veľké vzorky, ktoré zahŕňajú veľký počet priečok a ďalších oddelení na sušenie vecí, ale zároveň nebudú môcť pristupovať k kúpeľniam príliš malým.

Dizajn Vyhrievaná uteráková lišta tiež hrá dôležitú úlohu. V súčasnosti môžu výrobcovia takýchto výrobkov ponúknuť možnosti zdobené v rôznych farbách. Niektoré výrobky s aplikáciou bronzu.

Funkcie pripojenia

Ak ste sa ešte rozhodli inštalovať taký vykurovaný predajcu uterákov, mali by ste zapamätať nejaké dôležité pravidlá pre takúto inštaláciu. Takže, budete musieť skontrolovať, že nová elektrická inštalácia môže byť pripojená k už operačnej sieti. Aby ste to urobili, mali by ste presne vedieť hodnotu svojej moci, ktorá bude neskôr preložená do menovitého prúdu.

Potom musíte vybrať vhodný drôt. V krabici so zariadením by mal tiež ísť, v ktorom je nevyhnutne ukázané, že môžu byť použité iba drôty vyrobené z medi, s prierezom najmenej 1 štvorcového milimetra.

Ďalej sa chystá do sušičky sám a trys na stenu kryt. Okrem toho sa domnievajú, že vzdialenosť medzi zariadením a vodou by mala byť najmenej 60-70 centimetrov.

Všetky vodiče sú spravidla pripojené na pravú nohu, ale nájdu sa iné odrody. Táto stránka by mala okamžite poznamenávať a odložiť vyhrievanú koľajnicu uteráka.

V zadanej polohe urobte milujúci drôt. Môžete to urobiť nalepením nástenného krytu v kúpeľni alebo v susednej miestnosti, budete musieť vytvoriť cez otvor. Po tom, prepichnú drôt z distribučného modulu do zariadenia a pripojte (Urobte to v špeciálnom terminálnom paneli).

Po pripojení je lepšie, aby sa tri vodiče naraz, vrátane uzemnenia. V konečnom štádiu inštalácie je na stenu povlaku upevnená elektrická vyhrievaná uteráková lišta s skrytým vedením. Po napájaní napätia a zapnutie príslušného tlačidla na puzdre môže zariadenie poskytnúť teplú miestnosť.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár