Kritériá na výber obrazoviek MDF pod vaňou

Aby ste si vybrali správneho príslušenstva pre kúpeľňu, musíte túto voľbu priblížiť s plnou zodpovednosťou. K dnešnému dňu existuje obrovské množstvo rôznych kúpeľňových doplnkov. Medzi takú veľkú voľbu je ťažké vybrať si najvhodnejšiu možnosť, ale mnoho praktických hostiteľov zastaviť ich výber na paneloch z MDF.

Kritériá pre výber obrazoviek MDF pod kúpeľom – čo potrebujete vedieť

Ak chcete žať kúpeľ, musíte použiť obrazovku MDF a existuje veľký počet dôvodov.

Takáto obrazovka je jedna alebo viac panelov, upevnené na špeciálnom rámci, ktorý môže byť vyrobený z hliníka alebo dreva. MDF obrazovky majú svoje výhody, pretože sú vyrobené odolné voči vlhkosti. Panel je inštalovaný pod kúpeľňou, kde sa môže hromadiť vlhkosť, takže výrobcovia sa snažia chorý.

Obrazovka MDF je vhodnou možnosťou zdobenie kúpeľne, pretože akýkoľvek výkres je možné aplikovať na panel, ktorý bude kombinovaný so spoločným interiérom.

Použitie obrazoviek MDF umožňuje vytvoriť kúpeľňu bohatší a objem.

Výber takejto obrazovky stojí za to zaplatiť pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Produkt je ideálny pre štandardné alebo obdĺžnikové kúpele;
 • Takéto obrazovky sú vyrobené z materiálu šetrného k životnému prostrediu, pretože sa získajú lisovaním drevnej piliny a lamináciou je predpokladom ochrany pred vlhkosťou.

Okrem toho môžete nastaviť obrazovku pod vaňou so zrkadlomovým povrchom (ak je kúpeľňa malá). Ale skôr, ako zastavíte svoju voľbu na takomto paneli MDF, stojí za to zvážiť, že je krehký a nepraktický.

Výhody obrazoviek MDF veľa:

 • V malej kúpeľni, panel bude vyzerať drahé a vizuálne môže zvýšiť oblasť miestnosti;
 • Starostlivosť o panely MDF je oveľa jednoduchšie ako výrobky z iného materiálu;
 • Je možné vybrať takú veľkosť obrazovky, ktorá je vhodná pre kúpeľňové rozmery;
 • Môžete si vybrať rôzne typy panelov, ktoré ich využijú ešte pohodlnejšie.

Začíname si vybrať panel MDF, je potrebné vziať do úvahy tieto momenty:

 • Pred nadobudnutím panelu by ste mali starostlivo odstrániť merania v kúpeľni;
 • Ak má miestnosť malú oblasť, odporúča sa zastaviť na pevných modeloch;
 • Voľba je možné zastaviť na modeloch s dverami, ktoré umožnia vaňou, aby sa domáce chemikálie a iné domáce predmety.

Panely MDF sú spravidla plne pripravené a nainštalujte ich v kúpeľni môže byť nezávisle bez pomoci.

MDF obrazovky

MDF obrazovky môžu byť rôzne typy, z ktorých každý má svoje výhody a nevýhody, na ktorých stojí za to zostať podrobne.

 • Pevný, ktorý predstavuje jeden kusový panel pripojený k hliníkovú alebo dreveného rámu. Takéto panely sa považujú za najčastejšie a líši sa v ich jednoduchosti používania. Tvárou voči takejto obrazovke je možné vyrobiť pomocou mozaiky alebo dlaždíc. Hlavnou výhodou pevnej obrazovky MDF je jeho trvanlivosť, môže byť ľahko prepláchnutá a vyčistená. Samozrejme, a jeho nevýhody. Chemikálie pre domácnosť v kúpeľni nebudú fungovať, a ak potrebujete získať komunikáciu, môžu existovať vážne problémy.

 • Druhý typ – Swing. V tomto prípade sa obrazovka MDF pozostáva z niekoľkých pohyblivých prvkov, ktoré sú pripojené kolmo na hlavný hliníkový alebo drevný rámec. Vďaka viacerým regálom shell sú k nim pripojené predné dvere, ktoré sa otvárajú. V závislosti od želaní majiteľa dverí môže byť od dvoch do štyroch. Takéto obrazovky sa považujú za najodolnejšie a používajú ich pohodlné. Toto je vynikajúca možnosť pre miestnosť s malými rozmermi.

 • Tretí typ – obrazovka Kupé alebo posuvný dizajn. Je to málo horšie vo svojej funkčnosti na hojdačky. Vďaka takémuto dizajnu je šanca vyhrať viac priestoru pod kúpeľňou, napríklad organizovať špeciálne police na skladovanie chemikálií pre domácnosť alebo rôzne položky, ktoré sú potrebné na farme. Najčastejšie sa používa hliníkový profil na upevnenie takýchto panelov. Môže slúžiť oveľa dlhšie ako strom.

Časť fasády sa môže skladať z troch častí. Centrálna časť je zvyčajne úzka, a dve bočné panely sú oveľa širšie a pohybujú sa pozdĺž typu skrine priehradky.

Hlavnou výhodou je, že obrazovky MDF produkujú taký známy výrobca ako Alavann. Nohy môžu byť namontované na rámec, ale nebude ťažké nastaviť panely. Nainštalujte priestor na obrazovke môže byť inštalovaný len za desať minút.

 • Kombinovaný typ Môže obsahovať štandard a kupé súčasne, alebo to môže kombinovať dve otočné dvere s jedným posuvným. Tento dizajn môže byť tiež veľmi ergonomický.

Ktorékoľvek z navrhovaných možností môže prísť pod vaňou – to všetko závisí od preferencií a prianí majiteľa.

MDF obrazovky a ich inštalácia

Pre modely obrazoviek MDF je špeciálna dimenzia, takže najčastejšie majú štandardné rozmery. Dĺžka panelu môže byť 150, 160, 170 cm, ale niekedy existujú aj iné rozmery, môžete splniť dĺžke obrazovky na 140 a 180 cm. Pokiaľ ide o výška, je buď 54 cm, alebo 62 cm.

Väčšina všetkých sú v dopyte pre panel 170 cm, takže modelový rad takýchto obrazoviek sa najviac zvýšil. Pod pojmom môžete urobiť panel rôznych dĺžok (minimálna veľkosť môže dosiahnuť 105 cm, a maximálne 190 cm). Panely takýchto veľkostí sú ťažké inštalovať, takže musíte hľadať pomoc od špecialistov.

Je tiež dôležité byť jednoduché v inštalácii panelov, takže zastaviť výber na obrazovkách MDF, stojí za zmienku, že sú najjednoduchšie v inštalácii.

Zvážte, ako môžete inštalovať panely MDF nezávisle.

 • Rozhodovanie o tom, že je potrebné urobiť MDF panel, je potrebné vytvoriť meranie kúpeľne a kúpiť materiál.
 • Pripravené MDF panely sú už impregnované antiseptickým a laminovaným filmom, čo značne zjednodušuje úlohu.
 • Potrebujete vytvoriť rám a nainštalovať. Aby ste to urobili, najlepšie užívajte hliníkové regály a profily.

 • Obrazovka je pripojená k jednému spoločnému dizajnu – rám.
 • Namontovaná špeciálna rama. Je potrebné pripojiť prvý profil na stenu (postačuje na používanie obyčajných hmoždiniek).
 • Pri zhromažďovaní rámu stojí za to zvážiť ventilačný otvor, takže sa môžete dostať do komunikácie.
 • Po tom, všetky panely sú upevnené na ráme.
 • Vo vnútri obrazovky môžete nainštalovať ďalšie police na umiestnenie chémie a iných domácich predmetov na ne.
 • Okrem toho je možné vykonať obklady.

Veľa závisí od toho, ktorý kúpeľ je pripojený. Môže byť namontovaný na akrylové kúpele. Ale nebude fungovať s liatinovou kúpeľňou, môžete kaziť smaltu.

Venujte pozornosť dizajnu obrazovky: Ako je to ťažšie, proces montáže bude časovo náročný. Ak chcete nainštalovať zatiahnuteľné dvere, budete musieť najprv profil pripojiť nižšie. Panely by mali byť inštalované takým spôsobom, ktorý sa prekrývame. V niektorých prípadoch bude potrebné poskytnúť dodatočnú tuhosť obrazovky: pre tento priestor medzi horným rámom a strana samotného kúpeľa je naplnená penou.

Namiesto hliníka na montáž rámu sa môže použiť strom.

Ak robíte všetko správne, obrazovka Ready MDF je možné nastaviť pol hodiny. Tento dizajn sa môže líšiť vo svojom hospodárstve a spoľahlivosti, pretože panely MDF sú pre každú osobu lacná.

Kvôli rôznym dizajnom dizajnu bude každý majiteľ vybrať možnosť, ktorá bude ideálna pre interiér jeho kúpeľne.

O kritériách pre výber obrazoviek MDF nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár