Čo sú držiteľmi duše?

Je ťažké prezentovať kúpeľňu bez duše a nezáleží na tom, či je kabína inštalovaná v ňom alebo len tradičný kúpeľ je. Duše v kúpeľni – vždy povinným prvkom inštalácie. Sprchové armatúry, či už ide o manuálne zavlažovanie, môže alebo komplexný high-tech systém, by mal byť pripojený k stene kúpeľne alebo kabíny. Preto by sa zdalo menšie otázky ako výber držiteľa pre dušu, stojí za to zaplatiť osobitnú pozornosť. Je nemožné robiť bez tohto atribútu v modernej kúpeľni, takže jeho vlastnosti a odrody sú podrobne posudzované.

Menovanie a výhody

Okrem estetickej úlohy by mali posudzované príslušenstvo vykonávať ostatné – zabezpečiť pohodlie a kvalitné zásobovanie vodou. Dnes sú sprchové prvky a vzory zarážajú s ich rozmanitosťou, takže nie je tak jednoduché vybrať vhodný model.

Moderní výrobcovia ponúkajú rôzne návrhy dizajnu. Otázka vzniká o tom, ako je stále správne vybrať si sprchovú kondíciu a nie je mylne s kvalitou výrobku. Pred nákupom by sa malo zrejmé, ktoré druhy držiteľov duše, oboznámenie sa s najkvalitnejšími materiálmi, študovať praktické tipy na ich inštaláciu.

Typy a materiály

Desiatky zahraničných a ruských výrobcov ponúkajú rôzne modely zapadajú do akéhokoľvek interiéru kúpeľne. Príslušenstvo sa líši v materiáloch, formách, dĺžke a dizajne. Zvážte najčastejšie odrody zariadení na upevnenie úniku.

  • Čistička. Jedná sa o jednoduchý a pohodlný prvok, ktorý poskytuje príjemnú sprchu pre všetkých členov rodiny. Je potrubia s držiakom voľného sprcha pohybujúce sa okolo neho. Súprava často obsahuje ďalšiu statickú štíhlu veľkú veľkosť – tzv. Najvyššia alebo tropická sprcha. Vďaka držiaku na bare môže byť zavlažovanie pripojené na individuálnu pohodlnú výšku, ktorá robí sprchy príjemné pre dospelých a deti. Bar je možné zakúpiť stenu (určené pre sprchové kúty alebo vytierať lôžka) alebo podlahu (dizajn určený pre oddelené kúpele).
  • Mobil, Vďaka, ktorým môže byť výška polohy sprchového zavlažovania regulovaná je jedným z hlavných kritérií výberu. Tiež väčšina prútov dopĺňajú výrobcovia s príjemným príslušenstvom: police, háčiky, myapovers. Ale hlavnou vecou je vybrať si model, v ktorom sa pohyblivý držiak voľne pohybuje na tyč na požadovanú značku a otáčať sa voči upevňovacej rovine.

  • Držiteľ vody môže – Ďalší univerzálny liek, s ktorým môžete osprchovať sprchu kdekoľvek v stene, okraj kúpeľa alebo skla v sprchovej kabíne. Produkt na suchý zips je pevne pripojený k čistému a hladkému povrchu. Tento druh sa často používa na sprchové kabíny, kvôli tomu, že nie je potrebné vyvŕtať steny. Upevnenie na vákuovej prísavke je možné nakúpiť okrem držiteľa hlavného mesta – to umožní zmenu polohy zavlažovania môže byť zmenená v počiatočných sekundách a poskytne pohodlné prijatie duše.
  • Manuálne použitie zavlažovania. V tomto prípade sú duše umiestnené priamo nad mixerom, kde je poskytnutý špeciálny malý držiak. Jednoduchý, ale nie najpohodlnejší systém.
  • Držiaky na kúpanie. Tento druh sa používa výlučne na upevnenie póru v neohranom stave. Táto možnosť nie je najbežnejšia z dôvodu zložitosti upevňovacej a dlhodobej inštalácie.

Pri výbere držiaka sprchy je potrebné pripomenúť, že materiál, z ktorého je vyrobený, by mal byť v prvom rade odolný voči vlhkosti.

Najväčšia popularita bola vyhraná plastovými držiteľmi duše. Sú ľahké, lacné za cenu a nepodliehajú korózii. Ale, bohužiaľ strácajú estetický vzhľad pred inými modelmi, ktoré sú spojené s menej spoľahlivým silou poťahovania. Preto odborníci odporúčajú kúpiť držiteľ mosadze. Bude to stáť viac, ale bude slúžiť oveľa dlhšie.

Pred výberom v prospech konkrétneho modelu stojí za posúdiť všetky výhody a nevýhody materiálov.

  • Plastový. Najdostupnejšie a väčšina rozpočtových možností – plast. Existujú rôzne dizajnové riešenia týkajúce sa tvaru, typu a farby plastových držiakov. Nedostatky však môžu pripísať indikátory s nízkou pevnosťou. Tiež plastové výrobky sú často podrobené chrómu, pretože rýchlo stratia svoju atraktívnosť a opotrebujú sa.
  • Farebné zliatiny kovov. Inštalatérsky trh predstavuje držiteľov z rôznych druhov zliatin, z ktorých každý má svoje výhody a nevýhody: bronzová – známa vysoká antikorózná odolnosť. Na vrátenie počiatočného lesku je však potrebné pravidelné leštenie. Silumina – najlacnejšia farebná zliatina. Od výhod – nie oxidované vo vode a za prijateľnú cenu. Hlavnou nevýhodou je rýchle opotrebenie kovu, a to aj pri menších zaťaženiach, praskliny sa časom objavia.
  • Mosadz. Možno zaberá vedúcu pozíciu. Produkty z mosadze patria do kategórie elitnej a nákladov. Nevýhoda – ťažké škvrny, ktoré sú vytvorené na povrchu.

Spôsoby upevnenia

Existujú dva hlavné spôsoby inštalácie držiakov pre sprchu: pomocou vysávača a pomocou hmoždiniek. Podrobne zvážiť každý z nich

Prvý spôsob je funkčný a estetický a tiež znamená voľný pohyb sprchy na stene alebo na iné miesto. Bez vŕtania ľahko pripevnite k stene, skleneniu a rovnomernému povrchu kovu. Užívateľ v sekundách môže posunúť príslušenstvo v pohodlnej polohe bez veľkej náročnosti. Moderné prísavky majú jedinečné vlastnosti – funkcie pri teplotách od -20 do + 60 s, odolať zaťaženiu do 20 kg. Výber držiaka na prísavke, venovať pozornosť váhe vašej sprchovej vody. Ak je to kovové a ťažké, potom dizajn nemusí odolať a odrezať.

Druhá metóda upevňuje sprchový dizajn na stenu alebo strop a je najodolnejší a spoľahlivý. Jediný problém je vyvŕtať diery, ktoré nie sú dostatočne ľahké. To však celkom plní úlohu aj pre osobu bez veľkých poznatkov v stavebných otázkach. Skryť chyby na mieste pripútanosti umožňujú moderné dekoratívne podšívky, ktoré dávajú držiteľovi atraktívnejšie. Pre prácu, vŕtačka s perforátorom a vŕtaním s priemerom zodpovedajúcim priemerom hmoždinky, ktorý prichádza v súprave alebo sú zakúpené samostatne.

Nariadenie nariadenia

Nastavenie držiakov na stojaci nepotrebuje špeciálny popis. V prípade potreby ich môžete ľahko odstrániť a za minútu zmeniť usporiadanie na správnom mieste.

Na montáž do výšky stacionárnych držiakov je dizajn upevnený na zvislej činber, ktoré sú upevnené skrutkami alebo spacerovým mechanizmom. Ten môže byť automatický, poloautomatický alebo manuálny. Aby ste nastavili úroveň držiaka s automatickým mechanizmom, stačí zaberať hadicu pripojenú k držiaku sprchy a nainštalovať zalievanie môže byť inštalovaný v požadovanej výške.

S poloautomatickým spôsobom sú duše znížené šklbaním. Ak však chcete vrátiť duše na predchádzajúce miesto, bude musieť byť rukou.

Manuálne ovládacie mechanizmy Ak chcete zmeniť výšku, predpísať špeciálne tlačidlo v čase sprchového hnutia. Poloha zavlažovania môže pevne upevnená v zníženom stave.

Kritériá výberu a populárne modely

Podobne ako pri nákupe akéhokoľvek výrobku je dôležité si uvedomiť, že nízka cena tovaru je s najväčšou pravdepodobnosťou indikujúca jeho nízka kvalita.

Neuveriteľné viaceré modely v súčasnosti existujú v sanitárnom segmente trhu: s nastaviteľným svahom, na vákuových prísavkách a so stacionárnym zapínaním. Každý spotrebiteľ si môže vybrať produkt na chuť medzi všetkým množstvo hojnosti. A moderný dizajn týchto tovarov a vysoko kvalitných materiálov robia držiteľov nielen s multifunkčným prvkom kúpeľne, ale aj neoddeliteľnou súčasťou celého interiéru.

Pri výbere držiaka venujte pozornosť materiálu, z ktorého sa vyrába. Najčastejšie výrobcovia používajú nerezový kov alebo plast s chrómovým potiahnutým. Všimnite si, že kovové výrobky sú praktickejšie a trvanlivé na rozdiel od plastových analógov.

Produkt môže byť pripevnený k stene, na strop alebo na stenu sprchy. Môže byť na prísavke alebo upevnený hmoždinkou v stacionárnom režime. Je potrebné uistiť sa, že model má niekoľko úrovní sklonu. Samozrejme, že sú viac, tým pohodlnejšie prijatie duše.

Držiak sprchy na prísavke je určite vyhrá proti zvyšku zvyšku, Vzhľadom k tomu, že sa ľahko inštaluje, nevyžaduje vŕtanie a neruší stien kryt v kúpeľni. Pre spoľahlivú fixáciu sú vhodné akékoľvek povrchy (keramické, sklo, kov).

Pre kúpeľne s kreatívnym a jasným dizajnom si môžete vybrať neštandardné modely vo forme dekoratívnych obrázkov. Inštalačný trh ukazuje neuveriteľný počet takýchto držiteľov. Existuje nejaká chuť a farba: v tradičnom štýle, v štýle high-tech, vinobranie a dokonca vo forme hračiek. Táto možnosť sa odvoláva na dospelých a dieťa, a keď sa nudíte, je ľahké ho nahradiť novým.

Pre viac konzervatívnejších vo výbere spotrebiteľov, ktorí uprednostňujú spoľahlivé spojovacie materiály, by sa mala voľba vykonávať v prospech stacionárnych otočných držiakov pre sprchu. Medzi týmito držiteľmi sú najobľúbenejšie všetky tie isté tyče. Klasický typ tyče je vhodný pre kúpele, tesne vedľa steny. Existujú však výnimky – pre moderné kúpele alebo uhlové formy, výrobcovia vyvinuli klenutý bar.

Populárne a tyčové držiaky s prídavkom príslušenstva, ako je ohrievaná uteráková lišta a mydlo. Pokiaľ ide o otázku, ako napriek tomu si vyberte výrobcu, potom Grohe a Hansgrohe boli známe svojimi návrhmi a kvalitou.

Výber produktu z GROHE nie je ľahký. Značka je známa, tradícia „nemeckej kvality“, japonských vlastníkov akcií spoločnosti – to všetko spôsobuje pozitívne združenia s vynikajúcou kvalitou. Špecialisti GROHE prinášajú svoje výrobky do dokonalosti v dôsledku implementácie odlievania, galvanizácie, montáže, brúsenia a vysoko kvalitného povlaku. Vzhľadom na kombináciu neprekonateľných zručností a intelektuálnej práce sa získajú vynikajúce produkty.

Hansgrohe, ktorý je na druhej strane vynálezca sprchy, ponúka rôznorodý sortiment sprchových držiakov. Kvalita ich výrobkov stanovuje normy v mnohých krajinách a odoláva dennému zaťaženiu.

Analýza Recenzie spotrebiteľov Hansgrohe, môžete identifikovať nasledujúce výhody držiteľov pre dušu tejto spoločnosti – sprchové tyče sú ľahko a rýchlo nainštalované, majú voľný pohyb a sú dobre vyčistené. Na zátvorkách pevná ručná sprcha v akejkoľvek výške. Niektoré z vstavaných držiakov, napríklad Porter, ponúkajú pohodlné trojrozmerné nastavenie. Pozitívna spätná väzba spotrebiteľa o výrobkoch oboch firiem hovorí o spoľahlivosti a výrobcov zabezpečenia kvality

Tipy na inštaláciu

Montážny držiak s vlastnými rukami by sa mal vykonávať v prísnom poradí. Pred jeho upevnením sa musíte zoznámiť s funkciami upevnenia uvedeného v pokynoch výrobcu.

Ak je držiteľ na prísavnom pohári zvážiť, že je potrebné ho upevniť len na rovný povrch steny alebo na sklo. Na kĺboch ​​dlaždíc oprám držiak nebude možné. Ak chcete vykonať prácu na inštalácii držiaka s pomocou hmoždiniek, budete potrebovať vŕtanie a vŕtačky na betónu alebo keramické dlaždice.

V prvom rade, pred začatím práce je potrebné starostlivo určiť miesto, kde bude produkt pripojený. Výber úrovne inštalácie by ste mali skontrolovať, ako dlho hadica a či je to dostatočné na jeho dĺžku do horného miesta pripojenia. Aby ste sa vyhli palivu hadice, odporúčame ponechať trochu premývania. Otvory pre upevnenie sa musia zhodovať s veľkosťou dopravných zápchov, ktoré sú súčasťou upevňovacieho prostriedku.

Pozorné označenie – Hlavná etapa práce, pretože nebude možné meniť alebo preniesť montážne otvory. Ak plánujete opraviť držiak sprchy nad mixerom, musíte vziať do úvahy potrebný priestor pre rukoväte mixéra, aby nezasahoval do svojho voľného pohybu.

Pomocou vŕtania a vŕtania (druhý je vybraný v závislosti od materiálu steny v kúpeľni: dlaždice, sadrokartónu, tehly) Dievy sú vyrobené v umiestnených bodoch. Pri práci na kaviarni musíte najprv mať vŕtanie s požadovaným vŕtaním, aby ste vytvorili dieru v dlaždice, a potom s vŕtaním, aby ste vŕtali hlbšiu stenu. Pri práci s tehlou stenou môžete okamžite použiť perforátor. Pre sadrokartón a panely – bude dostatok elektrických vrtákov.

Ďalším krokom k stene je priradená prvá časť držiaka, ktorý je spojený s carvings a pevne upevnené hmoždinkami. Potom zostáva len pripojiť druhú časť držiaka a systém je pripravený na použitie. Ak chcete skontrolovať, nainštalujte sprchovací kút, môže a zapnúť vodu. Ak sú upevňovacie prvky správne vykonané, hadica nebude rozbitá na ohyboch. To znamená, že máte úžasné, ukázalo sa, že sa s touto úlohou.

Master Trieda na montážnom držiaku pre sprchu Viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: