Oválne kúpele: Charakteristiky a tipy na výber

Po rušnom dni je vždy príjemné relaxovať a ľahnúť si do kúpeľa. Pre mnoho ďalších známych sú obdĺžnikové návrhy. Okrúhle, štvorcové, oválne modely sa dnes stávajú čoraz populárnejšími. O týchto kúpeľoch a bude reč.

Zvláštnosť

Tieto časy už dlho prešli, keď by apartmány mohli vidieť rovnaký typ nábytku, príslušenstvo. Nie je výnimkou a nastavením v kúpeľni. Výrobcovia nábytku pre sanitárne priestory neustále pracujú na nových a nezvyčajných modeloch. Kúpele sa môžu líšiť nielen vo veľkosti, ale aj z rôznych materiálov, majú rôzne charakteristiky a kvalitu.

Každý majiteľ byt sa snaží priniesť niečo nové a originálne v interiéri izieb, aby izba štýlová, dajte izbu určitý znak. Nepochybne, mnohí budú musieť urobiť dušu kúpeľa vo forme oválu, takéto štruktúry budú vhodnejšie pre jemné činidlá, ktoré hľadajú harmóniu vo všetkom, dokonca aj v málo.

Aj keď pre mnohé obdĺžnikové produkty zostávajú najznámejšie, kúpele oválnych foriem sa čoraz viac stávajú predmetom interiéru, s ich pomocou môžete pridať a transformovať akúkoľvek inštalatérsku izbu. Vďaka formulárom môže byť takýto dizajn dodaný kdekoľvek v miestnosti, často sú inštalované v samom centre miestnosti. Oválny kúpeľ nemá ostré rohy, takže je to najvýhodnejšie používané. Okrem toho tento dizajn nebude mať veľa miesta, čo je veľmi dôležité pre malé izby.

Písmo oválnej formy sa dokonale zapadne do akéhokoľvek interiéru miestnosti, tento model sa dá nazvať univerzálnym. Bude skvelé pozrieť sa na miestnosť vyrobenú v klasickom štýle, nič menej dobre sa zmestí do moderného interiéru. Oválne kúpele môžu byť doplnené nohami, ktorých rôzne formy umožnia poskytnúť špeciálny elegantný výrobok. Pri výbere farieb pre písmo môžete zostať na ľubovoľnej možnosti, ktorú sa vám páči, mnohí radšej vybrať bielu farbu, ale často môžete nájsť modely nezvyčajnejších farieb, ako je červená alebo čierna.

Výber produktu

Pred rozhodnutím o voľbe tvaru a veľkosti by ste mali ísť do inštalatérskej miestnosti a naozaj hodnotiť jeho rozmery. Ak má miestnosť malú veľkosť, stojí za to zvoliť uhlový kúpeľ, ktorý bude mať minimálny priestor. Ak vám oblasť miestnosti umožňuje zvážiť iné možnosti.

Oválny kúpeľ je najčastejšie inštalovaný na nohách, ktoré môžu mať pôvodnú formu. Často môžete vidieť font zábery vo forme labiek leva, ktoré sú vyrobené v bronzovom alebo zlatom tieni.

Prívrženci modernejších pohľadov Vyberte si štandardné držiaky chrómu.

Stojí za to povedať, že v miestnosti sú len dve umiestnenie kúpeľa:

 • zabudovaný;
 • Samostatne hodný.

Pre tých, ktorí si vybrali prvú možnosť, stojí za to povedať, že je často potrebné úplne prerozdeliť celú kúpeľňu na jeho inštaláciu, takže táto možnosť môže byť považovaná za prvok luxusu. Dizajn zapustený v pódiu je najčastejšie vyrobený v objednávke. Dostupnosť pódia v miestnosti môže premeniť akúkoľvek izbu. Integrovaná fika sa bude líšiť od obvyklého dizajnu dizajnu. Zvyčajne vytvárajú masívny dizajn s plochým dnom. Často je v priebehu obvodu vybavený špeciálnymi krajinami, ktoré zabraňujú striekaniu vody.

Proces inštalácie vstavaných štruktúr je veľmi pracný, pretože tento vopred pripravený sa prehlbovanie alebo pódium vybuduje.

Samostatne stojace kúpele v strede miestnosti, môžete ho nainštalovať mierne ustupovať zo steny. Podlahový mixér je pripojený samostatne. Ak sa kúpeľ umiestni vedľa steny, môžete použiť mixér, ktorý vyčnieva zo steny. Zastrelený dizajn je vhodný pre veľké izby a menšie priestory.

Rozmery písma

Na plávanie v kúpeli je pohodlné a pohodlné, je potrebné zvoliť správnu veľkosť výrobku. Pri výbere stojí za to preferencie modelov 170 x 70 cm. Táto veľkosť vám umožňuje pohodlne vziať kúpeľného muža a vysokého rastu. Byť v písme tejto veľkosti, môžete úplne vyrovnať svoje nohy. Keď je táto veľkosť zvolená, kolená nebudú vykonávať na povrchu, čo bude mať za následok rýchle chladenie vody. Ruky môžu byť uvedené na pohodlné zábradlie, hlava bude vhodná na opierku hlavy.

Mnohí si vyberte iné veľkosti, môže to byť malý pohodlný kúpeľ s rozmermi 150 x 70 cm. Pre veľké izby si môžete vybrať veľkosť písma 1 700 x 700 mm, takéto rozmery vám umožňujú kúpať nielen jednej osobe.

Nemenej dôležité faktory pri výbere písma je výška a šírka výrobku. Aby sa zistilo, ktoré by mala byť šírka výrobku, je potrebné v ňom sedieť úplne a skontrolovať, či na každej strane z puzdra existuje aspoň 5 cm. Výška písma by mala byť asi 60 cm, táto veľkosť produktu vám umožňuje ísť a opustiť kúpeľ bez ťažkostí.

Aký materiál uprednostňuje

Výber oválneho kúpeľa, stojí za to povedať, že môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, takže stojí za to zostať na každom z nich samostatne.

Materiály možno považovať za najobľúbenejšie:

 • liatina;
 • oceľ;
 • akryl;
 • kameň.

Modely z liatiny

Mnohé apartmány majú stále dobré liatiny, ktoré slúžili nie jeden desať rokov. Takéto výrobky majú rad nepochybných výhod:

 • produkty sú veľmi trvanlivé;
 • nedeformovať;
 • nevručujú;
 • Dlhé udržanie tepla.

Ak aplikujete smaltu na starý liatinový kúpeľ, môžete produkt aktualizovať. So vhodnou starostlivosťou o výrobky o prasiatkoch, ich životnosť sa výrazne zvýši.

Produkt z ocele

Oceľové výrobky sú tiež celkom populárne. Hoci takéto výrobky nie sú tak trvanlivé ako liatina, stále majú zjavné výhody:

 • majú nízku cenu;
 • menšia hmotnosť;
 • Veľký výber veľkostí;
 • Rýchlo vyhrievané.

Takéto výrobky nie sú veľmi drahé, takže pre tých, ktorí hľadajú lacný model s dobrou kvalitou, sa môžu zastaviť na font. Na zlepšenie hluku Izolácia, steny a spodky často kompaktné.

V závislosti od vzhľadu je ťažké rozlíšiť od liatiny. Môžete nájsť na predaj štandardné modely oválnych kúpeľov vyrobených z ocele alebo nákup elitnej inštalácie, ktorá sa bude líšiť od štandardných modelov kvality výrobku.

Akrylové písmo

Nedávno došlo k veľkému dopytu po akrylových kúpeľoch, tento materiál má mnoho výhod. V prvom rade akrylové výrobky:

 • sú bezpečné v environmentálnych podmienkach;
 • žiadny elektrický prúd;
 • dobre absorbovať hluk;
 • Vzhľadom k vysokej plasticitu materiálu môžete dať produkt akýkoľvek tvar a veľkosť;

 • Produkt má nekĺzací povrch;
 • Má malú hmotnosť, umožňuje ho nainštalovať sami;
 • Takéto výrobky sú opravené;
 • s vysokým stupňom hygienicity.

Na výrobu akrylového kúpeľa, pevné plátno trvá, pretože materiál má znížený stupeň tuhosti, povrch vystužený.

Ak si chcete vybrať produkt dobrej kvality, mali by ste sa pozrieť na povrch akrylového kúpeľa, lesk vo vysoko kvalitných výrobkoch, ktoré nebude. Uistite sa, že je možná pevnosť dizajnu, stlačením na stenu konštrukcie, zatiaľ čo by nemala byť kŕmená.

Pri výbere produktu určte prítomnosť ďalších funkcií. Pre niekoho bude dôležité vybrať si produkt s hydromasádnymi alebo inými funkciami, mnohí radšej si vybrať model s pohodlnými lakťovými opierkami a opierkami hlavy. Mnohí kupujúci uprednostňujú zvýraznenie produktov alebo vstavaného rádia.

Varianty z kameňa

Uprednostnenie tohto typu kúpeľa, treba mať na pamäti, že táto možnosť bude najdrahšia. Dnes si môžete kúpiť ako prírodný kúpeľ s pevným kameňom, a vybrať si výrobky na výrobu umelého kameňa. Rozdiely od prírodného a umelého kameňa budú, že povrch prvej možnosti môže byť trochu hrubý na dotyk. Pokiaľ ide o jeho vlastnosti, výrobok sa nelíši a má také výhody:

 • Veľká životnosť;
 • Pohodlné a ľahko ovládateľné a starostlivosť;

 • s vysokou absorpciou hluku;
 • S výhradou opravy.

Pomerne často kupujúci dávajú prednosť odlievaniu mramorových výrobkov. Na výrobu takýchto výrobkov sa pridáva roztok, do ktorého sa pridáva mramorová drina. Prírodné a umelé výrobky z mramoru sú materiály šetrné k životnému prostrediu, ktoré majú priaznivý vplyv na ľudské zdravie.

Okrem hlavných materiálov na výrobu oválneho kúpeľa môžete tiež kúpiť iné, možno ho pripísať výrobkom z keramiky, dreva a medi.

Keramické modely

Keramické kúpele môžu byť rozdelené na dve možnosti: môže to byť faján a vyrobený z kovovej keramiky. Fairansovy oválne kúpele vyzerajú veľmi dôkohľadne, ale cena takýchto výrobkov bude vyššia ako hodnota písma z kovovej keramiky.

Medené produkty

Copper Products Vyberte si častejšie pre inštalatérske miestnosti vykonané v určitom štýle. Budú organicky vyzerajú v interiéri, zdobené v podkrovnom štýle alebo retro. Veľmi originál bude vyzerať vintage medený kúpeľ v miestnosti zdobenej v tomto štýle.

Výhody produktov medených výrobkov možno nazývať:

 • dlhá životnosť;
 • jednoduchosť starostlivosti;
 • Krása výrobku.

Drevené kúpele

Drevené kúpele si zaslúžili populárne od dlhého času, keď sa na kúpanie používali drevené vane. Drevený kúpeľ však veľmi dobre absorbuje všetky pachy veľmi dobre, takže sa v nich nemusíte kúpať domáce zvieratá.

Výrobcovia

V súčasnosti viac a viac kupujúcich uprednostňuje kúpacie oválneho tvaru, takže výrobcovia ponúkajú všetky nové a zaujímavé modely s neobvyklými formami, rozmermi a kvetmi.

Pre tých, ktorí si vybrali akrylové výrobky, mali by ste uprednostniť kúpele, ktoré produkujú ruskú spoločnosť Bellrado alebo akrylové výrobky Kohler Výroba Nemecka.

Akrylové výrobky spoločnosti sú najobľúbenejšie Radomir. Spoločnosť vznikla v roku 1991 a od tej doby sa výrobky neprestávajú vychutnať vysoký dopyt. Radomir uvoľňuje hydromasážne kúpele a jednoduché výrobky. Veľmi populárne modely výrobcu sú veľmi populárne, ktoré sa predávajú za sociálne ceny. Produkty Radomiru sa vyznačujú vysokou kvalitou, o čom svedčí o pozitívnej spätnej väzbe zákazníkov.

  Bude trochu drahšie Kaldewei, Vyrobené z ocele, výrobcu Nemecko. Pri výbere liatinového kúpeľa by ste mali uprednostniť výrobcom z Talianska a Nemecka. Liatinový kúpeľňa talianskeho výrobcu Castalia neopustí nikoho ľahostajným.

  Pri výbere odlievaných kúpeľov od mramoru by ste mali uprednostniť produkty Esse, Ruskí výrobcovia. Tí, ktorí si vyberajú luxusný produkt, ktorý stojí za to platiť pozornosť na oválny liate mramorový kúpeľ Jacob Defon, Francúzsko.

  Na dizajnových prvkoch oválneho kúpeľa nájdete v nasledujúcom videu.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: