Podlahové skrine v kúpeľni: Typy a tipy na výber

Kúpeľňa je dôležitou miestnosťou v dome, ktorá by nemala byť nielen pohodlná, ale aj funkčná. Zvyčajne sa nelíši vo veľkých veľkostiach, ale vyhovuje mnohým potrebným položkám. Čisté uteráky, prostriedky na umývanie doma a umývanie, kozmetiku a predmety hygieny – to všetko trvá veľa miesta a vyžaduje presné a štruktúrované umiestnenie.

Položky, ktoré sú uložené na otvorených policiach, sú rýchlo pokryté vrstvou prachu a čisté uteráky stratia svoju sviežosť. Je vhodné umiestniť všetky tieto položky vo vonkajšom skrini pre kúpeľňu. Pomôže to udržať veci v poriadku a nepreťažovať interiér miestnosti s nadbytočnými predmetmi. Ale pred kúpou tejto jednotky je potrebné vopred učiť sa o funkciách a rôznorodosti typov štruktúr.

Zvláštnosť

Skriňa pre obývaciu izbu nie je vhodná na použitie v kúpeľni. Vďaka špecifickým podmienkam musí nábytok pre kúpeľňu spĺňať špeciálne požiadavky. V závislosti od týchto požiadaviek, užívatelia si vybrať v prospech montovaného alebo vonkajšieho dizajnu.

Sklopné skrine preťaženie interiéru a majú menšiu kapacitu na rozdiel od podlahových nábytkových predmetov. Vzhľadom k vysokej vlhkosti, je vhodnejšie vybrať si možnosť na nohách, pretože jeho sokel si ponechá svoje estetické druhy mnoho rokov. Koniec koncov, kalužy vody na podlahe v kúpeľni – nie takú veľkú raritu.

Výber vonkajšieho dizajnu, môžete si byť istí, že jej inštalácia nespôsobí ťažkosti, a nemôžete sa báť preťaženia s objektmi, ako sú prílohy.

Výber podlahovej skrinky pre kúpeľňu, je dôležité venovať pozornosť nasledujúcim charakteristikám tohto objektu nábytku:

 • Odolnosť voči vlhkosti;
 • Perfektný pomer s veľkosťou miestnosti;
 • Vysoko kvalitné materiály;
 • Kvalitné armatúry.

Vysoko kvalitné materiály používané na výrobu takýchto skriniek určujú, ako dlho bude nábytok trvať.

Názory

Všetky rôzne kúpeľňové skrine môžu byť rozdelené do niekoľkých najobľúbenejších a funkčných odrôd.

Podľa typu dizajnu sú vonkajšie modely nasledujúce typy:

 • roh;
 • ceruzky;
 • Klasický.

Rohové skrine

Takýto nábytok šetrí miesto, zatiaľ čo umožňuje ubytovať všetko, čo potrebujete. V malej oblasti je dôležité použiť každý centimeter priestoru s výhodou. Je to uhlová vonkajšia skrinka pre kúpeľňu rieši tento problém malých priestorov.

Penzión

Tento nábytok je ideálny pre najvýnosnejšie naplnenie úzkych voľných oblastí v kúpeľni. Všetky druhy výklenkov, medzery medzi inštalatérskym a práčkou vďaka ponáloch nebudú z funkčného hľadiska zbytočné. V moderných predajniach nábytku môžete vytvoriť vlastný nábytok s akýmikoľvek rozmermi. Kvôli tomu sa žiadny centimeter kúpeľňového priestoru nebude zbytočný.

Prípady môžu byť otvorené a zatvorené. Ak je oblasť miestnosti taká malá, že otvorené dvere takejto skrine nebude možné, výstup stále má. Otvorené ceruzky – dokonalé konštruktívne riešenie tohto problému.

V mnohých modeloch sa nachádza biely kôš a horná časť je vybavená priestrannými policami, pretože aj napriek úzkej šírke je hĺbka peny často dosť veľká.

Klasické skrine

Ak ste šťastný majiteľ priestrannej kúpeľne, klasické skrine pomôžu kompetentne štruktúru priestoru a prinášať objednávku v kúpeľňových doplnkoch. Takýto šatník sa vyznačuje funkčnosťou a pohodlím – má miesto pre košík, dostatočné množstvo regálov vám umožní umiestniť všetko, čo potrebujete.

Môžete zaviesť zrkadlo nad ním a potom taká šatníková skriňa z dizajnu pre skladovanie sa zmení na interiérový dizajnový prvok, a tiež sa stane miestom, ktorý je v blízkosti, ktorý je vhodné vykonávať rôzne kozmetické procedúry. Samostatné háčiky a zásuvky umožnia umiestniť veci tak pohodlné.

Vo všeobecnej prezentácii sú klasické skrine spojené s objemnými monolitickými štruktúrami, ktoré zaberajú veľa priestoru. Ale s vývojom nábytkárskeho priemyslu, aj takéto uskutočnenie skrine sa stalo kompaktným a organicky hodí do okolitého priestoru. Zrkadlené dvere a stĺpce vytvoria pocit priestoru a nebudú v takej miestnosti zbytočné.

Rôzne štýlové riešenia vám umožnia vybrať si perfektný model malej skrinky a hrudníka vhodný pre interiérový dizajn.

Materiál

Výber vhodného nábytku pre kúpeľňu, je dôležité, aby nielen štýlovo pozrela do miestnosti, ale po mnoho rokov sa radi spokojní s jeho veľkolepým vzhľadom. Záleží väčšinou, na ktorých materiály je vyrobené. Estetika vzhľadu materiálov neznamená praktickosť nábytku.

Existujú tri typy materiálov, z ktorých sú vyrábané skrinky pre kúpeľňu:

 • pole;
 • LDSP;
 • MDF.

Pole

Napriek tomu, že pole je spojené s kvalitou a dôkladnosťou, nie každý plemeno dreva je vhodné pre prevádzku v kúpeľni. Drevo musí byť odolné voči deformáciám a jeho charakteristiky by mali zahŕňať vysoký výkon.

Väčšina rezistentná voči vlhkosti je dub. Jeho vlastnosti zahŕňajú odolnosť voči deformáciám, opuchu a hnilobe. Okrem toho majú produkty OAK atraktívny vzhľad. Ďalšie ošetrenie antiseptikami zvyšuje životnosť dubových štruktúr.

Kniha skrine sú nielen praktické, ale tiež prispievajú k atmosfére harmónie a pohodlie. Pôvodná textúra a charakteristiky tohto dreva robia tento nábytok dokonale vhodný pre kúpeľňu.

Rozmery odolné voči vlhkosti sú Rosager a Merbau. Ale tento typ dreva označuje exotické skaly, takže nábytok z nich je dosť ťažký.

LEDP

Laminovaná drevotriesková doska – perfektné riešenie pre nábytok v kúpeľni. Nízka cena a povinný špeciálny náter, ktorý zvyšuje odolnosť voči vlhkosti, vytvárajú nábytok z LDSP Optimálna voľba pre mestské apartmány.

Proces výroby je, že z pilín a drevných čipov vytvárajú dosku, ktorá je lemovaná živicovým filmom laminovaním. Vďaka tejto technológii je možné vytvoriť dosku v akomkoľvek rozhodnutí farieb. Pridanie parafínu je takýto materiál odolný voči vlhkosti. LDSP je široko používaný na výrobu triedy ekonomiky nábytku.

MDF

Na rozdiel od LDSP MDF podlieha opatrnejšiemu spracovaniu. Použitie tohto materiálu na výrobu nábytku vám umožňuje implementovať rôzne nápady dizajnu, aby boli skrine s konvexnými fasádami a zdobia ich rôznymi dekormi. Samotné sporák môžu byť pokryté lakom, farbou alebo smaltou akejkoľvek farby. Preto sa nábytok z MDF vyznačuje rôznymi dizajnu a bohatými farebnými paletami. Tiež materiál môže byť pokrytý dyhami.

MDF je oveľa drahší ako LDSP z dôvodu, že výroba tohto materiálu je v Rusku zle vyvinutá. Nákup sa vyskytuje v zahraničí. Ale sila, spoľahlivosť, odolnosť voči vlhkosti a dostatok príležitostí na implementáciu akéhokoľvek dizajnérskeho nápadu, aby tento materiál hodil svoju cenu.

Aj počas výroby nábytku pre kúpeľňu sa používajú tieto materiály:

 • kov;
 • sklo;
 • kameň;
 • plastový.

Najčastejšie sa podrobnosti z tejto suroviny dopĺňajú z poľa, MDF alebo LDSP konštrukcie. Sklo môže byť police, kameň môže byť tabolka alebo umývadlo, a plast sa používa na dekor a vnútorné plnenie skrinky, napríklad, biely kôš môže byť vykonaná z neho.

Rozmery

  Ak chcete vybrať bezchybné model skrine pre kúpeľňu, je dôležité, koľko dizajn zodpovedá veľkosti miestnosti. Ak existuje výklenok alebo prázdny otvor, potom musí skrinka alebo trestu prísne zodpovedať ich rozmerom. Bude pozorovaná vizuálna rovnováha a vo všeobecnosti bude dizajn vyzerať harmonickejšie. Najčastejšie na trhu prezentovaný nábytok štandardných veľkostí.

  Neštandardné usporiadanie zaväzuje odvolať sa na pomoc navrhovateľovi, ktoré urobia správne merania a výrobca bude navrhnúť ideálny model, ktorý sa zmestí do vesmíru. Väčšina z veľkosti takýchto výrobkov – 20, 40 alebo 60 cm.

  Farby

  Po výbere návrhu kabinetu je potrebné rozhodnúť o jeho rozhodnutí o farbe. Všeobecné vnímanie interiéru závisí od farebného roztoku dielov a nábytku.

  Najčastejšie sa na dokončenie kúpeľne používajú nasledujúce farby:

  • Modrá;
  • zelená;
  • béžová;
  • broskyňa;
  • jemne lilac.

  Pastelové odtiene slúžia ako dobré pozadie pre farebné dekorácie a nábytok. Ak je povrchová úprava vyrobená v light neutrálnych tónoch, potom kontrastný nábytok, podobný farbe, bude ekologicky zapadnúť do takejto kúpeľňového interiéru. Takže v kúpeľni, zdobené vo svetlo studených farbách, kontrastné skrine rovnakého odtieňa budú vyzerať dobre. Farba fasád by mala byť nasýtená. Vytvorí modernú a dynamickú atmosféru.

  Ak je nástenná dekorácia vyrobená v jasných farbách (oranžová, fuchsia farba, červená), potom optimálne riešenie bude neutrálnym svetlom odtieňom fasád. Ak chcete vytvoriť atraktívny interiér, je dôležité, aby sme sa riadili podľa pravidla: Zlikvidovaný odtieň nábytku a dekorov by mal komplementovať nasýtené primárne farby. A neutrálna stena dekorácie je možné kombinovať s jasnými fasád skriniek a príslušenstva.

  Ak je miestnosť kúpeľňa malá v tejto oblasti, najlepšia voľba bude vytvorenie kontrastov v stene dekorácie, pohlavia a nábytku. Ale farby by mali byť buď teplé alebo studené.

  Je dôležité vziať do úvahy svoje vlastné preferencie. Svetlo žlté, piesočné a béžové farby vytvárajú pohodlie. Červená, citróna a modré farby poskytnú veselosť, ktorá je dôležitá na začiatku dňa. Strieborná, modrá, levanduľa vytvorí pocit čerstvosti. Takáto šatníková skriňa môže byť dokonca vyrobená z vlastných rúk.

  Štýl a dizajn

  Aby ste sa skriňa organicky zmestili do okolitého priestoru, je dôležité rozhodnúť sa s štýlom.

  Pre každý štýl sa charakterizuje niekoľko funkcií:

  • Klasický Vždy v móde, a aby nábytok v kúpeľni dokonale dopĺňal interiér, je dôležité vziať do úvahy jej farebné a dizajnové funkcie. Prísne a jasné čiary a zdržanlivé farby – to je to, čo by malo byť v ručke klasickej kúpeľňovej skrine.

  • Stredomorský štýl Poskytuje nasýtené prírodné odtiene – terakotov a modrú. A vonkajší dizajn by mal byť jednoduchý a vytvoriť pocit beztiažnosti.
  • Ak je miestnosť vykonaná V africkom štýle, Fasády môžu byť zdobené jasnými výtlačkami a vzormi.

  • High-Tech Style Room musí mať minimalistický nábytok. Zrkadlá, sklo, kov – to sú materiály, z ktorých musí byť skrinka vykonaná.

  Ako si vybrať?

  Obmedzená oblasť a jednotlivé nuansy miestnosti sú nútené priblížiť k voľbe nábytku s extrémnou opatrnosťou. Skrine by sa nemali pozerať na ťažkopádne a ich materiály by mali byť odolné voči vlhkosti. Šatníková skriňa, určená pre spálňu a obývaciu izbu, sa môžu zapadnúť do vesmíru vo veľkosti, ale po vykorisťovaní, stratí pôvodný vzhľad.

  Rohové skrine šetria miesto a umožňujú vám racionálne používať každý centimeter priestoru. Ak oblasť kúpeľne nepresahuje 2 metrov štvorcových, je lepšie zastaviť svoju voľbu na kompaktných svetelných modeloch. Základným úsporom miesta bude spôsob, ako nainštalovať vonkajšiu skrinku pod umývadlom. Zvyčajne tento priestor zostáva nevyužitý, a keď je skrinka inštalovaná v ňom, táto oblasť sa stáva funkčnou a užitočnou.

  S obmedzeným rozpočtom je lepšie zastaviť svoju voľbu na modeloch z laminovaných dosiek, ak prostriedky umožňujú, rad prírodného dubu bude efektívne dopĺňať interiér kúpeľne.

  V počiatočnom štádiu je tiež dôležité rozhodnúť, čo presne bude uložené v skrini. Na základe toho môžete naplánovať vnútornú „plnku“. V treste si môžete vytvoriť kôš drawbrush na bielizeň na nižšej úrovni, v priemere – police na skladovanie kozmetiky a hornú zónu, aby sa zabránilo ukladaniu čistých uterákov. Možnosti umiestnenia modulu sa môžu líšiť v závislosti od preferencií.

  Slávnych výrobcov

  Výber kúpeľňového nábytku, je dôležité venovať pozornosť výrobcovi. Kvalita nábytku zo slávnych európskych značiek je nespornou výhodou, vďaka ktorej stojí za to zaplatiť pozornosť modelom niektorých výrobcov. Oni sú:

  • Villeroy & Boch Je lídrom vo výrobe nábytku pre kúpeľne. Skrine rôznych návrhov, úzke ceruzky, skrine s umývadlami – to všetko možno nájsť v rozsahu výrobcu.

  • ROCA Užite si udržateľný dopyt na nákup. Spoločnosť začala svoju činnosť vo vzdialenosti 1929. V súčasnosti je to celé výrobné podniky.
  • Značka Cersanit známy na trhu v tom, čo robí vysoko kvalitný a funkčný nábytok. Štýl, veľkolepý vzhľad a elegancia – kľúčové charakteristiky svojich výrobkov.

  Úspešné príklady

  • Podlahové skrine sú vhodné pre malé priestory. Nielenže ušetria priestor, ale tiež organizujú priestor, čo vám umožní udržiavať objednávku. Vzhľadom k veľkému počtu zásuvných priestorov rovnakej veľkosti produktu to vyzerá veľmi stručný a elegantný.
  • Skriňa pre kúpeľňu na nohách – praktické riešenie. Vďaka tomu bude jeho spodná časť izolovaná z vlhkosti a bude trvať dlhšie. Podobný produkt môžete pridať s skrinkami a policami z jedného zberu nábytku.

  • Rohové skrine kombinujú kapacitu a atraktívny vzhľad. Prípad takýchto štruktúr možno vykonať takým spôsobom, aby zariadenie domácností mohlo byť umiestnené v výklenkoch, napríklad na práčku.

  O tom, ako si vybrať nábytok pre kúpeľňu, pozrite si nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: