Vlastnosti používania elektrických sušičiek pre bielizeň

Náš život je úplne obklopený elektrickými predmetmi, ktoré uľahčujú existenciu. Jedným z nich je elektrická sušička pre bielizeň. Táto potrebná vec najmä ušetrí mladé matky s neustálym umývaním. Bude príde v šikovnej a práve v chladnom období, keď spodná bielizeň bude o sucho dosť dlho.

Široký výber takýchto produktov ponúkajú všetky známe firmy, ako je napríklad BOSCH, COMFORTU a ALCONA.

Klady a zápory

Zvážte výhody elektrických sušičiek na konvenčné analógy:

 • Schopnosť vybrať si model s ultrafialovými lampami, podsvietenými a ionizátormi;
 • Výrobok má minimálny priestor;
 • Vysokorýchlostné sušenie vecí;
 • schopnosť nezávisle zvoliť teplotu spotrebiča v dôsledku termostatu;
 • prítomnosť modelov s diaľkovým ovládaním;
 • Minimálna šanca na vypálenie horenia pri vysokej teplote (60-70 stupňov);
 • Malá spotreba elektriny, asi 1kw / h.

Takéto výrobky však majú malé nevýhody:

 • vyššia cena v porovnaní s klasickými modelmi;
 • Potreba napájania;
 • Zvýšiť spotrebu elektriny.

Pri inštalácii zariadenia v kúpeľni, musíte si uvedomiť, že sušička je elektrická, voda v žiadnom prípade by nemala spadnúť do zásuvky!

Názory

Moderný trh ponúka obrovskú škálu elektrických spotrebičov na sušenie bielizne. Voľba závisí predovšetkým na dostupnosti voľného miesta pre umiestnenie výrobku, jeho rozmerov a technických charakteristík. Rozlišujú sa 5 typov sušičiek: podlaha, stena, strop, bubon a sušiareň.

Vonkajší

Aktualizovaná možnosť známou s americkým skladacím sušičom. Modely môžu byť zastúpené v niekoľkých verziách: Lestňenka, stojan so zakrivenými prvkami alebo klasickou knihou. Vonkajšia aj sušička vo forme závesov s miernym ochranným vreckom, ktorý vysuší na suchom oblečení.

Dosť Mobilná možnosť. Jednoduché záhyby a odstraňuje. Výkon sa pohybuje od 60 do 230 W. Odoláva hmotnosti bielizne od 10 do 30 kg v závislosti od dizajnu.

nástenný

Optimálnou možnosťou inštalácie je kúpeľňa alebo malý balkón. Kompaktná veľkosť, najčastejšie nepresahuje merač. Určené pre sušenie malých vecí (bielizeň, hračky, klobúky, topánky).

Predstavujú rám s niekoľkými priečkami a vykurovaciemu prvku vo vnútri. Maximálna bielizeň – až 15 kg.

Strop

Inštalované hlavne na balkónoch a lodživách. Multifunkčné sušičky s ultrafialovými lampami a podsvietením. Majú dĺžku od 1 do 2 metrov. Pre pohodlie sa používa v skladateľnej forme s maximálnym zaťažením do 35 kg.

Rozšírené diaľkovým ovládacím panelom. Mnoho modelov používajú fanúšikov. Výrobcovia tiež berú do úvahy teplota vzduchu na ulici: Produkty môžu pracovať v rozsahu od -20 do +40 stupňov. Balkón musí byť zasklený.

Bubon

Modely sú upozornené na práčku. V nich je posteľná bielizeň koncipovaná s teplým prúdom a súčasne stlačí. Stroje majú širokú škálu funkcií podľa typu tkanív a druhov oblečenia. Medzi ďalšie funkcie patrí podsvietenie bubna, vzduchový ionizátor, ochutenie, dezinfekcia vecí. Veci suché počas jednej hodiny.

Sušiace stroje sú rozdelené do kondenzácie a vetrania. Kondenzačný tepelný vzduch a riadiť ho cez mokré spodné prádlo. V špeciálnom bloku sa kondenzát akumuluje odstrániť (v zriedkavých prípadoch, môžete sa pripojiť k kanalizácii slivky). Považovaný za najobľúbenejší pohľad na použitie domu. Ventilačné produkty sú založené na vypúšťaní duseného vzduchu cez ventilačný systém na ulicu. Nainštalované v blízkosti okna. Podľa cenových charakteristík sú všetky modely dosť drahé.

Sušiaca skrinka

Plne veľká vec, veľkosť pripomínajúca chladnička. V skrini sa spodná bielizeň vyhodí zo všetkých strán s teplým vzduchom. Kvôli veľkostiam, takýto model zvyčajne nie je nadobudnutý pre domáce úlohy, je to hlavne použité čistiace prostriedky, práčovňa, kozmetické salóny, nemocnice a iné inštitúcie, kde potrebujete vysušiť veľké objemy vecí.

Ako si vybrať sušičku?

Aby ste si zakúpeli, aby ste si nakúpili a odpovedali na všetky požiadavky, Venujte pozornosť nasledujúcim odporúčaniam.

 • Je potrebné určiť miestnosť, kde bude zariadenie nainštalované. Pre malé miestnosti, ako napríklad kúpeľňa alebo balkón, stropné a stenové modely budú vhodnejšie a pre veľké izby – vonkajšie.
 • Nosť. Moderné sušičky sú väčšinou tiché, avšak v tomto okamihu stále potrebujú venovať pozornosť.
 • Prítomnosť termostatu. Táto funkcia je určená na ochranu bielizne pred prehriatím a zachovaním jeho integrity.
 • Naložiť. Rozmery výrobku priamo súvisia s maximálnou práčovňou na sušenie.
 • Estetická výzva zohráva dôležitú úlohu.
 • Dostupnosť ďalších funkcií a spotreby elektriny.

Obľúbené modely a Recenzie spotrebiteľov

Zvážte niekoľko najvyhľadávaných modelov sušičiek dnes. Začnime s vonkajšími elektrickými výrobkami.

SHARNDY ETW39AL

Klasický model horizontálneho pohľadu s 8 tyrmi a 2 krídlami. Vyrobené z hliníka s hornou vrstvou práškovej farby, vodotesnosti. Power – 120 wattov. Teplota vykurovania – 50 stupňov. Rozmery – 74x50x95 cm. Maximálne zaťaženie – Až 10 kg. Zapne pomocou bočného tlačidla.

Väčšina spotrebiteľov je plne spokojná s nákupom tohto modelu. Pomáha matkám s malými deťmi, ako aj obyvateľmi miest s vysokou vlhkosťou, kde spodná bielizeň budú vyschnúť veľmi dlho. Kupujúci oslavujú kompaktné rozmery, ľahký a odolný výrobný materiál, cena. Jediná nevýhoda podľa kupujúcich: sušenie predstavovali strany a spodná bielizeň.

Dryin Comfort RR 60 25

Produkty talianskej značky vyrobené v ČĽR. Externe pripomína prístrešok na nohe s ochranným puzdrom. Vyrobené z hliníka s plastovými držiakmi. Power – 1000 watt. Teplota vykurovania – 50-85 stupňov. Hmotnosť produktu – 4700 g. Výkonový režim – 1. Maximálna zaťaženie – 10 kg.

Recenzie modelu sú dosť protichodné. K výhodám kupujúcich pripisovali jej manévrovateľnosť, rýchlosť sušenie v chladnom období, časovač, ochrana vecí od zmrštenia. Medzi mínusový hluk volania, malá kapacita, neviditeľné uteráky a posteľná bielizeň.

Ďalší typ – stropné výrobky.

Alcona SBA-A4-FX

Optimálna možnosť na použitie na balkóne. Poskytuje možnosť diaľkového ovládania. Má funkciu nútenej vetrania a ultrafialovej lampy na dezinfekciu. Výrobca Krajina – ČĽR.

Sušička je vyrobená z plastu a hliníka. Schopnosť pracovať pri teplotách od -25 do + 40 ° C. Power – 120 wattov. Načítanie – až 30 kg.

Spotrebitelia sú spokojní s týmto modelom a poznamenali jeho schopnosť automaticky vypnúť, keď sa vyskytne najmenší rušenie. Najväčší mínus – náklady na mechanizmus.

Senspa Marmi

Odlišné od analógov v tom, že sušenie je spôsobené ventilátormi. Riadené diaľkovým ovládaním. Ďalšou funkciou je podsvietenie. Na sklade 4 popruhy pre veci plus extra – pre prikrývky. Výrobca – Južná Kórea. Nosnosť – až 40 kg. Rozmery – 50x103x16 cm. Dostupnosť časovača.

Veľmi populárny model, napriek vysokej cene. Kupujúci zdôrazňujú rýchlosť sušenia bielizne, veľkých objemov a iných charakteristík.

Nasledujúca kategória – Sušiace stroje.

BOSCH WTB 86200E

Jeden z najobľúbenejších modelov bubna. Výrobca – Poľsko. Rozmery – 59.7×63.6×84.2 cm. Spotreba energie – 2800 W. Maximálne zaťaženie – 7 kg. Hluk – 65 dB. Má asi 15 funkcií.

Spodná bielizeň po skončení sušenia vôňa príjemne a prakticky nevyžaduje žehlenie, Tam je tácky pre topánky, stroj je veľmi kompaktný. Medzi mínovými mínami sú hluk, vykurovací stroj a nedostatok pripojenia k kanalizácii.

BOSCH SERIE 4 WTM83260OE

Samostatne stojaci stroj s elektronickou kontrolou. Výroba – Poľsko. Hladina hluku – 64 dB. Rozmery – 59.8×59.9×84.2 cm. Spotreba energie pre cyklus – 4.61 kWh. LOADING – 8 kg.

Väčšina kupujúcich dal tento produkt High Grade, Zdôrazňujúc svoje funkčné schopnosti. Obrovské Plus: Pri vypĺňaní kondenzácie je kapacita spustená kapacizáciou. Mínus – neexistuje žiadna reverzibilná bubnová funkcia, na konci cyklu z listu, ktorý vykazuje skrútené lano.

Na záver by som chcel povedať, že konečná voľba modelu zostáva pre kupujúceho. Pred nákupom je potrebné zohľadniť intenzitu používania zariadenia, dostupnosť voľného priestoru pre IT, finančné schopnosti, prevádzkové charakteristiky a oveľa viac.

V každom prípade dokonca aj najvýhodnejší vykurovaný model je vo veľkej miere schopný uľahčiť prácu hosteska. Koniec koncov, nie je vždy možné rýchlo vyschnúť veľké množstvo bielizne v kúpeľni alebo na balkóne.

V ďalšom videu nájdete prehľad elektrických sušičiek pre bielizeň, oblečenie a obuv z Sharndy.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár