Výhody a zariadenie sprchových rohov bez palety

Sprchový kútik bez palety je ľahká verzia sprchy. Takéto štruktúry sú charakterizované minimalistickým dizajnom, zdieľanými formami a praktickosťou. Rýchlo získavajú popularitu dizajnérov, majitelia hotelov, majiteľov domácností a bytov. V súčasnosti rastúci počet ľudí odmietajú ťažkopádne kúpele a vybavené elektronikou sprchových kabín, uprednostňuje ľahkosť a estetiku rohov bez palety.

Výhody

Dopyt po ľahkých sprchových boxoch je spôsobený ich početným výhodám.

 • Kompaktnosť kabíny umožňuje vybaviť plnohodnotnú sprchu v malých kúpeľniach a hotelových izbách. Minimálna veľkosť kabíny určená pre pohodlné umiestnenie jednej osoby je 80×80 cm.
 • Elegantný vzhľad. Kabíny sa vykonávajú v štýle minimalizmu a dokonale zapadajú do interiéru moderných kúpeľní. Inštalácia takejto sprchy v spálnich bola rozšírená. Transparentný a veľkolepý dizajn môže zdôrazniť štýl priestoru, vizuálne priblížiť izbu a urobiť pobyt v miestnosti čo najpohodlnejšie.
 • Jednoduchosť dizajnu, nedostatok komplexných zariadení, podstavcov, prahových hodnôt a príborov vhodných pre osoby so zdravotným postihnutím a deťmi. Starší ľudia môžu tiež použiť box bez pomoci.

 • Rýchla a ľahká starostlivosť. Nemusíte vykonávať pravidelné čistenie akrylovej alebo oceľovej palety pomocou čistiacich prostriedkov. Tiež, na rozdiel od tradičných sprchovacích kabín, takéto štruktúry nevyžadujú starostlivé čistenie mnohých zariadení a mechanizmov. Stačí na ovládanie čistoty stien, môže sa sprchovať plechovka a podlaha.
 • Hotovostné úspory. Inštalácia sprchy Booth bez nákladov na palety výrazne lacnejšie ako nadobudnutie multifunkčnej kabíny.
 • Široký rozsah. Boxering môže byť inštalovaný v byte, Chata, Chata, Športový komplex, Hotelová izba alebo bazén.
 • Inštalácia ľahkého boxu nevyžaduje prestavbu kúpeľne a môže byť vyrobený nezávisle. Dizajn je umiestnený na ľubovoľnom voľnom mieste. Pre malú izbu bude vynikajúcim riešením inštaláciou uhlového modelu a štýlové možnosti s tromi transparentnými stenami sú dokonalé vo veľkých priestoroch.

Absencia ďalších funkcií možno pripísať nevýhodám, Ktoré sú vybavené tradičnými sprchovými kabínami (hydraulickými a akupunktúrnymi masážou, účinkom tureckého kúpeľa, schopnosť počúvať hudobné a kontrolné telefónne hovory). Nevýhodou sú zložitosť inštalácie a potrebu prísneho súladu s pravidlami inštalácie a tvorbou hydroizolácie. S nesprávne umiestnenými vonkajšími dlaždicami na podlahe kabíny sa vytvoria kaluže a prítomnosť medziputorových štrbín povedie k narušeniu tesnosti dizajnu a zvýši riziko záplavových susedov z dna.

Tiež je tu aj mínus potreba inštalovať sifón, ktorý zabraňuje vzhľadu nepríjemného zápachu zo splašky. Okrem toho, keď sa prestávka odtoku nahromadí na podlahe, a kvôli nedostatku prahovej hodnoty, môže dokonca prelomiť miestnosť.

Zariadenie: Pros a nevýhody

Sprchová kabína bez palety je reprezentovaná dizajnom bez stropu pozostávajúceho z priehľadných alebo matných stien, dverí s hojdačkou alebo posuvným mechanizmom a podlahou keramických dlažieb. Steny sa vykonávajú z organického skla, na ktorom kvapky vody nenechávajú stopy. Toto je nepochybné plus a umožňuje udržať atraktívnosť kabíny bez ohľadu na čistenie. Spolu so sklenenými oddielmi môže byť dizajn tvarovaný s dvojitými plastovými panelmi alebo sklenenými blokmi s LED žiarovkami umiestnenými medzi vrstvami. Takáto skrinka sa stane kľúčovým prvkom dizajnu kúpeľne, s dôrazom na jej moderný štýl.

Podlaha kabíny sa vykonáva z keramických dlaždíc alebo mozaiky. Povinná podmienka je protišmyková plocha. Často je systém „teplá podlaha“ nainštalovaná v potere, poskytuje pohodlnejší pobyt v kokpite. Pod dekoratívnym keramickým povlakom je vodný odtokový systém, ktorý sa nazýva „Drain Trapp“. Je to on, kto poskytuje kolekciu a následnú odtok vody do kanalizácie. Nižšie je cementový poter, ako aj hydroizolačné a tepelne šetriace materiály.

Nevýhodou takýchto štruktúr je zložitosť inštalácie v bytových domoch. Umiestnenie vypúšťacieho otvoru na jednej úrovni s podlahou zaväzuje ubytovať drenážny systém vo vnútri poteru. Pre správnu inštaláciu hydroizolácie a dodržiavania všetkých pravidiel na vytvorenie rebríka je potrebné vytvoriť vybranie v polo 10-15 centimetrov. Tento proces môže spôsobiť dodatočné náklady a výrazne zvýšiť čas inštalácie kabíny.

Ak sa umiestnenie boxu vyskytne v novej budove, potom sa nevyskytujú žiadne problémy, Ale ak je inštalácia vykonaná v „Sekundárnom“ puzdre, musíte odstrániť všetky dekoratívne podlahy kúpeľne a úplne demontovať kravatu na podlahu v zóne budúceho miesta sprchy. Demontáž podlahy Tvárouce nestačí. Je potrebné odstrániť povrch a zo susedných stien. Je potrebné použiť hydroizoláciu a chránite steny od deštruktívneho vlhkosti vlhkosti.

Veľkosť a formulár

Rozmery sprchy bez palety si zvolia vlastník miestnosti nezávisle. OPTIMAL je považovaná za veľkosť 100×100 cm. Pre malé izby sú úplne vhodné možnosti 90×90 a 80×90 cm. Takéto modely môžu byť inštalované v uhle. Neobývajú veľa miesta a nebudú brúsiť priestor kvôli transparentnému dizajnu. Majitelia priestranných priestorov si môžu dovoliť inštaláciu obdĺžnikovej kabíny vo veľkosti 100×90 alebo 120×90 cm. Takéto modely vyzerajú veľmi pôsobivé a môžu primerane pridať interiér spálne alebo kúpeľne.

Nedostatok palety a v dôsledku toho potreba orientácie na jeho veľkosť umožňuje vybrať rozmery a konfiguráciu kabíny. To umožňuje optimálne využívať priestor a úspešne vstúpiť do krabice aj v komplexnej architektonickej kompozícii.

Výber plotov a rebríkov

Kabíny sú vyrobené z tvrdeného skla a plastu. Pri výbere je potrebné poznamenať, že plastové konštrukcie odolného voči opotrebeniu majú nízku hmotnosť a nízke náklady. Pri inštalácii sprchovacej sprchy nie je menej nepožadované. Materiál môže mať transparentnú, matné a kombinované vykonávanie. Pôvodne si pozreli tónované, preplnené a farebné modely. Namiesto dverí sa niekedy používajú PVC záclony, ktoré spoľahlivo chránia miestnosť kúpeľne od postriekania a môžu byť ľahko nahradené výrobkami s iným vzorom alebo vzorom.

Ak si chcete vybrať rebrík, sa s osobitnou starostlivosťou. Z spoľahlivosti jeho fungovania závisí od odstránenia vody a pohodlia používania sprchy. Plastové rebríky sú veľmi populárne. Majú vysokú odolnosť voči agresívnym médiám a vysokým zaťaženiam. Plastové modely majú nízku hmotnosť, ľahko sa nainštalujte a vybavujú sifón, ktorý zabraňuje vstupu nepríjemných pachov z kanalizácie do miestnosti. Rebríky o prasiatkoch sa používajú na inštaláciu sprchových kabíny v podnikoch a výrobky z nehrdzavejúcej ocele sa používajú na priestory, na ktoré sú prezentované špeciálne hygienické požiadavky (bazény, hotely a športové haly).

Na mieste odstránenia vody rozlišujú horizontálnu, vertikálnu a káblovú krajinu. Najväčšia šírka pásma sa líši na pasce. Sú schopní presmerovať na 40 l / min, zatiaľ čo iné typy – od 8 do 15 litrov. Toto je vysvetlené tvarom zásobníka a jeho dĺžkou dosahuje 120 cm.

Tvar dámy je pentagonálny, okrúhly a štvorcový.

Vlastnosti montážnej práce

Hlavná úloha pri inštalácii kabíny je správna tvorba uhla sklonu podlahy a kompetentnej hydroizolácie. V prípade nesúladu s týmito podmienkami je možné zapnúť spodné poschodia a skrat v systéme „teplého podlahy“.

Podlahová základňa by mala obsahovať:

 • betónová vrstva;
 • Stykyrfoam;
 • vrstva betónu potiahnutého polymérnym cementovým tmelom;
 • Ruberoid, s hranami, s 25 cm stenou;
 • Betónová vrstva.

Len s prísnym dodržiavaním technológie inštalácie, budete mať na vytvorenie pohodlnej a bezpečnej sprchovej miestnosti, ktorá sa stane hlavným prvkom dizajnu kúpeľne.

deväť

Fotografia

O tom, ako si vybrať správny rebrík, naučíte sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár