Jednolôžkové lôžka s zdvíhacím mechanizmom

Zdvíhacie mechanizmy v čalúnenom nábytku sa dnes vyskytujú veľmi často. Podobné štruktúry sú vhodné a funkčné. Sú prítomné v samostatných lôžkach, bedchile, pohovkách a iných podobných položkách interiéru.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Zdvíhacie mechanizmy sú vybavené nielen priestranné dvojité, ale aj kompaktné samostatné lôžka. Hlavnou výhodou takýchto modelov je ergonomická.

Takýto nábytok je vhodný pre spálňu akejkoľvek oblasti, pretože trvá malý priestor. Rozmery takýchto modelov však nemajú vplyv na ich funkčnosť a praktickosť.

Možnosti s vhodnými zdvíhacími mechanizmami sa vyznačujú praktickosťou.

V základoch základne takýchto lôžok si môžete uložiť oblečenie, posteľnú bielizeň, vankúše, prikrývky a topánky boxy.

V prevádzke sú sklopné postele veľmi jednoduché. Existuje niekoľko odrôd zdvíhacích mechanizmov. S modernejšími a high-tech štruktúrami bez ťažkostí sa vyrovnáva, pretože nevyžadujú veľa úsilia.

Jednotlivé postele s zdvíhacími mechanizmami sú veľmi trvanlivé. Líšia sa v trvanlivosti.Ak existuje vysoko kvalitný ortopedický základ s prírodnými drevenými lamielmi v takom nábytku, potom môže byť použitý v úlohe spacieho priestoru denne.

V takýchto modeloch sú najvýraznejšie skladovacie systémy. Ak zdvihnete základňu postele s matracom, potom otvoríte veľký a voľný výklenok. V takom priestore môžete pozíciu nielen lôžku, ale aj sezónne veci, boxy s obuvou a inými podobnými predmetmi.

Skladaná lôžko je univerzálna.

Dnes je k dispozícii široká škála jednoduchých modelov. Majú rôzne formy a dizajn štýly. Môžete si vybrať vhodnú možnosť pre akúkoľvek izbu.

Nemyslite si, že takéto funkčné interiérové ​​položky vás budú stáť príliš drahé. Moderné postele s zdvíhacími mechanizmami sa vyznačujú prijateľnými cenami. Okrem toho, získanie takéhoto modelu, nemusíte dodatočne kúpiť sprievodný nábytok (skrine, police, komody).

Nevýhody takýchto výrobkov nie sú toľko. Napríklad nie je zabezpečené otvoreným prístupom k skladovacím systémom. Ak sa chcete dostať do boxov bielizne alebo výklenky, je potrebné zdvihnúť základňu.

Názory

Jednolôžkové lôžka sú vybavené rôznymi zdvíhacími mechanizmami:

 • Najvýhodnejšie a ľahko použiteľné sú návrhy s krútenými pružinami. Hlavný mínus Takéto systémy sú nevyhnutné a skôr rýchle opotrebovanie pružín. Záručná doba údržby lôžok s týmto mechanizmom nepresahuje 5 rokov.

V procese pravidelnej prevádzky môžu pramene vyskočiť, natiahnutie a vychádzajúce plodný zvuk. Takýto nábytok rýchlo prichádza v disrepair. Nebude to opraviť, takže v prípade silného opotrebovania bude musieť úplne zmeniť existujúci mechanizmus.

 • Vysoko kvalitné sa môžu pochváliť jednoduchými zdvíhacími lôžkami s plynovým tlmičom. Takéto modely sú vybavené špeciálnymi systémami kampane s výťahmi. Ak chcete zdvihnúť základňu s matracom v takýchto lôžok, nepotrebujete ďalšie úsilie.

Mnohí spotrebitelia oslavujú tichú prácu takýchto lôžok. Spacie postele v nich pohybujú hladko a úhľadne.

Takéto postele v priemere slúžia 10 rokmi. Výber takejto modelu je potrebné vziať do úvahy veľkosť a hmotnosť spálne, aby ste si vybrali pravé tlmiče pruhu. Takéto trvanlivé a vysoko kvalitné štruktúry sú prispôsobené na zdvíhanie pružných matracov, ktoré majú značnú hmotnosť.

Prečítajte si viac o tejto forme zdvíhacích mechanizmov, naučíte sa z nasledujúceho videa.

 • Na trhu nábytku sa nachádzajú jednotné zdvíhacie lôžka s manuálnymi mechanizmami. Nemajú ďalšie podrobnosti, takže dizajn dizajnu je ťažší. Takéto modely sa však rozlišujú s pevnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Vstavané mechanizmy bez prameňov nie sú veľmi drahé, ale takéto výrobky sa neodporúčajú kúpiť pre detské spálne, keď sa zdvihnú tvrdo a dieťa sa s nimi nedá vyrovnať.

Materiál

Moderné postele s zdvíhacím mechanizmom sú vyrobené z rôznych materiálov.

 • Najviac odolné a odolné voči opotrebeniu sú kovové možnosti. Takéto postele nepodliehajú mechanickému poškodeniu a deformácii. Vysoko kvalitné kovové lôžko bude slúžiť svojim majiteľom viac ako tucet rokov a nedodáva žiadne problémy.

Nákup takéhoto nábytku, mali by ste zvážiť jeho hmotnosť. Takéto postele vážia oveľa viac ako bežné možnosti z prírodného alebo umelého stromu. Je ťažké usporiadať pre nové miesta.

Kovové rámce sa odporúčajú, aby sa postavili na podlahy odolné voči opotrebeniu alebo kobercom.

 • Nemenej spoľahlivé a vysoko kvalitné lôžka s drevným rámom. Dnes sa mnohé továrne používajú pri výrobe spálne nábytok, ako je to odolné skaly ako buk, Alder, Gevei, a tak ďalej. Takéto modely sú drahé, ale vyznačujú sa ohromujúcim vzhľadom a nádhernými výkonovými charakteristikami. Súčasnejšie sú borovicové alebo brezové lôžka.

 • Ak rozpočet neumožňuje, môžete si kúpiť lacný model z MDF alebo drevotrieskovej dosky. Nábytok zozbieraný z takýchto materiálov sa vyznačuje atraktívnym vzhľadom.Tam sú takéto modely, ktorých dizajn nie je zlý napodobňuje prirodzený strom – s jedinečným vzorom.

Niekoľko ľudí vie, ale lacný materiál DSP má v jeho zložení toxických formaldehydových živíc. Používajú sa v procese výroby tejto suroviny. Aby ste sa chránili pred negatívnym dopadom na časť takéhoto nábytku, odporúča sa kúpiť lôžka orezané s dýhou.

 • Pre čalúnenie jednotlivých skladacích lôžok je najčastejšie používaná koža (prírodná alebo umelá), ako aj rôzne typy tkanín. Napríklad, môže byť zamatový velveteen, plyš, jackard, zamat a tak ďalej.

Rozmery

Jednolôžkové izby sú k dispozícii v nasledujúcich veľkostiach:

 • 80 × 190 cm;
 • 80 × 200 cm;
 • 80 × 210 cm;
 • 90 × 190 cm;
 • 90 × 200 cm;
 • 90 × 210 cm.

Farby

Na výber spacieho nábytku sa musí zaobchádzať veľmi vážne. Mali by sa zvoliť atraktívne a pohodlné možnosti, ktoré sú vhodné pre štýl štýlu a farby

 • Najobľúbenejšie sú klasické farby. Napríklad, krásne snehovo biele samostatné lôžko sa harmonicky zmestí do mnohých nastavení. Takýto model môže byť vložený do malej miestnosti, bez strachu o vizuálne upchávanie priestoru.
 • Je potrebné byť ľahšie s lôžkami čiernej alebo sivej. Neodporúča sa dať takéto modely v miestnostiach s tmavým a ponurým orezaním. V dôsledku toho môže byť v priestoroch vytvorená depresívna atmosféra. Je lepšie mať podobné produkty na kontrast svetlom pozadí a poraziť takéto súbory s jasnými akcentmi.
 • Štýlové hnedé lôžko je vhodné pre mnohé interiéry. Táto farba doslova vyžaruje teplé a domáce pohodlie, takže je ideálny pre spálňu.
 • V moderných nastaveniach budú postele jasných a originálnych farieb veľkolepé. Napríklad modely zelenej, žltej, oranžovej alebo červenej tieni. Takéto výrobky sú schopné ozdobiť interiér a dýchať do neho. Stojí však za to, že nebudú zapadnúť do prísnych a klasických interiérov.
 • Ak si kúpite posteľ pre detskú izbu, môžete si vybrať možnosť zaujímavej farby. Experti však neodporúčajú získať príliš Motley a svetlé výrobky pre takéto priestory, pretože budú rušiť nervový systém dieťaťa a zasahovať do rýchleho pádu. Je lepšie uprednostniť farebné lôžka jemných a pokojných tónov.

Ako si vybrať?

Výber postele, musíte venovať pozornosť nasledovným:

 • Rámec. Najšetrnejšie modely sú vyrobené z dreva, najodolnejšie a trvanlivé – možnosti z kovu a lacné – postele z drevotrieskových dosiek a MDF. Mali by ste si vybrať vhodnú možnosť, spoliehať sa na váš rozpočet a osobné preferencie.
 • Základňa. Odporúča sa vybrať vysoko kvalitné modely s ortopedickými základňami s drevenými lamielmi.
 • Mechanizmus. Najspoľahlivejším a odolnejším je mechanizmus s tlmičmi plynu. Nie najlepšie operačné vlastnosti majú postele s pružinovými mechanizmami. Rýchlo prichádzajú do disrepair.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: