Poschodová posteľ s šatníkom: modely, dizajn a tipy na výber

Malé bývanie je často problémom pri výrobe interiéru, to platí najmä pre rodiny, v ktorých malé deti žijú. Ak chcete zariadiť miestnosť, s prihliadnutím na záujmy všetkých členov rodiny je potrebné použiť kompaktný nábytok. Ideálnym riešením v tomto prípade je nadobudnutie poschodovej postele s skrinkou.

Bude slúžiť ako pohodlné dvojmiestne miesto, umožní skladovanie vecí, pôvodný dizajn sa zmestí do moderného dizajnu.

Zvláštnosť

Dvojpodlažné posteľ s tabuľkou a vstavaným skriňam je jedinečným typom nábytku, ktorý môže byť inštalovaný pre deti i teenagerov. Podobný model je najčastejšie vybraný pre interiérový dizajn v malých izbách. Vďaka jedinečnému zariadeniu poskytuje posteľ pohodlné miesto na spanie a zaberá minimálnu oblasť. Okrem toho, takéto modely sú navrhnuté nielen pre pohodlnú rekreáciu, ale aj vynikajúci doplnok do pracovnej oblasti, ktorá sa nachádza na prvom stupni. Bunková posteľ s šatníkom sa vyznačuje nasledujúcimi výhodami:

 • kompaktný;
 • Multifunkčnosť – väčšina výrobkov je vybavená vstavanými skrinkami so zásuvkami;
 • zaujímavý a módny dizajn;
 • neskúsená cena.

Pokiaľ ide o nedostatky, takéto modely majú veľa hmotnosti, ale aj napriek tomu je dvojpodlažná posteľ s šatníkom veľkým dopytom.

Aby sa zabezpečilo, že jeho prevádzka je bezpečná, odporúča sa nakupovať štruktúry so schodmi so širokými, spoľahlivými krížmi a drevenými krokmi.

Aj na ochranu dieťaťa pred pádom počas spánku pomôže inštaláciu dekoratívnych strán malej výšky pomôže.

Názory

Detská poschodová posteľ so šatníkom je zastúpená v obrovskom sortimente, jeho modely sú odlišné s materiálom výroby, vzhľadu, funkčnosti a typu stavby. V závislosti od suroviny, ktorý sa používa vo výrobe, sú rozdelené do nasledujúcich typov.

 • Moduly z MDF a drevotrieskovej dosky. Zároveň sa používajú kovové prvky na výrobu rámca. Podobné štruktúry sa predávajú v rôznych dizajnoch, a vďaka bohatému sfarbeniu, ideálne pre akýkoľvek interiér.
 • Produkty z prirodzených polí. Lôžka z popola, buk a dub sú charakterizované vysokou ekológiou a trvanlivosťou.

Rozdeľte dvojpodlažné postele a na ich prístroji.

 • Normálny. Miesta na spanie sú umiestnené na seba, ich hlavné pridanie sa považuje za priestrannú skladovaciu skriňu odevov.
 • Trojnásobný. Externe, existuje len málo odlišné od klasickej verzie nábytku, jediná vec, ktorá v tomto výkone je tretia alebo rozšírená z prvej úrovne, alebo je pripojená ako mäkká pohovka.
 • Transformátory. Podobné modely sú reprezentované jednou alebo dvoma spálňami, zatiaľ čo spodná štruktúra sa dá ľahko zozbierať alebo pochopiť pracovnú plochu. Pohodlná šatníková skriňa, ktorá sa nachádza priamo v blízkosti postele, vám umožňuje pohodlne skladovať veci.
 • Kombinovaný. Často poschodové postele s šatníkom hrajú úlohu nielen pohodlnú miestnosť na spánok a racionálne umiestnenie vecí, ale tiež umožňujú hre alebo pracovať zar v nižšej úrovni, aby pôvodne. Často, takéto moduly vybavené krásnymi policami, vstavanými skrinkami a veľkými skrinkami, stolmi a zásuvkami.

  V závislosti od toho, ako sú umiestnené úrovne, detská posteľ je rozdelená do nasledovných typov:

  • lineárny;
  • uhlový;
  • „Matryoshka“.

  Vďaka multifunkčnosti sa tieto modely často používajú v usporiadaní detských, rovnako ako oni sú inštalované v táboroch, hosteloch a kempe.

  Takéto štruktúry, v závislosti od konfigurácie a veľkostí, sú tiež klasifikované pre deti, dospievajúce a dospelých.

  Materiál

  Rovnako ako akýkoľvek iný nábytok, dvojpodlažné postele s skriňou môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Najobľúbenejšie a kvalitatívne z nich je strom. Pole, spravidla rezanie rámov a skrine sú oddelené lacnejšou ekologickými surovinami.

  Kovové postele tiež používajú dobrý dopyt, tento materiál, hoci nie prirodzené, ale je charakterizované vysokou pevnosťou a trvanlivosťou. V niektorých modeloch môže byť často prítomná kombinácia materiálov, napríklad zóna pre spánok a skrine sú vyrobené z dreva a športové rohy sú vyrobené z kovu.

  Rozmery

  V záujme dvojpodlažnej postele je výhodné umiestnené v miestnosti a za predpokladu, že je pohodlný spánok, je dôležité si vybrať veľkosť pred ich zakúpením. Pre deti je najlepšie vybrať modely s rozmermi 60 (70) x140 cm, pre adolescentov a školákov – 80 (90) x190 cm a dospelí sú vhodné vo veľkosti 80 (90) x200 cm.

  Po zvolení dimenzovaných rozmerov je tiež potrebné určiť parametre matraca.

  Obvykle sa predávajú štandardné veľkosti, ale ak bol nábytok vyrobený pod rádu, potom matracy, resp.

  Ako dať nábytok?

  Pred inštaláciou poschodovej postele so šatníkovou skriňou by sa mala poskytnúť oblasť miestnosti a štýl jeho dizajnu. Podobné modely sa často nachádzajú bližšie k oknám pozdĺž jednej z stenách. To je vysvetlené skutočnosťou, že návrhy sú navrhnuté nielen na spánok, ale aj pre triedy, zábavu. Preto by malo byť osvetlenie vždy dobré. Ak je modul umiestnený v blízkosti dverí, budete musieť zvážiť ďalšie osvetlenie a vykonávať inštaláciu svietidiel.

  V prípade, že veľkosť miestnosti umožňuje, odporúča sa na stenu.

  Tak, nábytok bude slúžiť ako pôvodný oddiel, oddeľujúci priestor do dvoch zón: hra v blízkosti výstupu a pracovného okna.

  Pre malé apartmány, kde sú cesty každý meter štvorcový, dizajnéri odporúčajú nákup uhlových modelov. Na oddelenie miesta na spanie z pracovného priestoru je nábytok doplnený špeciálnymi regálmi. Pokiaľ ide o lôžka, ktoré sú vyrobené v poradí podľa nápadov dizajnu, môžu byť umiestnené v miestnosti kdekoľvek.

  Krásne vyzerajúci štýlový dizajn v strede miestnosti. Kvôli tomu bude priestor naplnený nezvyčajnou ľahkosťou.

  Dizajn

  K dnešnému dňu existuje mnoho modelov dvojpodlažných postelí s šatníkom, a všetci sa medzi sebou líšia. Rovnako ako pravidlo, pre chlapcov a dievčatá je dizajn v rôznych farbách.

  Zároveň, pre deti, farebné modely s malými skrinkami sú vyrobené a dospievajúci a dospelí ponúkajú priestranné skrine, ktoré môžu ľahko prispôsobiť všetku potrebnú skriňu.

  Pre mladších študentov sa dizajnéri snažia vytvoriť neobvyklé návrhy, zdobené vo forme báječných domov, ich časti sa skladajú z baldachýnu, okien a dverí.

  Malé princezne vynikajúce poschodové postele vo forme hradu. Neobvykle pozrite sa na interiér detských izieb, kde chlapci žijú, modely vo forme hasičov, automobilov a autobusov.

  Ak je v rodine dve rôzne deti, potom je vhodné kúpiť nábytok s univerzálnym dizajnom, pretože tak chlapec aj dievča bude ťažké potešiť. Na tento účel sa diskutuje o všeobecnom záujme alebo hobby detí a potom sú už vybraté optimálne témy. Napríklad štruktúry zdobené v námornom štýle sa tremajú.

  Ako si vybrať?

    Urobte správnu voľbu v prospech tohto alebo že dizajn dvojpodlažnej postele s šatníkom je ťažké, pretože všetci vyzerajú atraktívne. Preto, aby sa uľahčil nákupný proces, stojí za to zvážiť nasledujúce odporúčania špecialistov.

    • Po prvé, musíte venovať pozornosť multifunkcii postele. Najjednoduchšie a cenovo dostupné je možnosť modulu pozostávajúceho z dvoch lôžok a skrinka doplnených vstavanými skrinkami. Zároveň si môžu malé deti vybrať aj modely vybavené hernými a športovými rohmi. Externe sa podobajú typu stien a budú slúžiť ako ideálne miesto na relaxáciu a obsadenie.
    • Tento dizajn sa musí zhodovať so všeobecným interiérom miestnosti. Ako pravidlo, pre malé deti, je najlepšie kúpiť si postele s jasným a báječným dizajnom, tínedžeri a dospelí sú žiaduce zastaviť výber na klasiku.
    • Nainštalovaný nábytok by mal byť bezpečný a slúžiť dlhú dobu. Ak to chcete urobiť, vyberte si výrobky z prírodného materiálu, rovnako ako vybaviť s pevným schodiskom a ochrannými stranami.
    • Napriek tomu, že dvojpodlažné postele majú neobvyklý dizajn, ktorý im umožňuje vstupovať do akéhokoľvek moderného interiéru, musia sa priblížiť do miestnosti. Je žiaduce, aby výška stropov v miestnosti bola aspoň 2,5 m.
    • Najčastejšie je základom dizajnu vyrobená z plochých štítov alebo lamiel. Tieto predmety musia poskytovať spálne ortopedický účinok, a tiež, aby sa zabránilo ventilu matrac.

    Ako si vybrať poschodovú posteľ, pozrite sa na nasledujúce video.

    Hodnotiť článok
    ( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
    Zdieľať s priateľmi
    Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
    Pridať komentár