Spálňa Bedside Tables

Len málo ľudí si myslí, že taký známy vzhľad vnútorných predmetov, ako sú nočné stoly, sú neoddeliteľnou súčasťou pôvodného dizajnu každej spálne a efektívne ho dopĺňajú svojimi dekoratívnym vzhľadom a funkčnosťou.

Výhody a vymenovanie

Nočný stolík je veľmi populárny dnešný kus nábytku, ktorý má pomerne širokú hornú rovinu, takže to môže byť, opúšťať ho, dajte okuliare, telefón, dať lampu alebo hodiny. Často, taký nočný stôl sa nachádza mnoho položiek, čo nie je na svojich miestach, takže police v takejto Tamba sú niekedy veľmi hlboké a priestranné.

Najdôležitejšou výhodou tohto prvku interiéru je, že je to vďaka nemu, že všetky potrebné veci v spálni sú teraz vo vzdialenosti natiahnutej ruky – pohár vody, napríklad, ak sa často zobudíte od smädu v noci. Mnohé nočné stolíky majú naraz niekoľko riadkov, kde si môžete pridať do konzervačného lôžka alebo spodného prádla.

Typy a vzory

Nočné stojany sa od seba výrazne líšia podľa typu a typov výstavby. Preto, ak sa rozhodnete získať tieto interiérové ​​položky, mali by ste venovať pozornosť kvalitatívnym charakteristikám každého typu, aby bol nákup najvhodnejší so všeobecným dizajnom spálne.

 • Klasický obdĺžnikový. Je to jednoduché a praktické, funkčné a pohodlné použitie, univerzálne a zvyčajne nemá dekoratívne exces. Vytvorené na skladovanie značného počtu vecí.

 • Pozastavený. Pozastavené stojany sú obzvlášť populárne v poslednej dobe, pretože vyzerajú najmä originálne. Ich hlavné účely – dekor, dekorácie miestnosti, úspora priestoru v izbe a praktickosť.

 • Trubica s ťahaným stolom – V prípade, že chcete jesť alebo pracovať v počítači v posteli.

 • Sandy s neobvyklým dizajnom. Ak chcete fantasizovať a milujete všetko mimoriadne – mali by ste sa pozrieť na takéto výrobky, pretože nebudú len ozdobiť tvoju spálňu a robia jej interiér živší a zaujímavý. Takéto nezvyčajné stánky môžu byť mäkké modely – môžete nielen držať veci na nich, ale aj sedieť.

 • Rohové nočné stolíky sa zmestia do malého spálne. Zdá sa, že len úzky, v skutočnosti im dizajnéri nábytku zvyčajne robia dosť priestranné.

 • Kompaktné regály 2-3 police Na nohách môže tiež pôsobiť ako nočné stolíky.

Podľa dizajnu, spálne nočné stolíky sú rozdelené do nasledujúcich modelov:

 • Otvorený lôžko. Toto je elegantný stôl bez zásuviek alebo dverí, uložiť malý počet rôznych vecí.
 • Skriňa so zásuvkami. Tento druh nábytku, s niekoľkými zásuvkami, vám umožní uložiť rôzne doplnky, skrývať ich z očí tretích strán.
 • Transformátorové nočné stolíky.

Vo formách pohovky sú štvorcové a obdĺžnikové, uhlové a vo forme lichobežníka, oválu a okrúhleho.

7

Fotografia

Ďalšie prvky

Rovnako ako akýkoľvek iný interiérový predmet, postelné kurzy majú rôzne ďalšie originálne alebo exkluzívne dekorové prvky, ktoré im umožňujú vybrať si ich pod určitým štýlom headsetu spálne alebo interiéru miestnosti.

 • Mláďatá s kovanými a sklenenými prvkami.
 • Kožené čalúnené gauč.

 • Modely nížnych stolov na vysokých tenkých nohách, pripomínajúce tabuľky a s tablom rôznych typov – z kolesa na trapézový.
 • Nočné stojany na kolesách.
 • Možnosti s otvorenými a uzavretými úsekami na ukladanie malých.

Štýly

Pre každý štýl interiéru je potrebné vyzdvihnúť svoju pôvodnú nočnú trubicu tak, že zdôrazňuje štýlovú orientáciu miestnosti, pre ktorú bol vybraný. Ako urobiť nové nočné stolíky najkrajšie zapadajú do interiéru spálne?

Rustikálny

Typicky, nočné stolíky v takomto nomudenskom štýle vyzerajú ako jednoduchý drevený box natretý v niektorých farbách, ale napriek tomu, že niesť určitú exkluzivitu vo svojom vzhľade.

Orientálny

Je tiež nazývaný, koloniálny štýl. Najčastejšie je vhodné pre ratanový stojí na elegantných nohách. Takéto zaujímavé prvky dekor, podobne ako tkanie steny, obdĺžniková silueta, tónová paleta prírodných farieb, ako aj poznámky na rastlinné poznámky v maľbe.

Klasický

Classic je vždy pevné nočné stolíky z prírodného dreva, nezáleží na tom – bude existovať masívne alebo zjednodušené možnosti. Na dekoráciu môžete použiť neobvyklý tvar nábytku a nohy, ale farba je najlepšie ventil na tme, šľachtickom.

Taliansky palác

Jedná sa o kovové nočné stolíky, zdobené umeleckým kovaním, s umelo starým alebo lakovanými policami.

Moderný

Moderné stojany majú zvyčajne rôzne neobvyklé tvary a farby. Etnické motívy a zeleninová geometria môžu byť použité aktívne. Pri výbere high-tech štýlových štýlov a minimalizmu by sa malo uprednostňovať nočné stolíky s kovovou základňou alebo sklenenými dverovými doskami v minimálnom dekorových deformáciách.

Škandinávsky

Elegantné neutrálne nočné stolíky z prírodného dreva bez zbytočných dekoratívnych prvkov.

Provence

To je, v prvom rade drevené stojany elegantného tvaru na tenkých kučeravinách.

Rozmery

Najdôležitejším kritériom na výber nočného stola je jeho výška. Ideálna možnosť bude výška nočných stolov s posteľou, aby ste mohli byť bez ťažkostí, ktoré na ňom uvedenie. V tomto prípade bude spací súbor zabudovaný do harmonického riadku, ktorý pomôže vytvoriť súbor z postele a nočných stolov najviac symetrické a ergonomické.

Pri výbere rozmerov tabuľky pre posteľ je dôležité si zapamätať veľkosť samotnej spálne, pomocou princípu jednotných rozmerov. Ak je posteľ veľmi veľká, a nočné stolíky, skôr vyzerajú miniatúr, okamžite sa stáva viditeľnou nerovnováhou, čo nie je vždy pekné do oka. Ak je posteľ závažná a masívna, má impozantnú čelo, potom sú tu vhodné veľké truhly. Malé, elegantné nočné stolíky sú vhodné pre posteľ s malým chrbtom.

Pre lôžko chických veľkostí musí byť šírka TUMB od približne 50 do 100 cm. Modely nočných stolov menej ako 50 cm sú zrušené pre konvenčnú dvojlôžko alebo štandardnú lôžku na osobu. Ďalším dôležitým parametrom – hĺbka nábytku. Ak si vyberiete oddelenie hlbšie ako 50 cm, môže výrazne spôsobiť prístup k posteli, ktorý bude pokaziť ergonómiu spálne, takže si vyberte štandard – hĺbku 30 cm.

Materiál

Originálne a funkčné nočné stolíky sú v súčasnosti vyrobené z materiálov z rôznych typov – z dreveného poľa až po syntetické dosky.

 • Najväčšia preferencia je stále daná na prírodné drevo, Pretože má hlbokú farebnú farbu, environmentálny komponent a dlhodobú servisnú záruku.
 • Lacné skrine sú vytvorené z drevotrieskovej dosky, Drevo-vlákna a polyvinylchlorid.

 • Pre ženské spálne dokonale zapadajú na chic nočné stolíky od ekologického stromu (možnosť lacnejšie) alebo kože (možnosť pre drahšie). Takéto skrine vyzerajú veľmi pôsobivé a nezvyčajné v každom interiéri.
 • Zrkadlový alebo sklenený nočný stôl Je navrhnutý tak, aby vizuálne zvýšil priestor spálne, ale príliš rýchlo pokryté čipmi a škrabancami kvôli zraniteľnosti hlavného materiálu. Najčastejšie sa v tvare stane.

Môžete si vždy kúpiť a kombinovať rôzne materiály – napríklad nočný stôl z borovicového masívu s prítomnosťou plastového alebo kovaného obloženia. Široký výber kovových modelov so zrkadlovými policami a otvorenými prácami.

Farby

Pre mnohých obyčajných ľudí je mimoriadne ťažké odpovedať na otázku, ako si vybrať farbu svojich nových nočných stolov. Neexistujú tu všeobecné pravidlá, dizajnéri zvyčajne používajú typické schémy výberu farieb, z ktorých jeden je jasne na chuť:

 • Hlavba a skrinky vedľa neho sú vyrobené z rôznych materiálov, ale uchovávajú v jednej farebnej schéme. Napríklad hlavičkový posteľ môže byť hnedý a farebný nočný stôl – kávu s mliekom.
 • Farba nočných prvkov je presne opačná k farbe spálne. Posteľ môže byť nasýtená čierna alebo červená, potom skrinky musia byť oslňujúce biele.
 • Farebné nočné stoly úplne zodpovedajú základnému subjektu interiérového dizajnu spálne. Wenge Farebný nábytok je zrušený na tieto účely, ak celá spálňa je odmerná v prísnom klasickom štýle a textúry sa v ňom používajú, najviac blízko prírodného dreva.

 • Nočné stojany sú vybrané pre farbu iných položiek nábytku, ktoré sú úspešne prítomné v interiéri (berie do úvahy iba posteľ).
 • Vrecká plne podporujú pôvodnú farbu stien, Vonkajšie nátery alebo dvere.
 • Nočné stolíky sú kombinované s hlavnou farbou gamut spální. Takže v jasnej spálni bude najlepšie vyzerať pastelové predmety na spanie headsetu.
 • Cumbers alebo tabuľky sú akcenty, ktoré priťahujú pozornosť. Napríklad, pre spálňu z poľa, ktorá je dokonale vhodná pre tvarovaný nočný stolík.

Robíme s vlastnými rukami

Ak chcete vytvoriť nočný koniec vo svojom vlastnom, originálnom štýle Copyright, potom pre to naozaj nebudete potrebovať toľko síl a nástrojov.

Napríklad môžete vždy postaviť štýlovú a excentrickú skrinku pre posteľ z dvojice bežných odolných preglejkových boxov alebo plastových párov kontajnerov.

Ak chcete pracovať, budete potrebovať:

 1. Z vlastných, zásuviek, boxov alebo kontajnerov.
 2. Staré kolesá alebo nohy z nízkej tabuľky, stoličky alebo stoličky.
 3. Suché vetvy (výhodne rôzne veľkosti) v stave prístrešky vo forme kruhov.
 4. Panely z dopravnej zápchy.
 5. Akákoľvek kvalitná farba.
 6. Píliť sa.
 7. Horúce lepidlo v pištole.

Aby ste rýchlo urobili nezvyčajný nočný nočný stolík, stačí maľovať pripravené boxy vopred zvolenej farby a nechať ich vyschnúť. Použitie lepidla, pripojte sa k čerstvo vyrobenej zásuvke. S rovnakým lepidlom, lepidlo trubice panel cez nočné stolíky, aby ste vytvorili krásnu dosku. Rovnaké panely môžu byť prilepené na bočných steniach pohovky. Hrnčeky vyrobené zo suchých vetiev na stranách gauči a váš produkt je už hotový. Navyše si ho môžete zdobiť s iskrami, kamienkami, flitrami alebo inými dekoratívnymi prvkami charakteristickými pre interiér vašej spálne.

Ako urobiť nočný stolík s vlastnými rukami, pozrite si viac na video nižšie.

Štýlové nápady na dizajn v interiéri

Najčastejšie sú nočné stolíky inštalované na oboch stranách postele, čo je veľmi pohodlné, ak je to manželská posteľ. Zároveň je však veľmi potrebné, aby tieto nočné stolíky boli rovnaké v dizajne alebo štýle, môžu sa líšiť aj vo farbe, tvare a nadmorskej výške.

Vizuálne vyrovnať strany jednej spálne s rôznymi vo výške skriniek, môžete použiť zrkadlové povrchy, fotografie v rámci alebo maľovanie na jednej úrovni. Pre rovnováhu svetla v takejto miestnosti môžete použiť lampy rôznych veľkostí.

V spálni štýlu Provence môžete nainštalovať nočné stolíky v „suknikoch“. Kryty tkanín budú robiť interiér na spanie miesto mäkšie, ženské, útulné. Výhodou tejto možnosti je, že nočný stolík postelí môže byť vždy zmenený, jednoducho objednaním novej „sukne“ pre neho.

Bedside zóna môže byť vždy originálna, aby poskytla všetky druhy objektov, ktoré budú vo veľkosti, farbe a štýlovom smere, aby sa zmestili na posteľ alebo všetok spálňový headset. Môže to byť zaujímavé navrhnúť stoly na kávu, tvrdé pútavé, staré schodisko kachle, kované stojany pre usporiadanie kvetov.

Správne vybrané nočné stolíky vám pomôžu vytvoriť perfektné podmienky pre najpríjemnejšiu zábavu v spálni

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár