Kolo Coffee Tables

Interiér obývacej izby môžete dokončiť pomocou správneho zvoleného konferenčného stola. Dnes v obchodoch s nábytkom môžete splniť obrovské množstvo rôznych možností pre takéto objekty, z klasického stacionárneho na skladacie štruktúry. Zvlášť elegantne a atraktívne vyzerá okrúhle stoly.

Zvláštnosť

V Európe sú konferenčné stoly obvyklé, aby volali kávu. Vo väčšej miere sú tieto interiérové ​​položky dekoratívne ako funkčné. Samozrejme, moderní výrobcovia produkujú premyslené štruktúry vybavené rôznymi mechanizmami a skladacími systémami, ale to neznižuje ich dekoratívnu úlohu.

Najčastejšie sa kávové stoly používajú ako stojany pre noviny, čajové potreby a iné maličkosti. Tiež môžu byť umiestnené na dekoratívne predmety (vázy, figúrky, fotografie), čím vyzdobený interiér.

Elegantný okrúhly stôl bude vyzerať skvele vo veľkej aj kompaktnej miestnosti. Je to spôsobené jeho hladkými a „mäkkými“ hrami, bez uhlových prvkov a ostrých prechodov. S pomocou takéhoto nábytku, môžete vizuálne urobiť interiér viac jemnejší, a usporiadanie je priestranné.

Najčastejšie v obývacej izbe Konferenčné stoly sa nachádzajú v blízkosti mäkkého rohu (pohovky a kreslá).

Pre takýto tandem sa odporúča vybrať návrhy skromnejších veľkostí, inak budú priťahovať príliš veľa pozornosti na seba, narušiť interiér.

Odrody

Existuje niekoľko odrôd krásnych a elegantných konferenčných stolov.

Najdôležitejšie, polkruhové alebo oválne Modely na kolieskach. Hlavnou výhodou týchto inštancií možno považovať za svoju mobilitu. Kávový stôl s takýmito podperami môže byť ľahko a rýchlo preskupený na iné miesto, bez poškodenia povrchu podlahovej krytiny, pretože väčšina modelov má malú hmotnosť.

Niektoré z najbežnejších sú štruktúry, ktoré majú nadácie s tromi alebo štyrmi stabilnými nohami rovnakých veľkostí. Môžu byť nielen rovno, ale aj prekrížili.

Najbežnejšia možnosť v takomto stabilnom a spoľahlivom vykonávaní sa nazýva „tulipán“. Podobný model drží na jednej hustej nohe so širokou bázou.

Osobitné miesto na modernom trhu nábytku je obsadený funkčnými a pohodlnými skladacími tabuľkami. Môžu byť upravené na výšku a v mnohých konštruktoch je špeciálny tablový stôl zložený v reze alebo otvorenie prístupu k zásuvkám, ak je zdvihnutý. Takéto možnosti sú veľmi populárne kvôli malým rozmerom, ktoré im umožňujú byť umiestnené aj v úzkej obývacej izbe, nie pokazením interiéru.

Materiál

Dnes výroba nábytku využíva rôzne materiály. Zvážte viac, z ktorých sa suroviny tvoria moderné kávové stoly.

Drevený

Návrhy z dreva sú jedným z najvyhľadávanejších a relevantných. Môžeme bezpečne povedať o takom nábytku, že „pre všetky časy“. A tento výraz v tomto prípade neznie neopodstatnený, pretože výrobky z prírodného masívu slúžia svojim majiteľom verne jeden desať rokov. Samozrejme, že zachovať prezentovaný vzhľad, drevené tabuľky budú vyžadovať primeranú starostlivosť vo forme špeciálnych ochranných impregnácií.

Moderní výrobcovia produkujú krásne a ekologické vzory z borovicovej hmoty, breza, dub, buk, somší, matica, Gevent, ratan, smrek a javor. Takýto nábytok je drahý, zvyčajne sa týka produktov z dubov, bukového, smreka a javoru. Najprístupnejšie, ale nie menej kvalitatívne sú kópie brezy a borovice. Tieto materiály nepatria do kategórie cenných, takže je to lacnejšie.

Interiérové ​​predmety z prírodného dreva sa neodporúčajú umiestniť v interiéri s vysokou vlhkosťou. Takéto podmienky môžu nepriaznivo ovplyvniť štruktúru dreva, čo je dôvod, prečo to napučia a stratí svoju komoditu.

Hlavné výhody časopisov guľôčok z dreva sú:

 • ich odolnosť proti opotrebeniu;
 • trvanlivosť;
 • Krásny dizajn;
 • spoľahlivosť a stabilitu štruktúr;
 • šetrnosť životného prostredia;
 • Teplý povrch.

LDSP, MDF

Ak hľadáte cenovo dostupnú tabuľku, mali by ste sa pozrieť na lacné modely z LDSP alebo MDF. Takéto výrobky budú tiež dlhodobo slúžiť. Je ťažké poškodiť ho, čo hovorí o jeho odolnosti proti opotrebeniu. Stojí však za zmienku, že väčšina tabuliek z takýchto surovín má nudný a monotypový dizajn.

Okrem toho je potrebné poznamenať, že v zložení LDSP sú nebezpečné formaldehydové živice, rozlišujúce škodlivé látky pri vysokých teplotách. Aby nevystaviť vaše zdravie väčšie nebezpečenstvo, odborníci odporúčajú nákup viac ekologicky šetrných výrobkov z LDSP triedy „E-1“ alebo atraktívne (ale drahšie) návrhy, s dýhou.

Plastový

Trochu menej často v obchodoch sú plastové kávové stoly. Takýto nábytok je veľmi ľahký, atraktívny a trvanlivý. Plasty je ľahko maľovať do rôznych odtieňov, takže bude možné zvoliť vhodnú možnosť pre akýkoľvek súbor.

Existujú však podobné výrobky a jeho mínusy:

 • Plastové nie je najviac trvanlivé. Je ľahké poškriabať a dokonca zlomiť;
 • Farebné tabuľky pod akciou slnečného žiarenia môžu stratiť nasýtenie farieb;
 • Lacné materiály majú toxickú kompozíciu, takže pred nákupom plastovej tabuľky by ste sa mali zoznámiť s certifikátom kvality.

Sklo

Často sú konferenčné stoly vybavené sklenenými predmetmi. Najčastejšie je to Tabletop. Tento materiál je dosť krehký, ale vyzerá veľmi elegantný a ľahko sa hodí do mnohých interiérov. Výber sklenenej konferenčnej tabuľky, malo by sa odkázať na trvalejšie možnosti z Callen Glass.

Nevýhody takéhoto nábytku zahŕňajú:

 • Jeho odraznosť. Na povrchu skla sa stopy prstov alebo jedál ľahko ponechávajú;
 • krehkosť. Dokonca aj možnosti ťažkej služby sa môžu náhodne rozbité, takže sklenené stoly musia byť prevádzkované čo najnižšie.

Farby

Farba konferenčného stola musí vypracovať a kombinovať s inými predmetmi alebo dekoráciou v interiéri.

Dnes je vrchol popularity nasledujúcimi zbierkami domáceho nábytku:

 • Klasické možnosti natreté biela farba, bude vyzerať organicky prakticky v akýchkoľvek súboroch. Podobná tabuľka môže tiež kontrastovať na všeobecnom pozadí, priťahuje väčšiu pozornosť. Ak sa rozhodnete dať taký nábytok v podobnom prostredí, potom byť pripravený na zálohovanie s jasnými akcentmi tak, aby súbor „nezrezal oči“ so svojou belosťou.

 • Viac sa mračiť čierna Tabuľky nie sú menej elegantné a módne. Takýto nábytok by sa však nemal umiestniť na identické pozadie, aby sa interiér nezlučil. Najlepšie zo všetkého, takéto výrobky sa pozerajú na kontrastné súbory (biela, svetla sivá, béžová, krémová alebo svetlohnedá).

 • Klasiky môžu byť tiež pripisované Všetky odtiene hnedej. Najčastejšie sa vyskytuje nábytok v takejto farbe. Konferenčný stolík hnedého odtieňa bude pekný pozrieť sa na tmavé aj ľahké zariadenie. Hlavná vec je správne vyzdvihnúť farbu.
 • Trend posledných rokov je luxusný Farba wenge. Tabuľka v takomto dizajne bude vyzerať impozantný na neutrálnom a kontrastnom svetelnom pozadí. S pomocou takejto tabuľky môžete dať súbor trochu pevnosti a slušnosti.
 • Luxusný v interiéri bude konferenčný stolík Farby mahagónu. Takéto luxusné modely sú ideálne nielen pre prísnu, ale aj viac spojovacími štýlovými smermi.

Rozmery

Štandardná výška guľatého stola je indikátorom 40-50 cm. Niektoré továrne nábytkové továrne však vytvárajú mini-tabuľky, ktoré nepresahujú výšku 10 cm.

Menej často spĺňajú vysoké návrhy (90 cm alebo viac), pretože takýto nábytok je spravidla inštalovaný vedľa mierneho rohu a nemali by byť nad ňou.

Čo zastaviť výber?

Výber okrúhleho stola káva dnes je komplikovaný len obrovským sortimentom takéhoto nábytku. Ak hľadáte maximálny laconic a jednoduchý model, potom je lepšie uprednostňovať stacionárne stoly na stabilných nohách bez ďalších oddelení a boxov.

Rovnako ako pravidlo, existujú podobné možnosti sú lacnejšie a ľahko sa zmestia do rôznych plánovaní.

Ak si chcete kúpiť funkčný a dobre premyslený dizajn, potom by ste mali hľadať viac vybavených možností so zásuvkami, regálmi a posuvnými štruktúrami. V takýchto tabuľkách môžete nielen udržiavať korešpondenciu a rôzne potrebné položky, ale aj ich použiť ako malú „kávu“ zónu pri relaxácii s priateľmi.

Zdôrazniť krásu interiéru a priniesol mu zdôraznenie s výhradným konferenčným stolom v konštrukcii zložitého dizajnu.

Takýto nábytok je často menej funkčný, ale má jedinečný vonkajší dizajn, s viac než odôvodňovaním ich slabú praktickosť.

Dôležitou úlohou pri výbere ideálneho konferenčného stola prehrávajú aj materiály, z ktorých je vyrobený.

Samozrejme, najviac ekologicky šetrné a krásne suroviny je prirodzeným stromom. Takýto nábytok nielen dlhý čas, ale tiež vyzerá nádherné.

Ak si dovolíte, taký rozkošný interiérový objekt, potom môžete získať cenovo dostupnejší dizajn MDF alebo LDSP.

Plastové možnosti sa neodporúčajú, pretože sú veľmi jednoduché poškodenie alebo prestávku. Najčastejšie sa tento nábytok nachádza v detských izbách. Ak to chcete urobiť, môžete vyzdvihnúť jasnú kópiu s farebnými výtlačkami a obrázkami.

Sklenené vzory sú tiež krehké, ale majú v porovnaní s plastom oveľa viac luxusnejšieho a nádherného dizajnu.

Možnosti dizajnu

Pre vynikajúci štýl Artdeco Sklenené stoly alebo modely s lesklými sú najvhodnejšie. Napríklad veľký uhlový čierny stôl na štyroch vzorovaných nohách bude vyzerať skvele v súbore s luxusným tmavým nábytkom z prírodného dreva a kožená pohovka s nábytkom. Obdĺžnikový model tabuľky v tomto interiéri môže byť nahradený veľkým okrúhlym produktom.

Glossy modely zapadnú nielen v umeleckom štýle deco, ale aj moderné High Tech. Môže to byť napríklad čierna brilantná dvojpodlažná tabuľka, ktorá bude kontrastovať s červenou stoličkou a snow-white fluffy koberec v ľahkej miestnosti.

V klasickom štýle Krásne drevené kvality tabuliek. Môže to byť napríklad veľký model nôh s pracovnou doskou zdobeným elegantným vzorom. Takáto tabuľka bude harmonizovaná v interiéri so smotanovou pohovkou, drahým kobercom a spevneným lakovaným stromovým skrinkám.

Ako urobiť okrúhly konferenčný stôl – ďalšie video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: