Ako kopať pod základom prehlbovania

Obsah článku
  1. Názory
  2. Výkop
  3. Kotol

Ako kopať pod základom prehlbovania

Aby ste vykopali koreň základu, budete potrebovať veľa času a úsilia, najmä ak to chcete urobiť s vlastnými rukami. Využívanie špeciálnych zariadení výrazne uľahčí prácu.

Názory

Zastavenie pod nadáciou môže mať dva typy:

  • zákopy;
  • Kotlovan.

Voľba medzi týmito typmi závisí od mnohých faktorov.

Výkop

Výkop je dlhý vybranie prísne definovanej šírky, v ktorej bude nadácia nastavená. Tam, kde sa nevyžaduje základové pásky, zem nie je kopať.

Ako kopať pod základom prehlbovania

Bude to mať buď rýpadlo alebo lopaty a veľká fyzická vytrvalosť. Všimnite si, že extrahovaný základný primér nevyrieši cestovné alebo prechádza na stavenisko alebo pracovníkov.

Ak máte piesočnatú pôdu pod nohami, potom zákopy nefungujú, pretože jeho steny nebudú držať tvar, a piesok sa neustále posúva na spodnej strane výkopu. V tomto prípade budete musieť vykopať jamu.

Kotol

Kotlovan je obdĺžnikovou jamkou pre rovnaké ciele ako výkop. Jazda v porovnaní s zákopov vyžaduje veľké zemné práce.

Ako kopať pod základom prehlbovania

Tvrdá technika je jednoducho nepostrádateľná, ak je výber alebo okolnosti nútené robiť jamku pod domom. Najlepšie je použiť rýpadlo s veľkým vedením, môžete použiť nakladač pre extrémny prípad.

V prípade nakladača sa pripravte na skutočnosť, že to urobí len hlavnú prácu, a to bude musieť byť opravená manuálne alebo používať rýpadlo, pretože to bude musieť urobiť kongresu v jamke.

Ak je piesok na pozemku objem (suchý), potom musíte zabrániť vodičovi nakladača vopred, pretože nakladač môže byť vyhodený na takej pôde. Tiež stáť pred objednaním zariadení, premýšľajte o vstupných cestách a miestach, kde bude zadržaná pôda umiestnená.

Po použití techniky bude nevyhnutne potrebné, aby bolo potrebné zdvíhať steny a zarovnať podlahu vybrania. Preto v prípade pittu, bude potrebné najprv vyrovnať svoje dno so zásielkou vrstvy piesku a drveného kameňa.

Trelbed je najlepšie vziať dva typy – malé a veľké. Zmiešanie týchto dvoch typov, ukazuje sa, že malý rozdrvený kameň vyplní prázdnotu medzi veľkým. Po naplnení vrstvy rozdrveného kameňa a piesku musí byť zarovnané a potiahnuté pomocou elektro alebo manuálneho traim. Zosúladenie by sa malo urobiť veľmi opatrne pomocou úrovne alebo úrovne výstavby.

Po pripravení jamy alebo výkopu môžete byť prijaté na výstavbu nadácie.

Pred začatím práce na ceste jamy pod základom je najlepšie sa opýtať všetkých príbuzných, priateľov a známych o prítomnosti stavebného zariadenia, ktoré by ste prišli pri vykonávaní týchto diel. Môže ušetriť veľa času, síl a peňazí.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár