Ako urobiť prestávku z betónu?

Dokonca aj najrýchlejší základ nemôže odolať vlhkosti a teploty klesá na dlhú dobu. Vlhkosť rýchlo vedie k tomu, že záťaž na drenážny systém a hydroizoláciou domu sa zvyšuje. Aby sa tomu zabránilo, nainštalujte kabínu z betónu. Urobte to celkom jednoduché a nezávisle. Tento článok bude na to venovaný.

Okrem vykonávania základných funkcií (konzervácia štruktúry z deštruktívneho účinku vlhkosti) sa povlak stáva pešou zónou. Okrem toho, scéna dáva súkromnému domu špeciálnu krásu a hotové druhy. Avšak pred okamžitou výplňou scény je potrebné analyzovať návrhy a odporúčania pre jeho inštaláciu.

Zariadenie

Betónové scény sa vyznačujú konštrukčnou jednoduchosťou a pre nezávislú výrobu budú potrebné tieto materiály.

 1. Vankúš (koláč). Je potrebné vykonať predloženie pred narušením v štrukturálnych drážkach. Táto úloha sa často vykonáva pieskom (veľkým a stredným zrnom), drveným kameňom, štrkom najmenšieho priemeru alebo zmes štrku a piesku. Ak používate jemný piesok ako substrát, môže sa stať veľké zmrštenie. Kvôli silnému zmršteniu môže dizajn ísť trhliny. Najspoľahlivejšou možnosťou je pridať z dvoch vrstiev: najprv zaspí trením alebo štrk, ktorý utesňuje pôdu a potom saje piesok.
 2. Kladenie armatúr. Výstužná sieť v dizajne poskytuje ďalšiu pevnosť. Veľkosť drážok sa zvyčajne líši – alebo 30 na 30 cm alebo obvod 50 o 50 cm. Priemer výstuže je 6-8 mm, je však všetko založené na pôdnych odrodách.
 3. Opál. Dizajn musí byť doplnený sprievodcami priamych dosiek. Debnenie je inštalované po celej oblasti povlaku. Šírka vodiacich sprievodcov – 20-25 mm. Debnenie umožňuje likvidáciu kompozície.
 4. Riešenie betónu. Vytvorenie dizajnu vyžaduje použitie betónu špeciálnej kompozície.

Stupeň riešenia je vybraná samostatne, pretože typ zmesi a jeho úvodné vlastnosti sú silou, rovnomernosťou a trvanlivosťou sito štruktúr. Pre takýto typ budov sa často používa zmes M200. Trieda sily by mala začať z indikátora B15 (analóg rôznych vysokých hodnôt sa môže stať analógovým). Je potrebné vziať do úvahy ako charakteristiky, ako je odpor mrazu (dokonalý indikátor tohto parametra F50). Aby táto scéna mala mať najlepšie ukazovatele odolnosti voči zmenám teploty, stojí za to vybrať riešenia s indikátorom F100. Nezávislá výstavba scény je prijateľná aj pre prospech a na indikátor cien.

Zloženie a betón

Ak chcete vytvoriť slepú oblasť okolo budovy, nie je nutné kúpiť ready-vyrobenú zmes alebo objednať prenájom koextónu. Všetko môže byť vykonané nezávisle, ak vypočítate proporcie komponentov materiálov. MIX Riešenie M200 na betónovanie môže byť tiež. Zvážte recept:

 • 1 Časť cementovej kompozície (optimálna verzia je portlandský cement v gradácii 400);
 • Plnivo v pomere 4 dielov (rozdrvený kameň alebo štrk je vhodný);
 • Piesok média alebo malého zrnstva by mal byť 3 diely;
 • Kvapalina je ½ časti roztoku.

Tak, aby ste získali 1 m³ potrebné:

 • asi 280 kg;
 • Piesok asi 800 kg;
 • Rubbanks budú potrebovať asi 1 100 kg;
 • Tekutín – 190 l.

Tip: Najprv premiešajte kvapalný a cementový prášok, zabráňte homogenitu a len potom stlačiť štrk a piesok.

Na zabezpečenie špeciálnej sily dodržiavajte určité pravidlá.

Požiadavky na výstavbu

Všetko, čo potrebujete vedieť o vytvorení scény. Tu nájdete všetky druhy odporúčaní a hlavné pravidlá.

 1. Celková dĺžka scény je povinná byť 20 cm vyššia ako dĺžka strechy strechy. Ak je dizajn vypustený, takéto ukazovatele sú tiež dôležité zvážiť. Najlepšou hodnotou v tomto prípade je dĺžka 1 meter. Takéto ukazovatele vám umožňujú umiestniť dlaždicu v blízkosti zariadenia.
 2. Hĺbka vzorového dizajnu sa vypočíta polovica indikátora hĺbky pôdneho trenia.
 3. Dĺžka dĺžky dizajnu scenérie by sa mala vzťahovať na obvod domu. Pri inštalácii verandy sa však pozoruje určitá medzera.
 4. Hrúbka je tiež regulovaná a je približne 7-10 cm, vypočítaná pre horné vrstvy. Avšak, okrem pánov, parkovanie sú často vytvorené. Pri výrobe parkovania stúpa hrúbka scény a je až 15 cm.
 5. Predsudok. Bias, v súlade so všeobecnými požiadavkami, sa pohybuje od 1 do 10 cm na základe merača stavby. Najbežnejšie ukazovatele sú považované za 2-3 cm, čo je približne 3 stupne. Rohy sa posielajú na opačnú stranu základu. Už nestojí za to urobiť svah, pretože aj „cool“ bude trať nemožné chodiť v zime. Poľnohospodárstvo môže spôsobiť nehodu.
 6. Inštalácia hraníc. Hoci scéna neznamená hranicu, takáto príležitosť existuje. Burgundsko sa prekrývajú, je lepšie inštalovať, ak kríky alebo stromy rastú okolo obvodu domu, ktorého korene majú tendenciu rásť silne. Sú to rastliny, ako sú maliny, topoľ, blackberry a t. D.
 7. Optimálna výška pre SOCLE. Ak sa použijú povlaky tuhého typu, výška základne je nad 50 cm.
 8. Najlepší indikátor „nadmorskej výšky“ scény cez povrch pôdy je 5 cm a vyššie.

Existuje niekoľko výkresov a schém regulujúcich výstavbu vzpriamenia. Konštrukcia je postavená z pevnej betónovej vrstvy. Možnosť je relevantná pre bežné pôdy a „problematické“ odrody.

Ak budete postupovať podľa odporúčaní Snip, môžete dokonca samostatne postaviť ideálne gesto na vidieckom dome.

Čo potrebuješ?

Ak chcete začať s, môže sa vyžadovať kvalitná likvidácia:

 • Odolný Kirk;
 • Dlhé miesto;
 • obyčajná ruleta;
 • Označenie kolíkov;
 • Betónové zloženie;
 • tramenie;
 • film, ktorý netýka vlhkosti (geotextílie);
 • debnenia;
 • úrovni;
 • hacksaw;
 • Výstužný materiál;
 • Nippers, nechty a zvárací stroj;
 • Tesniaca kompozícia (budú musieť spracovať švy, môžu sa použiť prostriedky na báze polyuretánu);
 • Spatula, stierka a pravidlo.

Výrobná technológia Urob to sami

Technológia stavby takýchto štruktúr znamená niekoľko stupňov. Každý z krokov je celkom jednoduchý, ktorý má krok za krokom inštrukcie, dokonca aj neskúsený staviteľ sa s nimi zvládne.

Značenie

Najprv by ste mali pripraviť platformu. Je potrebné vykonať označenie rezania pásky. Môže byť použitý pre tieto kolíky. Aj v tejto téme existuje niekoľko odporúčaní.

 1. Medzi kolíkmi Dodržujte vzdialenosť na jednom a pol meračoch.
 2. Hĺbka kopacích zákopov priamo závisí od typu pôdy. Minimálna hĺbka – od asi 0,15 do 0,2 m. Ak sa práca vykonáva na zväzku, zvyšujeme hĺbku (0,3 metra).

Označenie je výrazne zjednodušené, ak ho vytvorí v nasledujúcich krokoch.

 1. Hnacie kolíky v rohoch konštrukcie.
 2. Nainštalujte pláže medzi hlavnými hrotmi obvodu domu.
 3. Roztiahnuť čipky a kombinovať kolíky v jednom dizajne.

V tomto štádiu sa kapitán odporúča použiť tesniacu kompozíciu na vykonávanie oddelenia základu a ochranného povlaku. Potom môžete vytvoriť svah štruktúr. Na tento účel je výkop sušený, kde je hĺbka prvej časti iná.

Môžete použiť strom na upevnenie. Zaznamenáva vertikálne, zdvihnuté. Potom, s silou, máme nižšie protokoly, kvôli tomu, ktoré je spodná časť kondenzovaná.

Vytvorenie debnenia

Pre budovy debnenia bude potrebovať dosky. Okamžite musíte urobiť výšku generovaného vankúša. V rohoch je krabica upevnená kovovými časťami. Ak nechcete demontovať debnenie po dokončení práce, je lepšie predskupiť drevo s antiseptickým a zabaliť dosky v grugeroid.

Usporiadanie vankúšov

Aby bola scéna postavená na potrebných normách, mala by byť pripravená základom pre IT najprv. Základňa môže byť ílovitá aj piesčitá. Hrúbka pieskovej vrstvy dosiahne až 20 cm. Najlepšie je položiť štýl vankúš v jednej vrstve, ale v niekoľkých. Každá vrstva, ktorú potrebujete. Výsledkom je, že je potrebné zosúladiť sušenie.

Vodeodolný

Hydroizolácia sa vykonáva pri pokládke gumeného alebo iného podobného materiálu v niekoľkých vrstvách. Špecialisti na hydroizoláciu radia nasledujúce.

 1. Ak chcete získať kompenzačný šev, materiál by mal byť mierne „odskrutkovaný“ na stene.
 2. Ruberoid alebo jeho analógové stohované rovné účty.
 3. Ak je naplánovaná inštalácia drenážneho konštrukcie, mala by byť inštalovaná v blízkosti výslednej „hydraulickej zostavy“.

Výstuž, výplň a sušenie

Z vrstvy drveného kameňa položte kovovú sieť na úrovni 3 cm. Krok je približne 0,75 m. Potom sa miešame betónový mix a naplňte ho rovnakými časťami v sekcii debnenia. Vrstva zmesi by sa mala rovnať hladine okraja boxu z dosiek.

Po naliečení roztoku stojí za to prepichnúť sušenie povrch na niekoľkých miestach. Vďaka tomu bude prebytočný vzduch uvoľnený z dizajnu. Pre správne rozdelenie zmesi môžete použiť hladký alebo pravidlo. Zvýšte rezistenciu na betón, môžete kontext povrchu. Na tento účel je pokrytý suchým PC 400 v hrúbke 3-7 mm. Potrebuje 2 hodiny po infúzii.

Aby sa zabránilo krakovaniu kompozície, majstri odporúčajú striekať s vodou niekoľkokrát denne. Ak chcete správne nalejte scénu, je dôležité, aby trhliny neprešli betónu.

Odstráňte povlak z vlhkosti zrážok pomôže plastovým filmom. Predpokladá sa, že betónové povrchy scény budú vysušiť 10-14 dní. Predpisy však vyžadujú čakať 28 dní.

Ako kryt?

Šírka, ako aj hustota výplne s hydroizolačnou hmotnosťou teploty a kompenzačných švov sa musí monitorovať. Z času na čas môže byť potrebné. Pre teploty švy, stuhy z vinylovej hrúbky do 15 mm.

Ak sa práca vykonáva na zväzkoch pôdy, scéna sa nepripojí k suterénu. V tomto prípade sa obvod štruktúry spýtal na odvodnenie a pristátie, vďaka čomu bude voda priradená k výstavbe. Osobitné metódy pomáhajú zvýšiť tesnosť betónových konštrukcií a zabezpečiť ochranu pred zničením. Impregnácia môže pomôcť s:

 • cementová zmes;
 • kvapalné sklo;
 • priméry (materiál musí prevziať hlbokú penetráciu);
 • Hydropobizátor.

Raňajky môžu byť vyrobené reagreing s pomocou „roztrhaného“ alebo hladkého kameňa, dlažieb, kamienkových. Prvky výzdoby z muštu na betóne.

Tipy na opravu raňajok

Opravte malé čipy a zatvorte trhliny betónovými riešeniami alebo cementovou maltou. Vykonajte opravu menších nedostatkov lepšie buď na začiatku jesene alebo na konci jari. Počasie počas práce by malo byť jasné a suché. Oprava sa najlepšie vykonáva pri teplote 12-10 ° C. Je potrebné, aby betónové povrchy nepreberali nadbytočnú vodu, nie surové, nezničili a nebrali pod vplyvom zrážok alebo tepla.

Ak sa oprava musí vykonať so silným teplom, je lepšie si vybrať čas svitania alebo západky slnka. Na svitanie a neskoro večer je vplyv tepla na povrchu minimálny. Pri vykonávaní práce je dôležité pochopiť, že čerstvá vrstva budúcej prvky musí byť uzavretá preglejkom, nemala by byť umiestnená pod pravými lúčmi slnka. Pod slnkom sa voda odparuje príliš rýchlo z roztoku a jeho pevnosť a vlastnosti kvality sa znižujú.

Vytvorte čipy, malé praskliny a drezy môžu byť použité s tmelom z bitúmenového komponentu alebo zmesi cementu-piesok. Relevantné sú aj zmesi týchto prostriedkov. Ak plánujete opravovať hlboké tyče a veľké žetóny, pred prácou potrebujete vykonať rozšírenie poškodenia. Malé poškodenie môžete eliminovať vykonaním práce v nasledujúcom poradí.

 1. Najprv musíte vyčistiť všetky povrchy. Potom, starostlivo skontrolujte všetky škody a oceníte, potom sa môžete rozhodnúť, ako opraviť chybu.
 2. Povrchové trhliny alebo čipy sú niekoľkokrát spracované primérom. Putovanie niekoľkých vrstiev primérov, môžete použiť zmes cementu-piesok. Proporcie jednoduché: berieme 2 kusy piesku a 1 cementového prášku. Injektáž je potrebná špachtľou, ktorá sleduje približný svah. 10-30 minút po uložení roztoku. Injektáž vyrobená semioulovým a suchým cementom.
 3. Na opravu závažnejších nedostatkov sa vykonáva predbežné predĺženie poškodenia. Na tieto účely sa odporúča používať manuálne zariadenia alebo elektrický analógový. Extender je neoddeliteľný v náraste v oblasti chyby. Na mieste poškodenia by sa malo prehlbovať vo forme klinu. Potom sa stránka dôkladne vyčistí. Keď griluje, môžete použiť materiál pozostávajúci z trosky, malé množstvo azbestovej a bitúmenovej kompozície. Bitúmen má 6-8 dielov na 1,5 – 1 kus trosky. Azbest je potrebné pridať 1-2 diely. Po naliatí na povrch, piesok zaspal. Potom by všetko malo byť dobré. MUDÍN MÔŽE POTREBUJE.

Poškodené vrstvy sú eliminované a potom nové. Situácia sa mení, ak sa oprava vykonáva na námestiach bez betónu alebo čiastočne popraskaným betónom. V tomto prípade bude potrebné pripraviť raňajky a položiť novú betónovú vrstvu.

Ak je povrch povrchu malý, je možné rozrušiť roztok a nezávisle. S veľkým množstvom práce je lepšie pracovať s miešačom betónu. Roztok sa skladá z gumovej a piesočnej pomery v kompozícii 1/5 alebo 5 / 3.5.

Najlepšie je použitie cementu extrémne vysoké značky (Sandbeton nie je nižšia ako značka M 300). Ideálnou možnosťou bude použitie preplateného riečneho piesku (priemer – maximálne 0,3 mm). Drvený kameň nemusí byť veľmi veľký, s priemerom jednotlivých častíc nie je vyšší ako 30-40 mm.

Pred prácou potrebujete starostlivo odstrániť stránku. Listy, vetvy alebo prach by nemali zasahovať. Ďalej okolo okraja, kde nie je žiadna betónová vrstva, dal sme debnenie. Staré dosky sú vhodné ako materiály pre debnenie. Z dosiek, ktoré pinujú improvizovaný štít.

Zmiešajte novú vrstvu riešenia lepšie v miešači betónu. Ak nie je na základni žiadnu starú izoláciu, môžete si ho vytvoriť sami. To vyžaduje materiál v kotúčoch alebo povlakových kompozíciách. Na konci opravárenských prác, pred okamžitou obnovením scény je potrebné poznať veľkosť vzdialenosti vyplnenia novej vrstvy.

Ak sa hodnota ukázala 3 metre alebo viac, potom je potrebné umiestniť teplotný šev. S pomocou dosiek (hrúbka je asi 20-25 mm), ako aj bitúmenové tmely. Potom sa môžete presunúť na výplň. Je lepšie premiešať veľa betónu v niekoľkých prístupoch. Je potrebné dodať postupne, oddeľujúce materiály na pomery dielov.

Ako urobiť kus betónu, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: