Aplikácia klinčekov z komárov

Bojovať proti komárom, nemusí nutne používať fumigátory. Ľudové opravné prostriedky prídu na záchranu, vrátane slávneho korenia – karafiu. Je to považované za jeden z najúčinnejších prostriedkov schopných pomôcť v boji proti krvného hmyzu. O akých vlastnostiach je karafiát a ako ho používať, povieme nižšie.

Ako je karafiáty na komáre?

Karafiát je jedným z najznámejších korenín. Používa sa nielen ako voňavé korenie vhodné pre rôzne jedlá, ale tiež pomáha v boji proti nepríjemným komárom.

V prvom rade má karafiát špecifický ostrý zápach schopný strašidelný krvný hmyz. Ďalším užitočným vlastníctvom tohto korenia je, že má dezinfekčný prostriedok, protizápalové a antihistaminické akcie, z ktorých sa dokonale zvláda s dubsiatkami škodlivého hmyzu. Ak zaobchádzate s ohromeným miestom so zmesou na základe tejto pikantnej rastliny, otravné svrbenie postupne prestane a veľmi postihnuté miesto rýchlo oneskoruje a lieči.

Kvôli jeho vlastnostiam je karafiáta veľmi v dopyte v oblasti tradičnej medicíny, patrí medzi najviac neškodné zariadenia, ktoré môžu pomôcť v boji proti komárom, stretnutiam a kliešťom.

Recepty na varenie

V špecializovaných predajniach je často možné kúpiť stredne založený liek, ktorý vás môže chrániť pred komiskami. Medzi takými liekmi, klinčeky éterické oleje a injekčné liekovky s Kolínkou. ale Nákup nie je nevyhnutne: tento druh finančných prostriedkov je možné pripraviť doma osobne.

Infúzia

Urob si vlastné ruky infúzia alebo klinček Kolín, je celkom jednoduchý:

  • Budete potrebovať 5 gramov hlavnej zložky (karafiátov) a 250 mililitrov vody – toto všetko musí byť zmiešané a priviesť do varu;
  • Mali by sa variť približne 15 až 20 minút, potom sa musí ochladiť a miešať s kvapalinou obsahujúcim alkohol, v pomere 1: 1;
  • Výsledné prostriedky môžu byť bezpečne tešiť ako kolínsku, postriekanie z postrekovača, alebo aplikovať ako mlieko, poukazuje na jeho zápästia alebo uši.

Pre dieťa môžete pripraviť podobné riešenie, ale bez pridania kvapalín obsahujúcich alkohol.

Odvar

Ďalším spôsobom, ako bojovať proti krvnému hmyzu, je decocktion založený na klinčekoch. Je ľahké ho variť, a môžete si kúpiť hlavnú zložku na tento účel v akomkoľvek obchode s korením.

Varenie algoritmus:

  • Budete potrebovať asi 5-7 karafiátové púčiky a 250 mililitrov teplej vody – toto všetko musí byť miešané a varené na pomalé oheň asi 10-15 minút;
  • Potom sa výsledný roztok musí ochladiť a zriediť 50 mililitrov vody, ktoré potrebujete vopred variť.

Odvar sa používa na utieranie záclonovej kože alebo nastriekaním na telo a oblečenie.

Ako používať suchú karafiu?

Z Suchého klinčeka môžete tiež urobiť prostriedky proti komárom. Pre to, Okrem základnej zložky budete potrebovať aj citrón, vôňa ktorého komáre sa veľmi boja a snažia sa vyhnúť. Všimnite si, že vybrané ovocie by malo byť čo najrýchlejšie, čo umožní rozšíriť polomer porážky a zvýšiť svoj čas.

Je nepravdepodobné, že by prostriedky na varenie spôsobili akékoľvek ťažkosti. Budete musieť znížiť citrón presne impulz a veľkoryso dodať ho do mäsa klinčekov. Na tieto účely sa zmestia vetvičky karafiátov. Ďalej položte citrón na plátok až na tanierik (takže to nepokeruje z neho) a vloží sa vedľa neho, čím sa zabezpečí jeho ochrana pred krvinkami.

Okrem karafiu môže byť doplnená aj ďalšími komponentmi, vrátane bazalky, mäty, ihličnatého extraktu, čajového oleja. Pridanie jednej z týchto zložiek, môžete výrazne rozšíriť ľudový liek.

Použitie esenciálneho oleja

Pôvodný éterický olej založený na karafiu je veľmi drahý, v lekárňach je príležitosť nájsť ho pre 50-200 rubľov v závislosti od objemu fľaše a výrobcu. Okrem, Vo svojej čistej forme je veľmi koncentrovaný, pretože po jeho aplikácii, dokonca aj v malom množstve, bude koža silne pec.

Základné klinčeky sa v podstate používajú na zriedenie roztokov vody-alkoholu proti komárom. Aby ste to urobili, v kapacite s 50 mililitrami vody, musíte pridať malý alkohol a 5 kvapiek oleja. Potom môže byť použitý ako sprej na zavlažovanie miestnosti, odevov alebo kožných procedúr.

Ďalší recept znamená použitie citróna. Budete potrebovať:

  • 50 ml etanolu;
  • 25 ml karafiového oleja;
  • 50 ml citrónovej šťavy (samozrejme, čerstvo s);
  • Skladová fľaša (najlepšie sklo).

Najprv premiešajte šťavu a olej, potom pridajte alkohol, chvenie. Namočte zmes bavlnených diskov a šíri ich okolo bytu. Môžete sa s ním zaobchádzať aj s oblečením pred odchodom von.

Na holé časti tela je možné aplikovať neznámy olej – pre to potrebujete len 2-3 kvapky. Tento prostriedok je vhodný na impregnovanie náramku zápästia z drevených korálkov, ktoré následne vystrašia komáre.

Ak ste v prírode, a ste naštvaní krvácami, klinčeky môžu byť pridané do ohňa, pre ktoré potrebujete niekoľko kvapiek finančných prostriedkov. Doma môžete použiť AromaMamp, ktorý vám poskytne ochranu proti škodcom počas 6 hodín.

Klince môžu byť pridané do smotany: Potrebujete len 2-3 kvapky výrobkov a lyžice krému (lepšie ako deti).

Okrem toho, karafiálny esenciálny olej je dokonale vhodný na to, aby sa s ním vytvorili prostriedky komár.

Malo by to trvať len 2 polievkové lyžice rafinovaného rastlinného oleja a 15 kvapôčok klinčeka.

Užitočné poradenstvo

Na prípravu účinného prostriedku proti komárom by ste nemali používať karafiu v kladivovom formulári. Takýto prostriedok má minimálnu účinnosť a čoskoro vôbec prestane konať na parazitoch.

Okrem, Pre riešenia je potrebné použiť kvalitný produkt. Je možné určiť, že to môže. Ak je elastický, a po ňom je na papieri mastná značka, potom ste vysoko kvalitný korenie. Tvrdosť a suchosť plienok svedčia o opaku.

Upozorňujeme, že pred použitím prostriedkov musíte skontrolovať, či máte na ňom alergie. V opačnom prípade môže použitie kliníkov len zhoršiť vašu pohodu a spôsobiť bolesť hlavy.

Pri používaní karafiátov z komárov nájdete nižšie uvedené video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: