Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Obrovský význam v architektúre má stĺpce. Sú postavení vo veľkých, výškových budovách a nie veľmi veľké, súkromné ​​domy. Najčastejšie, podobné návrhy z betónu.

Debnenie pre stĺpce

Čo to je?

Debnenie je druh rámu, ktorý nalial betón. Potrebujete, aby ste mu dali potrebnú formu. To je veľmi relevantné v prípade stĺpcov debnenia, pretože udržateľnosť závisí od správnej geometrie. Debnenie, pretože je ľahké uhádnuť, používa sa nielen na profesionálne účely. Každá osoba, ktorá má v úmysle dať na pozemok stĺpcov, určite sa s ním zrazí. Takéto zariadenie je už dlho prítomné v pohodlí staviteľov, takže dnes je rozdelený na niekoľko typov a typov. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody a je vynikajúce na použitie v prípade, na ktorý bol vytvorený.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Typy debnenia

V závislosti od toho, či je možné znova použiť návrh debnenia alebo nie, rozlišovať dva typy: jednorazové a opakovane použiteľné. Každý z nich je vertikálny, pretože sa používa na vyplnenie stojacich betónových konštrukcií.

Debnenie pre stĺpce

Jednorazový

Podstatou takéhoto pomocného dizajnu je použiť ho raz. Samozrejme, že to tečie rôzne výhody a nevýhody takejto debnenia. Jeho náklady budú dostatočne nízke, keď je postavený pár stĺpcov. To sa dosahuje pomocou jednoduchšieho, a to znamená lacné materiály. Obrovskou výhodou sú podmienky na skladovanie a prepravu detailov debnenia. Uložte ich vo forme materiálov, ktoré sa ľahko prepravujú na akékoľvek miesto, kde je stavba plánovaná, av prípade potreby previesť dátum výstavby stĺpcov, neposkytujú nepohodlie na skladovacích miestach, pretože nebude veľmi mnoho priestoru.

Tento typ sa používa hlavne na plnenie monolitických stĺpov okrúhleho tvaru. Faktom je, že kruh je najjednoduchším geometrickým tvarom. Tieto materiály, z ktorých je vyrobená jedna jednorazová debnenie je dosť, aby ich priviedli do kruhu. Pre zložitejšie stĺpce budú potrebné pevnejšie a trvanlivé materiály.

Minusy tohto druhu je pomerne vysoká cena s častou konštrukciou stĺpcov. Cena je však veľmi malá, av prípade veľkoobchodného kúpania sa situácia úplne mení. Preto tento druh debnenia je ideálny pre súkromnú výstavbu, kde nie je potrebné vybudovať veľký počet stĺpcov. Podpries na jednorazové debnenie je nedostupný typ. Používa sa ako dekoratívny prvok v pripravenom stĺpci.

Používa veľmi zriedkavé, ale je dostatočne vhodné s riadnym používaním.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Opakovateľný

Debnenie tohto druhu sa vyznačuje jeho relatívne vysokou cenou, ale pri jej používaní je však úplne zachytená, na ktorý pôvodne a myslel – opakovane použiteľná konštrukcia stĺpcov. Samozrejme, samozrejmosťou výhodou tohto druhu je úspory hotovosti, podľa väčšej platby spočiatku za menej poplatkov v budúcnosti. Pre tých, ktorí sú však profesionálne zapojení do plniacich stĺpcov.

Kupujúci multi-veľkosti debnenia by mal pochopiť, že údržba takéhoto dizajnu je ťažšie ako jednorazové. Tak, debnenie opätovného použitia je ťažšie prepravovať z miesta na miesto, a to je pridané k tomu a skutočnosť, že to bude neustále potrebné na uskladnenie. Napriek mnohým nepríjemnostiam tohto druhu je jeho obrovská výhoda možnosť plnenia stĺpcov najviac bizarných. To je to, čo nie je možné realizovať s jedným typom.

Je vhodné aj pre nalievanie potrubia pod hromadu, ktoré sa môžu vykonávať s jednorazovými debneniami, ale bude drahšie ako s viacnásobnou časťou.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Materiál

Debnenie sa tiež líšia na materiáloch ich výroby. V závislosti od toho, ktoré budú vykonané jeho časti, jeho vlastnosti a účel sa zmenia.

Debnenie pre stĺpce

Lepenka

Tento materiál sa používa na výrobu jednorazových debnenia. Jeho jednoduchosť vám umožňuje dosiahnuť minimálnu cenu tohto druhu produktov. Niekedy je kartón nahradený špeciálnym, impregnovaným papierom. Obidve sú ľahko demontovať po zamrznutí betónu. Mínus Papierová debnenie spočíva v tom, že stavba komplexných stĺpcov pomocou lepenky bude problematické, takže je lepšie ho nepoužívať na takéto úlohy.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Drevený

Úspešne cvičili v súkromnej konštrukcii. Je to všetko o dostupnosti materiálov – akékoľvek nie veľmi veľké dosky alebo obyčajný preglejku bude vhodný. Ak chcete dať formu výplne nebude ťažké. A stĺpec môže byť vyrobený oba okrúhle aj ostré hrany vo forme mnohouholníka. Ale berúc do úvahy skutočnosť, že je to stále strom, a nie tuhý, ale pozostávajúci z dosiek, budete musieť použiť ďalšiu interlayer medzi betónom a debináciou. Pre stavebnú spoločnosť tento typ materiálu nebude vyhovovať, pretože to urobí ťažkosti pri skladovaní a preprave komponentov.

Výstavba toho istého dizajnu rýchlo rýchlo, ak sa vyžaduje jeden alebo dva kusy, ale vo veľkých množstvách budú problémy s módnymi časmi.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Kovový

Nevyhnutnosť v profesionálnej výstavbe. Takéto debnenie sa skladá zo samostatných komponentov – štíty, ktoré sa dejú na mieste výstavby. Pri používaní tzv. Takýto materiál vám umožňuje vybudovať vysoké a široké stĺpce. Spôsobuje však ťažkosti pri skladovaní a prepravu častí.

Kovová debnenie je opätovne použiteľný pohľad a kvôli jeho silu je schopný dlhú dobu výkonu.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Plastový

Tento typ, na rozdiel od kovových konštrukcií, nemôže odolať veľkému tlaku z roztoku. Preto sa nevzťahuje na výplň veľkých stĺpcov. ale Tento materiál je veľmi ľahký, takže je ľahšie vo svojej inštalácii. Okrem polygonálnych typov stĺpcov, pomocou tejto debnenia, môžete nalejte okrúhle a oválne stĺpy. Používa sa hlavne na profesionálne účely v stavebných nízkych domoch. To určuje nízku cenu takýchto výrobkov.

Pre veľký stĺpec nebude tento druh oblek, pretože existuje možnosť, že debnenie jednoducho nebude stáť tlak betónu.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Kombinovaný

Môžeme povedať, že tento druh má svoj vlastný predchodca vo forme kovovej debnenia. V skutočnosti, kombinovaný dizajn sa skladá tiež z ocele alebo hliníka, ale s pridaním drevených prvkov. Alebo naopak, držaní prvky môžu byť vyrobené z dreva a ich rebrá – z kovu. Všeobecne platí, že kombinácie rôznych materiálov sa vykonávajú buď s cieľom znížiť cenu tovaru, bez zníženia kvality, alebo na zvýšenie spoľahlivosti debnenia bez veľkého rastu cene.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Rozmery

Betónové konštrukcie majú rôzne veľkosti. Pre drevené debnenie to nie je problém – stačí len pridať viac dosiek a priblíženie do priemeru výrobku. Ale pre kov a kombinované je to dôležitý bod. Ak sú štíty príliš malé, potom ich použite na vytvorenie veľkých a širokých stĺpcov nebudú fungovať.

Veľkosť štítu určuje najväčšiu oblasť polygónu, ktorú môžu tvoriť. Najobľúbenejšie sú veľkosti 300×300 a 400×400. Výška tiež závisí od dĺžky dosky alebo plastu v prípade debnenia rovnakej skupiny, alebo na počte štítov v prípade kovovej debnenia.

Debnenie pre stĺpce

Debnenie pre stĺpce

Montáž

Správne zvolené debnenie – prvý krok na dobré stĺpce. Ak chcete, aby sa s vlastnými rukami alebo v podniku, mali by ste vykonať malú a jednoduchú inštrukciu. Avšak presnejšie opatrenia sa môžu brať len na základe plánu alebo výkresu. Je potrebné, aby bol konečný výsledok hodný.

Veľmi prvá vec, ktorú musíte urobiť, je umiestniť debnenie debnenia na správne miesto. Ak sa používajú univerzálne štíty, potom to bude mierne ťažšie. Po prvé, prvé príručné údaje o priemere budúceho stĺpca. S pomocou špeciálnych nástrojov – riglels, rozdelia, ktoré zosúladia. Táto akcia sa vykonáva s následnými úrovňami. Musíte spojiť so špeciálnymi zámkami.

Debnenie pre stĺpce

Stojí za to zvážiť S výstavbou vysokých konštrukcií bude musieť lešenie používať, a ak je to možné, batérie na zdvíhanie. Po inštalácii debnenia sa začína výstužná fáza. Položky sa vkladajú dovnútra, ktoré sú určené na posilnenie budúceho betónu. Sú upchaté na zem na taký stav, v ktorom budú môcť stáť po celý čas nalievanie stĺpcov.

Na konci inštalácie prvkov debnenia môžete nalejte zmes betónu. Keď používate štíty, táto úloha je zjednodušená pre vysoké stĺpce. Stačí len na otvorenie štítu na správnej úrovni zakaždým, a nalejte betón cez neho. Vyplniť debnenie nebude veľa práce.

Demontáž začína, keď celý betón zmrazí. Aby ste to urobili, budete musieť strieľať štíty jeden po druhom, počnúc na vrchole. S akoukoľvek inou debnenie je to jednoduchšie, napríklad v prípade drevenej konštrukcie len na odstránenie dosiek zahrnutých do jeho zloženia. Debnenie pre stĺpce – nepostrádateľná vec v stavebníctve. Existuje v širokej škále typov, čo umožňuje špecifickú úlohu špecifickú debnenie.

Jeho inštalácia môže byť vyrobená súkromnou osobou aj stavebným tímom.

Debnenie pre stĺpce

Ako vytvoriť debnenie pre stĺpce s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár