FUNDÁCIA STENDUJÚCEHO STANÍ: Dizajnové funkcie a technológie inštalačných prác

Pre výstavbu obytných a priemyselných stavieb sa používa základ rôznych druhov, ale osobitná pozornosť si zaslúži dizajn Sailo-Rosharkovaya. Zvyčajne sa zvolí v prípadoch, keď existujú prudké reliéfné rozdiely, pouffRused a slabá pôda na pozemku. Je dobre vhodný pre tento typ nadácie a pre budovy lokality nachádzajúce sa v zóne Permafrost.

technické údaje

Sailo-skrutkovacia základná základňa je železobetón, drevený alebo oceľový základ, ktorý sa zmieša s betónom, v ktorom sú všetky prvky pripojené do jedného dizajnu. Jeho zariadenie môže byť obaja s monolitickým typom záložky (prekrytý s doskou) a postavený s viskom-top. Závesná základňa je charakterizovaná otvorenou medzerou medzi povrchom pôdy a maliarom, musí byť dodatočne izolovaná a laminovaná hydroizoláciou. Pokiaľ ide o monolitickú možnosť, je vytvorená z betónového rámu, v ktorom je výška plošiny zarovnaná s hromade rôznych dĺžok.

Vzhľadom k tomu, že počas umiestnenia základne sa používajú hromady, prehltované v zemi medzi ložiskovou vrstvou a nižšou úrovňou zmrazenia, je ťažké distribuovať zaťaženie budovy medzi nimi. Preto sa často plachetno-skrutkovacia základňa vykonávajú tímy zo Schweller a Bruus. Všetky podpery takéhoto dizajnu sú pripojené k uzlu so špeciálnou páskou a betónom. Stojí za zmienku, že kombinácia dreva a pilotov poskytuje údržbu a udržateľnosť.

V závislosti na tom, ktorý základ je položený (drevený, kovový, betónový alebo železobetón), základ pre budovy získava rôzne špecifikácie. Podľa predpisov Snip, výstavbu štruktúr s nízkymi a vysokými grilovacími štruktúrami, ktoré majú vyššie úrovne pôdy. Zvyčajne sa vyrábajú z kovových rúrok veľkého prierezu alebo z betónu. Zároveň je oveľa zložitejšie, aby sa obrazy z betónu, pretože je potrebné presne vypočítať miesto naplnenia pásky z pôdy.

Hlavným rysom nadácie je, že rámec zahrnutý vo svojom zariadení je dokonale odohrajúci nerovnomerné zaťaženie, ktoré poskytujú základňu tuhé párovanie. Škrytko prerozdelenie zaťaženia, v dôsledku čoho je už „zarovnaná“ hmotnosť budovy prenášaná na pilótoch a konštrukcia je chránená pred tvorbou trhlín v stenách.

Účel

Na rozdiel od iných typov základov, hromada-kričiaca základy v ideálnom prípade distribuuje nosné zaťaženie z budov do zeme, takže si ho vyberiete, môžete si byť istí, že nová budova bude spoľahlivo slúžiť nie jeden desiatok rokov a bude chránený nielen z náhlych kvapiek teploty , ale aj zo seizmickej aktivity. Podobné štruktúry sú široko používané pre verejnú aj individuálnu konštrukciu. Obzvlášť vhodný pre miesta nachádzajúce sa na svahu s dierovaním zmätenou pôdou a komplexnou úľavou.

  Okrem toho sa takéto nadácie odporúčajú:

  • Vybudovať tehlový dom;
  • v rámcovej konštrukcii;
  • Pre štruktúry z plyn-kremičitanových blokov;
  • na pôdach s vysokou hustotou;
  • s vysokým umiestnením podzemných vôd;
  • Na nestabilnej pôde s plávajúcimi.

  Design Sailo-Ruralstroke vám tiež umožňuje nainštalovať podlahy priamo na pôdu bez toho, aby vykonali ďalšie zarovnanie povrchu a naplňte hlbokú stuhu, pretože rôzne výšky hromady kompenzujú všetky nezrovnalosti, elimináciu výšky rozdielu. Takýto základ a na výstavbu budov s hmotnosťou presahujúcou 350 ton – to bude prekonať oveľa spoľahlivejšie a ekonomickejšie ako pásku alebo dlaždicu. Ale v tomto prípade bude potrebné, aby projekt položil zvýšený skladovací faktor, ktorý by nemal byť 1,2, ako obvykle, a 1,4.

  Výhody a nevýhody

  Nadácia Pial-Screwdown je jediný systém pozostávajúci z nohy a podporuje.

  Vzhľadom k prítomnosti v konštrukcii konkrétnej bázy, obohateného vystuženými prvkami, základňa pôsobí ako spoľahlivá podpora budov a je charakterizovaná niektorými výhodami.

  • Vysoký ekonomický prínos. Inštalácia nevyžaduje veľké finančné náklady, ako minimalizujú pôdu.
  • Udržateľnosť. Veľká nosnosť umožňuje budovať viacpodlažné budovy pomocou ťažkých stavebných materiálov v ich úprave.
  • Rozšírené pokrytie výstavby. V porovnaní s inými typmi stavebných základov môžu byť územia vykonávané na všetkých typoch pôdy, ktoré nie sú vhodné na rezerváciu tradičných základov. Tvrdá geometria krajiny, skladovania a svahov nie je prekážkou pre prácu.
  • Možnosť vytvárania tlačených pilotov oddelene od rámu. Vďaka tomuto Nuance je betónová zmes významne uložená. Okrem toho môžete použiť ready aj s vlastným vareným riešením.

  • Vhodné umiestnenie hromady s káblovými vedeniami a podzemnými potrubiami. Zjednodušuje vytvorenie projektu a neporušuje funkčnosť nastavení.
  • Vysoká pevnosť. Monolitická banda laku a podporu chráni konštrukciu zo zmrštenia pôdy, takže štruktúra počas prevádzky nie je rozbitá a nie je deformovaná.
  • Nedostatok prípravných prác. Ak chcete položiť Nadáciu hromady, nie je potrebné vytvoriť jamku, ktorá zjednodušuje stavebný proces.
  • Dobrá tepelná izolácia. Priestor medzi Zemou a základom kvôli zvýšenému usporiadaniu kriku nenechajte ujsť studené vzduchové toky – znižuje tepelné straty a robí budovu v teple.
  • Žiadne riziko záplav. Pile konštrukcie, zvýšené nad povrchom Zeme až dve metre, chránia štruktúru pred možnými záplavami.
  • Jednoduchá inštalácia. Mať minimálne stavebné zručnosti, takýto základ je pomerne realistický, aby sa postavil s vlastnými rukami, bez toho, aby sa uchýlili k pomoci majstrov a bez výkopových zariadení.
  • Malé dátumy práce.

  Vyššie uvedené plusy sú relevantné len vtedy, ak sa základné nastavenie uskutočňuje v súlade so všetkými stavebnými technológiami a budova je prevádzkovaná podľa zaťaženia vypočítaných.

  Okrem výhod, tento typ nadácie má tiež nevýhody:

  • Neschopnosť konštrukcie na skalnaté pôdy – masívne minerálne skaly znemožňujú inštaláciu hromady.
  • Problematická inštalácia na sekciách s horizontálnym posunom. Neodporúča sa vykonávať prácu na pôdach, ktoré možno spýtať, inak bude udržateľnosť podpory narušená a pôda zlyhá.
  • Pre budovy, ktorého výstavba plánuje v krutých klimatických regiónoch s nízkou teplotou, budete musieť zvážiť dodatočné opatrenia na ležanie vysoko kvalitnej tepelnej izolácie.
  • Neexistujú žiadne takéto dôvody na realizáciu projektov domov so suterénom a suterénom.
  • Komplexnosť výpočtu podpornej schopnosti podpory. Nezávisle vypočítajte tento ukazovateľ. V prípade najmenších nepresností môže základ rozpadom, a výsledok zmení geometriu celého dizajnu.

  Napriek nevýhodám sa nadácia Pile maľovaná dobre osvedčila od staviteľov a získala len pozitívne recenzie majiteľov domu.

  Názory

  Podporuje, ktoré sa používajú pri konštrukcii hromady skrínovanej bázy, sú vybrané v súlade s zaťažením budovy, typom pôdy a klimatických podmienok. Môžu byť vyrobené z kovu, betónu, dreva a z kombinovaných materiálov.

  Preto v závislosti od vlastností hromady a spôsobu ich inštalácie rozlišujú niektoré druhy nadácie.

  • Skrutka. Je vyrobený z dutých kovových rúrok s otvoreným koncom. Práce sa vykonávajú manuálne alebo používajú špeciálne vybavenie. SA, že dizajn na nosidlách skrutiek je trvanlivý a rúrky boli chránené pred oxidáciou, ich dutá časť sa naliata roztokom.
  • Pochybný. Je vytvorený na pozemku s plnením betónu do predtým pripravenej vystuženej jamky umiestnenej na upchatých pilótoch. Vytlačená základňa má vysokú pevnosť.
  • Železobetón. Inštalácia sa vykonáva pomocou pripravených železobetónových nosičov usporiadaných v dobre.
  • Bodovanie. Takéto dôvody sú spravidla vybrané na výstavbu veľkých objektov. Podporuje sú upchaté špeciálnym zariadením, po ktorom sa nalial betónový roztok.

  Okrem toho sa základ môže líšiť v hĺbke uzatvárania rámu a stane sa:

  • prehltol;
  • pozemok;
  • nad zemou pre výšku od 30 do 40 cm.

  Odkvapová šarlát, ktorá sa zvyčajne používa pri inštalácii hromady určených na ťažké budovy z prevzdušňovaného betónu alebo tehly. V tomto prípade dodatočne vykonajte páskovú dosku, a základ môže slúžiť ako prízemie budovy. Pokiaľ ide o výstavbu drevených konštrukcií, základ s vyvýšenými Turkami je pre nich ideálny – umožňuje ušetriť finančné prostriedky na stavebný materiál a zvýšená budova bude chrániť pred pôdou.

  Dizajn a výpočet

  Dôležitým bodom pred položením nadácie je jeho presný výpočet. Na tento účel sa vytvára projekt a plán budúcej budovy. Kresba základne je nakreslená a hromada záložiek sú nevyhnutne uvedené, vzhľadom na ich umiestnenie na miestach križovatky s jednoduchosťou a v rohoch. Je potrebné predpokladať, že šírka medzi hromadu je najmenej 3 m. Ak bude vzdialenosť k ich okraju viac ako tri metre, bude potrebná inštalácia ďalších podpory. Okrem toho by sa mala vypočítať oblasť hromady – na to sa najprv vykoná určenie ich množstva, vyberie sa minimálnu výšku a hrúbku.

  Pre správne výpočty by mali byť tiež známe niektoré ďalšie ukazovatele:

  • Hmotnosť budúcej budovy je vypočítať nielen všetky konečné materiály, ale aj približnú hmotnosť vnútornej „plnenia“;
  • Referenčná oblasť – použitie dobre známej hmotnosti štruktúry a faktor spoľahlivosti, zaťaženie na nosiči sa ľahko stanoví;
  • Rozmery a plocha prierezu pilotov – Vzhľadom na známy počet podperov môže byť ich číslo vynásobené zvolenou oblasťou a získajte požadovanú hodnotu.

   Všetky výsledky sa musia porovnať s predtým definovanou referenčnou oblasťou. V niektorých prípadoch je potrebné znížiť alebo zvýšiť oblasť podpory, pretože ich nosnosť bude závisieť od priemeru a typu pôdy.

   Etapy výstavby

   Nadácia na hromadách a maľbe je komplexný dizajn, ale je to pomerne realistické, aby bolo s vlastnými rukami. V záujme takejto základne by sa mali spoľahlivo používať špeciálne technológie TEE a pokyny na inštaláciu v krokoch, ktoré sa majú počas práce použiť.

   Výstavba hromada založenej na založenia poskytuje nasledujúcu prácu:

   • Výpočet dôvodov a tvorby projektov;
   • Príprava a označovanie staveniska;
   • vŕtacie studne a kopacie zákopy;
   • debnenie debnenia;
   • posilnenie;
   • Plnenie betónovým roztokom a tuhými švami.

   Každá z uvedených položiek je preto dôležitá, v každom štádiu konštrukcie, by sa mala kontrolovať kvalita, pretože najmenšia chyba alebo nepresnosť bude negatívne ovplyvniť prevádzku budovy.

   Značka aplikácie

   Pred začatím výstavby starostlivo pripravte pracovisko. Pre toto, predovšetkým, pozemok sa čistí od mechanických prekážok vo forme kameňov, koreňov a stromov. Potom je zem dobre zarovnaná a odstránená plodná vrstva. Po tom, dajte značky označujúce umiestnenie hromady. Práca vykonávaná s použitím kábla a drevených vôd.

   Označenie je potrebné inštalovať striktne diagonálne. Šnúry sú napnuté známky vnútorného a vonkajšieho povrchu stien. Ak je neprijatá nepresnosť, budú získané odchýlky od projektu a nadácia počas prevádzky môže byť zakrivená.

   V prípade, že sa na mieste pozorovali malé výškové rozdiely, urobte značku. Pre územia s komplexnou úľavou bude potrebná pomoc skúsených majstrov. Osobitná pozornosť by sa mala venovať rohom budovy – musia byť uhlom 90 stupňov.

   Medený výkop

   Po určovaní hraníc nadácie môžete pokračovať na zemné práce. Spočiatku sú zákopy vykopávajú železnicou, potom sú otvory vŕtané, v ktorých budú hromady nainštalované neskôr. Práca sa zvyčajne vykonáva pomocou takého ručného nástroja, ako je šrot, lopata a bur. Ak umožňujú finančné možnosti, môžete si objednať špecializovanú techniku.

   V závislosti od vymenovania budúcej budovy a typu pôdy je zvolená optimálna šírka grilu. Pre ekonomické objekty je prípustný indikátor považovaný za 0,25 m, na pohyblivý – 0,5 m, a pre obytné budovy, tento obrázok sa zvyšuje na 0,8 m. Pokiaľ ide o hĺbku, drevo môže stúpať 0,7 m.

   V DUG DITCH, je potrebné skontrolovať dno a steny na rovnomernosti – Laserová úroveň pomôže. Potom leží piesočný vankúš na spodnej strane výkopu, piesok sa zvolí veľkú frakciu. Po upravovaní povrchu je zmáčaná vodou a dôkladne. Pieskový vankúš nemôže byť menší ako 0,2 m. Ďalšia fáza zemných prác bude príprava otvorov pre vertikálne hromady: jamky sú vŕtané hĺbkou 0,2-0,3 m.

   Potom sú potrubia inštalované v hotových jam, ktoré budú hrať úlohu debnenia, a spodná časť je pokrytá vodotesným materiálom – bude chrániť dizajn pred vlhkosťou.

   Inštalácia drevora

   Dôležitým bodom v stavebníctve je inštalácia laku. Najčastejšie je pre prácu, zvolený kovový prvok, ktorý je ľahko zváraný do hnacích rukavíc. Takže dizajn rovnomerne prechádza záťažou, musí byť umiestnená prísne horizontálne. V prípade, že štruktúra nadácie na projekte zabezpečuje použitie železobetónového nízkeho rámca, potom dodatočne vykonať podfolér z drveného kameňa priemernej frakcie. Drvený kameň nalial do niekoľkých vrstiev 5 cm a dobre zhutnené.

   Vytracujte sa na pripravený základ. Šírka jej pásky by mala prekročiť šírku stien a výška je očíslovaná v súlade s indikátormi základne. Inštalácia zarážok a montáž štítov je do značnej miery pripomenutá technológia práce pre základný základ.

   Pokiaľ ide o vystuženie, vo väčšine prípadov je konštrukcia pásky vyrobená z nižšie a na hornej strane dvoch pásov z rebrovaného výstuže. Sú navzájom zviazané. Koniec výstuže prichádzajúce z hromady, ohybu: Jedno rady sú zviazané na horný pás a druhý – do dna.

   Uvoľnenie výstuže by nemali byť menšie ako 50 mm od priemeru tyče. Napríklad, ak sa aplikuje armatúry s prierezom 12 mm, potom sa odporúča, aby sa kúpil o 60 mm.

   Podrobnosti o hypotekárnych údajoch

   Po dokončení všetkej práce na výrobe rámu je potrebné premýšľať o umiestnení komunikačných systémov. Pre toto, box a rúrky sa ukladajú, cez ktoré sa bude konať kanalizácia, elektrina, zásobovanie vodou a kúrenie. Je tiež nemožné zabudnúť na kladenie rúrok pre inžinierske systémy a vyrobené. Ak táto fáza nie je splnená, potom po konštrukcii pre montážne práce bude musieť kladievať betón, ktorý môže narušiť jeho integritu a poškodiť budovu.

   Liatie

   Konečná etapa v nadácii plní betónové riešenie. Pre betónovanie sa zvyčajne používajú značkového cementu M300, drvený kameň a piesok. Zmes sa pripraví v pomere pomeru 1: 5. V tomto prípade sa roztok nie je len naleje – je stále navyše vibruje. Kvôli tomu je povrch tuhý a homogénny.

   Po prvé, betón nalial otvory určené pre hromady, a potom samotný debnenie. Pracovný proces sa odporúča vykonať v jednom prístupe. Ak je betónovanie v etapách, potom je možný vzhľad nezrovnalostí a vzduchových bublín. Optimálna teplota pre liatie je považovaná za + 20 ° C – s týmto indikátorom môže byť debnenie zastreliť o štyri dni neskôr. Počas tohto obdobia získa betón silu a bude pripravený na následné stavebné práce.

   Niekedy sa uvádzanie základne uskutočňuje pri teplotách pod + 10c – v tomto prípade bude musieť čakať na úplné sušenie najmenej 2 týždne. V zimnom období bude bombardovaný betón potrebovať dodatočne teplý a teplý.

   Užitočné poradenstvo

   Sailo-kričí nadácia musí byť postavený správne, dodržiavať všetky stavebné technológie – to pomôže zvýšiť svoje technické a prevádzkové charakteristiky.

   Ak stavebné práce vykonávajú začiatočník majstri, musia zvážiť niektoré odporúčania skúsených špecialistov.

   • Spustenie inštalácie by sa malo vypočítať. Pre toto, typ pôdy a hĺbku nalodenia. V prípade nedostatočnej hĺbky položenia podpory môže budova zvýšiť a prasknutá, po ktorej sa dokonca zrútila.
   • Obrovská úloha zohráva štúdium pôdy, na ktorej závisí nosnosť konštrukcie. Najväčšie ukazovatele majú rockové plemená a kamenné pôdy. Ak je nesprávne určiť zloženie pôdy, to povedie k chybám vo výpočtoch štruktúry štruktúry, s tým výsledkom, že sa ponorí do zeme.
   • Mal by existovať dobré spojenie medzi hromadu a maliarom, pretože pod vplyvom tlaku pôdy sa nestabilný dizajn môže zrútiť.
   • V nezávislosti z formy nadácie k hĺbke zmrazenia je potrebné položiť piesok vankúš – najmä to týka fungovania základne v zime. Mrazená pôda môže expandovať a spôsobiť škrabanie výkrikov.

   • Scarlet by nemal prísť do styku s povrchom Zeme alebo byť rozdelený do neho. Je potrebné odstrániť malú vrstvu pôdy v celom obvode, potom nainštalovať debnenie, zaspať piesok a naliať betón.
   • By mal presne vypočítať krok medzi hromadu. Tento indikátor sa stanoví v súlade s zaťažením na základy, priemer a počtu výstuže.
   • Počas výstuže stojí za to poskytovať správne množstvo vetracieho konania. Všetky vnútorné priestory musia byť kombinované s vonkajším vonku.
   • Ohrelovanie a hydroizolácia hrá obrovskú úlohu v základnom zariadení. Mali by byť uvedené pred naliatím základovej betóne.
   • Spodná časť jamy alebo výkopu musí byť vyrobená na ráme a nie uvoľnené. Nie je možné dovoliť pôdu z steny na základni. Okrem toho by mala byť sedimentálna voda ponechaná z výkopu alebo zvončekov, inak sa spodná vrstva bude mokrá a bude nevhodná na naplnenie roztoku. Tiež v zákopoch sú tiež v zákopoch. Prítomnosť nadmernej strmosti svahov.
   • Slabá pôda vyžaduje posilnenie hromady a dobrej zásypy.

     • Pieskom, ktorý sa používa na chladničku airbagu, by mal byť navlhčený a distribuovaný vankúš pod obrysom do okraja v uhle 45 stupňov.
     • Debnenie musí byť bezpečne zabezpečené, pretože pri nalievaní betónu nemusí odolať zaťaženiu a kolapsu. Odchýlka debnenia z vertikálu už nie je povolená ako 5 mm.
     • Výška základovej je vyrobená s malým okrajom 5-7 cm od výšky uvedenej v projekte.
     • Počas výstuže rámca sa odporúča používať tyče s celkovou plochou prierezu najmenej 0,1% námestia betónového prvku. Zároveň je najlepšie si vybrať hladké vystuženie, ktoré nemajú stopy hrdze, nečistoty a farby.
     • Je nežiaduce upevniť armatúry s pomocou zvárania – môže narušiť svoju silu na pripojovacích miestach.
     • Značka betónu na výplň by mala byť vybraná v závislosti od konštrukcie základne a klimatických podmienok regiónu.

     Aké sú štrukturálne vlastnosti hromady a načrtnúť nadácie, pozrite si nasledujúce video:

     Hodnotiť článok
     ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
     Pridať komentáre

     ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: