Jemnosti procesu izolácie základu dreveného domu

Hlavné funkcie izolácie na nadáciu – zníženie tepelnej straty štruktúry a ochranu základne od zničenia, zmrazenie. Je však možné dosiahnuť to len vonkajšou tepelnou izoláciou, ktorá je predmetom použitia vhodných materiálov.

Zvláštnosť

Drevené domy sú celkom ľahké návrhy v porovnaní s tehálovými alebo betónovými náprotivkami, takže to môže mať ľahký základ. V závislosti od funkcií pôdy na mieste je vybratý jeden alebo iný typ nadácie. Spravidla je to jemná plemenná páska, hromada alebo hromada pásková základňa. Bez ohľadu na typ použitého systému je však povinná pre všetky typy základných druhov je potreba ich izolácie.

Odborníci sa odporúča, aby vytvorili tepelnú izoláciu suterénu zvnútra a je dôležité, aby to urobili v horizontálnych povrchoch a vertikálnych páni. Založená izolácia vonku vám umožňuje vyriešiť niekoľko úloh.

Znížené tepelné straty doma

Levelová základňa sa spôsobí 20-25% tepelnú stratu predmetu, aj keď je izolácia stien a podlahy. Je to spôsobené tvorbou „studených mostov“ v základoch, cez ktoré teplo ide.

Zníženie opuchu pôdy v zime

Izolácia bázu vonku vám umožňuje zabrániť významnému zmrazeniu pôdy v blízkosti izolácie. To zase rozširuje životnosť štruktúry, znižuje pravdepodobnosť sezónnej deformácie pôdy, a preto poruchy horizontálnej a geometrie nadácie.

Zníženie počtu cyklov mrazu / odmrazovanie

Každý materiál pre nadáciu má odolnosť proti mrazu, drevo nie je výnimkou. Pod odolnosťou mrazu znamená počet zmrazovacích / rozmrazovacích cyklov, ktorý je schopný odolať základom bez straty svojich technických vlastností. Malo by sa zrejmé, že v zime podobného zmrazovania a rozmrazovania sa môže uskutočniť viac ako 10, Čo, samozrejme, ovplyvňuje trvanlivosť nadácie, a teda celá budova. Použitie izolácie umožňuje znížiť počet zmrazovacích cyklov / založenia rozmrazovania.

Ochrana nadácie

Chránené pred zamrznutým a prenikaním nadácie vlhkosti sa vyznačuje silou a spoľahlivosťou. Blooding, drevo prechádza, začína hnilobiť, stráca silu, ako aj charakteristické tepelné a zvukové izolácie.

Poskytovanie priaznivého mikroklímu Indoor

Keď je izolácia nadácie vonku, je možné maximalizovať rosný bod bližšie k povrchu izolačnej koláče, čo umožňuje zabrániť stenám stien a izolácie, aby sa zabránilo zvýšeniu vlhkosti v interiéri. Naopak, s kompetentným tepla a výparníkom v drevenom dome sa udržiava optimálna miera vlhkosti.

Zachovanie výkonnosti komunikácie

Často v suteréne domov sú dopravné sieťové komunikácie. Použitie izolácie zaisťuje ich ochranu proti zmrazeniu a zlyhaniu.

Materiál

Materiály na izoláciu založenia dreveného domu musia spĺňať tieto kritériá:

  • Nízka tepelná vodivosť;
  • priepustnosť pár;
  • Odolnosť voči vlhkosti;
  • Vysoká odolnosť proti opotrebeniu;
  • Jednoduchá montáž.

Najdôležitejšie sú charakteristiky tepelnej vodivosti, priepustnosti pár a odolnosť proti vlhkosti. Čím menší materiál vedie teplo, tým viac teplý dom zostane. Strom je charakterizovaný schopnosťou absorbovať prebytočnú vlhkosť a v prípade potreby ich dať. To je dôvod, prečo je tak dôležité používať „priedušnú“ izoláciu, ktorá bude schopná stiahnuť extra párov vlhkosti, čo im bráni v konverzii vody priamo na povrchu stien alebo izolácie. Izolačná priepustnosť pár musí byť v blízkosti priepustnosti pary základného materiálu, ak je nemožná, uistite sa, že používate varizolation.

Medzi najobľúbenejšie materiály na izoláciu drevených báz sa rozlišujú.

Polystyrénová pena

To je dobre známe mnohým penom. Dnes, dnes odborníci odporúčajú používať svoju najlepšiu možnosť – extrudovaná polystyrénová pena. Ten je charakterizovaný nízkou tepelnou vodivosťou, je lepšie odolať expozícii vlhkosti, má veľkú hranicu sily.

Takéto nevýhody izolácie, ako neistota životného prostredia (v procese použitia, určitý počet styrénu sa rozlišuje) a horľavosť (v závislosti od typu produktu, materiál sa vzťahuje na triedu G1-G4) pri inštalácii na Nadácia sa stáva nevýznamnou.

Priťahuje používateľov a pohodlie fixácie – polystyrénová pena sa vyrába vo forme obdĺžnikových dosiek, má hladký povrch. Na upevnenie sa používa špeciálna adhezívna kompozícia (je dôležité, aby neobsahovala rozpúšťadlá), ako dodatočné upevnenie – hmoždinka typu dáždnika.

Rôzne polystyrénovej penovej izolácie je a penoplex vyrába na základe extrudovanej polystyrénovej peny. Pokiaľ ide o jeho prevádzkové charakteristiky, je o niečo väčšia ako táto, externe neposlúchaná.

Dôležitým bodom pri použití izolácie na základe polystyrénu na penovej báze je ich nestabilita účinkom UV žiarenia, takže izolácia by mala byť uzavretá ochrannými a dekoratívnymi prvkami pre základňu a nie sú uložené v rozbalenom.

Keramzit

Prírodná izolácia, ktorá je malá, naplnená vzduchom „kamienky“. Líši nízku tepelnú vodivosť, šetrnosť k životnému prostrediu, požiarnej bezpečnosti, dobré záznamové ukazovatele, ale absorbujú vlhkosť. Vlhká izolácia, ako viete, stráca svoje technické vlastnosti. Vyhnite sa tejto vysoko kvalitnej vodotesnosti.

Spravidla sa clamzit používa v požiaroch, ako aj domoch s pôdnou podlahou. V tomto prípade, zdanie Zavalingu – v nadmorskej výške 50-60 cm od zeme je rozpad, ktorých steny sú vodotesné a zaspávajú hlinkou.

Na izoláciu je lepšie použiť materiál rôznych frakcií – väčšie fragmenty zabezpečia tepelne izolačný účinok, malý – naplňte priestor medzi nimi.

Polyurenový hlúpy

Súčasná izolácia s podobnými polystyrénovými penovými materiálmi tepelnej účinnosti. Okrem, Vyznačuje sa odolnosťou voči vlhkosti, bezpečný, pokiaľ ide o priateľstvo pre životné prostredie, nehorľavé.

Izolačná polyuretánová pena znamená jeho postrek na povrchu vrstvou 3-10 cm hrubá. Podobne ako polystyrénová pena, materiál je nestabilný na účinky ultrafialového žiarenia, takže je potrebné ho chrániť po uchopení. Okrem toho, kontaktná úprava v tomto prípade nemôže byť namontovaná, takže pred postrekom zloženia by ste sa mali starať o prepravu, na ktorej budú pivničné materiály zaznamenané na princípe vetranej fasády.

Penfor

Valcovaný materiál založený na penovej polyetyléne s dobrými tepelnými izolačnými charakteristikami. Okrem, Jedna strana produktu je vybavená fóliou vrstvou, ktorej vlastnosťou je schopnosť odrážať teplo. Inými slovami, izolácia pôsobí na princípe termosku – v chladnom období, drží teplo vnútri domu, v letnom horúčave – poskytuje chladnikov v interiéri, neumožňuje jej prehriatie.

Okrem toho prítomnosť fóliových povlakov zlepšuje odolnosť voči vlhkosti a pevnostné materiály. Uvoľňovací formulár zaisťuje jednoduchú inštaláciu.

Vlastnosti izolácie

V ideálnom prípade by sa mala izolácia nadácie zapojená do štádia jej tvorby. V stavebnom dome je však možné zahriať základ, avšak proces bude časovo náročnejší.

V prvom rade je potrebné založiť základ vypočítaním na zem. Okolo nadácie by sa mali vymyslieť výkop so šírkou, vhodný na prácu v ňom. Ak je dizajn v stavebníctve, môžete použiť špeciálne vybavenie na urýchlenie procesu, ak v už postavenom dome – vyzdvihnúť svoje vlastné ruky.

Ďalej by sa základ po celom povrchu mal očistiť o kontaminácii, ak je to potrebné, odstrániť nepravidelnosti a trhliny, dents. Ak chcete získať hladký povrch, mali by ste použiť brúsenie betónu alebo dreva. Zbavte sa medzery a nadmorská výška na betónových základniach umožňuje špeciálne riešenie s vysokou rýchlosťou spojky. Ak sa namiesto toho použije obvyklé cement-piesčité riešenie, potom budete musieť počkať asi 2 týždne, kým sa chytíte. Nechajte základ nechránený pre taký dlhý čas.

Je dôležité, aby boli povrchy čisté a suché (maximálna indikátor vlhkosti – 4-8%). Len tak môžete dosiahnuť izoláciu adhézie.

Pred príchodom do izolácie je potrebné vyrábať hydroizoláciu. V prvej fáze sa aplikuje primér. Je dôležité dosiahnuť jednotu pokrytia – takže neexistujú žiadne nechránené grafy nadácie. Pracujte pohodlnejšie na syntetický valček s krátkou hromadu, v ťažkostných oblastiach – kefa.

Po vysušení je primer prilepený valcovanou vodou. Fixácia sa vykonáva metódou horenia, existujú aj drahšie samolepiace produkty. Lepidlo hydroizolácie pod.

Ak sa pohybujete zhora nadol, roztavená bitúmenová vrstva bude ťahaná, takže zamestnanci riskujú, že sa popáleniny.

Ďalšia upevnená izolácia. Ak je to tanier polystyrénovej peny, potom sú lepené (fixácia je tiež možná na vo vode rozpustného bitúmenového priméru). Platne sú naskladané online, musíte sa pokúsiť vyhnúť tvorbe medzier medzi prvkami.

Vrstva izolácie, ktorá je pod hladinou pôdy, len lepené. Po zaspaní tejto časti základne sa izolácia bezpečne stlačí. Použite upevňovacie prvky tu je extrémne nežiaduce, pretože to znamená, že narušenie hydroizolačnej vrstvy – podzemnej vody bude môcť kontaktovať základ.

Izolácia v nadzemnej časti môže byť dodatočne upevnená s dáždnikom typu hmoždinky. Pod nimi najprv vysušte otvor vhodný priemer a potom sa potom naskrutkuje alebo upevní.

Pri použití upevňovacích prvkov je vrstva grugoid v podzemnej časti obvykle zoradená na vrchole. Pre suterénne prvok sa zvyčajne používajú vodotesné membrány, ktoré sa potom upevňujú dekoratívnym materiálom (na prepravke).

Na montáži polystyrénovej peny už uvedenej vyššie. Dôležitým bodom je predbežná príprava prepravky, striekanie sa zvyčajne vykonáva profesionálov.

Úplne iná inštalácia je charakteristická pre hliny. Aby ste to urobili, musíte vyhodiť výkop a vybaviť ho debináciou. Potom sa betónová zmes s ílom vleje do priestoru medzi druhou a základom. Po stúpaní tejto vrstvy môže byť dodatočne izolovaný s ílom, po ktorom je vodotesnosť.

Ak hovoríme o otepľovaní podávania hromady s CERAZYT, potom konajú inak. Medzi podperami, hĺbkou testerov 30-40 cm, na podporu samotných pruhy s drážkami. Dosky sú vložené do nich, potom, čo dostanú druh „vrecku“, priestoru. Patrí zaspí hlín.

Proces izolácie založenia jej zásypu, krajiny Zeme okolo, zdobenie základne alebo priestor medzi hromadu a prekrývaním prvého poschodia.

O tom, ako izolovať základ domu stromu, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: