Otepľovanie penových blokov

Súkromný dom by mal byť útulný, teplý a najpohodlnejší. V posledných rokoch bola široko distribuovaná výstavba domov z penových blokov. Ohrievanie poskytuje pohodlnú teplotu v dome, bez ohľadu na vonkajšie poveternostné podmienky a tiež šetrí náklady na vykurovanie.

DÔLEŽITÉ VLASTNOSTI

Pena bloky boli navrhnuté špeciálne pre budovy s jednovrstvovými stenami. Vyznačujú sa zníženou tepelnou vodivosťou, ktorá je niekoľkokrát lepšia ako zodpovedajúci parameter silikátového tehlu. Preto mnohí majitelia domov spochybnili potrebu dodatočnej izolácie. A v skutočnosti, vzhľadom na zvýšené tepelnoizolačné vlastnosti penových blokov, takéto štruktúry nepotrebujú takéto štruktúry v teplých krajinách.

Avšak, v kontexte ruských zimy s nízkymi teplotmi, bude to správne zvážiť systém dodatočnej izolácie budovy. Okrem toho by ste nemali zabúdať, že penové bloky sú skôr krehkým materiálom. Pri ovplyvnení nepriaznivých atmosférických faktorov rýchlo absorbujú vlhkosť a miernu, čo vedie k zničeniu materiálu zvnútra a znížiť životnosť konštrukcie. Zabrániť takýmto problémom a používať izoláciu fasád.

Existuje niekoľko prípadov, keď musí byť izolácia penových blokov povinná:

 • Pre steny s hrúbkou menšou ako 37,5 cm v prípade, keď murivo poskytuje impozantnú hrúbku švov – vlnovci sú vytvorené cez ne;
 • Ak existujú bloky s vysokou hustotou značiek z D500 a viac v stavebníctve;
 • Keď je šírka blokov nižšia ako 30 cm;
 • V prípade, že penový betón napĺňa ložiskové rámy;
 • V prípade chýb staviteľov, keď sa cementová malta použila v murive namiesto špeciálnej adhezívnej kompozície.

Vo všetkých ostatných prípadoch sa podľa potreby používa tepelná izolácia. Aj keď postavíte vidiecky dom, ktorý neplánujete používať v zime, bude stále potrebná izolácia.

V tomto prípade vám vonkajšia dekorácia stien umožňuje neutralizovať nepriaznivé účinky vody. Okrem toho, používanie izolácie vám umožní opakovane znížiť náklady na vykurovanie.

Izolovať?

Najlepšia a optimálna možnosť izolácie – vonku. Vrhnite z vnútra možné, ale je potrebné vziať do úvahy tieto nuansy:

 • Bez vonkajších izolačných penových blokov zmrazí. A voda padla do peny, keď ho zmrazenie zničí. Každý materiál je tiež určený pre určitý počet cyklov mrazu.
 • Prekrýva sa (podlaha, strop) bude v kontakte s chladiacimi penovými blokmi a prenášať teplo cez ich na ulicu.
 • Pri výbere vnútornej izolácie musíte sa uistiť o svojej environmentálnej bezpečnosti, pretože môže zvýrazniť škodlivé látky v obytnej miestnosti.
 • Pri navrhovaní stien je pravidlom, že priepustnosť pary materiálu, ktorý sa nachádza vonku, by mal byť väčší ako ten materiál vo vnútri. Je potrebné, aby sa vlhkosť z miestnosti mohli ísť von cez steny. Keď sa izolácia nachádza v interiéri, toto pravidlo je prerušené. Z tohto dôvodu môže byť vlhkosť v dome zvýšená, forma sa môže objaviť v priestore medzi izoláciou a stenou.

Všetky tieto problémy sa dajú vyhnúť, ak sa nachádzate dom vonku.

Metódy izolácie vonku

Existuje niekoľko typov tepelných izolačných materiálov, ktoré sú vhodné na účinnú ochranu penových blokov budov z studených a nepriaznivých atmosférických vplyvov.

Minerálna vlna

Minerálna vlna Existujú dva typy: Sklenená vlna a čadičová vlna (alebo kamenná vlna). Hlavnou zložkou skla hazard je hra skla. Bavlna bavlnená vata je hlavnou zložkou sú skalné útvary, takže sa nazýva aj kamenná bavlna. Oba typy minerálnej vlny sú charakterizované dobrou permeabilitou parou – 0,3. Výhody môžu byť tiež vylúčené.

Pri výbere minerálnej vlny venujte pozornosť svojej hustote. Ak je hustota nízka, potom časom stratíte izoláciu svoju formu a to ovplyvní jeho ochranné vlastnosti. Odporúča sa použiť vlnu s hustotou 80 kg / m3. Je tiež potrebné dodržiavať pravidlá inštalácie tak, že vlna nedáva zmrštenie a nezmenil svoju formu.

Minvata sa skladá z najmenších vlákien, ktoré môžu pri inštalácii vstúpiť do rúk, tváre a iných častí tela a spôsobiť podráždenie. Zariadenie tohto typu izolácie je preto povolené len s použitím individuálneho ochranného zariadenia (respirátor, husté rukavice, ochranné okuliare, oblečenie pokrývajúce všetky časti tela). Sklenené hazardné hry a kamennú bavlnenú vlnu by mali byť opatrne ukradnuté, pretože pod vplyvom vetra sa najmenšie častice izolácie začnú rozprašovať.

Upozorňujeme na skutočnosť, že materiál je charakterizovaný majetkom absorbovať a akumulovať vlhkosť. Preto sa nehodí počas dažďa a sneženia. Najväčšia distribúcia pri výstavbe súkromných domov a chatiek dostala čadičovú vlnu.

Polystyrénová pena a extrudovaná polystyrénová pena

Polyenopolmín (PPP) Vyberte si svoju cenovo dostupnú cenu a odolnosť proti mrazu. Koeficient tepelnej vodivosti pre tento materiál je nižší ako minerálna vlna. A to znamená, že je lepšie udržať teplé. Parry permeability v materiáli je nízka – 0,03, čo znamená, že nadmerná vlhkosť nenecháva obydlia a môže viesť k vzniku formy. Tiež, mínusy polyopolsteru zaobchádzajú s jeho horľavosťou.

Extrudovaná polystyrénová pena (EPPS) v porovnaní s inou izoláciou má jedinečné možnosti použitia. Vzhľadom k tomu, že EPPS má jednotnú bunkovú štruktúru, je schopný odolať obrovským zaťaženiam.

Napríklad, môže byť použitý pri izolácii stien v pôde, základoch. EPPS má nízku priepustnosť pary – 0,013. Ide o odolný a vodotesný materiál, odolný voči vzniku plesní a húb. EPPS je trochu drahšie ako iné typy izolácie. Materiál výrobcu Penoplaxu dostal čo najviac široko.

Všeobecné pravidlá pre montáž izolácie

Bez ohľadu na to, aký materiál sa vyberie, bude potrebné ju chrániť pred ultrafialovým a vlhkosťou. Izolačný proces obsahuje niekoľko krokov:

 • Po prvé, steny sú dôkladne vyčistené od nečistôt, prachu, tukových škvŕn. V prípade potreby sa vykoná zarovnanie.
 • Pripravený povrch je pokrytý vrstvou pôdy. To bude varovať absorpciu lepidla do steny, a tým vytvoriť ďalšie hydroizolačné penové bloky.
 • Kvôli krehkosti penových blokov je nežiaduce použitie kovových spojovacích materiálov. Optimálnym riešením bude špeciálne lepidlo na fasádne práce.
 • V spodnej časti stenovej opravy oceľových vodíkov. Zároveň by sa ich šírka mala rovnať hrúbke izolácie.
 • Ďalej budete musieť aplikovať lepidlo po celom obvode dosky a trochu v strede, a potom blízko steny pevne a odolať niekoľkým sekundám. Práce sa vyrábajú v smere zdola nahor.
 • Po inštalácii tepelného izolačného materiálu by sa mala umiestniť na grive vystužovacej mriežke.
 • V záverečnej fáze sa vykoná fasádná úprava – steny sú spustené alebo pokryté omietkou.

Trochu inú techniku ​​v prípade, keď plánujete položiť tepelný štít pod vlečkami. Po prvé, je potrebné zabezpečiť hydroizolačnú fóliu na stenu, potom opraviť vertikálne vodiace lišty a vložte minerálnu vlnu medzi nimi. Potom bude ponechané len na zatvorenie vrstvy izolácie s izolačnou fóliou pary, aby sa doom pod ventilačnou medzerou a zbavili steny.

Pri erekovaní domov z penového bloku, termopanely sú veľmi populárne. Predstavujú druh peny s povrchovou úpravou z cementu. Termopanely sú k dispozícii v predaji v najširšom sortimente, ich farebnom riešení a textúre imitovali akékoľvek plošné materiály.

Medzi sebou sú takéto dosky spojené prostredníctvom špeciálnych príloh. K stenám sú upevnené hmoždinkami, umiestnenia fixácie sú dodatočne zapínanie s cementovou maltou. Inštalácia termopanelov môže byť vykonaná kedykoľvek.

Najdôležitejšou vecou je, že steny zostávajú hladké a suché.

Čo izolovať vo vnútri?

Ak z nejakého dôvodu stále plánujete vytvoriť izoláciu v dome, potom pre minerálnu vlnu, je potrebné urobiť ochranu parotesnej bariéry. Ak nie je na hranici s penovým betónom, potom nie je izolácia mokrá a stratí svoje vlastnosti. V tomto prípade, vlhkosť generovaná v dome nebude schopná prejsť cez steny, takže bude potrebné urobiť dobré vetranie.

Nie je vhodný pre vnútornú izolačnú penu vďaka svojej nízkej ekológii. Okrem toho pena často poškodzuje potkany a myši. Expandovaný polystyrén môže byť použitý nielen pre izoláciu steny, ale aj strop. Pomerne často na izoláciu domov z penových blokov sa používa polyuretánová pena. Pre jeho aplikáciu potrebujete špeciálne vybavenie. Výhody materiálu zahŕňajú vysokú priľnavosť s povrchmi všetkých typov. Pri inštalácii tohto tepelného izolačného materiálu nie je potrebné predbežné usporiadanie stien, aplikácia pôdy a inštalácie rámu.

Materiál sa ľahko prepravuje. Má nízku hmotnosť, preto nevytvára extra záťaž na nadácii a stene. Jeho použitie umožňuje opakovane zvýšiť ochranu pevnosti a zvukových izolačných vlastností. Polyuretánová pena má odolnosť voči teplotným skokom, namontovaným na bezšvovej technológii a nepotrebuje ďalšie upevňovacie prvky.

Nevýhody zahŕňajú intoleranciu ultrafialovej. Rovné slnečné lúče postupne zničia materiál. A s dlhodobou expozíciou zvýšených teplôt a požiaru sa môže stať nebezpečným požiarom.

Užitočné odporúčania

Skúsení stavitelia odporúčajú vykonávať izoláciu penových betónových konštrukcií len zvonku. Externá izolácia umožňuje maximum udržiavať funkčnú plochu domu alebo kúpeľa, pretože každá dekorácia interiéru je významne „jedia“ užitočný priestor. Zvyšuje pevnosť nosných stien nosičov, pretože izolácia zvonku trvá najviac hmotnostného zaťaženia na stenách budovy.

Premýšľajte o izolácii domu lepšie v štádiu plánovania. V tomto prípade bude možné externé otepľovanie s najvhodnejším materiálom, rovnako ako vybrať vonkajšiu povrchovú úpravu budovy, ktorá bude chrániť izoláciu (napríklad obklady tehly, omietky alebo dokončovacie panely). Tiež pre niektoré druhy externých dekorácií môže byť potrebné zvýšiť hrúbku základu, napríklad pre obklady tehly.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: