Popis dreveného spájkovania a pravidiel pre ich inštaláciu

Pri budovaní rôznych stavebných konštrukcií sa vyžaduje veľký počet rôznych upevňovacích materiálov a iných častí, aby sa zabezpečila pevnosť a spoľahlivosť. Pri vytváraní drevených konštrukcií by sa mali použiť ŠPECIÁLNE ZNAČKY. Tieto prvky sú návody, ktoré sú potrebné, keď je prepojené drevo. Dnes budeme hovoriť o najvýznamnejších vlastnostiach takýchto kopírkovateľov a ako ich správne zistiť.

Zvláštnosť

Drevené crazers sa považujú za potrebné prvok pri inštalácii veľkých drevných budov. Umožňujú Vám, aby vám zabránili kompenzácii dizajnu v budúcnosti, a tiež poskytovať ochranu pred možnými deformáciami, pretože aj dobre zaschnutý materiál môže stratiť svoju formu v dôsledku nadmernej vlhkosti a iných prírodných faktorov. Drevo sa nestane zdrojom kondenzátu v hotovom dizajne, nebude podliehať tvorbe korózie vrstvy.

Takéto ďalšie časti na montáž ľahko vnímajú zaťaženie ohýbania. Pri výrobe celého dreveného brazenenia je nevyhnutne spracované pomocou špeciálnych ochranných impregnácií. Budú zabrániť procesu hniloby počas prevádzky, predĺžiť životnosť drevenej konštrukcie.

Takéto vodiace lišty sú vytvorené zo suroviny.

Odrody

Drevené brazeň môže byť uvoľnené v rôznych verziách. Môžu sa od seba líšiť v závislosti od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Vo výrobe môžu byť takéto prvky vyrobené z rôznych druhov dreva. Často môžete stretnúť modely vyrobené z brezy, borovice, nácračného, ​​dubového základu. Ale zároveň sa vzorky vyrábajú častejšie, v porovnaní so zvyškom možností, ktoré majú cenovo dostupné náklady. Podobné drevené časti sa líšia vo forme sekcie.

Kolóna

Modely s takýmitom typu prierezu sa často nazývajú valcový. Umožňujú poskytnúť najväčšieho štvorca kontaktu s vnútornou časťou sedadiel. Taká lúpaná môže ľahko odolávať ťažkým zaťažením, zvyčajne sa používajú na zvýšenie vonkajších nástenných krytov, ako aj na upevnenie rohov kostola.

Treba však pripomenúť, že inštalácia valcových výrobkov si vyžaduje špeciálne úsilie.

Štvorcový prierez

Tieto vzorky môžu byť použité pri budovaní malých hmotnosti budov. Tiež sa často používajú pri konštrukcii vnútorných priečok z baru. S hustou inštaláciou takýchto kopíriek, celá záťaž ide do ostrých končí, rovnomerne zložia a robia oblasť kontaktu oveľa viac. Model s štvorcovým prierezom je oveľa jednoduchšie zriadiť v porovnaní s predchádzajúcou možnosťou.

Takéto odrody sú ľahko vyrobené s vlastnými rukami, pre to budete potrebovať orezávanie dosiek a špeciálny nástroj.

Plochý ohrievač pravouhlého tvaru

Takéto odrody pre inštaláciu sa považujú za ľahkú verziu štvorcového modelu. Uplatňujú sa v procese upevňovacích okien a dverí. Niekedy sa používajú pri konštrukcii dekoratívnych štruktúr nízkej hmotnosti.

Drevené brazeň môže byť klasifikované do skupín a v závislosti od ich veľkosti. Zároveň existujú štandardné hodnoty, ktoré by sa mali zohľadniť pri nákupe takýchto častí. Priemer modelov okrúhlych sediel by mal byť najmenej 1/6 šírky drevenej tyče. Dĺžka prvku by mala byť 1,5-krát dlhšia ako výška tyče.

V tomto prípade je priemer výsadbových otvorov asi 0,5-1 mm menší ako priemer ohrievača. Stavebné obchody môžu ponúknuť nasledujúce štandardné modely nádob na strome: valcové výrobky s priemerom 15 až 30 mm, štvorcovými odrodami 20-25 mm. Dĺžka polotovarov bude až 1100 milimetrov, hoci niektoré kópie sa vyrábajú dlhšie ako.

Požiadavky na materiál

Predtým, než sa dostanete, by sa mali rozhodnúť, z ktorého materiálu by sa mali vykonať. Takže, ak ich použijete na montáž štruktúr borovice buď z ATE, potom preferencie stojí za to posielať modely brezových. Ak plánujete aplikovať Brazen pre štruktúry z Larch, potom si môžete zakúpiť podrobnosti z rovnakého materiálu.

Pre lepené tyče, optimálna možnosť bude vzorky vyrobené z dubovej základne sušenia komory.

Ako to urobiť sami?

Ak nechcete získať drevený spájkovaný v špecializovaných predajniach, potom ich môžete urobiť sami. Najprv budete musieť pripraviť všetky relevantné materiály a nástroje. Pre výrobu budete potrebovať sústruh. Ak to nie je, potom môžete použiť stonku z lopatky, ale priemer by mal byť asi 40 milimetrov. Od konca bude potrebné odstrániť dodatočné vrstvy, čo dáva produkt kužeľ-tvar. Môžete to urobiť s rovinou alebo sekerou.

Z pristávacieho okraja jemne odstráňte maják pod výškou kužeľu 8-10 milimetrov. Povrch musí byť chránený vopred od nezrovnalostí, je lepšie to urobiť s brúsnym materiálom. Ak potrebujete obdĺžnikové vzorky, potom môžu byť tvorené tým, že berúcie rezy okrajovej dosky. Rezanie sa odporúča, aby sa vytvorila kruhová píla alebo elektrická skladačka. Z zároveň, od pristávacej časti okraja okrajov, je potrebné trochu znížiť pod uhlom 50-60 stupňov.

V konečnej fáze podliehajú starostlivému spracovaniu, nemali by existovať malé chyby na ich povrchu.

Ako nainštalovať?

Aby bola hotová budova zo stromu vydržať dlhú dobu, všetko by malo byť správne nainštalované. Inštalácia sa vykonáva v niekoľkých hlavných krokoch.

Miesto

Ak chcete začať, musíte položku správne umiestniť. Je lepšie vytvoriť si ceruzku na drevenom povrchu. Zároveň nezabudnite, že všetky sedacie otvory pre kopírovacie stroje by mali byť umiestnené po celom obvode štruktúry, vzdialenosť medzi nimi by mala byť asi 1,5-2 metre. Prvá značka by mala byť vykonaná vo vzdialenosti 400-700 milimetrov z okraja drevenej tyče.

Každý bar musí byť pripojený k hornej a dolnej separácii rôznych pätiek. V každej korunke by mala byť časť pristátia trochu presunutá (0,5 metra). Opakovanie je povolené každé 2 alebo 3 riadky. Všetky otvory sa sušia v centrálnej časti tyče, hĺbka musí prekročiť výšku dreveného spájkovania o 15-20 milimetrov.

Povrch sedadiel by mal byť starostlivo vyčistený, nemal by byť odpadky a drevené triesky.

Vŕtanie

V tomto štádiu je inštalácia dreva pletená správne vyzdvihnúť prístroj. Ak chcete vytvoriť otvory, je lepšie, aby sa vŕtačka. Ak plánujete vytvárať miesta s priemerom viac ako 12 milimetrov, potom preferencia stojí za to posielať model s nízkym membrárom. A zároveň by jej sila nemala byť menšia ako 1200 W.

Vŕtačka pre takúto vŕtanie musí byť nevyhnutne 30-35 milimetrov viac na výšku, v porovnaní s výškou výšky. Okrem toho je lepšie vybrať si takéto trysky, takže môžu poskytnúť odstránenie čipového vŕtania v procese. Optimálna možnosť sa bude môcť stať mletými vŕtačkami na strome. Rozhodnite sa vopred s priemerom dýzy. Na sklade je lepšie okamžite mať 6-8 takých častí pre vŕtanie.

Otvor pre arogantu je tvorená vŕtaním na dva kliny. Aby sa zabránilo posunu konštrukcie v procese vŕtania, je potrebné bezpečne a pevne upevniť dno a horné drevo.

Aby ste to urobili, odporúča sa využiť špeciálne kovové montážne konzoly.

Baby

V tejto poslednej fáze sa zostava detailov namontuje na pripravených sedadlách „v napätí“. Ak to chcete urobiť, budete musieť urobiť značné úsilie. Pamätajte, že hlbší drevený kolík vstúpi do diery, tým silnejší bude musieť riadiť. Niekedy pri jazdach častí praskania a zničených, horná časť sa zahreje. Aby ste znížili trenie, môžete použiť SOAP riešenie. Aplikovať parafínové alebo stavebné mazivá pre to nemôže.

Pri inštalácii po ruke je potrebné mať pivotku (z dreva alebo gumy), ako aj ľahké a ťažké kladivo. Topánky na strane by sa mali uplatňovať striktne vo vertikálnej polohe. Ak používate metalické zariadenie v rovnakom čase, potom je lepšie, aby sa špeciálna ochranná tryska z orezania malej hrúbky alebo viacvrstvového preglejky.

Ak sa v procese inštalácie objavila trhlina, potom by mal byť vyvŕtaný a opakovaný postup. Na zabezpečenie väčšej spoľahlivosti môžete navyše nalepiť drevo na strome do otvoru.

Ale preto je lepšie použiť špeciálne konštrukčné adhézne riešenia.

Ako si vybrať Brazen pre baru a denníky, môžete sa naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár