Pravidlá a metódy na výpočet nadácie

Bez ohľadu na to, čo v dome stene, nábytku a dizajn dizajnu. To všetko môže čoraz viac znehodnotiť, ak boli chyby povolené pri výstavbe nadácie. A chyby sa týkajú nielen vysoko kvalitných funkcií, ale aj hlavných kvantitatívnych parametrov.

Zvláštnosť

Pri výpočte nadácie môže byť Snip neoceniteľným asistentom. Je však dôležité správne pochopiť podstatu odporúčaní uvedených tam. Základnou požiadavkou bude úplná výnimka zmáčania a zmrazovania substrátu pod domom.

Tieto požiadavky sú obzvlášť dôležité, ak má pôda zvýšená tendencia. Pomocou presných informácií o pôde na stránke môžete už vedieť, ako sa obrátiť na stavebné normy a pravidlá – existujú dôkladné odporúčania pre výstavbu v akejkoľvek klimatickej zóne a na všetkých existujúcich minerálnych materiáloch na Zemi.

Malo by byť zrejmé, že len odborníci môžu byť dosť správna a hlboká prezentácia. Keď dizajn nadácie vykonáva dizajn, ktorý sa snaží ušetriť na služby architektov, ukazuje sa veľa problémov – hádzanie domov, navždy surové a popraskané steny, hriadeľa vonia z nižšie, oslabenie schopnosti ložiska a tak ďalej.

Profesionálny projekt zohľadňuje vlastnosti konkrétnych materiálov a finančných obmedzení. Z tohto dôvodu vám umožní vyvážiť stratu finančných prostriedkov a dosiahnuté výsledky.

Typ

Stabilita základne pod domom priamo závisí od typu. Existujú jasné minimálne požiadavky na charakteristiky základov rôznych druhov. Tak, pod veľkosťou domu 6×9 m, je možné položiť 40 cm šírske stuhy, čo vám umožní mať dvojitý okraj bezpečnosti v porovnaní s odporúčanou hodnotou. Ak pripojíte boronoblistické hromady, rozširuje sa v dolnej časti 50 cm, plocha podpery jednotky dosiahne 0,2 kV. m, a budete potrebovať 36 pilót. Podrobnejšie údaje možno získať len s priamou oboznámením so špecifickou situáciou.

Čo to závisí?

Projektovanie základov aj v rovnakom type môže byť celkom odlišné. Hlavné hranice ide medzi základmi malých a hlbokých dole.

Stanoví sa minimálna úroveň záložky:

 • vlastnosti pôd;
 • hladina vody v nich;
 • Usporiadanie suterénov a suterénnych podláh;
 • Vzdialenosť k sutersom susedných budov;
 • iné faktory, ktoré musia zohľadňovať odborníkov.

Pri použití dosiek nemôžete zdvihnúť horný okraj viac ako 0,5 m na povrch budovy. Ak je postavený jednopodlažný priemyselný predmet, ktorý nebude vystavený dynamickým zaťaženiam alebo rezidenčnej (verejnej) budovy v 1-2 poschodiach, existuje určitá jemnosť – také budovy na pôdach, ktoré zmrazili od 0,7 m S výmenou nižšieho podielu nadácie na vankúš.

Ak chcete vytvoriť tento vankúš, použite:

 • štrk;
 • rubbank;
 • Veľká alebo stredná frakcia.

Potom musí mať kamenný blok výšku minimálne 500 mm; Pre prípad s pieskom priemerných veľkostí sa základňa pripravuje takým spôsobom, že stúpa nad podzemnou vodou. Nadácia pre vnútorné stĺpce a steny vo vyhrievaných konštrukciách sa nesmie prispôsobiť hladine vody a veľkosti mrazenia. Ale pre neho minimálna hodnota bude 0,5 m. Vezmite si stuhou konštrukciu pod radou mrazeného, ​​potrebujete 0,2 m. Je zakázané znížiť to viac ako 0,5-0,7 m od dolného usporiadania konštrukcie.

Metódy

Všeobecné odporúčania pre veľkosti a prestávky môžu byť užitočné, ale oveľa viac sa zameriavajú na výsledky výpočtov profesionálnej úrovne. Veľký význam sumácie vrstvy má veľký význam. To vám umožní s istotou posúdiť sediment nadácie, ktorý spočíva na prirodzenom substráte z piesku alebo pôdy. DÔLEŽITÉ: Existujú samostatné obmedzenia pre uplatniteľnosť tejto metódy, ale len špecialisti môžu pochopiť túto hlboko.

Potrebný vzorec obsahuje:

 • bezrozmerný koeficient;
 • priemerné napätie elementárnej pôdnej vrstvy pod pôsobením vonkajších zaťažení;
 • Poškodenie modulu počas primárneho zaťaženia;
 • je na sekundárnom zaťažení;
 • Vážené priemerné napätie elementárnej pôdy pod jeho vlastnou hmotnosťou extrahovanou počas prípravy pôdnej jamy.

Nižší riadok stlačiteľného poľa je teraz určený úplným napätím a nie dodatočným dopadom, keďže stavebné normy a pravidlá odporúčajú. Počas laboratórnych testov vlastností pôdy je potrebné načítať pauzu (dočasné uvoľnenie). Po prvé, základňa pod nadáciou sa podmienene rozdelí do vrstiev identickej hrúbky. Potom sa meria stres na kĺboch ​​týchto vrstiev (striktne pod strednou podsadou).

Potom je možné vytvoriť napätie vytvorené metódou pôdy na vonkajších hraniciach vrstiev. Ďalším krokom je určiť spodnú líniu hrúbky kompresie. A až po tom všetkom, môžete konečne vypočítať, ako návrh nadácie ako celku.

Na výpočet extracentovej naloženej základne domu sa praktizuje ďalší vzorec. Pochádza z toho, čo je potrebné na zvýšenie vonkajšej hranice nosného bloku. Koniec koncov, bude to hlavná časť zaťaženia, ktorá sa bude aplikovať.

Kompenzujte zmenu vektora vektora aplikácie výstužou, ale malo by sa vykonávať v prísnom súlade s konštrukčnými podmienkami. Niekedy posilnite jedinú alebo dať stĺpec. Začiatok výpočtu znamená vytvorenie síl, ktoré pôsobia po obvode nadácie. Zjednodušenie výpočtov pomáha kombinovať všetky sily na obmedzený súbor výsledných ukazovateľov, pre ktoré možno posúdiť povahu a intenzitu sprievodného zaťaženia. Je veľmi dôležité správne vypočítať body, v ktorých budú výsledné sily pripojené k rovine podrážky.

Ďalej, v skutočnosti vypočítajú charakteristiky nadácie. Začnite s definíciou oblasti, ktorú by mal mať. Algoritmus je približne rovnaký s ten, ktorý sa používa na blokovanie bloku v centre. Samozrejme, získať presné a konečné údaje sa môžu posunúť len na potrebné hodnoty. Profesionáli pracujú v takomto indikátore ako tlak na zem.

Odporúča sa, aby bola jeho hodnota rovná celému číslu od 1 do 9. Takáto požiadavka je spojená s zabezpečením spoľahlivosti a stability štruktúry. Nevyhnutne vypočíta podiel najmenších a väčšiny projektov na projekte. Malo by sa brať do úvahy aj vlastnosti samotnej budovy a používanie ťažkých zariadení počas výstavby. Keď vplyv žeriavu na založení naloženom mimo stredu nie je povolený, aby minimálne napätie bolo menšie ako 25% maximálnej hodnoty. V prípadoch, keď bude výstavba vykonaná bez použitia ťažkých strojov, je prijateľná úroveň akéhokoľvek kladného čísla.

Najvyššia prípustná odolnosť uzemnenej hmotnosti musí prekročiť najvýznamnejšiu úroveň expozície na dno podrážky. Odporúča sa vypočítať vystuženie nielen najobľúbenejších oblastí, ale aj priľahlých návrhov. Faktom je, že pripojená sila môže byť posunutá vektorom v dôsledku opotrebovania, rekonštrukcie, generálnej opravy alebo iných nepriaznivých faktorov. Je veľmi dôležité vziať do úvahy všetky javy a procesy, ktoré sú schopné mať škodlivý účinok na nadáciu a zhoršujú jeho vlastnosti. Konzultácia profesionálnych staviteľov preto to nebude príliš veľa.

Ako vypočítať?

Dokonca aj tie najšetrnejšie vypočítané zaťaženia nevyčerpajú numerickú prípravu projektu. Je tiež potrebné vypočítať kocku a šírku budúcej nadácie, aby ste vedeli, aký druh odstraňovania pôdy pre jamku a koľko materiálov sa pripravuje na prácu. Môže sa zdať, že výpočet je veľmi jednoduchý; Napríklad pre dosky 10, šírka 8 a hrúbka 0,5 m celkový objem bude 40 cu. M. Ale ak nalejete presne takéto množstvo konkrétne, môžu vzniknúť významné problémy.

Faktom je, že školský vzorec neberie do úvahy spotrebu priestoru na výstužnej sieti. A nechajte svoj objem limit 1 kocky. M., zriedka sa ukáže viac ako toto číslo – stále musíte pripraviť toľko materiálu, ako to trvá. Potom nebudete musieť preplatiť za zbytočné, ani nehľadať horúčkovito, kde kúpiť chýbajúce výstuž. Niekoľko odlišne vykonávajú výpočty pri použití základu pásu, ktorý je prázdny, a preto vyžaduje menej riešenia.

Požadované premenné sú:

 • Šírka zamestnanca na záložku jamy (s pozmeňujúcim a doplňujúcim návrhom na hrúbke montovaných stien a debnenia);
 • Dĺžka nosných stenových blokov a oddielov medzi nimi;
 • hĺbka, do ktorej je základňa zavedená;
 • Poddruhy samotnej základne – s monolitickým betónom, z hotových blokov, od butte kameňov.

Najjednoduchší prípad sa vypočíta vzorcom objemu rovnobežnosti mínus hodnotu vnútornej prázdnoty. Ešte jednoduchšie určiť potrebné parametre zo základu po vykonaní. Bude potrebné len vypočítať veľkosť dvoch rovnobežnosti, z ktorých jedna bude nižším bodom piliera a druhá – podrážka samotnej štruktúry. Výsledok sa vyžaduje, aby sa množili počtom stĺpcov, ktoré sú umiestnené pod maliarom s medzerou 200 cm.

Jednotný princíp je platný pre skrutkovacie a hromady, objem spotrebovaných pilierov a dosiek sú zhrnuté.

Pri použití burnabilických alebo skrutkovaných pilót vyrobených v továrni, bude možné vypočítať iba pásky segmenty. Hodnoty pilier sú ignorované, s výnimkou prognózy vo veľkosti zemných prác. Okrem objemu základu je jeho zrážanie veľmi dôležité.

Grafické znázornenie metódy Summovania vrstiev podľa vrstvy ukazuje, že musíte venovať pozornosť:

 • Prírodná reliéfna povrchová značka;
 • Z podrážky základu hlbokej lampy;
 • hĺbka podzemnej vody;
 • najnižšia línia stlačeného plemena;
 • veľkosť zvislého napätia vytvoreného najviac pôdnej hmotnosti (meranej v KPA);
 • Doplnenie stresu z dôvodu vonkajších vplyvov (tiež merané v kPa).

Špecifická hmotnosť pôd medzi úrovňou podzemných vôd a riadkom podkladového vodotesného sa vypočíta na prítomnosť tekutiny. Napätie, ktoré sa vyskytuje vo vodotesnej vode pri vlastnej závažnosti pôdy, určuje ignorovaním váženia vody. Veľké nebezpečenstvo počas prevádzky nadácií vytvárajú zaťaženie, ktoré môžu spôsobiť sklopenie. Vypočítajte ich hodnotu nebude uspieť bez určovania celkovej schopnosti ložiska základu.

Pri zhromažďovaní údajov sa dá použiť:

 • Dynamické testovacie protokoly;
 • Statické testovacie protokoly;
 • Tabuľkové údaje, teoreticky vypočítané pre určitú lokalitu.

Odporúča sa okamžite zoznámiť so všetkými týmito informáciami. V prípade odhalenia určitej nekonzistentnosti sú nezrovnalosti lepšie okamžite nájsť a pochopiť jeho dôvod, a nie zapojiť sa do rizikovej výstavby. Pre amatérskych staviteľov a zákazníkov počítania parametrov, ktoré ovplyvňujú vyklápanie, najjednoduchší spôsob, ako sa správať v súlade s ustanoveniami spoločného podniku 22.13330.2011. Predchádzajúce vydanie pravidiel vystúpilo v roku 1983, a prirodzene ich kompilátorov jednoducho nemohli odrážať všetky moderné technologické inovácie a prístupy.

Odporúča sa zohľadniť všetky tieto práce, ktoré sa budú vykonávať na zníženie deformácií budúceho základu a dôvodov v blízkosti blízkych budov.

Existuje akumulovaná generácia staviteľov a architektov súbor straty stability situácií, ktoré musia byť modelované. V prvom rade sa vypočíta, ako môže byť zem posunúť, fascinovať základ.

Okrem toho sú výpočty:

 • pri kontakte s podrážkou s povrchom;
 • posuny nadácie horizontálne;
 • posuny základných vertikálnych.

Pre 63 sa už uplatňuje jednotný prístup – tzv. Limit Štátna technika. Stavebné pravidlá vyžadujú vypočítať dve takéto stavy: na ložiskovú kapacitu a vo výskyte trhlín. Prvá skupina zahŕňa nielen úplné zničenie, ale aj napríklad čerpanie.

Do druhej – všetky druhy ohyby a čiastočných trhlín, obmedzeného sedimentu a iných porušení, ktoré komplikujú operáciu, ale nevylučujú ho vôbec. V prvej kategórii, výpočet zadržiavacích stien a diel zameraných na prehlbovanie existujúceho suterénu.

Týka sa tiež, ak existuje iná jama, strmý svah na povrchu alebo podzemných konštrukcií (vrátane baní, baní). Rozlišovať stabilné alebo dočasne aktívne zaťaženia.

Dlhé alebo neustále ovplyvňuje faktory:

 • váhy všetkých komponentov budov a navyše spí, substráty;
 • hydrostatický tlak z hlbokej a povrchovej vody;
 • Pre-stres v železničnom betóne.

Všetky ostatné vplyvy, ktoré sa môžu dotýkať len nadácie, sa zohľadňujú ako súčasť dočasnej skupiny. Veľmi dôležitý bod – správne vypočítať možný roll; Desiatky a stovky domov predčasne sa zrútili len kvôli neúmyselnému. Odporúča sa vypočítať obec v okamžitom účinku a pod zaťažením aplikovaným na stred základne.

Posúdiť prípustnosť získaného výsledku tým, že ho porovnaním s údajmi snipov alebo s technickou úlohou projektu. Vo väčšine prípadov existuje dosť obmedzení koeficientom 0,004, len pre najviac zodpovedné štruktúry, úroveň prípustnej odchýlky je nižšia.

Keď sa ukáže, že v predvolenom nastavení, hladina rolí presahuje regulačný rámec, tento problém je vyriešený jedným zo štyroch spôsobov:

 • úplné posunutie pôdy (najčastejšie používa hromadné vankúše z piesku a pozemnej hmoty);
 • utesnenie existujúceho poľa;
 • zvýšenie pevnostných charakteristík konsolidáciou (pomáha vyrovnať sa s voľnými a vodnatými substrátmi);
 • Tvorba hromady z piesku.

DÔLEŽITÉ: Bez ohľadu na to, čo je zvolený prístup, budete musieť znovu vypočítať všetky parametre. V opačnom prípade môžete dovoliť inú chybu a len márne stráviť peniaze, čas a materiály.

Výber špecifickej možnosti pre plytkú záložku, najprv vypočítať technologické a ekonomické parametre železobetónovej základne. Potom vykonajte podobný výpočet pre podporu hromady. Porovnanie získaných výsledkov a znova ich obnoviť, môžete vydať konečný záver o optimálnej forme nadácie.

Pri určovaní počtu kociek materiálov na základnej doske, starostlivo vyhodnotiť prietokový pohyb debnenia, ako aj dĺžku a šírku výstužných buniek, ich priemer. V niektorých prípadoch sa počet riadkov namontovaných výstuží môže líšiť. Ďalej analyzujte optimálne proporcie betónu v suchej forme av roztoku. Konečné náklady na akékoľvek objemové látky, vrátane pomocných plnív na betón, je určená ich hmotnosťou a nie na základe objemu.

Priemerný tlak pod základňou základového dizajnu je určený s prihliadnutím na excentricitu výsledných rôznych síl v porovnaní s ťažiskom dizajnu. Okrem objasnenia vypočítanej rezistencie pôdy by sa mala skontrolovať slabá základná vrstva na celej oblasti a hrúbku. Takmer vždy maximálna hrúbka elementárnych vrstiev vo výpočtoch nie je viac ako 1 m. Keď je základná základňa konštruovaná, výstuž nie je hrubšia 1-1,2 cm. Pre základňu pólu zaostrite na väzbový materiál s hrúbkou 0,6 cm.

Tipy

Je veľmi dôležité nielen splniť všetky výpočty kvalitatívne, ale jasne pochopiť, čo by mal byť hotový základ. V prípade výstavby veľmi malej úžitkovej štruktúry stojí za to vykonávať výpočet na výstavbu z azbest-cementovej potrubia. Stuha a hromada Podpery sú vybrané hlavne pre domy, ktoré vytvárajú veľmi závažné zaťaženie.

V súlade s tým sa určí:

 • Základný prierez v priemere;
 • priemer výstužnej výstuže;
 • Stringing Grid Lepenie krok.

V piesku, ktorej vrstva je zdola zo spodnej časti konštrukcie nad 100 cm, je najlepšie vytvoriť svetelné základy s lepením 40-100 cm. Rovnaký rozsah by mal byť dodržaný, ak sa kamienky nachádzajú na dne alebo zmes piesku s kameňom.

DÔLEŽITÉ: Tieto údaje sú len orientačné a patria výlučne na jednoduché miesto malého úseku, získané vo forme pásky so slabým vystužovaním alebo pilierom nasýtenými bitmi kameňov. Približné parametre nie sú oslobodené od potreby podrobnejšie a starostlivo vypočítať skutočné požiadavky.

Na hyboch domu najčastejšie stavia na masívnom pásme Monolith, prepichnutý výstužnými kontúrami zdola a na vrchole. Bočné steny by mali byť odsolené ručne pieskom, ktorého vrstva je od 0,3 m po výške pásky. Potom minimalizuje alebo extrudujúci účinok napätia je sama. Keď stavba ide na zem, ktorú predstavuje polievka, je potrebné analyzovať pomer piesku a hliny, po ktorom urobí konečné rozhodnutie. Pri výpočte konštrukcie na rašelinovom priestore sa zvyčajne odstráni organickou hmotnosťou na silný podklad.

Keď je veľmi ťažké a práca na výstavbe pások alebo pilierov sa ukáže, že je neprimerane ťažké a drahé, musíte počítať hromady. Sú tiež nevyhnutne upravené na hustý bod, kde je vytvorená stála podpora. Absolútne akýkoľvek typ nadácie má byť nižší ako zamrznutá čiara. Ak to neurobíte, sila mrazivého posunu a zničenia sa rozdrví ľubovoľne silné a pevné zariadenia. V projektoch sa odporúča položiť taký typ zemných prác, ako je kopanie okolo obvodu šírky Trenche 0,3 m.

Správne informácie o vlastnostiach pôdy pre výpočty nemožno získať, jednoducho opustiť záhradu alebo sa zameriavajú na slová susedov, aj keď je to svedomí ľudia. ŠPECIONÁLNY POUŽÍVAŤ REKONNÝCH ROZHODNUTÍCH V HLÁŠÍCH 200 cm. V niektorých prípadoch môžu byť hlbšie, ak je to potrebné z technických dôvodov.

Je užitočné objednať chemickú a fyzikálnu analýzu extrahovanej hmoty, inak môže zabrániť neočakávaným prekvapeniam. V ideálnom prípade by sa mala všeobecne opustiť nezávislý dizajn a skontrolovať iba výpočty predložené stavebnou organizáciou.

V ďalšom videu čakáte na výpočet založenia domu na nosnosti.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár