TOL: Popis a aplikácia

Moderný rozsah hydroizolačných a strešných materiálov je určený pre mnohé aplikácie. Väčšina typov výrobkov sa predáva vo formáte Roll – pre pohodlnú prepravu a inštaláciu. Napriek širokej škále analógov, dobre známy produkt s názvom Tol tak ďaleko relevantné.

Čo to je?

Tol je oficiálne považovaný za rôzne runneroid. Toto je odolný materiál vyrobený v roliach. Špeciálna trieda lepenky bola vynájdená na dlhú dobu a predáva sa v akomkoľvek stavebnom obchode. Na pokrytie potrebných technických špecifikácií je špeciálna lepenka uhoľnej uhoľnej s impregnáciou na základe dechtu. Aj vo výrobe použite minerálnu drobu alebo piesok.

K dnešnému dňu je výroba tohto materiálu zapojená do hlavných výrobcov a nováčikových firiem. Tam je niekoľko možností pre tento produkt, ktorý sa líši v účele a špecifikáciách.

Niektoré druhy sú pozoruhodne vhodné na ochranu budov pred vlhkosťou, iné – používané na strechu.

Nemôže sa pochváliť indikátorom s vysokou pevnosťou, ale je k dispozícii za cenu. Ak prípitok príde do disrepair, môžete nahradiť túto stránku bez veľkých nákladov. Materiál sa často používa na dočasné budovy. Pri zostavovaní kapitálových štruktúr sa odporúča výber v prospech silnejších a nosných materiálov.

Po mnoho rokov práce s týmto materiálom začali odborníci svoje výhody a nevýhody. Pri práci s ňou nemusíte mať špeciálne zručnosti a zručnosti. Hmotnosť materiálu je malá, takže práca s ním je jednoduchá. Môže sa použiť aj na konštrukcie, ktoré nebudú stáť vysoký tlak.

Vynikajúca flexibilita umožňuje položiť produkt v rôznych uhloch. S tým môžete zachrániť budovu z vlhkosti, kondenzátu a atmosférických zrážok.

Tom najčastejšie si vyberá pre malé budovy, ako sú prístrešky, garáže a iné zariadenia.

Ako nedostatky, s výnimkou nízkej spoľahlivosti a indikátorov sily, môžete si všimnúť svetlú horľavosť. Tento výrobok má tiež nedostatočnú odolnosť voči vonkajším faktorom.

Prečítajte si viac  Ako si vyrobiť lapač komár z plastovej fľaše?

Aj keď s pomocou krytia hydroizolácie, obrana nebude dokonalá. Pod vplyvom nízkych teplôt materiál stráca pružnosť a je pokrytá trhlinami. V tomto prípade sa odporúča vykonať pokládku v niekoľkých vrstvách.

Ďalšie negatívne momenty možno zaznamenať nízke estetické kvality. Z dôvodu hrubého a nedostatočného vzhľadu sa nepoužívajte len na dekoráciu. Tento výrobok sa spravidla vyrába v čiernej alebo tmavosivej farbe.

Poznámka! Rozlišujú sa dva druhy výrobkov: Strešná a hydroizolačná.

Čo sa líši od hraníc?

Externe rozlišovať jeden strešný materiál z iného takmer nemožné, zatiaľ čo medzi nimi existuje významný rozdiel. Leží v technických vlastnostiach každého výrobku. Rovnako ako LEN, Guideroid je vyrobený na základe lepenky, ale impregnuje ho bez živočíšnej kompozície a tekutý bitúmen, Výsledkom je, že operačné vlastnosti grugeoidu sa v porovnaní s príbehom vyššia. V dôsledku zvýšenej praktickosti a spoľahlivosti sa môže prvý typ produktu použiť pri konštrukcii trvanlivých konštrukcií.

Špecifikácie a značky

Kvalitný výrobok je nevyhnutne vyrobený v súlade so zavedenými normami. Ruské spoločnosti dodržiavajú GOST 10999-76.

Moderní výrobcovia ponúkajú štyri možnosti pre tento materiál.

 • Názov – Tol koža (hladké plátno, bez postrekovania). Vrchná vrstva je neprítomná. Značka – TK 350. Rozsah používania – ParoSolácia a dizajn strechy. Hmotnosť (1 meter štvorcový) – 350 gramov.
 • Názov produktu – hydroizolačná. Nedostatok vrchnej vrstvy. Značka – TG 350. Hlavné účely – hydroizolačná. Hmotnosť – 350 gramov.
 • Názov – materiál s pieskom (jemnozrnný). Tento typ produktu môže byť určený špeciálnou ochrannou vrstvou kremenného piesku, filmu z impregnáčnej látky sa používa aj na oboch stranách. Značka – TP 350. Rozsah pôsobnosti – strešné strechy dočasných alebo chátorných štruktúr, a môžu sa použiť aj ako prvá vrstva pre iné moderné typy strešných krytín. Hmotnosť – 350 gramov.
 • Oficiálny názov materiálu je len s hrubým posypením. Ako významná charakteristika je možné zaznamenať reliéfny povrch. Na oboch stranách materiál zakrytý tesný decht. Mark – dvaja 420. Použite možnosti – ako základ pre iné strešné výrobky alebo povlak strechy dočasných štruktúr. Hmotnosť – 420 gramov.
Prečítajte si viac  Nehnuteľnosť Stredomorská štýl: Príklady interiérov

Toto sú najbežnejšie odrody, ktoré sa rozsiahle používajú. Aj v predaji môžete nájsť známky s obzvlášť veľkými rozpustkami na prednej strane listu. Marks – TG 300 a TKK 400.

Poznámka! Profesionáli, nie prvým rokom, ktorý pracuje s rôznymi stavebnými a povrchovými materiálmi, opatrne poraďte, aby ste skontrolovali kvalitu posype. Akékoľvek prenikajúce nečistoty sú vylúčené.

Kde sa používa?

Tole sa používajú v rôznych oblastiach v závislosti od postrekovania a iných materiálov.

 • Základné použitie – Strešný povlak. Produkt s veľkým sputy našiel jeho použitie pri konštrukcii plochých striech.
 • Tung s piesočnatým postrekom je vhodný na hydroizoláciu základov. Používa sa aj v sektore stavebníctva na opravu úniku alebo vykonať iné opravy.
 • Hydroizolačný materiál používaný pre kúpeľne. Môže to byť umiestnené pod dlažbou.
 • Základ pre viacvrstvovú strechu.

Ako dať náter?

Ak chcete maximalizovať používanie všetkej kvality materiálu, musíte sa naučiť správne. Ak pozorujete všetky podmienky, strecha uloží integritu a bude trvať približne tri roky. Hoci proces pokládky tohto materiálu je pomerne jednoduchý, musíte vykonať všetky potrebné pracovné kroky.

Môžete si valiť len na rôznych bázach: troskový betón, drevo, betón. Odborníci odporúčajú používať produkt len ​​pre hladké strechy a tie, ktorých svah neprekročí 12 stupňov.

Inštalácia by sa mala vykonávať v teplej sezóne so suchým počasím.

 • Najprv musíte odstrániť starý povlak (ak je k dispozícii). Základňa je v prípade potreby plne čistá a vyrovnaná. Ak má strecha rafter dizajn, musíte opraviť starý alebo vytvoriť novú prepravku.
 • V prípade, keď je základňa vyrobená z vystužených betónových dosiek, je vyrobený poter cementu a piesku.
 • Ako prvá vrstva strechy strechy bude potrebná značka TC 350 (koža). Vhodný produkt s jemným posypením. Aby sa vytvorila vrchná vrstva, je lepšie použiť 420.
 • Ak chcete látku prilepiť na základňu, budete potrebovať náklonný tmel. Môžete tiež použiť Klebemass. Môžete nájsť veľký výber špeciálnych kompozícií.
 • Pred položením valcovaného materiálu musíte nasadiť a rozdeliť na časti požadovaných rozmerov. Pri zohľadnení tejto inštalácie musíte cvičiť pozdĺž strechy.
 • Ak sa rozhodnete použiť plátno s plytkým posypením pre prvú vrstvu, je žiaduce, aby sa poľštili len z vnútra. Môžete urobiť povrch s plynulejším s použitím špachtle alebo tuhej kefy. Predná strana sa odporúča spracovať plátno, ale len na šírke vstupu (približne 10 centimetrov).
 • Pred aplikáciou sa adhezívna kompozícia zahrieva a aplikuje na rovnomernú vrstvu. Optimálna veľkosť – približne 2 kilogramy na 1 meter štvorcový.
 • Strešný materiál je narezaný na hárku, umiestnený na prepravku a stlačený na základňu. Malo by byť dôkladne vyhladený nástroj, aby sa spoľahlivo uviazlo. Styling by mal byť vykonaný.
 • Ak chcete zachovať integritu, aby sa integrita zachránila čo najširšia, musia byť dodatočne spracované pomocou tmelu a pridať do prepravky alebo inej základne. Sledujte, že v procese inštalácie sa neobjavili bubliny.
 • Ak chcete upevniť listy na hornej časti tónoch z dreva. Môžu byť trojuholníkové alebo štvorcové. Veľkosť – 5×5 centimetrov. Rozdiel medzi nimi by mala byť menšia ako šírka strešného krytiny pre 10 centimetrov.
 • Druhý list musí byť upevnený tak, aby jeho hrany presne ležali na tyčinkách. Pre jeho fixáciu, špeciálne mýtne nechty. Ak sa všetko robí správne, zlomil sa dve zbrane.
 • Pre prekrývanie kĺbu na hornej strane upevnite prúžky zo strechy, zložená na polovicu. Nachádza sa tiež s pomocou zastrešujúcich nechtov vo vzdialenosti 5-6 centimetrov.
 • Na zostup a odkvapov je materiál zadržaný pod prepravkou a pripojiť nechty. Konk je tvorený čiernymi. Posledný krok – Antiseptické spracovanie.
Prečítajte si viac  Ako si vybrať dosky pre fasádu?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: