Typy a metódy používania dekoratívnych tehál pre interiérové ​​dekorácie

Moderný dizajn bývania je zastúpený z rôznych materiálov, veľká popularita, medzi ktorými sa teší dekoratívnym tehlom. Krásne vyrobené murivo pôvodne transformuje interiér každej miestnosti. Ak chcete vytvoriť atmosféru rustikálneho domu alebo kniežaného hradu, stačí si vybrať farebný gamatu a tehlovú textúru.

Čo to je?

Čelné (dekoratívne) tehly je jedinečný stavebný materiál, ktorý sa objavil na trhu nedávno, ale sa už podarilo získať rozšírené použitie. Je zvolený pre interiérové ​​dekorácie bytov a vidieckych domov. Práca s takýmito tehál je jednoducho vykonaná, takže sa často vykonáva nezávisle, bez toho, aby sa uchýlili k pomoci špecialistov. Vzhľadom k tomu, že tento výrobok má vysokú pevnosť, trvanlivosť a šetrnosť k životnému prostrediu, odporúča sa ho použiť v dizajne akýchkoľvek priestorov, vrátane detských izieb. Dekoratívne panely sú k dispozícii v inej farebnej palete, od jemnej bielej farby, dokončovacej jasne žltej a hnedej farby.

Pokiaľ ide o faktúru, materiál je realistický imitáty murivo. Preto sa nazýva univerzálny a ľahko vybraný pre akýkoľvek štýlový dizajn izieb. Dekoratívna úprava môže byť vykonaná na cementu, tehál, sadrokartóne a penových betónových povrchoch. Napriek tomu, že tvár tohto materiálu sa zdá byť nepríjemné, pretože vytvára pocit zistenia nie v interiéri, ale na ulici, mnohí majitelia bývania si vyberajú namiesto dekorácie stien dreva, sadry a tapety. To je vysvetlené tým, že tehál vám umožní vytvoriť kontrastný prechod medzi povrchmi, objektmi nábytku a textilom, čo je veľmi módne v modernom dizajne.

Podľa jeho štruktúry, dekoratívne tehly pripomína určitú kombináciu dlaždice s umelým kameňom. K dnešnému dňu výrobcovia produkujú tento materiál pomocou ílu, cementu a sadry ako hlavná zložka. Na rozdiel od umelého kameňa, čelia tehál je charakterizovaný reliéfnym povrchom. Má obdĺžnikový tvar, existujú aj modely s mierne zaoblenými rohmi.

Medzi hlavné výhody produktu patria:

 • jednoduchosť
 • Sila a spoľahlivosť v prevádzke;
 • Vysoká odolnosť proti opotrebeniu;
 • Žiadne komponenty škodlivé pre ľudské zdravie;
 • Vynikajúca hluková izolácia;
 • Odolnosť voči zapaľovaniu;
 • Široká škála modelov.

Pokiaľ ide o nedostatky, nie sú s výnimkou vysokých nákladov. Výrobcovia však nedávno začali vyrábať rozpočtové verzie materiálu, ktorý nie je nižší v kvalite a sú k dispozícii na získanie rodín so sekundárnymi finančnými príjmami. Okrem toho, obrovský výber formátu materiálu umožňuje uloženie na dokončovacie práce. Tradične má výrobok veľkosť obvyklých tehál, ale jeho výška môže byť od 6 do 15 cm, a dĺžka je 16-24 cm, hrúbka dlaždíc je nezmenená a je 2,5 cm.

Rôzne veľkosti uľahčujú montážny proces a obkladom sa vyskytuje veľmi rýchlo. Ak je dizajn stien plánovaný tehál, ktorý napodobňuje kamenné skaly, potom je potrebné zvážiť, že veľkosti tanierov v tomto prípade sú ostatné – 210 × 102 × 48 mm. Ich výška je menšia a hrúbka je viac. Ak chcete položiť takýto materiál, vyžaduje nielen prítomnosť určitých skúseností, ale aj časových nákladov.

Odrody

Stavebný trh je reprezentovaný širokou škálou čelného tehál, ktorého každý modelový rozsah, ktorý sa odlišuje nielen podľa ceny, externého dizajnu, ale aj výroby materiálu. Vzhľadom na posledný indikátor sa najčastejšie nachádzajú tieto typy výrobkov v predaji.

Gypsum (cement)

Je vyrobený tvarovacou metódou, v ktorom sa omietka alebo cementová zmes naleje do špeciálnych foriem. Potom sa vykoná maľba (ak Keler nie je predtým vstúpil do roztoku) a spracovanie. Takáto výrobná technológia je do značnej miery podobná produkcii dekoratívneho kameňa, líši sa len reliéfnym obrysom tanierov. Zároveň je materiál získaný z cementu charakterizovaný vyššou pevnosťou a vlhkosťou, než je vyrobené na základe omietky. Takéto tehly môžu byť oddelené miestnosťami s vysokou vlhkosťou.

Hlavné výhody takýchto dosiek tiež zahŕňajú cenovo dostupnú cenu a environmentálnu bezpečnosť. Predpokladá sa, že výrobky mínus sú skutočnosťou, že jeho inštalácia vyžaduje použitie špeciálnych lepidiel a pečiatok švov. Okrem toho, pre obkladové steny v miestnostiach, kde je trvalý pokles teploty a kondenzát, musíte použiť doštičky odolné voči vlhkosti. Urobte si to, starostlivo si prečítajte značku produktu.

Cinker

Toto je najdrahší druh tehál, ktorý zlepšil fyzikálne vlastnosti. Vyrábať ploché materiály z ílu špeciálnou technológiou vystavením vysokej teplote. Preto je výrobok tuhý a odolný voči vonkajším vplyvom. Môže byť použitý pre vnútorné aj exteriéry. Vďaka pevnej štruktúre a rôznorodosti vo farbách sú dosky ideálne pre navrhovanie krbov, kuchýň a chodieb. Šírka takýchto dosiek je od 160 do 190 mm, výška je 60 mm a hrúbka je 20 mm.

Clinker tehly má široký dopyt v dôsledku nízkeho koeficientu vlhkosti, odolnosť voči teplotným rozdielom a trvanlivosti. Produkt je tiež inertný s ohľadom na chemikálie, čo umožňuje ľahké čistenie a umývanie. Rozmanitosť farieb, tvarov a veľkostí otvárajú obrovské príležitosti na implementáciu návrhárskych nápadov. Krásne sledovacie steny lemované glazované, matné alebo reliéfne dlaždice. Jediná vec, ktorú taký kvalitný a krásny produkt je drahý.

Akryl (polyuretán)

Tento typ produktu má dobrý výkon, pretože dosky sú trvanlivé a veľmi svetlo. Dokončovacie tehly sa vyrába v bohatom farebnom dizajne polyuretánových a akrylových komponentov. Aby ste pôvodne ozdobili interiér s takýmto platne, nepotrebujete veľké dočasné a finančné náklady. Okrem toho, nedávno nájdete produkty napodobňovanie v konečnom 3D efektu. Polyuretánové dosky sú ideálne pre čelné povrchy v kúpeľni, kuchyni, na balkóne a verande, pretože sú charakterizované vysokým hlukom a tepelnou izoláciou a tiež sa nebudú obávať vlhkosti.

Keramický

Táto dekoratívna tehla je považovaná za klasiku, pretože sa používa v dokončovaní priestorov pre viac ako tucet rokov. Vo svojich fyzikálnych a chemických ukazovateľoch má vo veľkej miere podobnosti s keramickými dlažbami. Najčastejšie je inštalovaný v kúpeľniach av kuchyni. Urobil čelného výrobku z nízko tavných hliniacich stupňov, s pridaním farbív, uhličitanov a kremenného piesku. Kvôli tejto kompozícii je materiál odolný a môže získať rôzne odtiene, od snehu-bielej, dokončovacie čierne.

Vďaka bohatému farebnému palete sa odporúčameramové tehlové dizajnéri, aby získali pre dizajnérske izby v štýle starovekej klasiky a podkrovia. Vzhľadom k tomu, že je vybavený dekoratívnymi čipmi počas výroby materiálu, vyznačuje sa nezvyčajným účinkom a dekorácie vyzerá „vo veku“. Výhody tohto produktu zahŕňajú zotrvačnosť na slnko a vlhkosť, vysokú odolnosť voči mechanickému poškodeniu, trvanlivosti, estetike a environmentálnej priateľstvo. Neexistujú takmer žiadne nedostatky.

Keramografický

Na rozdiel od vyššie uvedených druhov má táto tehla najvyššie ukazovatele sily. To je vysvetlené svojimi špeciálnymi výrobnými technológiami, v ktorých sa materiál nevyrába z hlineného hneta, ale pripravia špeciálne riešenie pozostávajúce z omrvinky z prírodného kameňa. Okrem tejto platne sa odovzdáva dvojité tepelné spracovanie, čo zvyšuje ich trvanlivosť. Mínus porcelán tehly je jeho vysoká cena.

V poslednej dobe, mnohí výrobcovia, aby uspokojili zákazníkov s nízkymi spotrebiteľmi príjmov, dekoratívne tehly peny a polystyrénu. Tento typ produktu je samozrejme horší v kvalite, ale umožňuje vám rýchlo a ekonomicky vykonávať dekoráciu priestorov. Takéto dosky nemôžu byť inštalované v miestnostiach s vysokou vlhkosťou a teplotnými rozdielmi. Sú upevnené na povrch stien na tekutých nechtoch, po ktorých maľujú v ľubovoľnej zvolenej farbe.

Metódy znášky

Nedávno, väčšina majiteľov bývania uprednostňuje laiť dekoratívne tehlové v interiéri s vlastnými rukami, pretože pracovný tok je jednoduchý a nevyžaduje špeciálne zručnosti. Na dokončenie povrchov v tomto prípade sú najčastejšie používané metódy muriva, ako sú lyžice (platne sú umiestnené), konce alebo pahýľ (keď je materiál umiestnený v krátkej ploche). Okrem klasických metód muriva sa používajú aj nasledujúce.

 • Gotický. Funkcia dekoratívneho obkladu spočíva v tom, že dosky v každom riadku sa striedajú, krátke strany sú nahradené dlhou alebo naopak. Zároveň je medzi radmi malý posun.

 • Sliezsky. Umiestnenie prvkov v tomto prípade sa podobá gotickému murivu, kde je riadok vytvorený v 1stitch a 2 lyžice, ale švy vertikálne cez každý riadok by mali byť dokonale zhodné.

 • Krížik. Je to komplexný typ čelia, v ktorom je potrebné najprv položiť toncho, a potom lyžitý riadok.

 • Trať. Dokončenie sa musí vykonávať dlhou stranou tehál, posunutím každého riadku na 1/2 alebo 1/4 bloku.

 • Holandský. Podobné tváre je vo veľkom dopyte v Holandsku. Prvý riadok je tvorený striedavými spoentmi a Thakov, a v druhom len sám.

 • Brandenbursko. Steny sú pokryté, striedajú sa dve dlhé a jednu krátku stranu dosky. V každom nasledujúcom čísle musia byť zmenené v pozícii.

 • Bavorský. Zaujímavá verzia dizajnu povrchu, kde sa nachádzajú dlhé a krátke strany tehly nerovnomerné. Nakoniec pôvodný dekor a neobvyklé farebné kreslenie.

Okrem toho, dekoratívne tehly môžu byť položené so suture alebo bezproblémovým spôsobom. Takže, že čelo je krásne pozerajúce sa do interiéru miestnosti, dizajnéri odporúčajú starostlivo vybrať jednu alebo inú metódu muriva. Záleží na veľkosti miestnosti a jeho štylistiky. Po dokončení dokončovacích diel musí byť dekor dostal vyplnený pohľad pomocou uhlových častí. Môžete získať atraktívne a harmonické murivo pomocou použitia materiálu rôznych obalov. Zaujímavé sa pozerá do interiéru tehlového striedania, rozlíšenej textúry, veľkosti, odtieňov a hrúbky.

Ako si vybrať?

Pred pokračovaním s dekoratívnym obložením stien s tehlou, musíte dôkladne premýšľať nad celkovým dizajnom miestnosti a potom si vybrať materiál. Hlavným kritériom vo výbere výrobku sa považuje za len jeho vzhľad, ale aj kvalitatívne charakteristiky. Miestnosť by sa mala ukázať ako krásna, štýlová a naplnená domácim komfortom. Tehlová tmavá farba sa neodporúča pre balkóny a steny v malých miestnostiach, ako ich vizuálne robí ponurý. To platí najmä pre úzke priestory, musia striedať s tapietou alebo omietkou.

  Biela alebo sivá tehla, naopak, dajte izbu zaujímavý dizajn a sviežosť. Krásne vyzerá ako dekor „pod staroveký“ alebo v loftovom štýle. Ak je rodinný rozpočet obmedzený, potom si môžete zakúpiť penu tehlu pod maľovaním a ľahko si vybrať tieň pre konečnú úpravu. Pre obal kuchyňu a kúpeľňu je žiaduce vybrať si panely vyrobené na základe cementu, majú rôznu veľkosť, majú nízku hmotnosť a sú k dispozícii v zaujímavej textúre. V obývacích izbách a spálňach môže byť povrchová úprava vyrobená zo sadry tehál, ktoré vyzerajú výrazné a štýlové, ale bojí sa vlhkosť.

   Pokiaľ ide o ukazovatele výkonnosti, pri nákupe je potrebné uprednostniť výrobky s takýmito vlastnosťami.

   • Pevnosť a trvanlivosť. Vysoko kvalitný produkt môže spoľahlivo slúžiť ani jedno desaťročie. Najodohodnejší je porcelánová rezervácia tehál a najcitlivejšie mechanické zaťaženia – sadry.
   • Ekológia. Napriek tomu, že vo väčšine prípadov sa na výrobu dekoratívnych tehál používajú len prírodné zložky, existujú modely, v ktorých sú škodlivé nečistoty pridať.
   • Vlastnosti položenia. Pre dosky s významnou hmotnosťou sa vyžaduje dobrá príprava povrchov a lepidla lepidla. Ľahké tehly sa ľahko inštalujú, pretože je ľahké lepidlo na stenách a majú vysokú priľnavosť.
   • cena. Stavebný trh predstavuje dekoratívne tehly rôznych nákladov. Zároveň je rozpočtová doprava sa sadry a najdrahší slinok.

   Obrovská úloha pri výbere predmetu obkladu hrá svoju textúru. Napríklad panely s napodobňovaním skalnatého hory, boot a kamienok sú vhodné na výzdobu stien v blízkosti krbu a v rekreačnej oblasti, kde môžu byť kombinované s tapetou a omietkou. Ak chcete ozdobiť tú istú kuchynskú zásteru, je najlepšie si vybrať tehlu s hladkou textúrou, je ľahké ho položiť do bezšvového vzoru a povrch pokrytý lakom je jednoduché pri čistení. Staples a uzemňovacie panely sú ideálne na dekoráciu steny v blízkosti schodísk, a tiež často požadujú pre ovládanie dverí a okenných otvorov, stĺpcov a oblúkov.

   Krásne príklady v interiéri

   Registrácia interiéru v interiéri pomocou dekoratívnych tehál sa stala populárny. To je vysvetlené bohatou farbou sfarbenie materiálu, jeho krásny vzhľad a jednoduchosť inštalácie. Okrem toho, obkladové dosky môžete zdobiť nielen hladké povrchy, ale aj neštandardné architektonické prvky, zvýraznenie formy otvorov a oblúkov. Na výzdobu stien v obytných priestoroch sa odporúča použiť tehlu prírodných a zdržanlivých farieb. Vyzerá dobre murivo v smotane, bielej, sivej, čiernej a béžovej tieni. V rovnakej dobe, pre každú miestnosť si môžete vybrať špeciálny dizajn.

   • Obývačka. Tehlové steny v tomto prípade budú originálne pridávanie v interiéri a stanú sa vynikajúcim pozadím pre umiestnenie televízora. Okrem toho môžu panely stanoviť oddelené kompozície vo forme panelov. Podobné Decor Bowl z všetkých Vyberte si živé izby zdobené v štýle grunge, moderné a loft. V závislosti na tom, ktoré farby dominujú v interiéri, môžete vytvoriť zaujímavé usporiadanie stien zasnežených a tmavohnedých tehál. Hlavnou vecou je, že čelia s textilom, podlahou a nábytkom.

   • Kuchyňa alebo jedáleň. V tejto miestnosti musí dokončiť vykonávať nielen estetické, ale aj praktickú funkciu. Murárstvo môže byť usporiadané kuchynskú zásteru alebo oddeliť jednu z stenách. Vynikajúca voľba je tehla pre kuchyne v klasickom a modernom štýle. Biely obklad bude harmonicky v kombinácii s lesklým povrchom headsetu a spotrebičov. Vyzerá to tiež zaujímavé v kuchyni a ľahkej hnedej alebo béžovej úprave, zdôrazňujú krásu textúry v tomto prípade, môžete s pomocou ľahkých záclon a dekorových prvkov z dreva.

   • Spálňa. Na registráciu tejto miestnosti, v ktorej by sa mala vytvoriť atmosféra romantiky a súkromia, musíte si vybrať jasné tehly farby. V rovnakej dobe, miestnosť bude musieť pridať sklo a drevené predmety. Šedý laminát je vhodný pre podlahy, pre strop – suspenznú konštrukciu pastelových odtieňov a nábytok je žiaduci na nákup z prírodného masívu. Vynikajúci dodatok k interiéru bude veľká posteľ s mnohými príveskymi z kryštálu alebo Cavalo. Okrem toho, dobré osvetlenie by malo byť poskytnuté v spálni, vďaka jasnému podsvieteniu sa ukázalo, že zdôrazňuje výkresy a farby muriva.

   O typoch dekorácie steny pod tehál sa dozviete z nižšie uvedeného videa.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: