Detské vankúše

Všetci z nás, dospelí, vnímajú vankúš ako niečo udelené. Sme si vedomí tejto veci len vtedy, keď je to potrebné na spánok a každodenný odpočinok po únavnom dni. Keď sa objavujú deti, vznikajú nové otázky: či vankúš potrebuje, v akom veku a čo sa má riadiť podľa vlastného výberu.

Potrebujete vankúš pre deti?

Zdravé deti bez zistených patológií pediatrov odporúčajú používať vankúš začínajúci z dvojročného veku a staršieho.

Hlavnou funkciou vankúša je zachovať chrbticu v oddelení krčka maternice s cieľom odstrániť jeho deformáciu.

Toddler Body Proporcie sa líšia od dospelých. Hlava má veľké veľkosti vo vzťahu k telu. Tieto anatomické funkcie umožňujú deťom používať žiadne zariadenia a spánok bez prepätia.

Lekári sa zameriavajú na správne miesto hlavy a tela dieťaťa v tej istej rovine. Niekedy pod čele detí z prvých mesiacov života, dajte niekoľkokrát skladanú plienku. Toto zariadenie pomôže znížiť počet spoja a bezpečný od pádu zvracania v dýchacích cestách. Ďalšia možnosť – Zdvihnite matrac do čela, sleduje nedostatok deformácie.

Ak novorodenca diagnostikované fyziologické odchýlky, potom môžete použiť špeciálny vankúš na vymenovanie ortopedes.

Pomôže to relaxovať alebo posilniť svaly krku, opraviť stav vrodenej krivky. Deti z dvoch rokov a staršie, odborníci odporúčajú nízky, rovný vankúš s dostatočnou úrovňou tvrdosti.

Ideálne, ak sa šírka zodpovedá veľkosti postele, aby sa zabránilo ťahaniu z neho. Je dôležité, aby bola hlava určite na nadmorskej výške a ramená sa spoliehali na matrac.

Kritériá kvality

Pred výberom vankúša je veľmi dôležité, aby ste sa mohli konzultovať so špecialistami a využite ich odporúčania pri nákupe.

 • Kvalitný produkt po stlačení sa vráti do pôvodného stavu v priebehu niekoľkých sekúnd.
 • Prípad by mal byť odnímateľný a šitý z prírodných tkanín: bavlna, Sietca, ľan.
 • Hypoalergénne farbivá.
 • Plnivá môžu byť prirodzené aj syntetické. Hlavnou vecou je, že neobsahujú látky škodlivé pre zdravie.
 • Švy len vnútorné, elastické a trvanlivé.
 • Žiadne nepríjemné pachy.
 • Prítomnosť osvedčenia o zhode od výrobcu označuje svoju dobrú vieru.
 • Určenie termínu použitia.
 • Konvexné dekorácie sú neprijateľné.
 • Optimálna výška je individuálny parameter rovný polovičnej šírke ramena.

Rozmery

Štandardný

Spravidla je vankúš šírka zvolená v súlade s veľkosťou detskej postele, od asi 40 do 60 centimetrov. Pohodlná dĺžka pre mladšie dieťa – od 30 do 40 centimetrov. To vám umožní pohodlne postovať hlavu a krk.

Výška je priamo spojená s dĺžkou ramien, takže výrobok sa musí zmeniť v závislosti od rastu. V prvom roku života je to približne 4 cm, keď dosiahne tri roky – 6 cm. Toto kritérium závisí aj od preferencií dieťaťa. Ak dieťa spí na zadnej strane – vankúš je nižší, na strane – hore.

Tradičná ruská veľkosť Baby vankúš 40×60 cm, európsky – 50×70 cm. Parametre 35×45 cm sú charakteristické pre novorodencov.

Neštandardný

Dĺžka a šírka sa líšia od štandardu a môžu sa líšiť. Je dôležité, aby šírka zodpovedala zemepisnej šírke matraca.

Plnivá

Preventívne požiadavky:

 1. Odolnosť proti opotrebeniu.
 2. Hypoalergénnosť.
 3. Vysoká permeabilita vzduchu.
 4. Gigroskopický. Materiál by mal nielen ľahko absorbovať, ale tiež rýchlo sa odparí.
 5. Žiadne škodlivé zložky a nebezpečné chemické zlúčeniny.

Pri výbere je nemožné navigovať len na indikátory cien, často modely z rôznych materiálov sú rovnako. Preto je lepšie venovať pozornosť kvalitným charakteristikám.

Prirodzený

Tieto plnivá skupiny majú najvyššiu priepustnosť. Takéto modely sú však komplexné v starostlivosti. Niektoré z nich spôsobujú alergie.

 • POOH – najstarší v historickom zmysle. Nie je padajúci, hygroskopický. Základná kvalita je mäkká, robí tento druh nemožného použitia vo výrobkoch určených pre deti. Okrem toho, nadol a perie plnivá spôsobujú alergie, netolerujú umývanie. Dostatočná elasticita má model z husacieho pera a chmýří, ktorý prešiel viacúrovňovým spracovaním.

 • Vlna. Prírodné vlákna, ktoré sú súčasťou kompozície, sú perfektne držané formou, priepustnou pre vzduch a vlhkosť, ktorá neumožňuje vzhľad dieťaťa zomrie. Tento typ plniva je schopný znížiť bolesť svalov, ktorá sa používa na ortopedické možnosti. Hlavný mínus – bez náležitej starostlivosti existuje možnosť vzhľadu prachu, kauzačného činidla alergických reakcií. Servisná životnosť je malá, pretože sa objaví použitie hrudiek. Aby sa produkt odolnejší, je lepšie využiť kombinované zmesi vlny a syntetických vlákien.

 • Pohánka. Jeden z najlepších odrôd pre deti. HUSK, vďaka tekutosti, ľahko nastaviteľné na anatomické funkcie. Jeho prírodný pôvod zaručuje absenciu škodlivých pachov, alergénov. Tuhosť takéhoto vankúša môže byť nastavená, ak je to potrebné, klebeta alebo pridanie kusu pohánkovej šupky. Malé častice prechádzajú vzduchom a vlhkosťou, majú relaxačný účinok na krčné svaly, zlepšiť krvný obeh. Pri použití sú uvedené nasledujúce nevýhody; šuchovanie, na ktoré si nie každý môže zvyknúť. Pri kontaminácii sa musí použiť plnivo, zakryť kryt.

 • Latex. Optimálna možnosť vankúša pre dieťa. Materiál s výraznými anatomickými vlastnosťami, ľahko sa starať. Porézna štruktúra Pozoruhodne filtrovaný prietok vzduchu. Životnosť viac ako iné typy plnív. Minus len jedna – vysoká cena.

 • Bavlna. Sa tešil vo veľkom dopyte, pretože sa rozlišuje vysokými termoregulačnými vlastnosťami. Efektívne riešenie pre deti so zvýšeným potením. Bavlna bavlnená vata je ekonomicky prospešná z hľadiska nákladov, ale rýchlo stráca tvar a pľuzgie.

 • Eukalypt. Užitočné pre alergys a asthmatiky z dôvodu dezodorizačných charakteristík. Základy v zložení vlákien sa zahrievajú kožou, majú antibakteriálne a hojené vlastnosti. Pri výrobe plniva so spracovaním zeleninového drieku eukalyptus drevenú buničinu je zachovaná šetrnosť životného prostredia. Takéto vankúše vytvárajú pocit chladu v tepla a teplý, ak je studený. Vysoko kvalitný materiál sa vyznačuje najvyšším stupňom odolnosti proti opotrebeniu. Umývanie je možné v práčke pri teplote, ktorá nie je vyššia ako 30 stupňov. Suché výrobky sa odporúčajú v prírodnej forme, okrem toho, že v preventívnych účele je potrebné vetrať.

 • Bambus. V nedávnom čase sa objavili na trhu v dôsledku technického pokroku. Bambusové vlákna sú v prírode veľmi tvrdé, takže tam bola spracovateľská technológia na ich zmiernenie. Pre kvalitné vankúše ako cashmere. Produkt sa vyznačuje antimikrobiálnym účinkom; Odolnosť voči vlhkosti spojená s poréznou vláknovou štruktúrou; Antistatické vlastnosti Zabránenie akumulácii prachu. Materiál poskytuje potrebnú tuhosť a elasticitu a má tiež ortopedický účinok. Okrem iného má vysokú pevnosť a termoreguláciu. Vankúše s podobným plniva môže prevádzkovať deti, trpiaci dermatitídou a alergiami. Pediatri ich predpisujú pre prevenciu chorôb pohybového aparátu. Materiál sa nebojí z prania stroja pri vysokých teplotách. Výstuž je korigovaná periodickým trepaním. Pri použití vo vlhkých vankúšoch potrebných na vzduch.

 • Bylinné poplatky. Spacie príslušenstvo tohto druhu má zdravotný vplyv na nervový systém, pomôcť obnoviť sily, majú prášky na spanie a efekt aromaterapie. Kompetentne zvolené poplatky Eliminujú chronickú únavu, perfektne relaxujte. Extrakty liečebných bylín sa používajú na inhaláciu, dýchanie, zvýšenie imunity. Pre dieťa sa rastlinné vankúše používajú s opatrnosťou a len v koordinácii s lekárom, pretože individuálna neznášanlivosť niektorých typov bylín je možná.

Syntetický

Modifikácie získané umelo hypoalergénne. Ľahko sa o nich starajú, existuje možnosť čistenia s práčkou. Hlavným negatívnym majetkom je nízka priepustnosť vzduchu, ktorá môže spôsobiť vysoké potenie u detí a vzhľad plienky.

Syntetické vlákna

 1. Hollofiber. Má maximálnu tuhosť v dôsledku pružinovej štruktúry. Najvhodnejšia možnosť pre deti. Je ľahké sa starať, nebojí sa umývania stroja. Pravidelne musíte potriasť vankúšom, aby ste eliminovali valcované grafy.
 2. Upevniť. Materiál je syntetické guľôčky z kremíkového vlákna, ktoré prešlo tepelným spracovaním. Sa líši pri zvýšenej odolnosti proti deformácii. Aby ste mohli vrátiť pôvodný vzhľad, vankúš je dostatočný na poraziť. Analóg HollOfiber, môže byť použitý na detských výrobkoch v príslušnom výbere stuhnutosti.
 3. Syntetón. Charakterizované nízkou cenou a priepustnosťou vzduchu. Tento typ plniva rýchlo vypadne, čo robí používanie vankúša s nepohodlným a krátkodobým. Prvé dva typy syntetických plnív sú vhodnejšie pre dieťa ako syntetón.
 4. TIESZUUT alebo SWAN POOH. Najviac mierne zo všetkých prezentovaných druhov. Pre deti sa nehodí.

Syntetická pena

 1. Memorovný. Dlhodobý a drahý materiál schopný brať a zapamätať si tvar tela. Jeden z najobľúbenejších typov plnív pre detské ortopedické vankúše. Nevýhoda – nízka termoregulácia, utajované komponenty, ktoré sú súčasťou, takže musíte dôverovať výrobcovi.
 2. Polyuretán (PPU). Nízko-rozpočtová možnosť s minimálnou životnosťou. Má dobrú elasticitu, strednú tuhosť. Záporný moment je možnosť vylučovania škodlivých látok a prehriatie.

Názory

Detské vankúše je možné klasifikovať podľa ich zamýšľaného účelu.

S ortopedickým účinkom

Takéto príslušenstvo sú určené na prevenciu a liečbu anatomických defektov u detí, ako je narušenie testu, skoliózy, bolesti chrbta, krvioshoy, patológií tvorby lebky, znížiť tón krčka svalov alebo poškodenia stavcov.

 • Jednou z možností ortopedických vankúšov je vankúš s pamäťou. Najobľúbenejší inovatívny materiál – pamätník. Pre deti o niečo staršie ako dva roky, použitie je možné len na odporúčanie lekára.
 • Vankúš – motýľ s zárezom v strede pre hlavu je vhodné použiť, ak dieťa má nos počas chladu.
 • Možnosť vo forme šikmého lichobežníka sa používa s častým spojom alebo bohatým slinením. Uhol sklonu by nemal presiahnuť 20 – 30 stupňov. Zvyčajne je to umiestnené pod matrac.
 • Pozičné polohy sú vyrobené vo forme valcov, ktoré upevňujú telo v určitej polohe, ktorá vám umožní zabrániť otáčaniu počas spánku.

Terapeutické fantázie vankúš

Výrobok sa skladá z valca, ktorý sa nachádza medzi kolenami dieťaťa a popruhy, ktoré upevňujú nohy v požadovanej fyziologickej polohe.

Je predpísané pre novorodencov v rozvoji dislokácie bedra, hip dysplázia. Takéto výrobky sa odporúčajú pre jednoduché komplikácie.

Cesta

Hlavné stretnutie – použitie s dlhým prechodom. Prispieť k fixácii hlavy a krku dieťaťa počas spánku v polohe „sediaci“ znižuje zaťaženie na krku stavce. Typicky má produkt formu bagela, pretože by mal byť pevne zabalený krku.

Pre detské autosedačky sa vyrábajú ergonomické možnosti vo forme helmy alebo modelu pozostávajúcej z dvoch častí – top vo forme „bagel“ a nižšie pre uzol. Akékoľvek modifikácie vankúšov musia byť mäkké, hypoalergénne, nebojte sa prania, majú fixátory, aby sa zabránilo šokom a ostrým odchýlke pri pohybe vozidla.

Niekedy pre cestovanie používajú vankúše hračky, ktoré sú valcované v gule zvieraťa alebo jej chvostu, ktorý je upevnený na krku. Je dôležité si uvedomiť, že formulár by nemal prevládať nad kvalitou a funkčnými vlastnosťami výrobkov určených pre dlhé cesty.

Dekoratívny

Špeciálny pohľad na izbu Decor and Hry. Rôzne možnosti a farby sú populárne u detí, ale na spánok sú nevhodné. Spočiatku je potrebné rozhodnúť, prečo sa vankúš použije.

Pre malé deti je žiaduce nepoužívať dekorácie vo forme malých detailov, ktoré predstavujú riziko, že sa dostať do úst.

Pre viac dospelých môže základ pre dekor slúžiť akékoľvek dekorácie: luky, šnúry, stuhy, gombíky, čipky, korálky, zips, appliqués. V každom prípade by návrh mal povoliť prítomnosť odnímateľného krytu pre pravidelné umývanie.

Dekoratívne vankúše pre pohovky stelesňujú fantasy majiteľa. Môžu byť vo forme hračiek a potom bude prítomný herný prvok. Legrační zvieratá, sovy, kvety pomáhajú pohodlne vychutnať si zvyšok av niektorých prípadoch uľahčujú let dieťaťa v posteli.

10

Fotografia

Vývoj jemných motility produktov sú plnené silikónovými loptičkami, príjemné na dotyk. Takéto modely sa tiež nazývajú „Antistress“. Okrúhle alebo štvorcové, podlhovasté alebo trojuholníkové, vo forme hračky alebo akejkoľvek inej formy takéhoto vankúša dáva mier a pomáha relaxovať.

Valce z návrhov, ktoré sú zvieratá s dlhým telom, môžu byť umiestnené na parapete alebo v blízkosti dverí.

Môžete potešiť dieťa s pôvodným vankúšom, pomocou dátumu narodenia, vo forme obľúbeného listu. Nádherný vzhľad v interiéri detskej izby Patchwork štýl Patchwork. Pridávajú Utya.

Farby a kresby

Pri výbere farebnej schémy je dôležité zohľadniť funkciu, ktorú vankúš vykoná.

 • Pre spánok, neutrálne pastelové odtiene prídu spať, pretože vankúš musí upokojiť dieťa a nie obťažovať.
 • Ak je výrobok prvok dekor, potom kombináciu so zdieľanými interiérovými tónmi. V tomto prípade môžu existovať zaujímavé kombinácie kontrastu.
 • Vankúš hračka by mala byť expresívna, farebná. Na tento účel používa tkaninu s jasnými výtlačkami, farby fantasy.

Najlepší výrobcovia

Medzi obrovskú škálu moderných výrobcov, môžete vybrať niekoľko obzvlášť obľúbených:

 • BRADEX. Izraelská firma so širokou sieťou zástupcov v mnohých krajinách sveta. Okrem výrobkov dospelých je katalóg reprezentovaný veľkým spektrom modelov detí: od ortopedického na hračky.
 • Comfort Line. Výrobky tejto továrne Moskvy sa vyvíjajú na základe výskumu s využitím moderných technológií. Výroba produktu je zameraná na rozpočtový kupujúci. Najobľúbenejšie sú vankúše s pamäťovým efektom.
 • Fantázie. Od roku 1993 pracuje na ruskom trhu. Spoločnosť ponúka rôzne hračky – vankúše a dekoratívne detské doplnky. Všetky výrobky sú vyrobené z bezpečných certifikovaných materiálov.

 • Ormaytek, G. Ivanovo. Od januára 2001 vyrába tovar na spanie veľké spektrum. Vrátane detských ortopedických vankúšov premenného profilu a cesty. Produkty tejto spoločnosti sú veľmi ocenené ruskou spoločnosťou somnologists.
 • Trelax. Spoločnosť ponúka modely pre deti od troch rokov, opakujúce sa anatomické formy tela dieťaťa, čo umožňuje uvoľniť svaly krku a zvýšiť ich tón. Ceny sa pohybujú od strednej až vysokej, avšak kvalita je nákup ziskovosti.
 • Bebe Confort. Firma vyrába modifikácie pomocou syntetického výplne. Formulár prispieva k úľave k dýchaniu, odstráneniu napätia z chrbtice, v dôsledku čoho je model schválený ortopedmi.

Ako si vybrať pre spanie v postieľke?

Voľba vankúša závisí od veku, komplexu a anatomických vlastností dieťaťa. Pre deti do veku pol roka, 1, 2, 3 roky všeobecne, nie je potrebné. V tomto veku možno vymenovať lekára o zdravotnom postihnutí a iných komplikáciách týkajúcich sa deformácie kostného svalového systému.

Toddery od troch rokov A starší pediatrici odporúčajú nízky, hustý vankúš. Výška je vybraná na základe skutočnosti, že hlava a telo by mali byť umiestnené na rovnakej úrovni. Šírka sa rovná šírke postele.

Pri zdobenie postele uprednostňuje vziať do úvahy podlahu dieťaťa. Pre dievčatá používajú jemné farby: všetky odtiene ružovej, svetlo fialovej, bielej, béžovej. Chlapci dávajú prednosť modrej, zelenej, sivej. Populárne používanie neutrálnych farieb vhodných pre všetkých. Najmä relevantné, ak v rodine rôznych detí.

Nápady na registráciu detských dekoratívnych vankúšov

Deti je pre dieťa celý svet. Preto je dôležité, aby dieťa bolo pohodlné a pohodlné. Pri zdobenie je ľahšie navigovať na iné textílie v izbe: záclony, posteľná bielizeň, čalúnenie. S pomocou vankúšov je ľahké pridať originality a coziness. Dospelé deti ocenia humorné prvky.

Medzi deťmi sú populárne pri výrobe zvierat a vtákov.

Dieťa môže uprednostniť iné formy. Napríklad, námorný vankúš.

Delikálnejšie princezne sú relevantné pre malé princezne.

Ak chcete, aby sa učebné prvky v interiéri omrvinky, môžete použiť vankúše vo forme čísel a písmen.

Zaujímavé a môže prakticky zdobiť detskú izbu s valcami. Napríklad na Windowsill – z návrhov.

Alebo pod dverami ako izolácia.

Použite všetky textúry, nápady, čo je najdôležitejšie, takže to, že poteší vaše dieťa.

Video ukazuje, ako šiť detský vankúš „cloud s nohami“ s vlastnými rukami.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: