Posteľná bielizeň: Typy, hodnotenie najlepších výrobcov, Tipy na výber

V súčasnosti, v najbohatšom sortimente rôznych posteľných bielizne, môžete ľahko „stratiť“. Voľba kupujúcich je obrovským množstvom väčšiny rôznych možností. Stojí za to zvážiť, ktoré druhy posteľnej bielizne existujú a ako správne vybrať perfektné výrobky.

Vlastnosti a vybavenie

Tretina života strávi vo sne, takže usporiadanie spálne zohráva skôr dôležitú úlohu. Získaná posteľná bielizeň by mala byť čo najpohodlnejšia, mäkká, útulná a, samozrejme, atraktívna v otázkach dizajnu. Nesmieme zabúdať, že takéto detaily sú často jednou z dekoratívnych komponentov interiéru, takže si ich musíte vybrať obzvlášť starostlivo a zamyslene, vzhľadom na všetky nuansy a funkcie. Predtým, rozsah posteľnej bielizne nebola najširšia, a dnes bude potrebné zvoliť dokonalú možnosť pre každú chuť, farbu a rozpočet. Predtým, ako prejdete do obchodu alebo objednali svoju obľúbenú inštanciu, mali by ste zistiť, čo je zahrnuté v súprave. Najčastejšie je dnes jednorazové (jednotné), dvojité, euro a rodinné sady.

Pokiaľ ide o priamy obsah nastavenej posteľnej bielizne, zvyčajne zahŕňa také zložky ako:

 • Semi-Gun – Fólia obsahuje 2 vankúše a kryt trúbeného;
 • Dvojité – tiež obsahuje list, kryt DUVET a 2 vankúše;
 • Euro – Súbor takejto bielizne je hárok, 2 vankúš a kryt duvetu;
 • Rodina – tu sada je bohatšia a obsahuje list, 2 duvette a 2 vankúš.

Čo tkaniny produkujú spánkové súpravy?

Moderné druhy posteľnej bielizne sa vyrábajú z veľkého počtu rôznych materiálov. Stojí za to zvážiť najobľúbenejšie z nich.

Biaz

Dnes v mnohých predajniach môžete stretnúť spodnú bielizeň z Bosi. Hrubé nite sú viditeľné v materiáli, ako aj ich krížová väzba. Kalkostrované je nenáročný a nevyžaduje ťažkú ​​starostlivosť. Spodná bielizeň z takýchto surovín sa považuje za jednu z najpraktickejších. Produkty BOSI sú husté ako možnosti Batista, ale nemajú charakteristický lesk, ako napríklad satén. Podľa vlastníkov takýchto výrobkov môže byť nárazná bielizeň jemne prenášať veľmi veľké množstvo stykov, bez toho, aby stratil ani formuláre alebo typ komodít. Okrem toho mnohí kupujúci priťahujú demokratické náklady na výrobok z Boszya a ich rozšírenú prevalenciu – sa nachádzajú v mnohých obchodoch.

Z Boszya, aby boli predné aj ležérne spálne. Táto funkcia je priamo závislá od hustoty priameho tkania materiálu. Takže, vo veľkom dopyte v našom čase, sa používajú každodenné bump súpravy, pretože sa považuje za veľmi praktické a trvanlivé. Mnoho hostiteľských hostiteľov uprednostňuje v ich dome taký, ale atraktívny spodná bielizeň. Pokiaľ ide o praktickosť a odolnosť proti opotrebeniu s nárazmi kópií, je možné konkurovať bavlneným a polyesterom.

Bitúši

Tento populárny a rozšírený materiál je charakterizovaný špeciálnym dusičitým väzbou, ktorý je ťažké zmiasť s niečím takým. Batistan Products sa vyznačujú ľahkosťou, vzduchom a transparentnosťou, čo z nich robí veľmi atraktívnym a jemným. Avšak, posteľná bielizeň z Batista má jednu vážnu nevýhodu – to sa nebráni vysokým rozpočtom. Po asi 50-70, styky začne kopírovať vlákna v práčke a v textilnom priestore sa objaví zjavné lúmeny, ktoré budú všimnené záložnými zásadami panelov. Preto je spodná bielizeň Batista drahý a nie je určený na každodenné použitie.

Bambus

Bambus je jedným z najviac životaschopných prírodných materiálov, ktorý je krehký, bez prilákania pesticídov a iných chemických komponentov. Pestovať podobné suroviny na špeciálnych súkromných farmách, ktoré podliehajú storočí-staré tradície. Dnes z bambusu naučil získať vysoko kvalitné vlákna a tkaniny. Bambusové podstielky sa môže pochváliť ľahkosťou, jedinečnou jemnou textúrou a nízkou atraktívnou brilanciou. Podľa jeho kvality sa takéto výrobky podobá luxusnému hodvábu alebo cashmere. Treba tiež poznamenať, že Bambusové posteľná bielizeň sú hypoalergénne a majú účinné antifungálne charakteristiky, takže si vychutnať šialené popularity.

Prečítajte si viac  Lesk

Satén

Textílie saténového výťažku môžu pozostávať z bavlny alebo syntetického vlákna. Satén sa vyznačuje prítomnosťou hladkej tváre s hodvábnym povrchom, na ktorom sú tenké nite. Tento materiál je hustý a brilantný. Vo veľkých objemoch sa vyrábajú hladkými vlasmi, tlačenými a bielenými možnosťami. Satina posteľná bielizeň sa teší závideniahodne dopyt nielen vďaka príjemnej faktúre, ale aj vysokú praktickosť. Podobné produkty v síl, ktoré vydržia 200-300 umývania bez straty pozitívnych vlastností.

Podľa kupujúcich je saténová spodná bielizeň veľmi príjemná na dotyk a nespôsobuje nepríjemné pocity pri kontakte s telom. Ale dlhý čas, takéto výrobky začínajú stratiť svoju bývalú sýtosť farieb. Saténový prádlo Lacnejšie hodvábne, ale drahšie ako iné bavlnené tkaniny. Z týchto surovín produkujú súpravy v rôznych štýloch a farbách. Vyrobené spodné prádlo sa spravidla používa na každodenné použitie.

Hodvábny

Gorgeous je krásne hodvábne posteľná bielizeň. Takéto výrobky sú charakterizované svetlom cool a má pozitívny vplyv na ľudské telo. Silk sama je dobrý a nádherný materiál, ale zároveň rozmarný a náročný. Musíte sa o neho starostlivo starať. Umyte si hodvábnu bielizeň je veľmi opatrný, a je lepšie kontaktovať služby suchého upratovania. Tam je produkt a upevniť a ponoriť všetky pravidlá. Nesprávna starostlivosť môže spôsobiť poškodenie tkaniva.

Rayon

Posteľná bielizeň z takýchto surovín externe vyzerá ako prírodné hodvábne produkty, ktoré sú oveľa drahšie. Umelý hodvábny hodváb je omylne maľovaný v rôznych farbách, účinne absorbuje vlhkosť a môže sa pochváliť vysokou tepelnou vodivosťou.

Vtipný

Táto bavlnená bielizeň tkáčsky textil. Samotný perkal je hustá látka so zamatovým povrchom Matte. Takéto plátno si zachováva teplo, „dýchať“ a prispievať k tvorbe útulného prostredia. Spodná bielizeň je vyrobená z Perzštiny, ktorá prešla špeciálne spracovanie. Takéto suroviny sa ukážu hustá, ale udržuje mäkkú. Podľa kupujúcich sú produkty Piekal veľmi príjemné pre telo. Okrem toho sa podobné salóniky vyznačujú odolnosťou voči opotrebeniu, trvanlivosti a jednoduchosti.

Flanel

Príslušenstvo Flannel je úspora tepla, veľmi mäkké. Povrch týchto výrobkov má ľahké delo, ktoré ho odlišuje od iných podobných materiálov. Produkty zo špecifikovaných surovín sú dokonale vhodné na použitie v offseason, keď vykurovacia sezóna ešte neprišla. Ale Lingerie Flannel má jeden vážny mínus – ak ho používate príliš často, Ralki sa nevyhnutne objaví na jeho povrchu.

Tkanina

Tento textil je starý. K nemu otočil v čase starovekého Egypta. Spodná bielizeň z ľanu v našom čase je lacná a je šetrná k životnému prostrediu. Nespôsobuje alergické reakcie alebo podráždenie na koži. Je však potrebné mať na pamäti, že čistý ľan je materiál, ktorý je veľmi ľahko myslieť a je ťažké hladký. V predajniach sa častejšie vyskytuje produkty, v ktorých je ľan kombinovaný s inými surovinami, ako je bavlna. Podobné vzorky sú mimoriadne príjemné pre telo a ľahko sa smit v prípade rozpakov.

Bavlna

Bavlna, možno, je jedným z najobľúbenejších tkaných materiálov používaných pri výrobe posteľnej bielizne. Je lacný, a môže trvať veľmi dlho. Hlavným vlastnosťou bavlny je jeho vysoká hygroskopickosť. Mnohí kupujúci si vybrali bavlnené súpravy, pretože v zime s nimi spia a v lete – nie veľmi horúce. Maloobchod s bavlnou. Takže produkty z drahých vysoko kvalitných surovín budú určite slúžiť po dlhú dobu. Ak hovoríme o lacnej možnosti, môže sa po prvom umývaní zvýšiť zmršťovanie, a jeho sfarbenie čoskoro začne stratiť bývalý jas.

Teslovitý

Tento textil sa vyrába z eukalyptus vlákien. Vyznačuje sa mäkkou štruktúrou a textúrou zamatou. Keď sa dotkneme bielizeň Tendelu, je vytvorený pocit, ako keby sa dotknete jemnej broskyňovej. Samotná tkanina je hladká a hodvábna. Vyzerá to, že príjemný lesklý lesklý. Tensel kombinuje všetky pozitívne charakteristiky prírodných tkanín, ale nemá svoje chyby. Produkty z tejto suroviny slúžia dlhú dobu, je stojaci na opotrebenie, nevyskytuje sa a nedáva zmrštenie po umytí.

Prečítajte si viac  Uterák s rohom pre novorodencov

Aký je návrh a farba?

Ako už bolo spomenuté vyššie, Moderné možnosti postelenia sú k dispozícii v najširšom sortimente. Líšia sa nielen na výrobných a prevádzkových charakteristikách materiálov, ale aj na dizajn. Na regáloch môžete splniť monofónne produkty rôznych farieb a zaujímavejšie a „živé“ kópie s výtlačkami, kresbami a rôznymi vzormi. Výber vhodnej sady posteľnej bielizne, osobitná pozornosť by sa mala venovať svojej farbe. Kompetentne vybrané produkty vhodnej farby sú schopné stať sa dekoratívnou zložkou interiéru, úspešne dokončiť.

Výber ideálnych odtieňov závisí od nasledujúcich bodov:

 • Osobné a chutné preferencie hostiteľov (odporúča sa zamerať sa na psychologické aspekty);
 • Priamo dizajn existujúceho interiéru a okolitého priestoru (napríklad na pozadí príliš viacerých tapiet s mnohými kresbami a výtlačkami, je lepšie umiestniť pokojnú monofónovú spodnú bielizeň, skôr než chytľavé možnosti s kvetmi, citácie, sovy a ďalšie obľúbené obrázky );
 • Typ tkaniny, ktorý výrobca používal výrobcom na výrobu bielizne.

Neutrálne súpravy vykonané v jednom tóne sú považované za univerzálne. Kresba je povolená, ale je žiaduce uprednostňovať nie príliš odvážne a chytľavé prvky približných tónov. Podobné prádlo bude trvať dlhšie a bude udržiavať ochrannú známku na dlhú dobu. Príliš intenzívne farby zvyčajne „bielizeň“, čo negatívne ovplyvňuje návrh príslušenstva. Pri výbere vhodnej farby by sa mali brať do úvahy nasledujúce znaky:

 • BLUE – Práčovňa takejto farby vytvorí harmonickú atmosféru v miestnosti a prispeje aj k zmierňovaniu domácností;
 • Ružová je farba pokoja a nehy, vzájomnej lásky, romantiky;
 • zelená – upokojujúca farba pozitívne ovplyvňuje náladu a celkovú pohodu ľudí;
 • Červené a oranžové odtiene – majú pozitívny vplyv na sexuálnu fantáziu, oslobodiť používateľov, konať na psychike človeka, pomáha sa čo najskôr prebudiť;
 • Žltá – energetická farba, odhalenie kreatívneho potenciálu používateľov;
 • Bledé fialové a fialové tóny – prispievajú k asimilácii informácií získaných osobou počas dňa;
 • modrá, čierna, sivá, tmavo fialová – s tak bielizeň, ktorú môžete zaspať okamžite a upokojiť sa, vytiahnite od ďalších myšlienok.

Ak si chcete kúpiť kreatívnejší set, skôr než stručný monofónny alebo dvojfarebný, mali by ste sa pozrieť na nasledujúce riešenia:

 • Exquisite opcia s čipkou (často sa používajú ako svadobná posteľná bielizeň alebo dávajú mladú pre svadbu);
 • Produkty s malými alebo veľkými výtlačkami (výkresy môžu byť veľmi odlišné, od farieb na zvieratá);
 • Slávnostné súpravy (napríklad novoročné súpravy môžu byť doplnené snehové vločky, geometrický jeleň a iné tematické prvky);
 • Možnosti s veľkými 3D obrazmi (napríklad to môže byť kozmické krajiny, maľovanie ružových lístkov, modrej oblohy v oblakoch a iných zaujímavých motívoch).

Hodnotenie najlepších výrobcov

Ak chcete získať skutočne vysokú kvalitu a krásne posteľnú bielizeň, ktorá bude trvať dlho a nebude stratiť komoditný pohľad po prvom umývaní, mali by ste kontaktovať produkty vyrobené známymi a obľúbenými značkami. Stojí za to oboznámiť s najnižším ratingom najlepších výrobcov, ktorí ponúkajú spotrebiteľské súpravy najvyššej kvality.

Blud

Otvorí náš zoznam overených firiem slávny bieloruský výrobca „BLAKIT“. Samotná spoločnosť sídli v meste Baranovichi a je zapojený do prepustenia nielen kvalitnej posteľnej bielizne, ale aj špeciálne oblečenie, priadze, jedáleň tkané príslušenstvo, rovnako ako bandáže a gázu. Posteľná bielizeň z BLAKIT majú nasledujúce výhody:

 • reprezentovaný veľkým rozsahom – v predaji môžete splniť možnosti a modely s výkresmi širokej škály;
 • sú vyrobené v rôznych veľkostiach, od malých na „Royal“;
 • Nestrácajte farbu Sýtosť, nestratíte;
 • Mnuham na minimálnej a fragovane žehlenie;
 • Odolný voči noseniu.

Pokiaľ ide o mínusy, možno ich pripísať len to, že niektoré posteľné bielizeň modely sú vybavené veľmi pohodlnými sponkami, pretože mnohí kupujúci hovoria.

Monolith

Ďalej na zozname ide ruský výrobca nazývaný „Monolith“. Spoločnosť vyrába nielen posteľná bielizeň, ale aj tabuľkové textilné príslušenstvo pre bary a reštaurácie. Sortiment „Monolith“ je k dispozícii lacné aj luxusné drahé spodné prádlo pre každú chuť a farbu. Hlavné výhody značkových výrobkov zo spoločnosti „Monolith“ sú nasledovné:

 • svetlé a stabilné farby;
 • Tkaniny sa skladajú zo 100% bavlny;
 • prezentované tak drahé a lacné modely;
 • odolný;
 • odolný voči opotrebeniu;
 • Krásne balené.
Prečítajte si viac  Prikrývky s vyhrievaným

Minusy si môžete poznamenať, že v niektorých modeloch sú štítky šité na prednú stranu.

Tac

Toto je najväčšia turecká posteľná bielizeň. Vyrába nielen posteľnú bielizeň, ale aj mnoho ďalších textilných vecí pre dom, ako sú uteráky, obrusy, záclony a iné podobné produkty. Výrobky majú nasledujúce výhody:

 • prítomnosť jasných výtlačkov;
 • Nepodávajte zmrštenie po umytí;
 • Mäkké na dotyk;
 • Starostlivo dokončené;
 • Odolný.

Zo mínov stojí za to zdôrazniť, čo výrobky tureckej spoločnosti náklady pomerne drahé.

Asabella

Tento čínsky výrobca uvoľňuje skutočne luxusnú posteľnú bielizeň z hodvábneho, Jacquarda, Ranfors a ďalších vysoko kvalitných typov textilu. Talianska pobočka spoločnosti je zodpovedná za návrh a vybavenie v tomto prípade. Linová asabella má také výhody ako:

 • Krásny a bohatý dizajn;
 • najvyššej kvality realizácie;
 • odolnosť a odolnosť proti opotrebeniu;
 • nestratí, nestratí farbu.

Asbella produkty sú však drahé a vyžaduje primeraný vzťah – umyte bielizeň sa neodporúča. Potrebujete ísť do suchého čistenia.

Le Vele

Naše malé rating je zatvorené slávnou francúzskou spoločnosťou Le Vele, ktorá ponúka posteľnú bielizeň na výber spotrebiteľov, nadradených na akékoľvek očakávania. Produkty tohto výrobcu sú známe pre celý svet kvôli najvyššej kvalite a nádherným dizajnom. Hlavné plusy posteľnej bielizne z Le Vele sú nasledovné:

 • používanie materiálov šetrných k životnému prostrediu;
 • Originálny a krásny dizajn;
 • obrovský sortiment;
 • trvanlivosť;
 • Prítomnosť mäkkých a jemných tkanív.

Mnohé modely z Le Vele sú však dosť drahé.

Recenzie

O produktoch od rôznych výrobcov Kupujúci zanechávajú rôzne recenzie. Stojí za to zvážiť niekoľko príkladov.

 • Spodná bielizeň z Blakit poteší Kupujúci s najvyššou kvalitou krajčírstvo, dokonca rezané, nedostatok skusov, ako aj odolnosť proti opotrebeniu a prijateľné ceny. Nemali radi niektorých ľudí spojili v množstve modelov.
 • Produkty „Monolith“ potešení kupujúci dlhý životnosť, nedostatok zmrštenia, zachovanie farieb a bezchybná kvalita šitia. Špeciálne mínusy Ľudia si nevšimli, niekomu niekomu nie je ochutnať dizajn produktu.
 • Podľa spotrebiteľov je bielizeň z TAC najlepšia cena a pomer kvality. Niektorí kupujúci sú naštvaní len vysoké náklady na turecké výrobky.
 • Kupujúci boli spokojní s dizajnom, šijacím spodným prádlom od Asabella. Okrem toho to takmer nevadí a milí na telo. Nemali radi ľudí len to, že spodná bielizeň rozmarné a flutráre po umývaní stroja, a to stojí drahé.
 • Výrobky z Le Vele im vyhovovali zákazníkom elegantného balenia, krásny dizajn, vysoko kvalitné textilu, trvanlivosť a veľký sortiment. Minusy, ľudia reimiptovali ambulantnú čiaru niektorých modelov, ako aj vysoké náklady.

Tipy na výber produktov

Pri výbere sady posteľnej bielizne sa odporúča spoľahnúť sa na nasledujúce kritériá.

 • Veľkosť. Vybraná súprava by mala priblížiť vašu spálňu na jeho rozmery, inak to nebude veľmi vhodné používať ho.
 • Kvalitné šitie. Spodná bielizeň by nemala mať lepenie závitov, poškodené oblasti, vyblednuté miesta alebo švy v strede. Ak máte aspoň jednu z uvedených chýb z nákupu, je lepšie odmietnuť – takýto výrobok nebude trvať dlho.
 • Materiál. Odporúča sa vybrať vysoko kvalitné, prírodné a hypoalériové materiály alebo umelé, ale spoľahlivé a nie príliš lacné.
 • Farba. Spodná bielizeň by sa mala priblížiť k životnému prostrediu.
 • Výrobca. Kúpiť spodnú bielizeň, napriek vysokým nákladom. Takéto výrobky slúžia dlhé a nedodávajú hádka.

Ako si vybrať posteľnú bielizeň, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: