Vlastnosti a výber kože a látky

Mnohí vodcovia v ich podnikaní používajú špeciálne zariadenia, ktoré robia rôzne otvory v materiáli na priemer. Použite rakety nielen pre kožené výrobky. Pomocou nástroja vám umožňuje vytvárať otvory v lepenkových výrobkoch, plachte, rôznych listových materiáloch.

Prítomnosť špicatovanej hrany vám umožňuje zraziť do ošetreného povrchu, čo má za následok dokonale hladké otvory požadovanej veľkosti. O tom, čo je nástroj, ktorý existujú typy výrobkov, ako aj o pravidlách používania vášnivého a výber produktov budú diskutované v článku.

Čo to je?

Pobler je nevyhnutným nástrojom, ktorý nádory používajú na implementáciu rôznych druhov práce súvisiacich s prípravou pokožky a iných hustých materiálov pred zosieťovaním. Takéto materiály majú väčšiu tuhosť, ktorá s nimi sťažuje prácu bez špeciálnych nástrojov. Niektoré manipulácie nemôžu byť vykonané vysokou kvalitou bez použitia takejto diery.

Vhodné nástroje nielen pre prácu s koženými výrobkami, ale aj pre hustú látku, plachtu, koženku. Po takejto manipulácii sa získajú veľmi hladké a vysoko kvalitné otvory, ktoré nemožno získať použitím šitia, šijacie ihly alebo vŕtačky.

Preskúmanie druhov

Koža má vysokú hustotu, takže nie je vždy vhodná na ihlu, šité alebo iné šijacie zariadenia. Ak chcete vyriešiť tento problém, použite špeciálne nástroje. Mali by sa prideliť rôzne typy rakiet:

 • malé modely;
 • prišiel;
 • Otočná verzia;
 • krúžok;
 • Tvárový.

Digitálne dotyky môžu byť porovnané s jedálňou pre vidličku alebo hrebeň. Majú špeciálne hroty nachádzajúce sa v jednom riadku v rovnakej vzdialenosti. Na takýchto raňajkách môžu byť umiestnené ihly od jedného do 6 kusov. Nastavte ich pozdĺž čiary, kde sa bude konať budúci šev. Punch na nástroj na náradie vyrába piercing materiál a dierovanie otvorov v ňom. Z počtu hrotov na malé písmená závisí od rýchlosti šitia. Po dierovaní otvorov sa hroty odstránia a hrebeň sa posunie, pozorovanie hladkého kroku pre švu.

Modely linky môžu byť rozdelené do 2 odrôd. V prvom prípade výrobok pracuje na princípe tyče, oddávanie a prepichnutí diery, čo vedie k šíreniu materiálu. V druhom prípade, pomocou raňajok, rezanie malej dutiny s úplným odstránením materiálu. Po použití na koži alebo inom materiáli zostanú elegantné vybrania.

Prečítajte si viac  Vankúš s ušami: funkcie a technológie

Strieky majú rôzne tvary. Častejšie môžete vidieť okrúhle alebo polkruhové možnosti, tiež sú diamonálne, vo forme trojuholníka, šikmého alebo pravouhlého. Okrem toho by sa mala venovať pozornosť, čo by mala byť hrúbka rezu ihly, aká je vzdialenosť medzi nimi. Takže francúzske švy sú častejšie vykonané pomocou šikmých otvorov. Zvyčajne sa používajú pri šití alebo spracovateľských popruhov na náramkách.

Pri šití silnejších a hrubých modelov je lepšie vybrať si rigs s veľkým priemerom hrotov a zväčšeným krokom. To uľahčí blikanie, aplikovanie hrubších nití. Univerzálne nástroje, ktoré sú vhodné pre všetky prípady, neexistujú, kvôli tomu mnoho majstrov v Arsenale má súbory takýchto otvorov s rôznymi hrebeňami. Čínske diery sú podobné japonským kosjom.

Set Rhombid obsahuje klasický počet nástrojov s 1,2, 4 a 6 zubov, s vzdialenosťou medzi nimi v 5 mm.

Otočné otvory sa pozerajú do formy kliešťov, na jednej strane, na ktorej je revolverovaný pre dierovanie otvorov. Pomocou podobnej možnosti je potrebné obrátiť nástroj a nastaviť požadovaný typ spike. Zostáva pripraviť materiál, ktorý je spracovaný a stlačiť dierku, robí dieru. Najčastejšie sú špičky poskytnuté na takýchto revolvingových modeloch (6 ks.) S priemerom otvorov v 2-4,5 mm. Vylúčiť rolovanie nástroja umožňuje bloku. Voľba takejto modelu sa prelomí jednou dierou na lisovanie, čo eliminuje schopnosť vybrať si ho pre švy. Jedným z hlavných cien revolvingových možností je vytvorenie malých otvorov, napríklad pre pás alebo pre popruhový vak.

Použitie zistenia, ako aj možnosti kruhu zahŕňa penetráciu otvorov s odstránením časti materiálu padajúceho do. Vďaka takémuto zariadeniu môžete urobiť štrbiny veľkej veľkosti. Obvykle podobné otvory vyzerajú vo forme trubice s poukazom na koniec. Uplatnenie zariadenia na špičkovú časť na kožu alebo iný materiál a zasiahnite koniec, produkujú gumu. Sortiment podobných modelov je pomerne široký. S pomocou takýchto výrobkov môžete znížiť nielen kruh alebo ovál, ale opakujte aj obrysy geometrických tvarov, hviezd, očí. Okrúhle modely sa zvyčajne predávajú súbormi, s rúrkami, ktoré majú parametre od 2 do 22 mm. Zároveň je možné zakúpiť kučeravé diery samostatne.

Prečítajte si viac  Vlastnosti pletenej posteľnej bielizne

Koncový nástroj je určený na obriezku pokožky. Široko používané nosiče určené na pásy predstavujúce oceľovú ohnutú plechu. Používa sa na obrezanie pások vo výrobe kožených pásov. Modely tváre môžu mať iné formuláre.

Samostatne stojí za zvýraznenie nástrojov na penetráciu loveckých vedení potrebných pre kazety. Takéto zariadenia majú v porovnaní s inými možnosťami pôsobivého priemeru. Ich priemer sa musí zhodovať s kazetom. Hlavným účelom loveckých otvorov je rezanie kruhov z hustého materiálu. Zvyčajne ho používa na rezanie kruhov z plsti a lepenky.

Samostatne zvýraznené zariadenia určené na kovové práce.

 • Pneumatické možnosti. Pneumatické modely vyžadujú pripojenie k kompresoru. Vhodné zariadenia na prácu s rôznymi materiálmi vo forme kovovej dlaždice, plechu, plechovka.
 • Hydraulické modely. Sonsers tohto typu sú podobné stroje. Použite ich umožňuje, aby sa otvory na kov.
 • Ručné nástroje. Ručne vyrobený piercingový kov vyzerá skôr ako analógový pre kožené výrobky, ale má tiež rozdiely. Pri výrobe zariadenia používali pevnú oceľ. Vzhľadom na tukový základ je nástroj menší, keď je zabudovaný.

Zariadenie, ktoré sa používa na kovové práce, sa rýchlo začne stať menej akútnym, takže pre takýto nástroj sa vyžaduje periodické brúsenie. Je dôležité vyostriť POBLER nielen na vonkajšej, ale aj vo vnútri, po vykonaní plnenia.

Tipy na výber

Práca s kožou, mnohí začínajúci majstri nevedia, ktoré beží, aby dávali preferencie, ktorá možnosť je lepšie vybrať si. Výber vysoko kvalitného vybavenia umožní efektívne a rýchlo vykonávať označenie materiálu, piercing and rezanie otvorov, výber požadovaných rozmerov a tvaru.

 • Výber modelu, mali by ste venovať pozornosť oválu.
 • Modely postavy vám umožňujú vytvoriť otvory vo forme kvapiek, kvetov, polmesiaca, motýľov a iných obrázkov určených na dokončenie kožených výrobkov.
 • Slitálny otvor je nepostrádateľným nástrojom pri výrobe kožených pásov.

Vzhľadom na odporúčania špecialistov stojí za to zakúpiť carpentové okrúhle otvory v kroku 4 a 5 mm, rovnako ako si vybrať menej drahý súbor modelov diamantu. Pri výbere stojí za to zaplatiť pozornosť na kvalitu zubov, sú leštené a neparálne. Práca s katastrofou, ktorá má leštené zuby, bude vykonané oveľa rýchlejšie, pretože sa prelomia hustými vrstvami kože bez problémov, ktoré nemožno povedať o svojich neupravených kolegu. Preto sú takéto výrobky rádovo lacnejšie ako leštené analógy. Jednoduché lacné modely sú vhodné pre vzácne použitie. Profesionáli stojí za to zvoliť spoľahlivejšie, drahé zariadenia.

Prečítajte si viac  Vankúš

Pri výbere nástroja ponúkajú odborníci na získanie produktov z USA, Nemecka, Japonska. Čínske vychystávače sú pomerne populárne, ale nemajú vždy potrebnú kvalitu. Je dôležité, aby boli nástroje vyrobené z odolného ocele.

Je žiaduce, aby rez rezného povrchu vo forme ostrovy, trysiek alebo razidiel bol dodatočne vystavený diamantovému spracovaniu alebo kaleniu.

Ako sa to používa?

Ak je to potrebné, prestávku na kožené pás je vhodné špeciálne určené pre túto dieru. Model čínskych výrobcov Laoa La111353 je vynikajúcou možnosťou pre domáce. Punch Otvor na pás v takomto zariadení nebude ťažké.

 • Je potrebné vziať pás a merať miesto, kde by mala byť diera.
 • Urobte si rozklad a vyzdvihnite priemer, takže nástroj je pevne vstupujúci do otvoru.
 • Je dôležité, aby interval medzi otvormi bol rovnaký a značka bola na tej istej línii.
 • Meranie údajov a porovnávanie intervalu sa zariadenie aplikuje na značku a stlačte gombíky, stlačte na ne. Tlačiaca sila musí zodpovedať tuhosti materiálu.
 • Po stlačení, kliknutím bude počuť, v dôsledku čoho zostane kus vyrezaného materiálu v nástroji.

Dôležitou podmienkou je centrovanie a výber intervalu. Ak k týmto parametrom nepriľnete, otvory nebudú na rovnakej línii, nad alebo pod originálom. Hodí sa striktne v strede a držať sa intervalu, môžete získať dieru, ktorá sa nelíši od továrne.

Takýto razník je vyrobený nielen otvormi na páse, použite ho pre inštalácie tlačidiel na veci, najmä u detí. Zariadenie z materiálu extrahuje vertikálne, bez toho, aby ste ho kymácili.

Nevýhodou bude slúžiť dlhšie, ak sa umiestni na plochý stôl pod kožou špeciálny substrát vo forme polymérnej dosky.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: