Výpočty a satén pre posteľnú bielizeň: vlastnosti a rozdiely tkanív

Výber posteľnej bielizne je skôr dôležitou otázkou, z ktorej bude pohodlie a kvalita spánku priamo závislá. Avšak materiály používané na šijacie sady dnes existujú dosť veľa, medzi ktorými je na špeciálnom účte jastrab a satén. Preto, aby bola správna voľba, je potrebné mať jasnú predstavu o vlastnostiach každého materiálu, jeho pozitívnych a negatívnych charakteristík.

Prehľad textilných kompozícií

Dnes môžete splniť sady posteľnej bielizne z rôznych prírodných, syntetických a kombinovaných tkanív. Môžu mať rôzne tkáčske, hmatové vlastnosti, farbenie a hmotnosť iných parametrov iných ako ostatných. Preto si vyberiete v existujúcom rozdeľovači, príslušná možnosť je pomerne ťažká. Ale z celého zoznamu materiálov, súprav zo saténu a Bosi, ktorých hlavné charakteristiky budú považované za podrobnosti nižšie.

História vzniku Boszya ide o svoje korene do ázijských krajín, Tam, kde táto surovina bola spočiatku určená na prispôsobenie vrchného oblečenia a ľanu. Tlačené pobrežie našiel jeho použitie počas výroby detských a dámskych oblečení. Dnes sa takýto materiál začal používať ako surovina na prispôsobenie, listy a vankúše. Kvôli tejto hmotnosti pozitívnych funkcií tkaniny, ako aj jeho prijateľných nákladov.

Kalica, v skutočnosti, je bavlna hustá tkanina, ktorá má kolmo tkania. Bez spracovania je materiál veľmi podobný papierovi plátno, odtiaľto bol zakorenený názov bielej Biazi, ktorý sa nazýva web. Tkanina vyniká na pozadí zvyšku bavlnych surovín vysokej úrovne praktickosti a odporu opotrebenia, počas dávkovania materiálu odtieňov a výkresov sa farbivá používajú výlučne prírodného pôvodu.

Pokiaľ ide o hustotu, tento parameter sa líši v rozsahu 50-140 priadzí na 1 cm2. Náklady na výrobky sú vytvorené na základe typu vlákien používaných na tkanie. Zvyčajne tenšie vlákno, silnejšie a tesné tkaniny, a preto náklady na konečné produkty budú vysoké.

Na police Obchody môžete spĺňať niekoľko typov firiem, z ktorých posteľná bielizeň:

 • Hladké suroviny – zvyčajne je to jednofotografické výrobky;
 • Tlačený materiál – Takéto výrobky majú viacfarebnú kresbu, ornament a t. D.; \ T
 • Biele hrubé nebezpečenstvo – vysoké suroviny;
 • Určený materiál – vyrobený, ale nie minulý spracovanie, pre šijacie bielizeň sa neuplatňuje.

Biele plátno má najnižšie náklady, podobné podsvietenie sa realizuje v monofónovej farbe a strednej tvrdosti. Hladká posteľná bielizeň má tiež monofónnu farbu, ale môže mať rôzne farby. Tlačový výpočet je najobľúbenejší, pretože to je táto možnosť, ktorá je prezentovaná v širokom farebnom sortimente. Takýto materiál je uprednostňovaný na použitie na šijacie deti a plienky v dôsledku mäkkosti textílií.

Prečítajte si viac  Ormatek vankúše

V tkanine môže byť zahrnutá nielen bavlna, ale aj iné umelé nite, vďaka ktorej výrobcovia zvyšujú koeficienty odolnosti proti opotrebeniu svojich výrobkov. Presný zoznam prichádzajúcich materiálov do súpravy je zvyčajne indikovaný na štítku produktu.

Satin tiež začal vyrábať na východe, odkiaľ tkanina sa postupne šíri po celom svete. Dopyt takýchto materiálov viedol k kvalite tkaniny ako trvanlivosť, dlhá životnosť, okrem toho, surovina mala krásu a mäkkosť, ktorá bola často porovnávaná s hodvábom. Teraz sa materiál používa pre šijacie lôžkoviny a na výrobu oblečenia a čalúnenia pre čalúnený nábytok.

Satin sa na svojom povrchu znečistenia akumuluje, takže môže byť bezpečne používaný, Aj keď má dom včelom domáce zviera. Pokiaľ ide o odolnosť proti opotrebeniu, je zriadený, že saténové spodné prádlo je perfektne odmerné viac ako tristo stykov, pričom sa nevzdáva zmrštenie. Ako samostatná výhoda materiálu, môžete priradiť pozitívne emócie a pohodlie pri prevádzke takéhoto spodného prádla v posteli.

Vzhľad výrobkov zo saténu je zvýraznený jeho prezentovateľnosťou. S cieľom zlepšiť takéto ukazovatele sa výrobcovia často uchyľujú do procesu tkanivového mercerizácie, ktorej podstata je spracovanie surovín podľa alkálií, čím sa získajú trblietky. Okrem toho môže byť počas výroby výrobkov, môže byť zapojená kalandrovaná technológia, keď materiál prechádza postupom valca s vyhrievanými valcami, čo umožňuje otáčať okrúhly závit používaný na výrobu bavlnenej tkaniny, v byte.

Satin je pozoruhodný pre jeho tkanie, pretože počas výroby surovín sa používajú hodvábne a bavlnené nite, ktoré sú skrútené dvojitým tkaním.

V dôsledku tejto operácie je vytvorený jedinečný mäkký povrch saténového povrchu a hustý skrútený vlákno poskytuje materiál lesku a reflexné vlastnosti. Materiál sa vzťahuje na kategóriu hustých textilných výrobkov, takže počet vlákien na 1 cm2 je od 120 do 140.

V predaji nájdete tieto typy SATIN na predaj:

 • bielený;
 • vytlačené;
 • Miláčik.

Tiež lôžkové súpravy sa často vyrábajú zo špeciálnych typov tohto materiálu:

 • Saténový hodváb, kde sa používajú bavlnené a hodvábne vlákna;
 • Jacquard – Materiál, výrobu, ktorá sa vyskytuje s použitím tkaného vzoru, nie je v takýchto výrobkoch nenávidených;
 • MACO SATIN – Suroviny, ktorého výroba znamená použitie iba bavlnených vlákien, vďaka ktorej výrobky získavajú jedinečný lesk.
Prečítajte si viac  Rozmery detskej posteľnej bielizne

Náklady na jednoduchý alebo ošetrený satén vo veľkej miere prevyšuje cenu Boszya, vzhľadom na zvláštnosť tkania prvého materiálu, ale trvanlivosť výrobkov platí za deklarovanú cenu výrobcu za hotové výrobky.

Porovnanie výhod a nevýhody tkanín

Vzhľadom k tomu, že obe tkanivá sú pomerne populárne ako použitie pre šijacie posteľnú bielizeň, človek by mal zvážiť pozitívne a negatívne vlastnosti každého materiálu. Satin má nasledujúcu sadu výhod:

 • Tkanina nie je náchylná na pokrčený, takže žehlenie po premytí nie je povinné;
 • Materiál nelepí vlnu, vlasy a iné znečistenie;
 • Satin nevykonáva elektrinu;
 • Materiál je pridelený na odolnosť proti opotrebeniu a nedáva zmrštenie ani po premytí pri veľkej teplote;
 • Lôžko zo saténu je zvýraznené vysokým vystúpením vzhľadu;
 • Vysoké hmatové ukazovatele, ktoré majú priaznivý vplyv na kvalitu spánku;
 • Na hladkosti, materiál je malý horší ako hodváb, ale má cenovo dostupnejšie náklady;
 • Spravidla sa nesprávna strana obsahuje drsnosť, ktorá umožňuje vyhnúť sa valcovaniu postele s posteľou počas spánku;
 • Tkanina má schopnosť udržiavať teplo, takže môže byť použitý bez problémov v chladnom období;
 • Materiál si dlhý čas zachováva jas farieb.

Rovnako ako u iných materiálov, Satina má nejaké nevýhody:

 • Vďaka vlastnostiam môže byť teplý vo vysoko vyhrievanej miestnosti. Môže spôsobiť prehriatie;
 • S hodvábmi alebo inými materiálmi je nepravdepodobné, že sa satén harmonizuje kvôli rozdielu v drsnosti, čo môže spôsobiť určitú nerovnováhu v pocitoch;
 • Napriek nižším nákladom v porovnaní so saténom a hodvábom je Satina posteľná bielizeň stále drahé produkty

Bez ohľadu na to, že hrubý Calico v niektorých parametroch je stále horší ako Satina, tkanina je neoddeliteľná v nasledujúcich kladných vlastnostiach:

 • cenovo dostupnejšie náklady na výrobky;
 • Calico je dobre akumulovať teplo, takže pri prevádzke v zime nie je vychladnúť;
 • Pre milovníkov lekára je materiál najvhodnejšou možnosťou, pretože takéto lôžkové súpravy nie sú najčastejšie vystavené farbeniu, ale jednoducho bieli;
 • Materiál nevyžaduje špeciálne podmienky starostlivosti, vďaka ktorým sa môže podnietiť v písacom stroji v akomkoľvek režime;
 • Calico je obojstranný materiál, takže je možné držať posteľ na akúkoľvek stranu;
 • Suroviny s veľkou hustotou alebo pridaním syntetických nití takmer nevyskytuje;
 • Maľované súpravy, spravidla si ponechať svoju pôvodnú farbu a jas farieb na dlhú dobu;
 • Materiálne svetlo a hypoalergénne;
 • Dokonale prechádza vzduchom.
Prečítajte si viac  Aké sú veľkosti lôžok?

Tam sú nárazné sady posteľnej bielizne a nevýhod:

 • Pre ľudí s obzvlášť citlivým pokožkou sa takéto súpravy môžu zdať trochu hrubý na dotyk;
 • Prítomnosť umelých nití môže spôsobiť vytvorenie na povrchu cievok;
 • Plne prírodné zloženie odhalí.

Čo lepšie?

Posteľná bielizeň nie je len súprava pozostávajúca z listov, duvette a vankúše, a produkty, ktoré budú vo veľkej miere závisieť od pohodlia počas odpočinku, ako aj vzhľad spálne a nálady vo všeobecnosti. Avšak, následným stanoviskom, na ktorom je tkanina stále lepšie nakupovať výrobky – od Boszya alebo Satiny, je dosť ťažké stretnúť sa.

V každom individuálnom prípade môžu byť farby, hustota materiálu, náklady na hotovú súpravu a ďalšie nuansy môžu byť prioritné parametre a požiadavky na lôžko.

Avšak, o otázke preferencií pri výbere medzi Bumpom a saténom, nasledujúce – Bumping lôžko sa považuje za ideálnu možnosť pre ľudí, ktorí uprednostňujú minimalizmus v spojení s prijateľnou cenou a praktickosťou. Pokiaľ ide o satén, tento typ materiálu spálne bude relevantný pre tých, ktorí dali túto vlastnosť produktov ako kvalitu a je pripravený zaplatiť za to vyššiu cenu.

Ale oba materiály, každý vlastný spôsob, sa dokonale ukazujú, pokiaľ ide o prevádzku, takže výber sa bude týkať osobných preferencií.

Recenzie

Podľa recenzií mnohých spotrebiteľov, satén a blokové súpravy sú spokojní s ich praktickosť počas používania pomerne dlhého časového obdobia a veľkého množstva umývaní.

Podľa niektorých odpovedí je nebezpečenstvo stále charakterizované ako odolnejší materiál, ktorý ovplyvňuje životnosť posteľnej bielizne, v porovnaní so saténom. Ochranná známka produktov a technológií, ktoré sa používajú v procese výroby týchto výrobkov, sa však v tejto veci väčšinou zohrávajú.

Mnohé pozitívne spätné väzby možno nájsť vo vzťahoch zo saténu v dôsledku neprítomnosti potreby železa po umytí. Okrem toho hostesky, ktoré hodnotia luxus, ale zažili nepohodlie pri odpočinku na klzkej hodvábne, našli vynikajúcu alternatívu k saténovým množstvám, ktoré vyniknú v existujúcom sortimente produktov s reprezentatívnym pohľadom, mäkkosťou a krásou.

Odpovede na farebnú batožinu niekedy obsahujú informácie o nejakej strate farby po umytí desiatich. Všeobecne platí, že satén a pokoj nie sú naklonení zdvihnúť, takže môžu byť vymazaní spolu so zvyškom vecí bez obáv.

O tom, čo posteľná bielizeň je lepšia, z Boszyho alebo Satiny, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: