Ako si vybrať akvárium

Ak ste si mysleli, že obnoviť kus podmorského sveta v byte, gramotný usporiadanie začať s výberom vhodného akvária, takže sa zmestil do interiéru, a obyvatelia žili voľne.

ako si vybrať akvárium

Akváriové odrody

Rozmanitosť akvárií možno rozdeliť do dvoch hlavných skupín. Každý z nich zahŕňa niekoľko typov.

Skupina

Typ akvária

Dekoratívne

Druhy

Zbierka

Holandský

Terária

paludáriá

Špeciálne

Inkubátory

Nádrže na rozmnožovanie

Karanténa

Pestovanie

Experimentálne

Kritériá výberu akvária

Formulár

Existuje niekoľko tvarových variantov – okrúhly, obdĺžnikový, rohový. Výber závisí výlučne od toho, kde bude akvárium umiestnené a aký tvar je vhodný do interiéru.

Vzhľad

Pred kúpou si položku dôkladne prezrite. Uistite sa, že nie sú žiadne praskliny, triesky alebo škrabance. Silikón, ktorým sa švy natierajú, by mal byť rovnomerne nanesený bez dutín a zbytočných zrazenín. Najlepšie akvárium je hermeticky uzavreté, vyrobené podľa technológie.

Veľkosť

Pozorujte vzťah medzi akváriom a skrinkou pod ním. Povrch skrinky môže byť väčší ako akvárium, ktoré je na nej namontované. Akvárium by však nemalo presahovať okraj rámu ani o centimeter. V opačnom prípade by sa akvárium deformovalo a časom by sa stalo nepoužiteľným.

Vyberte si sklo

Akváriá sa vyrábajú z dvoch druhov skla: akrylátového a kremičitého. Uprednostnite modely z akrylového skla. Má veľa výhod:

  1. lepšie udržiava teplo;
  2. bez problémov k nemu pripojíte ďalšie príslušenstvo;
  3. Je ťažké ich zlomiť;
  4. bez zranení.

hrúbka steny

akvárium v interiéri

Čím väčší je objem akvária, tým hrubšie musia byť steny.

Zväzok

Hrúbka steny

5-30

4 mm

30-80

5 mm

80-150

6 mm

150-220

8 mm

220-300

1 cm

Vyhľadajte akvárium, ktorého steny sú starostlivo obrúsené. Brúsením sa odstránia mikrotrhliny, ktoré sú pre akváriá škodlivé. Ak potrebujete model dlhší ako 50 cm, hľadajte modely s vystuženými rebrami. Sú nevyhnutné, inak akvárium dlho nevydrží.

Správne akvárium bude slúžiť dlho. Ryby sa v ňom budú cítiť ako doma a vy sa môžete tešiť z toho, že môžete obdivovať podmorský svet.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: