Čím pokryť strechu garáže

Garáž je svojou povahou najreálnejším „chrámom“ pre každého človeka. Tu žije jeho železný kôň, tu si môžete oddýchnuť od rutiny a starostí, kovať auto pre zábavu, garáž môže byť použitá ako miesto pre stretnutia s priateľmi. A aby ste zabezpečili čo najsprávnejšiu mikroklímu v miestnosti – konštantnú teplotu a vlhkosť, zabránili únikom a tvorbe kondenzátu, ako aj zamrznutiu v zime, musíte zodpovedne pristupovať k usporiadaniu miestnosti vo všeobecnosti a najmä strechy.

Čím pokryť strechu garáže

obsah

  1. Typy materiálov na opláštenie a zastrešenie garáže
  2. Materiál na izoláciu proti vlhkosti

Prekrytie garáže a obkladový materiál

Pri výbere konkrétneho materiálu na pokrytie strechy garáže by ste mali mať na pamäti hlavné vlastnosti, ktoré by mal daný materiál mať:

  1. Vynikajúca hydroizolácia;
  2. Odolnosť voči priamemu slnečnému žiareniu a extrémnym teplotám;
  3. Inštalácia je jednoduchá;
  4. Odolnosť;

Všetky tieto vlastnosti zodpovedajú moderným strešným krytinám, ktoré sa dnes bežne používajú v stavebníctve.

Asfaltová plsť

Asfaltová plsť

Materiál známy pokrývačom už desaťročia. Predstavuje špeciálnu strešnú krytinu pokrytú zložením zo žiaruvzdorného bitúmenu. Má veľmi dobrú vodotesnosť, ľahko sa inštaluje a je odolný voči teplotným výkyvom a slnečnému žiareniu. Na pokládku sa používa asfalt alebo decht, ktorý bol zahriaty horákom. Materiál má nevýhody – najmä nízku pevnosť, ale aj horľavosť.

Bridlica

Bridlica

Ďalší tradičný materiál, známy od nepamäti. Strecha z bridlice je mechanicky odolná, dobre odvádza vlhkosť, nebojí sa extrémnych teplôt ani priameho slnečného žiarenia a nevedie elektrický prúd. Inštalácia sa vykonáva po jednotlivých listoch, a preto sa v prípade poškodenia určitého fragmentu môže nahradiť novým. Nevýhodou bridlice je extrémne vysoká hmotnosť a rozmery, ako aj zvýšená krehkosť. Okrem toho je azbest hlavným materiálom, podkladová bridlica, nie je veľmi šetrný k životnému prostrediu.

Pozinkovaný kovový profil

Pozinkovaný kovový profil

Obľúbená je aj železná strecha. Je vyrobený z tenkých plechov a veľmi dobre plní svoju úlohu. Nevýhodou je jeho vysoká cena, ako aj náročnosť spracovania. Okrem toho má takáto strecha tendenciu hrdzavieť na rezných líniách a spojoch, a preto môže kedykoľvek presakovať;

Rubemast

Rubeemast

Pokročilý ekvivalent Euroeroidu, obojstranne potiahnutý špeciálnou plastovou fóliou a upravený žulovou drťou na zlepšenie odolnosti a estetiky. Má všetky vlastnosti vlastné strešnej plsti, bez plsti ich nevýhody, a preto je široko používaný pre usporiadanie poslednej vrstvy strechy. Tento materiál má jednu nevýhodu – pomerne vysokú cenu.

Materiály na hydroizoláciu striech

Hoci uvedené materiály možno považovať za univerzálne, nemôžu vždy poskytovať dostatočnú úroveň odolnosti voči vlhkosti. V takom prípade musíte myslieť na dodatočnú hydroizoláciu. To sa vykonáva pomocou špeciálnych materiálov, ktoré sa umiestňujú na strechu pred inštaláciou povrchovej úpravy.

Sklená vlna

Izolácia skla

Najobľúbenejší materiál používaný na hydroizoláciu. je sklolaminát, impregnovaný bitúmenom so špeciálnymi prísadami. Mäkká, pružná a veľmi odolná voči mechanickému namáhaniu, jednoduchá inštalácia a nenáročná údržba. Neobáva sa účinkov otvoreného ohňa a teplotných rozdielov, nie je náchylný na koróziu a hnilobu.

Bikrost

Bikrost

Štruktúrou je tento materiál podobný skleneným vláknam – je založený na rovnakej sklenenej tkanine, upravenej bitúmenom. Jeho vlastnosti sú tiež podobné – tento materiál poskytuje vynikajúcu odolnosť proti vlhkosti, izoluje miestnosť od teplotných výkyvov a iných negatívnych vplyvov. Nevýhodou je prácnosť montáže, ako aj nízke tepelnoizolačné vlastnosti (sklenená izolácia je v tomto ohľade oveľa lepšia).

Najlepší výrobcovia

Pri výbere materiálov na usporiadanie strechy je najlepšie uprednostniť výrobky tých značiek, ktoré v tejto oblasti dlhodobo pôsobia a dokázali si získať pozitívnu povesť medzi kupujúcimi

  1. Gerard
  2. Koramic
  3. Ruuki
  4. Ondulina

Okrem týchto materiálov má každý región našej vlasti vlastnú miestnu výrobu, ktorá sa zaoberá výrobou strešných krytín a hydroizolačných materiálov. Ich výrobky možno tiež odporučiť na nákup, ale predtým, ako budete musieť starostlivo preskúmať kvalitu, ako aj prečítať recenzie používateľov na internete.

Naši odborníci vám v nasledujúcich článkoch prezradia, ako pokryť váš dom obložením a ďalšie tajomstvá výberu septiku pre váš dom.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: