Ako pokryť obloženie vo vnútri domu na chate?

Podšívka – obľúbený obkladový materiál, ktorý je prístupný a atraktívny vzhľad. Často sa s ním zaobchádza, študuje povrch rôznych povrchov v drevených domoch. S obložením interiérov vždy získavajú útulnejší a atraktívnejší vzhľad. Dnes sa zaoberáme, čo by sme mali zvládnuť obloženie v podmienkach krajiny.

Prečo potrebovať impregnáciu?

Niektorí majitelia súkromných domov nevidia bod pri liečbe povrchu obloženia impregnáciami. V skutočnosti, ak ten tenký pits nepokrývajú nič, po určitom časovom intervale nebudú mať najlepšie zmeny. Ak nie je dostatočné vetranie, dopyt bude pokrývať modrý, A ak je na ňom intenzívne ovplyvnené agresívne slnko, potom sa môže stať tmavou.

Colev na podšívke v dôsledku pôsobenia mikroorganizmov, aby sa zbavili KOI, bude možné s pomocou špeciálnych oxidantov, napríklad chlóru.

Postup nebude najjednoduchší a rýchly, bude sprevádzaný charakteristickými nepríjemnými pachmi.

Ak sa na klapku objavila sivastý nájazd, ktorý z vystavenia slnečnému žiareniu sa objavil, bude to schopní sa ho zbaviť kontaktovaním mechanického brúsenia. Pozitívny účinok týchto postupov je však nepravdepodobný na dlhú dobu. Je to výhodnejšie uchýliť sa k spracovaniu dokončovacieho materiálu ihneď po jeho inštalácii. V tomto prípade sa problémy budú naďalej vyhnúť.

Zdanlivá impregnácia pre obloženie nielen chráni ju len pred negatívnymi vonkajšími faktormi, ale tiež to robia atraktívnejšie esteticky. S týmto pridávaním sa interiér vyzerá krajším, opatrným.

Podšívka, na ktorej je prítomná vodotesná liečba, bude slúžiť oveľa dlhšie, aj keď je v syre alebo nepravidelne vyhrievanej miestnosti.

Odrody kompozícií

V špecializovaných predajniach nájdete veľa rôznych fondov, ideálne pre manipuláciu s klapkou vnútri krajiny domu. Každá kompozícia sa vyznačuje vlastnosťami a charakteristikami. Zoznámte sa s nimi.

Antipiren

Podšívka, ktorá je inštalovaná vo vnútornej časti vidieckeho domu, môže byť v bezprostrednej blízkosti vykurovacích systémov, vykurovacích zariadení. V tomto prípade je drevená povrchová úprava dôležitá na ochranu vysokej kvality pravdepodobného zapaľovania. Na tento účel sú ideálne špeciálne impregnácie anti-view. V nezávislej aplikácii nemusia byť najviac „zbožnosť“.

Je ľahšie nakupovať takúto podšívku, aby sa takáto obloženie, ktorá sa spočiatku impregnovala s posudzovanou zložením. V priestoroch, kde koncentrácia vlhkosti nie je viac ako 70%, materiál sa nechá liečiť roztoky miernej stability. V podmienkach vnútornej časti obydlia sa takéto zlúčeniny uložia dlhú dobu a stojí lacnejšie ako možnosti odolné voči poveternostným vplyvom.

Antiseptická kompozícia

Vážny rizikový faktor pre akékoľvek drevo – vplyv z nebezpečných mikroorganizmov. Zabudnúť na tento spoločný problém bude môcť odkazovať na vhodné antiseptiky. Špeciálne antimikrobiálne kompozície, ktoré sú ideálne pre impregnáciu dreva, ľahko sa vyrovnať s biologickými kontaminantmi, zabraňujú vzniku čerstvých ohniskách hniloby a formy.

Antiseptické kompozície majú často charakteristickú záchrannú vôňu, ktorá nebude dlhú dobu zničiť. Táto vlastnosť týchto impregnácií by sa mala venovať pozornosť, pri výbere vhodnej antiseptiky pre podšívku.

Prípravy, ktoré majú vyššie náklady, môžu nielen chrániť podšívku z mikroorganizmov nebezpečných pre ňu, ale tiež schopný súčasne urobiť materiál estetickej, atraktívnej.

Morlogs

Sú špecializované kvapaliny, ktoré sú založené na vode alebo organických rozpúšťadlách, ktoré môžu preniknúť do danice z dreva, pričom vytvárajú určitý farebný odtieň. Morlogs sa tiež nazývajú „Beyz“ – toto je zahraničný termín. Predpokladané výrobky nie sú povolaní na ochranu auta. Môžu to tonovať, aj keď nájdete viac funkčných produktov s hmatateľným ochranným účinkom, ale sú drahšie.

Často na drevených doskách sa prejavuje tmavé škvrny, tvorba KOI nie je vždy zrozumiteľná. Spracovanie Takéto stránky je prípustné pomocou bielidla, ale pre to musíte správne vybrať obdobie koncentrácie a expozície. Stojí za to testovať zloženie na odpad z obloženia, aby ste zistili, ako sa materiál zmení a zmení.

Lak

Charakterizovaný vynikajúcim ochranným účinkom na strome. V súkromnej alebo dachách sú povolené používať klaboard. Na rovnaké zlúčeniny sa liečia, čím sa získa atraktívnejší vzhľad. Riešenia lakov na základe akrylu môžu ozdobiť povrch obloženia, ako aj na vytvorenie špeciálnej bariéry.

Špeciálny Aqualak sa vyznačuje minimálnou úrovňou alergie.

Môže byť bezpečne zapojený do poriadku na spracovanie dreva vo vnútri štruktúry. Takáto táto kompozícia je dlhšia ako organické tekutiny, ale je bezpečnejšie pre zdravie domácností. S Aquulakom bude možné vytvoriť alebo úplne, alebo trochu matný, lesklý povrch.

Ak sa roztok KOOLER páčilo riešenie v posudzovanom riešení, výsledkom je sfarbenie určitého tieňa. Z vonku, podobné zloženie na čelo na dlhú dobu nebude môcť vydržať, pretože sa neodporúča aplikovať na vonkajšiu aplikáciu. Vodné laky tvoria bariéru na vstup do páru.

V iných lakových kompozíciách sú komponenty privedené na ochranu materiálu základne pred účinkami ultrafialových lúčov. Podobné možnosti dáva zmysel spracovať povrch, na ktorom sa slnko dostane cez väčšinu dňa. Alkyd lak sa líši dobrý odpor. Po vysušení sa povlak môže uchovávať na materiáli viac ako 10 rokov. Často vo vnútri chaty zo stromu s podobnými prostriedkami odporúča, aby zvládli podlahovú dosku. Amatéri zaujímavých farebných riešení sú aplikované alkydové riešenia a steny v domácnosti.

Farby

Na zvládnutie vnútornej drevenej obloženia v vidieckom dome, môžete použiť rôzne kolobiace steny pre drevo. „Veteráni“ v prevádzke sa ukážu na olejové farby. Sú prezentované v rôznych farbách a rozhodnutiach vzoriek.

Na suchom základe môžu takéto povlaky usporiadať približne 7 rokov. Akonáhle sa táto lehota dostane na koniec, vrstva môže odradiť alebo dokonca stlačiť.

V tomto prípade bude musieť maľba znovu re-re. Na zlepšenie stanovenia určitých pigmentov na drevo sa odporúča uchýliť sa k predbežnému spracovaniu ropy.

Ak sa vyskytujú póry dreva, mikroklíma sa zhoršuje v obydlí. Počas maľby obloženia existuje významné odparovanie rozpúšťadlovej zložky, pre ktorú nie je charakteristická najpríjemnejšia vôňa.

Páry organických ľudí môžu poškodiť ľudské zdravie, takže by sa malo uchýliť k maľbe len v lete av podmienkach otvorených okien a dverí.

Akrylátové farby majú tiež špecifický zápach. Maľba s nimi je potrava potrebná starostlivo, a vysielacia miestnosť. V aplikácii sa táto farba ukáže, že je jednoduchšia a militantná ako oleja kompozície. Vytvára elastický film na zemi.

Oleje a vosky

Okrem olejov, ktoré produkujú zo suchých olejov, drevený obklad je pokrytý inými olejovými roztokmi, ktoré sú dokonale absorbované klapkou. Takéto formulácie vytvárajú na dreve alebo matnom, alebo s lesklým povrchom. Musia byť opatrne vtrhnuté do základne a potom poľsky. Rovnaká chemická štruktúra je v sebe voskových zmesi, rozdiel leží len v substitúcii glycerínu esteru na alkohol alkohol.

Vosky sú charakteristické pre vysokú odolnosť. S ich pomocou na povrchu obloženia môže byť vytvorená dokonale hladký povrch s príjemným leskom.

Voskové povlaky sú schopné držať drevo s desiatkami rokov, ak nie sú žiadne významné zaťaženie.

Vosková glazúra je realizovaná v stave, pripravená na použitie. Solidné odrody voskov prvá potreba zjemniť, uchýliť sa k tavenia pod pôsobením vodného kúpeľa. Takže vosk mohol rýchlo a efektívne usporiadať obloženie rovnomerne a efektívne, nadácia sa odporúča predregistrovať. Dobrý výsledok bude schopný dostať sa, ak budeme zaobchádzať s obložením kombináciou laku a oleja.

Vlastnosti impregnácie

Podšívka je rozdelená do niekoľkých typov. Rôzne materiály sa od seba líšia počtom a štruktúrou kĺbov. Na týchto parametroch je potrebná iná výška úsilia pre svoje vysoko kvalitné vzdelávanie.

Pri vykonávaní práce dodržiavajte určité pravidlá.

  • Pred spracovaním obloženia ktoréhokoľvek z prípustných skladieb musíte starostlivo preskúmať všetky dosky. Ak sú na nich tmavé škvrny, budete sa musieť uchýliť k miestnemu objasneniu bielím.

  • Ďalej bude potrebný celý povrch, aby sa trochu opláchnuť pomocou zriedeného roztoku sódy. Bude potrebné čakať na odparenie vody. Až po tom, čo môžete prejsť na spracovanie podšívky a hlavného riešenia alebo bezprostredne impregnácie.

  • Trhliny potrebujú zatvoriť tmelu. Povrchy budú vyžadovať snímky.

  • Ak chcete, aby sa dekoratívna nádrž poverená lepšie, podšívka môže byť odobratá. Pôda obzvlášť starostlivo je potrebné distribuovať na švu. Ak chcete použiť vybranú zmes primérov na hlavnú časť konečného materiálu, môžete použiť pohodlnú paintopult, ale na miestach, kde sú kĺby prítomné, je najlepšie pracovať len s kefou.

V ďalšom videu sa dozviete, ako rýchlo a len maľovať podšívku v bielej farbe.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: