Ako si vybrať tašku na notebook

Prenášanie notebooku v taške na notebook pomáha chrániť ho pred nepriaznivými vplyvmi – nárazmi, vlhkosťou, chladom alebo teplom.

Obsah

 1. Na čo sa zamerať pri kúpe
 2. Typy tašiek na notebook
 3. Materiály
 4. Ochranné prvky
 5. Ďalšie priehradky

Ako si vybrať tašku na notebook: na čo sa zamerať

Ako si vybrať tašku na notebook

Pri výbere tašky na notebook by ste mali zohľadniť tieto parametre:

 1. Typ;
 2. Materiály;
 3. Ochranné prvky;
 4. Ďalšie priehradky.

V zásade však na opatrné prenášanie notebooku v suchom a teplom počasí postačí akýkoľvek druh tašky vrátane plastovej tašky.

Najdôležitejšia vec, ktorú treba zvážiť, je veľkosť puzdra. Taška by mala byť zvolená tak, aby zodpovedala uhlopriečke vášho notebooku. Ak má teda váš počítač veľkosť obrazovky 15″.6 palcov, potom by mal byť kufor (alebo batoh alebo čokoľvek iné) špeciálne navrhnutý pre 15.6-palcové zariadenia.

Typy tašiek na notebook

Tašky, v ktorých sa dá prenášať notebook, môžu byť veľmi odlišné:

tašky na notebook
 1. Batohy za vami. Majú voľné ruky, ale môžu prekážať v dave ľudí a sú nevhodné na prenášanie ťažkých notebookov;
 2. Tašky cez rameno a tašky-transformátory. Ľahko sa prenáša, uvoľňuje ruky, ale je nevhodný na rýchlu jazdu, bicyklovanie alebo jazdu na kolieskových korčuliach a spôsobuje veľké nepohodlie pri prenášaní ťažkých zariadení;
 3. Prípady. Nemajú rukoväte. Vhodný na prepravu notebooku v aute alebo na prenášanie v rukách a nič viac;
 4. Prípady. Vyzerajú elegantne, najmä kožené a kovové, ale sú drahé a nepohodlné na prenášanie na dlhé vzdialenosti bez auta
 5. Cestovná taška, ktorá obsahuje priehradku na notebook, je riešením pre cestovateľov.

Typ tašky by ste si mali vybrať podľa svojho každodenného imidžu. Napríklad batoh by sa nehodil ku klasickému obleku alebo večerným šatám a kožená aktovka by vyzerala smiešne v ležérnom štýle.

Materiály

Materiály tašiek na notebook

Prevažná väčšina tašiek na notebooky je vyrobená zo syntetického materiálu. Patrí medzi najbežnejšie materiály:

 1. Nylon – vodotesný, odpudzuje nečistoty, nereaguje s chemikáliami v domácnosti, netrhá sa a neťahá, nepáli. Vystavením slnečnému žiareniu však môže vyblednúť a deformovať sa;
 2. Polyester – nepremokavý, odpudzuje nečistoty, nereaguje na chemikálie v domácnosti, netrhá sa, nerozťahuje sa, odolný voči slnečnému žiareniu. Napriek tomu však horí;
 3. Neoprén – nepremokavý, odolný voči špine, UV žiareniu a mrazu, neodiera sa. Je však citlivý na niektoré chemikálie;
 4. Polykarbonát – používa sa na aktovky a iné pevné tašky. Používa sa aj na tepelnú izoláciu.

Okrem toho sa na výrobu tašiek na notebooky používajú materiály vyššej triedy, ako je koža, hliník atď.. Nie sú však také praktické ako vyššie uvedené.

Ochranné prvky

Hlavnou funkciou tašky na notebook (polybag by bol nedostatočný) je ochrana. Preto by mal byť priestor na počítač v každej taške nevyhnutne pokrytý materiálmi absorbujúcimi nárazy – napríklad polyuretánovou penou.

Pre lepšiu ochranu si vyberte tašky so vzduchovými blokmi. Zvyčajne sa umiestňujú po stranách, aby sa zabránilo najnebezpečnejším druhom poškodenia notebooku pri údere zo strán.

Na ochranu notebooku pred vlhkosťou sa používajú vodoodolné materiály a vodoodpudivé impregnácie.

Ak plánujete prepravu notebooku pri nízkych teplotách, mali by ste si vybrať tašku s tepelnoizolačnými vložkami. Poškodenie základnej dosky, displeja a batérie mrazom.

Ďalšie priehradky

ďalšie priehradky

Dôrazne sa odporúča, aby mala taška na všetkých stranách oddelenú, dobre chránenú priehradku určenú výlučne pre notebook. Všetko ostatné môžete nosiť v ostatných priehradkách. Odporúča sa tiež, aby táto priehradka mala špeciálne popruhy, ktoré umožňujú pevné upevnenie notebooku.

Ďalšie priehradky na nabíjačku, myš a ďalšie potrebné veci.

!

V nasledujúcich článkoch naši odborníci povedia, ako si vybrať slúchadlá pre notebook, tajomstvá výberu pamäte RAM pre notebook, hlavné kritériá výberu notebooku na hranie hier.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: