Ako vybrať figurínu pre dieťa

Pred kúpou cumlíka pre novorodenca alebo staršie dieťa sa musíte rozhodnúť pre materiál a typ výrobku, ako aj pre prietok a veľkosť cumlíka. Okrem toho je potrebné zohľadniť výrobcu a vek dieťaťa. Ako to urobiť, sme povedali v našom článku.

Z adresy

 1. Akí sú najlepší výrobcovia bradaviek pre vaše dieťa?
 2. Ktoré bradavky sú k dispozícii?
 3. Ktorý tvar figuríny si vybrať
 4. Aký by mal byť prietok na figuríne
 5. Ako vybrať veľkosť figuríny

Najlepší výrobcovia cumlíkov pre bábätká

Najlepší výrobcovia bradaviek pre bábätká

Na rozdiel od fliaš je potrebné cumlík často meniť (každé 1-3 mesiace). To však neznamená, že môžete šetriť na ich kvalite. Cumlíky zakúpené od nepoctivých výrobcov môžu:

 1. Vyteká a nedrží dobre na fľaši;
 2. Majú tendenciu rýchlo vyblednúť a opotrebovať sa;
 3. Majú nepríjemný zápach;
 4. Môžu rýchlo stratiť svoj tvar;
 5. dráždiť pokožku a sliznice dieťaťa.

Ak sa na výrobu cumlíka použijú nekvalitné materiály, výrobok môže byť škodlivý pre zdravie dieťaťa. Preto musia byť figuríny pred uvedením na trh testované na toxicko-hygienické, organoleptické a hygienicko-chemické vlastnosti a musia byť certifikované ako bezpečné.

Najlepší výrobcovia detských bradaviek sú

 1. ahoj

 2. Ps Avent;
 3. Bradavka;

 4. Medela;
 5. Dr.
  bradavky;
 6. Bebe Confort;
 7. Tommee Tippee;
 8. NUK.

Aké bradavky sú k dispozícii?

Latex

Latexové bradavky sa môžu používať od narodenia. Latexové bradavky pripomínajú dieťaťu matkin prsník. Rýchlo sa však opotrebúvajú – je potrebné ich meniť každé 2-4 týždne.

Výhody

 • Za rozumnú cenu;
 • Keďže dojčatá a predčasne narodené deti sa ľahko kŕmia samy, na tento účel sa odporúča latexová bradavka.

Nevýhody

 • Obmedzená životnosť.;
 • Latexové cumlíky majú špecifický zápach a chuť, ktoré môžu spôsobiť, že vaše dieťa odmietne jesť;
 • Latex sa pri vystavení slnečnému žiareniu zakalí a pri vysokých a nízkych teplotách sa deformuje;
 • Môže spôsobiť alergické reakcie.

Silikónové bradavky

Silikónové bradavky – robustné a dlhotrvajúce. Vydržia vám približne 3-6 mesiacov. Silikón je tvrdší a tuhší ako latex, čo núti dieťa sať. Silikónové bradavky sú najvhodnejšie pre deti, ktoré majú dobre vyvinutý sací reflex.

Výhody

 • Silikónové bradavky sú odolné a majú dlhú životnosť;
 • Podporujte vývoj čeľuste;
 • Môže sa variť;
 • Nemajú žiadnu vôňu ani chuť;
 • Neobsahuje alergie.

Nevýhody

 • Silikónové bradavky sú veľmi tesné, preto ich deti môžu odmietnuť;
 • Nevhodné pre novorodencov a slabé a/alebo predčasne narodené deti.

Ktorý tvar bradaviek si vybrať

Ktorý tvar bradaviek si vybrať

Detské figuríny sa dodávajú v rôznych veľkostiach:

 1. Klasické;
 2. Ortodoncia;
 3. Anti-Colic.

Klasický Majú rovnaký tvar ako matkina bradavka, čo umožňuje dieťaťu sať ako z matkinho prsníka. Výrobcovia ich však zdokonalili tým, že ich ortodoncia produkty. Tieto sú sploštené a skosené, aby vaše dieťa malo pozitívny skus. Ortodontická bradavka je tiež skvelá pre deti pri prechode z dojčenia na príkrmy.

Anti-Colic modely majú ventil, ktorý zabraňuje prilepeniu cumlíka, znižuje množstvo vzduchu prehltnutého počas sania a zabezpečuje, že cumlík zostane plný tekutiny. Pomáha to vášmu dieťaťu netrpieť častejšie kolikami.

Aký prietok by mala mať bradavka

Aký by mal byť prietok figuríny?

Všetky modely bradaviek majú určitú silu prietoku. Je určená počtom a veľkosťou otvorov vo výrobku a hustotou potraviny. Čím menej otvorov, tým pomalšie prúdi jedlo do úst dieťaťa. Rýchlosť prietoku je prispôsobená veku vášho dieťaťa:

 1. Cumlíky s mäkkým prietokom sa používajú od prvých dní života až do troch mesiacov. Umožňujú pomalé kŕmenie, t. j.. majú jeden alebo dva malé otvory. Tieto výrobky zabraňujú tomu, aby sa dieťa odúčalo od matkinho prsníka – pri dojčení musí vynaložiť rovnaké úsilie ako pri prirodzenom dojčení.
 2. Cumlíky so stredným prietokom sa používajú pre deti staršie ako 3 – 4 mesiace, ale niektoré modely sú vhodné aj pre dvojmesačné deti. Majú tri otvory. Tieto cumlíky sa môžu používať na kŕmenie dieťaťa tekutinami hustejšími ako mlieko alebo umelé mlieko.
 3. Výrobky s vysokým prietokom majú štyri otvory. Zvyčajne sú určené pre dojčatá vo veku 6-12 mesiacov, ale niektoré modely možno používať aj s trojmesačným dieťaťom. Vysoký prietok je potrebný aj pri kŕmení dieťaťa hustou stravou, napríklad kašou.
 4. Existujú modely s premenlivým prietokom. Namiesto otvorov majú štrbiny. Môžu pomôcť upraviť prietok kvapaliny, čím sa spomalí alebo zrýchli. Tieto výrobky sú vhodné na kŕmenie potravinami rôznej konzistencie (mlieko, kaše, šťavy). V prvých mesiacoch života sa však neodporúča používať cumlíky s premenlivým prietokom. Prívod môže byť príliš silný a príliš bohatý, takže hrozí, že sa vaše dieťa zadusí.

Ako si vybrať veľkosť cumlíka

Ako si vybrať veľkosť cumlíka

Na označenie veľkosti figuríny používajú výrobcovia niekoľko spôsobov:

 1. Označovanie podľa mesiacov. Napríklad 0m+ (pre novorodencov), 2m+ (od dvoch mesiacov), 6m+ (od 6 mesiacov) atď..
 2. Stupnica zložená z čísel od jednej do troch, niekedy až do štyroch. Jednička znamená, že cumlík možno používať s novorodencom alebo chlapčekom, dvojka s deťmi staršími ako šesť mesiacov, trojka s deťmi vo veku jedného roka.
 3. Písmo. Používajú sa štandardné písmená S (od narodenia do 6 mesiacov), M (6-12 mesiacov), L (od 12 mesiacov).

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Build Buildgans

Zdravím vás všetkých! Som Build Buildgans a som nadšený, že môžem svoju vášeň pre opravy a inštalácie zariadení zdieľať s vami. Ako autor na tejto webovej stránke ma hnala moja láska k technológii a túžba pomáhať ostatným pochopiť a riešiť problémy týkajúce sa zariadení.

Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: