Ako vytvoriť uhorky?

Správna tvorba kríkov je jednou z kľúčových agrotechnických techník v pestovaní uhoriek. To vám umožní nastaviť určitý smer ROSTA LIAN, ktorý pomáha elektrárne poslať maximálne sily na zber, a nie na rozvoj zelenej hmoty. Preto je dôležité vedieť, kedy a ako presne by sa mali uhorky vytvoriť. Výber špecifického spôsobu, ako navrhnúť uhorku Bush závisí predovšetkým na odrodové vlastnosti rastliny.

Stojí za zmienku, že existujú všeobecné zásady takýchto postupov, ale zároveň existujú určité nuansy charakteristické pre políčko, parthenicarpical a hybridných druhov.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Potreba postupu

Ak sa dozviete, ako splniť všetky postupy správne a včas, môžete sa spoľahnúť na veľkú zber s každým individuálnym vákuom kvôli tvorbe cucumber puzdier. Je však dôležité vziať do úvahy, že tvorba tejto zeleninovej kultúry na postele, to znamená, v otvorenej pôde a v skleníkoch sú rôzne procesy, ktoré majú významné rozdiely. Ale v každom prípade je dôležité, aby si to pamätali Rastliny, ktoré sa vyvíjajú sami, bez ľudskej intervencie, skôr alebo neskôr sa zmenia na reálne bush húštiny. V takejto džungli, tvorené v záhrade a v skleníku, je veľmi ťažké vykonávať liečbu a podväzok, ako aj zber zberu.

Posudzovaný problém je najrelevantnejší, Keď sa vyberajú sadenice odrody rozvetvenia pre chov uhličiek. Nadmerne predĺžené a zároveň, tenké listy rastlín budú horšie a vetrané, čo je sám o sebe schopný vyvolať rozvoj mnohých chorôb. Ak neurobíte určité prvé známky a nechajte na kríkoch, všetky výhonky bez výnimky, potom sa výťažok zvyčajne výrazne zníži. V takýchto situáciách sa ovocie nebudú môcť vytvárať na hlavnom (centrálnom) trupe a na bočných čapoch. Súčasne môžu rany začať košeľu, aktívne suché a skončiť.

Príslušná tvorba uhorky Bush prispieva:

 • koncentrácie všetkých kultúrnych síl na plodovanie;
 • značné zlepšenie ľahkého prístupu a jeho jednotné rozdelenie;
 • racionálne využívanie oblastí v pestovaní zeleniny;
 • výrazný nárast v období plodovania;
 • viacnásobné uľahčenie implementácie všetkých manipulácií v rámci pristátia a zberu, ako je dozrieva.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Stojí to za zmienku Aj keď sa jedna z formovacích stupňov zmeškal, je potrebné odstrániť slabé výhonky, ktoré zahusťujú kríky. Neskúsení záhradníci, ktorí sa bojí zraniť rastliny, odporúča sa ukončiť počas rastu krokov s uins. Implementácia opísaného agrotechnického príjmu neposkytuje presné merania dĺžky výhonkov pomocou pravítka a výpočet počtu uzlov. Je dôležité si uvedomiť, že existujúce schémy tvorby uhorky, ktoré existujú dnes, sú podmienené, pretože v každom konkrétnom prípade je potrebné vziať do úvahy vlastnosti lôžok alebo skleníkov, ako aj odrodové vlastnosti a tvary pristátia.

Mimochodom, tvorba kríkov má priaznivcov aj oponentov. Podľa názoru tejto miery je kultúra zeleninovej kultúry schopná vyvíjať a dokonale ovocie nezávisle. A stojí za zmienku, že takéto schválenie je spravodlivé, najmä ak hovoríme o pestovaní úľových odrôd v otvorenej pôde. Je však dôležité si uvedomiť, že sadenice na záhrade sú umiestnené s pomerne veľké intervaly, ktoré poskytnú dostatočné množstvo svetla a živín pre všetky rastliny. V opačnom prípade budú stonky nevyhnutne prepletené, a plody na zemi sú to.

Ako ukazuje dlhodobé prax, je oveľa pohodlnejšie a efektívnejšie rastúce uhorky s použitím choptu a používania tvorby kríkov. To je najdôležitejšie pre skleníky, v ktorých najčastejšie musí čeliť obmedzeným priestorom. Súčasne, teraz môžete splniť odrody zeleniny, ktoré nepotrebujú popísané postupy. Toto je najmä o takýchto hybridoch ako:

 • Sarovsky;
 • „Kytica“;
 • „Valdai“;
 • „IzHorets“;
 • „Pace“.

Uvedené typy uhoriek nepotrebujú ľudský zásah. Je to kvôli prítomnosti pomerne silného centrálneho stonku na pozadí krátkeho a slabo vyvíjania bočných výhonkov.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Základné pravidlá

V súčasnosti môžete ľahko nájsť krok za krokom inštrukcie, v ktorom bude celý proces vytvárania uhorky v detaile opísaný, takže na konci bol malý tkáč. Voľba špecifickej metódy závisí od odrôd a podmienok obsahu rastlín. Je jasné, že pri pestovaní zeleniny na parapete, v skleníkoch av postele, prístup k formácii bude iný. Existujú však všeobecné pravidlá.

 • Všetky potrebné operácie zamerané na vytváranie kríkov by sa mali vykonávať včas.
 • Aby sa zabezpečil plnohodnotný prístup vzduchu k koreňom a zabrániť konkurenčnému boju rastlín na svetlo a výživu, nie je možné donútiť dno.
 • Centrálny kmeň by mal byť nasmerovaný strikovaný.
 • Tvorba hustých húštiniek pozdĺž brúsneho konštrukcie je neprijateľná.
 • Práca na tvorbe kríkov sa najlepšie vykoná ráno, aby boli ranasť naplnené a liečiť počas denného svetla.
 • Prázdne, rovnako ako suché alebo choré výhonky a listy na rezanie a trpí denne, neopúšťajú konope.
 • Na orezávanie sa používa výnimočne akútny, správne naostrený a dezinfikovaný nástroj. Breaking Prestávky často vedie k vážnemu poškodeniu, a často smrť rastliny.
 • Počas pštrenia sa špička výhonkov odstráni priamo, aby sa neuplatňovalo nepoužiteľné poškodenie.
 • Dôrazne sa odporúča, ako málo otočiť vákuum, pretože uhorky môžu byť bolestivé reagovať na to.
 • Jedným z kľúčových bodov je správne zavlažovanie. Zalievanie uhoriek v listoch nemôže, pretože v tomto prípade je povolené len striekanie. Teplota použitého vody sa líši v rozsahu od 22 do 24 stupňov. Je mimoriadne nežiaduce zavoliť teplú pôdu studenou vodou.

Ako vytvoriť uhorky?

Je dôležité si uvedomiť, že vo všetkých štádiách rastu a vývoja kultúry zeleniny je potrebné vymazať sušené a ovplyvnené listy, antény a strieľať na tvorbu kríkov včas;.

Osobitná pozornosť si zaslúži moment spojený s orezaním listov z uhoriek. Nie je to tajomstvo, že je v nich, fotosyntéza sa vykonáva, ktorá je nevyhnutná pre nestálosť a dozrievanie ovocia. V kontexte formácie je potrebné použiť pravidlo, podľa ktorého musí byť každý Zazach nevyhnutne leták zodpovedný za moci.

Na základe vyššie uvedeného je možné odstrániť už spomínané chybné, rovnako ako listy, ktoré zhrupujú pristátie a zabraňujú jej normálnemu vetraniu. V prvom rade, nakrájame na listy na slnku, to znamená, že leží na Zemi. Po presťahovaní na odstránenie bočných výhonkov, na ktorých bola predtým odstránená plodina uhoriek. Takýto prístup vám umožňuje vytvoriť v pristátí ako pohodlné pre rastliny mikroklímu. Je dôležité si uvedomiť, že letáky sú odrezané, neopúšťajú manžety.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Tvorba rôznych odrôd

Agriani v súčasnosti používajú rôzne spôsoby tvorby, z ktorých výber je určený niekoľkými kľúčovými faktormi. Stojí za zváženie klasickej verzie opísaného agrotechnického príjmu zameraného na zvýšenie výnosu populárnej kultúry zeleniny. Je to relevantné pre moderné nesebunické druhy a hybridy patriace do parthenocarpical.

Je dôležité poznamenať, že univerzálna metóda je vhodná pre rastliny, v ktorých sú ženské kvety tvorené na centrálnom stonke a vedľajších výhonkoch. Ak sa v procese rastu, to bolo odhalené, že na úrovni 6 alebo 7 listov nie sú žiadne rany, a sú vytvorené výlučne mužské kvety, potom môžete odstrániť hlavnú stonku, takže pár najdôležitejšej strany. Sú upevnené na cholere a odstrániť rastové body po 5. plechu. Ďalším kľúčovým bodom je, že je neprijateľné prelomiť mužské farby, ktoré sú potrebné na opeľovanie a tvorbu nestály.

Kruhy slabých hybridných odrôd s pekárenským typom kvitnúceho formulára spravidla takzvaným zásadou zastrešujúceho. Ako už bolo uvedené, pracovný okruh je vybraný podľa miesta kultivácie zeleniny. Túto metódu teda poskytuje na výstavbu dvoch cholerov v hornej časti skleníka. Hlavnou vecou je, že orezávanie a strihanie sa vykonávajú ráno s použitím akútnych a spracovaných nástrojov.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

ParthenOcarpic a hybridy

Spočiatku stojí za zmienku, že moderné hybridné odrody sa vyznačujú tým, že existuje takmer 100% dámskych kvetov. Ukazuje sa, že vaječník takýchto uhoriek je vytvorená na hlavnom kmeni. Takýto druh môže často vytvoriť niekoľko embryí v každom sínusovom plechu. Ale je potrebné pripomenúť, že len asi 1/5 z nich sa nakoniec stane plnou plodov. Zvyšok v procese pestovania Bush sušené a zmizne. Preto je potrebné vytvoriť hybridy a parthetenokarpické stupne uhoriek.

Hybridné kríky najčastejšie tvoria v jednom kmeni, berúc do úvahy nasledujúce dôležité momenty.

 • Rastliny sú zviazané na horizontálne orientovaný choler akýmkoľvek pohodlným spôsobom. Urobte to približne 12-15 dní po výsadbe uhoriek v zemi.
 • Topy tkáčov by mali zostať slobodné a byť schopný, aby sa obrátili okolo zviazaného povrazu.
 • Akonáhle hlavný útek dosiahne vrchnú časť nosnej konštrukcie, musí byť uvedený, a topping naštvaný alebo odrezaný.
 • V ďalšom štádiu sú všetky vedľajšie stonky odstránené, rovnako ako fúzy a kvety na tretí list nižšie.
 • Strieľa, ktoré rastú po zadanej značke, štipku. Je dôležité poznamenať, že zber v takýchto prípadoch sa vytvára najmä na hlavnom priemere.
 • Ak hovoríme o dlhoročných triedach uhoriek, potom po všetkých uvedených častiach kríka sa odstránia až do 3. plechu, záplatovanie centrálneho kmeňa vykonáva na linkách 3-4 plechy. Hlavnou vecou je, že pred tým, než je Doros na vrchole Trelliers.

Vytvorené neskôr v dutín špecifikovaných listov, streľby budú musieť byť prenesené cez držiak a poslať k posteli. Potom ich stlačia v meradle od zeme. Samotné uhorky v takýchto prípadoch budú vytvorené najprv na hlavnej veci a potom na rustikálnych stonkách.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Puchkovy

V súčasnosti je popularita uhoriek ‚odrody, ktoré majú zviazaný, to znamená, že kytickou plodinári rastie. Takéto druhy v každom sínusom tvorí 5 plných plodov a viac. Rovnako ako pravidlo, takéto puzdrá vo jednom bič. Ich nadmerné zhrubnutie bočných stoniek s množstvom bariér vedie k vyčerpaniu, preto na nevyhnutnú stratu časti a výrazné zhoršenie kvality plodiny. Algoritmus akcií pri vytváraní uhorky lúča bush vyzerá takto.

 • V počiatočnom štádiu, po odstránení plodov v spodnej časti kríka, plnohodnotného stupňa.
 • Akonáhle hlavný kmeň dosiahne TRELLIS, tento bič je hodený cez to. Zároveň je kmeň smerom k Zemi a ako je rozdrvený, je narezaný v nadmorskej výške 20-30 cm od jeho povrchu.

S touto tvorbou cucumber bush, zasiahne prevažne domáce bič. Stojí za zmienku, že záhradníci využívajú iný spôsob, ako implementovať agrotechnickú udalosť.

 • Bočné stonky sa odstránia na úroveň Chopler.
 • Centrálny únik je vinutý okolo podporného dizajnu a sťažuje sa.
 • V hornej časti 1-2 kroky sú ponechané, a potom vyhodiť, po druhej písomnej informácii pre zvieratá s obväzom, štipkou a ísť dole.

Bez ohľadu na spôsob tvarovania uhoriek lúča, je to predbežné vykonávanie takzvaného oslepenia spodných častí stoniek. Rozumie sa odstrániť každého bez výnimky bočných výhonkov, farieb a fúzni na úroveň 3. plechu.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Inmimenzionálny

V tomto prípade hovoríme o dlhodobo známe tradičné, rovnako ako veľmi rozvetvené modernejšie odrody kultúry opísanej. Nie je to tajomstvo, že sú aktívne plodne na bočných stonkách. Na základe toho sú takéto kríky vytvorené v niekoľkých skrútených.

 • Centrálny útek sa odpudzuje po 4-5 listoch.
 • Vytiahnite dve kroky na vrchole a pošlite ich na opačné strany.
 • Výhonky sú pevné (zviazané) a vykonávať parenie.
 • Ľavé stonky po zrieknutí sa okolo 1-1,5 metra od zeme.

V dôsledku takýchto akcií sa rastlina začne rovnomerne zatvoriť v dvoch smeroch. To zase prispeje k vzniku a plnohodnotnému rozvoju veľkého počtu vysoko kvalitných uhoriek.

Existuje aj alternatívna akcia. Paging vrchol hlavného kmeňa, to znamená, že jej časť, kde sa vytvára väčšina prázdnych kvetov, umožňuje vytvorenie maximálneho počtu bočných výhonkov. To je presne to, čo bude s kompetentným ponechaním kľúčom k budúcnosti bohatej zberu. Je tu dôležité tu všetky nové stonky po 2-4 letákoch na skrátenie zohľadnenia tíme pristátia, ako aj stupeň osvetlenia.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

Vedenie miesta kultivácie

Ako už bolo uvedené, voľba jedného alebo iného spôsobu tvorby je ovplyvnená miestami a podmienkami, v ktorých sa vyrástli uhorky. Takže, ak hovoríme o skleníkoch, potom hlavná úloha neumožňuje poruchu. Hustá džungľa s ich listy zakryť ovocie z slnečného svetla, rovnako ako ich skryť pred včiel a brať si ho rovnobežne s živinami. Zároveň, keď sa kultivujú kultúru na lôžkach, sa snažia urobiť Bush na ochranu zberu z kolísania teploty.

Berúc do úvahy takéto vlastnosti v otvorenom pozemku, bohaté odrody rozvetvenia sú častejšie vysadené. Tvorba kríkov v takýchto situáciách má množstvo dôležitých funkcií. Pri budovaní podporných štruktúr, vrátane oblasti, ktorá sa používa pod uhorkami, ako aj pohodlie výsadby rastlín a zberom.

Ako vytvoriť uhorky?

V otvorenej pôde

Ak porovnáte odrody, ktoré sú najvhodnejšie pre skleníkové podmienky a otvorené postele, v druhom prípade je uprednostňované uhorky, pre ktoré je charakterizovaný bohatý budúci tvorba. Tu ako hrubá uhorka džungle, bohatšieho a lepšieho plodovania. Je nepravdepodobné, že by sa takéto postele mohli vidieť v hrdí osamelosť. Pri vytváraní takýchto kríkov sa odporúča zohľadniť nasledujúce najdôležitejšie body.

 • Pinching, spravidla, neplatíte.
 • Kvety oboch pohlaví sa objavujú súčasne a v primeranej sume na všetkých stonkách.
 • Ovocie sa vytvárajú a rozvíjajú sa rovnomerne v celom kríku.
 • Počet výhonkov je priamo a priamo úmerný vytvoreniu mikroklímu.
 • V hustých uhlíkových húštinách sa uvoľní oxid uhličitý, ktorý je tak potrebný na plný rast a vývoj tejto zeleninovej kultúry.
 • Dlhé a pobočkové výhonky sú schopné efektívne chrániť plody z ťažkých poveternostných podmienok, ako aj priame slnečné svetlomety, ktoré môžu aplikovať nenapraviteľné poškodenie.

Pri pestovaní uhoriek v otvorenej pôde by však mali nasledovať určité pravidlá, vzhľadom na oblasť zásobovania rastlín. Najmä reč je o triedach, pre ktorých sú zbytočné dlhé hlavné výhonky zvláštne na úkor tvorby nestály. Tieto inštancie sa zvyčajne skracujú po 6-8 listoch. To vedie k klíčovaniu bočných výhonkov s plnou a silnou prekážkou. V iných prípadoch Nevyžaduje sa ďalšie agrotechnické operácie zamerané na vytváranie kríkov.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

V Tepliciach

V tomto prípade je obzvlášť dôležitá tvorba kríkov, pretože vám umožní vytvoriť najvýhodnejšie zariadenie pre rast a rozvoj rastliny, ako aj zvýšenie výnosu. Kľúčom k úspechu budú dodržiavanie určitých bežných pravidiel. Je dôležité zohľadniť kľúčové vlastnosti kultúrneho chovu v skleníkoch.

 • Nuansy na implementáciu agrotechnických techník bude závisieť od toho, či sa pestujú odrodová zelenina alebo hybrid.
 • V situácii s odrodovými vzorkami sa dámske kvety objavujú hlavne na bočných stonkách. Hlavný bičuje tu funkcie platformy pre mužov (prázdne lôžka).
 • Predčasné stránky hlavného kufra provokuje aktívny vývoj bočných procesov. Výsledkom toho bude nevyhnutne nárast pristátia s následným rozvojom chorôb a zhoršením výnosu.

Ako vytvoriť uhorky?

Ako vytvoriť uhorky?

V popísaných podmienkach sú kríky vytvorené v jednej bič, na ktorom bude budúca úroda sústredená. Vložiť do príslušných postupov 10-15 dní po prevode sadeníc do zeme. Bude dôležité pamätať na nasledujúce pravidlá.

 • Všetky jednotky musia byť zviazané vo výške 100-150 mm.
 • Spalček robí aspoň 1,5 m.
 • Písanie rastlín úhľadne, prevencia napätia.
 • Loopy okolo stoniek mladých nemôžu byť príliš dotiahnuteľné, aby ich nepoškodili.
 • Baliace výhonky okolo povrazu môže byť v ľubovoľnom smere. Je dôležité, aby vrchol zostal slobodný.

Ďalšou fázou je odstránenie všetkých listov bez výnimky, ako aj bariéry a kvety až do 4. súčasnosti. V tomto prípade sa nezohľadňuje. Tento postup sa označuje ako slepý.

Stojí za zmienku, že takéto opatrenia sú prospešné pre rozvoj rastlín a ich výnosov. Faktom je, že v listoch spodného radu je najčastejšie tvorený minimálnym bariérmi, ale zároveň sa zúčastňujú živiny.

Ako vytvoriť uhorky?

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár