Apple Tree Piros

 • Autori: Nemecko
 • Chuť: Sour-Sweet
 • Aróma: karamel
 • Hmotnosť plodu, g: 140-150
 • Načasovanie dozrievania: Leto
 • Odnímateľná splatnosť: Druhá polovica augusta
 • Krvácanie: Až 3 týždne
 • Prepravovateľnosť: Áno
 • Self-rýchlosť: Sofistikované, zlaté delises, Yelstar, Pirelli
 • Jar: Menovanie

Pozrite si všetky charakteristiky

Skorý stupeň jabĺk vždy teší v dopyte od záhradníkov, ale takéto odrody majú vždy malý mínus – malú dobu. Existujú však aj skoré jablkové stromy s dlhšou expanziou ovocia po zbere. Napríklad nemecký odroda Apple Sir. V tomto článku zvážte jeho vlastnosti, výhody a nevýhody, chuť, agrotechnické momenty a prípravu na zimu.

História odstraňovania odrôd

V roku 1963 bol zavedený nový hybridný pirosi v nemeckej inštitúcii záhradníctva Dresden-Pilnits. Rodičovský pár sú známky Apple Stromy Helios a Apollo. Hybrid dostal svoju popularitu v Nemecku len v roku 1985.

Popis odrôd

Apple Tree Piros patrí k skorému premium a je považovaný za semi-slot. Výška stromu je 4-4,5 m, v prvých rokoch, trup je rýchly rast, následne tento proces bude pomalý.

Krone na strme, kompaktný, semiorád, ale nie zhrubnutý. Maine Listy, nasýtený zelený odtieň s výrazným prierezom na zadnom povrchu.

Apple Tree Piros začína jeho plodenie po dobu 3 rokov po pristátí v zemi. Záhradníci poznamenávajú, že hybrid nie je naklonený na periodické plodenie.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Akákoľvek kultúra má svoje vlastné vlastnosti, ktoré sú v pozitívnych a negatívnych bodoch.

Zvážte pozitívne aspekty hybridu:

 • Spoločnosť;

 • Drevové ovocie;

 • Chuť vlastnosti;

 • bohatý a ročný zber;

 • Čas použiteľnosti;

 • Vynikajúce indikátory dopravy;

 • vzhľad.

Minusy zahŕňajú skutočnosť, že odroda nie je odolná, to znamená, že hybrid je podrobený niektorým chorobám a útokom škodcov.

Dozrievanie a plodnenie

Blossom začína v máji, a prvý zber je možné zozbierať v auguste v južných regiónoch, v severných regiónoch, zber sa v prvých týždňoch septembra. Zber nastane v niekoľkých stupňoch.

Výnos

Záhradníci oslavujú vysoký a stabilný výnos. Ako aj aktívne obdobie plodovania v Apple, Piros od 5 do 25 rokov.

Ovocie a ich chuť

Ovocie sú veľké, hmotnostné 140-150 g, zaokrúhlený tvar a valcový. Jablká rastú približne jednu veľkosť. Plody sú dobre upevnené ovocím a neobjaví sa.

Koža je hustá, nevyvažuje, čo prispieva k dobrej doprave. Na tieni, je bledožltá s inherentným ranom na bokoch (tie strany, ktoré boli na slnku dlhšie).

Dužina je šťavnatá, hustá, s veľkým obsahom šťavy. Pre chuťových vlastností je ovocie sladké kyslé, s výraznou karamelovou dochuťou.

Ovocie sa ukladajú na chladnom mieste pri teplote, ktorá nie je vyššia ako +5 stupňov do 3-4 týždňov.

Vlastnosti pestovania

Špeciálne agrotechnické požiadavky PIROSE Apple. Všetko, čo je potrebné dodržiavať, je pravidelné zalievanie, hnojivá, rezacie vetvy – tvorba koruny, preventívnej práce proti škodcom a prípravkom na zimu, pôdne mulčovanie.

Výťažok ovplyvňuje aj výber priestoru, takže je potrebné správne pripraviť miesto. Krone na strome, hoci kompaktný, ale stále sa šíri, takže stránka by mala byť slobodná, takže kultúra je vhodná na rast. Ak sa nachádzajú iné druhy kultúr, potom je vzdialenosť medzi nimi pozorovaná od 3 m. Je potrebné, aby sa pobočky neprišli do kontaktu a nezasahovali do seba.

A miesto musí byť slnečné. Najlepšie je zasadiť sadenice na malom kopci, aby sa zabránilo podzemnej vode. Ak je to nemožné, drenáž je nainštalovaná pri vynesení v studni.

Náklady 1-2 krát za dva týždne na uvoľnenie oblasti okolo trupu na nasýtenie pôdy kyslíkom. Apple Tree Pierce miluje voľné, hlinité pôdy.

Opeľovanie

Hybrid Piros má dobré a veľké blueries, ale sú úplne sterilné, takže zber je veľký a dobrý, je potrebné pristáť Apple-Polinívajúci v blízkosti. Môže to byť rôzne jablkové stromy Vista, Pirelli, Golden Delises.

Podriadený

Undercantle Apple Stromy sa vykonávajú v niekoľkých fázach. Na jar je potrebné kŕmiť rastlinu prírodnými minerálmi a tými, ktoré obsahujú dusík. Letné kŕmenie Apple strom s prírodnými minerálmi a na jeseň minerály obsahujúce fluorid. Všetky hnojivá sa zadávajú do súpravy.

Odolnosť proti mrazu

Príprava na zimu je dôležitým bodom, v žiadnom prípade by som ho nemal ignorovať. Príprava začína týždeň dva po zbere, alebo keď je väčší počet listov.

Po prvé, strom skontroluje v čase poškodenia, škodcov alebo chorôb. Potom sa vykonávajú preventívne opatrenia na odstránenie suchých vetiev alebo miest, kde sa kôra odpočívala. Všetky úseky spracujú Garden Warr a samotný kufr je spustený.

Potom v regiónoch so silnými mrazmi alebo s ostrými kvapkami teploty je kmeň podstúpiť. Aby ste to urobili, je potrebné riadiť niekoľko kolík okolo barelu Apple stromu, vo vzdialenosti 20 cm a zabaliť kolíky s poľnohospodárskymi alebo grugoidmi. Prispôsobte si drôt. Ale vo výslednom priestore medzi pikantnými a trupu, môžete zaspávať mulčovanie alebo rašelinu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár