Biopreparácie na ochranu rastlín pred škodcami a chorobami

Je pekné zbierať dobrú zber zeleniny a ovocia z vašich stránok, uvedomil si, že získaný produkt je šetrný k životnému prostrediu a určite užitočné. Avšak, zber často musí bojovať, predovšetkým s početnou armádou škodcov, rôzne kliešte a hmyz. Sú schopní nielen poškodiť, ale tiež zničiť kultivované kultúry. Samozrejme, že je možné, aby táto armáda „Strike“ Špeciálna chémia, ale chcem dostať čisté výrobky. V tomto prípade prídu biologické výrobky na záchranu. O tom, čo predstavujú a ako chrániť rastliny pred škodcami a chorobami s ich pomocou, budú diskutované v tomto článku.

Čo to je?

Biopreparations sú moderné agenti šetrné k životnému prostrediu určené na ochranu rastlín pred škodcami a chorobami. Sú založené na používaní živých organizmov alebo prírodných biologicky účinných látok, ktoré sú tieto organizmy syntetizované. Najčastejšie majú zeleninový alebo mikrobiologický pôvod.

Zničenie škodcov dochádza cez vplyv na ich črevá alebo nervový systém. V prvom uskutočnení, zadanie spracovaných listov, hmyz umiera z otravy. V druhom prípade dôjde k ich paralýze a zomierajú z hladu. Biologické prípravky majú širokú škálu akcií. V závislosti od miesta určenia sú rozdelené do takýchto základných skupín:

 • Biopungicídov a biobaktidov – lieky na boj proti chorobám;
 • Insekticídy – prostriedky proti hmyzu;
 • Akaricídy – zničiť kliešte;
 • bioántibiotiká;
 • Biokomplexy alebo stimulanty – pozostávajú z rastlinných extraktov schopných ovplyvniť podmienky rastu, kvitnutia a dozrievania ovocia.

Niektoré prostriedky sú účinné v boji proti hlodavcom a slimácim. Existujú biologické prípravky, ktoré sa používajú na spracovanie semien pred pristátím. Takáto operácia sa vykonáva niekoľko dní pred pristátím. Spracovanie semien sú potrebné v tieni, neumožňujú vniknutiu priamych lúčov slnka. Výsledok poteší chovateľa zeleniny, takýto výsadný materiál sa vyznačuje dobrým koherentným, odolným voči chorobám, intenzívnejším rastom, zvýšeným výnosom.

Niektoré prostriedky prispievajú k zemi. Odporúča sa vykonať túto prácu 5-6 dní pred pristátím rastlín. V tomto prípade počet užitočných mikroorganizmov v pôde, ktoré stlačte patogénne baktérie.

Zároveň sa organici rozkladajú rýchlejšie tempo, v dôsledku toho sa zlepšuje pôdna štruktúra – produktivita plodín pestovaných na mieste sa zvyšuje.

Pred výsadbou sadeníc sa odporúča striekanie svojho koreňového systému so špeciálnymi biopreparáciami. Vykonávať takéto spracovanie 2-3 hodiny až do vykládky. Rastliny pripravené týmto spôsobom budú odolné voči chorobám a ukážu sa, že sú produktívnejšie. Dobré výsledky možno získať postrekom biologickými prípravkami zakorenených sadeníc. Liečba sa uskutočňuje suspenziami rôznych koncentrácií – od 0,1 do 1%. Riešenie sa musí použiť v deň prípravy.

Počas zalievania môžete lieky spoločne s vodou pod koreňovým systémom rastlín. Baktérie Biologické prípravky začne interagovať s biocenózy pôdy, ktorá má vplyv, ktorý vedie k zmene vývoja fytofágov.

To vedie k smrti nielen patogénnej mikroflóry, ale aj hmyzích škodcov.

Klady a zápory

Biologické prípravky sú vhodné, pretože ich používanie umožňuje získať ekologické výrobky. Ovocie liečené s nimi už za pár dní možno konzumovať, bez akéhokoľvek nebezpečenstva pre zdravie. Okrem toho nepoškodzujú životné prostredie, zabíjajú len škodcovia, negatívne neovplyvňujú negatívne na užitočné biocenózy účastníkov. Podobne ako akýkoľvek prostriedok na ochranu rastlín, biologické výrobky majú svoje výhody a nevýhody.

Výhody:

 • Sú bezpečné, použité zloženie je absolútne neškodné pre ľudí a zvieratá;
 • ekologicky šetrné k životnému prostrediu, pretože neznečisťujú a nezničia životné prostredie, niektoré nie sú nebezpečné pre včely;
 • So vhodným použitím je celkom účinná;
 • konať selektívne;
 • Komplexne ovplyvňujú väčšinu drog súčasne zničiť škodcov a posilniť imunitu rastlín;
 • Môže sa používať v celom rastúcom sezóne kultúr, dokonca aj počas kvitnutia a dozrievania ovocia;
 • Prípravky nespôsobujú účinok závislosti v hmyzoch, čo znamená, že nie je potrebné neustále meniť;
 • Je to pomerne ekonomické, pretože na spracovanú plochu sa vynakladá malé množstvo liekov.

Nevýhody by mali zahŕňať pomalú prácu biopreparácií. Koniec koncov, ich vplyv začína až po zaradení do reťazca biologických procesov. Určité ťažkosti spôsobuje skladovanie a potreba ich použiť ihneď po príprave, sú nestabilné a rozpadajú sa pod vplyvom slnečného svetla.

Environmentálna bezpečnosť biologických liekov sa považuje za nepoškvrnenú, pretože hovoríme o použití mikroorganizmov pridelených z biologických objektov životného prostredia a zahrnutých do zlúčeniny.

Takéto biologické lieky neporušujú prirodzenú rovnováhu, nezávisle kontrolujú počet fytofágov, kauzačných činidiel chorôb a užitočných mikroorganizmov.

Názory

Prvé typy biologických produktov na ochranu rastlín boli vyvinuté na boj proti fytofágom. Sú to teraz drogy komplexných účinkov, sú schopné chrániť rastliny pred škodcami a početné choroby.

Najobľúbenejšie tieto skupiny.

 • Avermektín. Toto sú prípravky vytvorené na základe toxínov húb Streptomyces Avermitilis. S ich pomáhaním s hmyzom, kliešťmi a neatódy. Toxíny ovplyvňujú nervový systém škodcov. „ALBIT“ sa používa na stimuláciu rastu rastlín. Môžete sa vyrovnať s hubami a baktériami pomocou „Bastophith“. Použitie „fytolavin“ pomôže v boji proti bakteriálnej hnilobe. Krmizujte záhradu a záhradu z komplexu plesňových a bakteriálnych ochorení pomôžu „phitosporin – m“.
 • TripHodermines. Ak ich chcete vytvoriť, používajú živobytie Richodermie húb. To znamená, že môžete zvládnuť vegetatívne časti rastlín, namočte semená a koreňový systém sadeníc, ako aj vklad. Aktívna zložka ničí infekčné ochorenia. Okrem toho baktérie tohto činidla vstupujú do symbiózy s koreňovým systémom rastlín, obohacujú ich dusíkom. Na ochranu rastlín z fusariózy, z mikrofónu, fytosporózy, anthrazznózy, koreňovej a sivej hniloby, „TripHoderma Verid“ je vhodná. Môžete sa zaoberať patogénmi plesňových ochorení s pomocou Trichocínu a Trichlora.
 • Bakteriálne insekticídy. Sú vytvorené pomocou kmeňov entomopatogénnych baktérií Bacillus Thuringiensis. Liek je navrhnutý tak, aby zničil škodcovia baktérií v ich tráviacom systéme a poškodenia vnútorných orgánov. Zničiť vypočítané a ich húsenice, škodcovia ovocia a bobuľových plodín používajú „Lepylocid“, zatiaľ čo boja proti kliešťom, škrabancom a larvách Colorado Beetle „Bitokssibacillin“.
 • Bakteriálne fungicídy. Základom týchto liekov používa antagonistické baktérie. Účinnou látkou je bunky s metabolitom komplexu Bacillus subtilis Baktérie. Sú určené na boj proti rôznym ochoreniam rastlín. V raste stimulanty je vhodný komplexný liek „albit“. Na boj proti hubovým a bakteriálnym ochoreniam plodín, použite „Bastophit“.
 • Vírusy hmyzu. Táto kategória zahŕňa drogy, smrteľné škodcov, ako je napríklad Karpovirusin a Twin.
 • Ďalšia biopreparácia z škodcov sú nematodes entomopatogény, ktoré sa používajú v ich činoch symbiózy nematódy s patogénnymi baktériami, ktoré zabíjajú škodcov. Zahŕňajú „nemabact“; „Nakoniec – F“.
 • Biopreparácie z rastlinných extraktov zahŕňajú zakryté extrakty, barbaris, ruže, ženšen. Vykonávajú fungicídy a zároveň stimulanty rastu. Medzi populárne drogy „Rostock“, „Silk“, „Phytozont“.

Odporúča sa používať biopreparácie v teplom počasí, zatiaľ čo teplota vzduchu by nemala byť nižšia ako 20 stupňov. Stojí za zmienku, že s rastúcimi účinkami liekov zlepšuje dvakrát. Deň po jeho používaní sa finančné prostriedky nebudú nebezpečné pre včely. Pre obyvateľov vody sú nebezpečné, takže by sa malo vyhnúť v rezervoch.

Hoci všetky biologické výrobky nie sú toxické pre osobu, by sa však nemala mať možnosť spracovania úsekov detí a tehotných žien.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: