Cinema Cell

  • Autori: ALE. A. Astakhov (Vni Lupina)
  • Sa objavili pri prekročení: Kanalizácia Dove X Line 32-77 (BRADORP)
  • Rok predpokladov: 1993
  • Načasovanie dozrievania: skoré dozrievanie
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Výnos: Vysoká
  • Účel: Univerzálny
  • Hmotnosť bobúľ, g: 2.2-5
  • Hodnotenie ochutnávky: 4.9
  • Epishers: Pestovanie – zelené, neotvorené, lesklé, maľované anthocien; Nosenie – hrubé, zakrivené, béžové šedé, dospievajúce

Pozrite si všetky charakteristiky

Čierne ríbezle rôznych odrôd používajú ako živý plot alebo ako ovocná rastlina. Voňavé bobule – obľúbená zložka pre užitočné a lahodné pochúťky. Cellechenskaya odroda má vynikajúcu odolnosť proti mrazu, vďaka ktorým sa môže pestovať v regiónoch s ťažkými zimami. A tiež poteší vynikajúcu chuť a výhody plodiny.

Popis odrôd

Stredne vyššostné rastliny dosahujú výšku jedného a pol metrov. Kríky rastú hrubú a slabé. Mladé výhonky zelenej, nekomplikované. Povrchové lesklé, maľované anthocie. Silné výhonky, ktoré sa už stali divnými, hrubými, zakrivenými a masívnymi. Farba – sivá s béžovým čipom. Obličky sú veľké a rastú, ničivé od výhonkov.

Každý list sa skladá z piatich čepelí. Stredné rozmery. Farba – nasýtená zelená. Povrch matný a pokrytý malými vráskami. Čepele sú šíriace, a samotná rovina je konvexná. Kvety malé, nekomplikované. Lístky farby – červenatá fialová, bledý. Kefy môžu byť vinutí aj rovné. Hustota – priemer. V jednej kefke simultánne Rips od 8 do 12 bobúľ.

Charakteristické pre bobule

Farba plne jazdí bobule – čierna. Hmotnosť – od 2,2 do 5 gramov. Rozmery sú považované za veľmi veľké. Formulár. Šťavnaté buničiny pokrýva priemernú hustotu pokožky. Povrch – hladký, s trblietkom. Cieľ – suché.

Chuť vlastnosti

Charakteristika gastronomického ovocia – vysoká. Sladká chuť výrazne dominovala nad kyselinou. Vyhodnotenie ochutnávačov – 4,9 bodu od 5 maximum. Počet cukrov – 7,8%, kyslosť – 2,2%. Po jedle príjemnú sviežosť.

Dozrievanie a plodnenie

Kríky začínajú ovocie v prvých dňoch júla. Čas dozrievania – skoro. Plody sú stále takmer súčasne.

Výnos

Vzhľadom k vysokému výnosu záhradníkov zbierať mnohé šťavnaté a sladké bobule každú sezónu. Priemerná výnosová rýchlosť je jeden a pol kilogram z kríka alebo 10 ton s hektárom plantáže (pri pestovaní vo výrobnom meradle). Maximálne plodnenie – 2,8 kilogramov kríkov alebo 18,7 ton s hektármi. Bobule majú vynikajúce výrobky kvality a nádhernú dopravu.

Pristátie

Rovnako ako mnoho ďalších odrôd čiernych ríbezlí, druh Selchechenskaya vysadených na jar alebo na jeseň. Druhá možnosť pristátia je výhodnejšia. Práca vykonaná na konci septembra alebo v prvých dňoch októbra. Jarné pristátie sadeníc je nežiaduce z dôvodu, že obličky sú rýchlo rozpustené a nie je vždy možné zasadiť mladé kríky v čase. Udržiava tiež možnosť vrátenia predčasných jarných mrazov.

Nákup sadenice, musíte venovať pozornosť stavu koreňov. Takže ker rýchlo prešiel na novom pozemku a dostatočne vyvinutý na to, aby vytvoril bohatú zber, korene koreňového systému musia byť celé a zdravé. Počet hlavných koreňov – 3-5 kusov.

Najlepšie zo všetkých, mladé sadenice vo veku 1-2 roky. Horná časť rastliny by mala byť najmenej 30 centimetrov a pozostáva z 1-2 výhonkov.

Selchechenskaya Rôzne – náročné na zloženie pôdy. Ríbenie uprednostňuje ľahkú a úrodnú pôdu, ktorá poskytne ľahko prístup k koreňom. Dokonale vhodný list alebo hliník. Reakcia na kyselinu by mala byť nízka alebo neutrálna. Pri vyšších ukazovateľoch v pôde pridajte Dolomitovú múku (približne 500 gramov na meter na štvorcový) a detribu.

Nizenas a mokrade nevyhovujú pestovanie ríbezle. V takýchto podmienkach by ste nemali očakávať bohatú zber, a kríky rýchlo prídu a budú často zranené. Môžete tiež zasadiť kríky do piesočnatej pôdy, ale je potrebné dobre oplodniť rastliny.

Ríbenie preferuje slnečné úseky, ale v poludnie je žiaduce, aby územie pokrýva svetlo tieň. S silným tieňovaním, čiernym ríbezlom oslabuje a chuť plodín sa znižuje. Pozemok musí byť hladký. Výhodne na ochranu pristátia pred návrhmi. Na to sú kríky vysadené v blízkosti budov alebo živého hľadiska.

Pestovanie a starostlivosť

Táto odroda je veľmi náročná na podmienkach obsahu. Všetky agrotechnické manipulácie sa musia vykonávať v povinnom. Iba v tomto prípade môže byť kvalitatívna zber zhromažďovať každú sezónu. Ríbenie je nádherné rastie v mierne navlhčenej pôde. Podporovať takýto stav, musíte pravidelne a hojne vodné kríky. Plán zavlažovania je založený na sezóne. Nadmerné zalievanie je nebezpečné pre ríbezle, korene sa začínajú hnilobu a bobule sa stávajú vodnaté.

Uistite sa, že ste si navlhčili miesto počas rastu výhonkov, tvorbu vaječníkov, palivového čerpadla a po zbere dozrievania bobúľ. A kríky žiaduce zavlažovať pred nadchádzajúcim zimovaním. Posledné zavlažovanie sa vykonáva len vtedy, ak bol pád zavlažovania zriedkavý.

Ak rastlina nedostane dostatok vlhkosti, rast pobočiek sa spomalí, a chuť plodov bude trpieť. Počas zalievania by mala voda ísť na zem aspoň 40 centimetrov. Až piatich vedier odhadovanej vody strávenej na jednom kríku. Vedľa každého závodu, krúžkové drážky, v ktorých sa voda vyliala. Je potrebné, aby sa kvapalina nenašla na povrchu.

Po zavlažovaní, nasledujúci deň, horná vrstva pôdy. Napriek jednoduchosti tento postup nesie veľa výhod. Úľava od hustej kôry poskytne kyslé výmenu kyslíka a voda bude rýchlejšie preniknúť do zeme. Pravidelné uvoľnenie nedáva rastlinné rastliny na rast na pozemku.

Pri pestovaní bobúľ v horúcich oblastiach je nemožné robiť bez mulčovania. Záhradníci používajú vlhké alebo skosené suchú trávu. Organický mulč je dodatočný napájací zdroj a konzervácia vlhkosti.

Dôležitou súčasťou starostlivosti je kŕmenie. Ak sú hnojivá privádzané do pristávacej diery, nemôžete kŕmiť ríbezle dva roky. Na jeseň a jar pre každú rastlinu spotrebovanej jedným vedením humusom alebo hnoja.

Tretí rok po pristátí sa postupuje na pravidelné hnojivá. Ovocná kultúra preferuje minerálne kompozície a organizácie. Feeder strávi trikrát ročne. V každom z obdobia rozvoja rastliny používa určité látky a drogy.

Počas prebudenia kríkov v pôde, močovine. 45 gramov pre mladé rastliny a 25-30 gramov pre dospelých ríbezle. Táto látka obsahuje veľa dusíka, ktorý je potrebný na zvýšenie svetlej a nádhernej rastlinnej hmoty. Po kŕmení kríkov sú napojené a pôda pokrýva mulč.

Kuracie riešenie sa používa v lete. Jeden vedro zloženia je dosť na oplodnenie jedného kríka. Pred tým, ako sa vrh nerozpustí vo vode v pomere 1 až 10.

S nástupom jesene, superfosfát (od 40 do 50 g) a sulfát draselný (15-20 gramov) sa zavádza do zeme. Minerálne formulácie môžu byť nahradené popolom dreva vo výške 200-400 gramov. Po uvedení hnojiva je miesto okolo závodu pokryté hnojom alebo humusom vo výške 6-7 kilogramov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár