Currant Titania

  • Autori: Švédsko
  • Sa objavili pri prekročení: Kajaanin Musta-Tamas X Dessert Altai
  • Načasovanie dozrievania: stredná rozmanitosť dozrievania
  • Typ rastu: stredný odolný
  • Výnos: Vysoká
  • Účel: Univerzálny
  • Hmotnosť bobúľ, g: Až 3,5
  • Epishers: výkonný, roztiahnuť
  • Hárok: Mierne pokrčený, veľký, hustí
  • Kefa: zhora väčšia, pod menej; Dlhé, kompaktné

Pozrite si všetky charakteristiky

Titania’s Currant označuje odrody európskeho výberu pestovaného na miestach krajín a pestované na priemyselné účely. Berry ker je univerzálny vo svojom zamýšľanom účele, nie sklon k sreve, dáva veľké a krásne ovocie. Ruské dacifici už ocenili svoje zásluhy, trieda je vysadená všade, od severných regiónov do URAL a juh.

História odstránenia

Titania – čierna ríbezla získaná výberovými skupinami zo Švédska. Pri prechode boli použité rodičia Kajaanin Musta-Tamas a dezert Altai. Odroda bola získaná v roku 1970, ale v Rusku sa stalo populárnym iba 20-25 rokmi neskôr.

Popis odrôd

Tvorba ohrozených ríbezlí priemeru, koruna má domácu formu. Priemerná výška rastliny je 140-150 cm. Ponúkané, silné, výkonné pobočky, smerujúce nahor. Listy na bush veľké, vrásčité, hojne pokrývajúce korunu. Kefy sú dlhé, kompaktné veľkosti, nad nimi viac, nižšia miniatúra, v priemere 20 bobule v každom.

Charakteristické pre bobule

Currant Titania dáva okrúhle, veľmi veľké čierne bobule. Ich koža je hustá, s malou brilanciou. Bobule tejto odrody sú veľmi veľké, dosahujú hmotnosť 3,5 g. Preprava je vysoká, z plodov, ktoré odchádzajú suché.

Chuť vlastnosti

Bobule so zelenou buničinou majú osviežujúcu kyslú sladkú chuť, je prítomný výrazný odtieň vína. Sú husté, nie vodnaté. Hodnotenie ochutnávky vysoko, dosiahne 4,6 bodov z 5.

Prečítajte si viac  Všetko o hnojivách

Dozrievanie a plodnenie

Titania – čierna ríbezla ríbezle sila dozrievania. Zdvih natiahnutý, od začiatku júla. Zber sa čistí v 3 recepcii. Obdobie aktívneho vyvrátania trvá najviac 15 rokov, s omladzujúcim prerezávaním do 20 rokov.

Výnos

Ríbenie Titania dáva bobule vo výške 80 c / ha. Podľa tohto ukazovateľa sa odroda považuje za vysoký výnos. Z Bush zbierať od 2 do 5 kg.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Summal Currant, s opeľovaním sa zvláda, bez pristátia iných odrôd v blízkosti.

Pristátie

Pre ríbezle titán, piesčité alebo tenké pôdy sú najvhodnejšie, záhradné krajiny bohaté na humus. Príliš kyslé, mokrade, ťažké hlinené pôdy. Landing priestor pre každý puzdro je pripravené s priemerom 55 cm s hĺbkou 45 cm. V rade medzi susednými rastlinami odchádzajú asi 2 m.

Každá diera je predpalená zaspávajúcou vodou humusu, 100 g superfosfátu, 45 g chloridu draselného. Hnojivá sú položené v pôde, pokryté vrstvou pôdy asi 70 cm vysoko – to vylučuje spaľovanie koreňov pri kontakte s chemikáliami.

2 týždne po príprave jamy, môžete ísť do rastlín. Na tento účel sa zhotovujú kríky 2-3 rok života, sú umiestnené v jamke nie sú priamo, ale v uhle 45 stupňov. Koreňový krk je zapojený na 50 mm od úrovne zeme. V spodnej časti jamy je dôležité dobre narovnať korene, zaspať ich pôdu, potom kompaktný povrch. Priestorná plocha je rozliata vodou, je hojne zavraždená.

Keďže pristátie ríbezlí sa vykonáva na jeseň, je dôležité starať sa o ďalšie orezávanie. Všetky výhonky sú skrátené, takže 10-15 cm. Mali by sa zachovať aspoň 5 obličiek.

Pestovanie a starostlivosť

Jarné ríbezle prebudenky. Počas tohto obdobia musí byť starostlivosť obzvlášť dôkladná. V profylaktických účely sú rastliny pokryté vriacou vodou na zničenie pučania. Ovplyvnené tým, ak neuskutočníte preventívnu liečbu, budete musieť rezať, niekedy aj na základňu.

Prečítajte si viac  Všetko o výsadbe papriky do skleníka

Prebudené rastliny sú opuchnuté v kruhu. Mulčovanie môže byť vyrobené prírodnými materiálmi alebo hnojom, ale nevyhnutne ohromujúci, nie spáliť korene. Je potrebné pravidelne organizovať zalievanie, najmä v období aktívnej vegetácie a kvitnutia. Pletené a uvoľnenie mladých kríkov potrebujú týždenne, s náradím do 70 mm. S začiatkom kvitnutia sú všetky froté púčiky definitívne odstránené.

Kŕmenie sa vykonávajú aj pravidelne. Jar pod krídlami prinášajú dusíkové hnojivá, lepšiu močovinu rýchlosťou 20 g / m2. V lete – organické, je lepšie, aby sme to spojili s zavlažovaním, vyhýbaním sa koreňovým popálením. Všetky kŕmne zastávky sa zastavia 3 týždne pred dozrievaním bobúľ. Pod zákazom bude použitie pesticídov.

Na jeseň, po zbere, kríky sa postupne pripravujú na zimu. Sú úrodné do superfosfátu, čo predstavuje približne 60 g na 1 m2, ako aj 15 g síranu draselného. Jesenné orezávanie sa tiež vykonáva radikálne, s odstránením všetkých šesťročných pobočiek. A tiež odstránené zlomené, slabé, deformované výhonky. Na jar sa postup opakuje, v lete, kríky budú potrebovať len pitching mladých vetiev na koncoch s cieľom stimulovať aktívne lepidlo.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Imunita v ríbezle titánu nad priemerom. Je rezistentná voči anthracnózu a pleseň. Prakticky neovplyvňuje biele a hnedé miesto. Boj proti škodcom je určený predovšetkým na zničenie pučania.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Rastliny úspešne prenášajú väčšinu nepriaznivých vonkajších vplyvov. Corkostil je stupeň, odolný voči suchu. Dobre tolerovať zdĺhavé teplo, naďalej tvoria kvety a námorné.

Recenzie Recenzie

Neuveriteľne veľké bobule čiernych odrôd titánu konajú na väčšine DACMS fascinujúcich. Tí, ktorí už mali šťastie, že dostali sadenice, spomenujú svoje množstvo výhod. Rastliny sú dobré odpustiť, získať výšku a pompovú korunu. V tvare sa pripojil k 2-3RD roku od momentu výsadby, prakticky nebolí. Dachniks Všimnite si, že ríbezlí je dobre toleruje silné teplo aj v jasnom slnku, takmer nie sú zamrzne aj vo veľmi chladných zimách.

Prečítajte si viac  Ako kvitne hrozno a čo robiť, ak sa kvitnúce začalo včas?

Nevýhody odrody tiež nájdu. Medzi dôvody nespokojnosti, môžete prideliť absenciu kalibrácie bobúľ. Sú heterogénne, jemne sa temovali na spodných vetiej. Kvalita chuti nie je tiež bezchybná, mnoho bobúľ sa zdajú byť pekná kyselina. Uvedomujú sa, že katačiaky a ako často musia bojovať so zeleným mladým prasiatkom, aktívne sa objavujú v kríku.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: