Exotické ríbezle

 • Autori: T. Ns. Orezová, Z. S. Zotov, S. D. KNYAZEV, L. V. Bayanova (Vnii Výber ovocných plodín a záhradkárstva Sibíri. M.ALE. Lisenavenko)
 • Sa objavili pri prekročení: Kanalizácia Dove x BRADTORP
 • Rok predpokladov: 2001
 • Načasovanie dozrievania: skoré dozrievanie
 • Typ rastu: stredný odolný
 • Účel: Univerzálny
 • Hmotnosť bobúľ, g: 1.8-2.5
 • Hodnotenie ochutnávky: 4,3 bodu
 • Epishers: hrubá, rovná, lesklá, sivá s šedým žltým hrotom s dlhými medzinami; Pestovanie – svetlo zelené, neotvorené, maľované anthocien
 • Hárok: Veľké, päť-špicaté, zelené, lesklé, vrásčné

Pozrite si všetky charakteristiky

Čierny ríbezle – Klasika záhrad a domácich pozemkov, je považovaná za jednu z najbežnejších kultúr v našej krajine. Všetky druhy majú svoje vlastné funkcie, výhody a nevýhody. Vyššie uvedené v plnej miere sa vzťahuje na exotickú odrodu, ktorej ovocie sú vhodné na použitie v čerstvej forme, na varenie a džemy. Odrody sa pestujú v súkromných oblastiach a na priemyselných váhach, pretože je vhodný pre mechanizované čistenie.

História odstránenia

Pôvody odrody sú chovateľmi výberu ovocných kultúr a záhradkárstva Sibír. M. ALE. Lisavenko – T. Ns. Orezová, Z. S. Zotov, S. D. KNYAZEV, L. V. Bayanov, ktorý pracoval na križovatke ríbezle Sighs Dove a Bredtorp. Na použitie je odroda povolená v roku 2001.

Popis odrôd

Katedrálne puzdrá majú priemerné zahusťovanie. Upokojuje sivú a hustú, rovnú, neotvorenú, s dlhými medzinami, zmena maľby na sivej-žltej farbe bližšie k vrcholom. Mladé svetlé zelené výhonky bežného roka sú pokryté lesklicou kožou a natreté anthociánom.

Platnosť odrody:

 • Zimná ťažnosť;
 • Self-svah;
 • Spoločnosť;
 • Vysoký výnos a silná imunita.

Veľké zelené päť-lopatkové listy má lesklý vrások povrch, štandardnú hĺbku disection a tkaniny okolo okrajov. Biele kvety a pomerne veľká veľkosť sú zostavené do stredne dlhých lúpacích kefiek s 8-10 bobuľou. Široké poháre majú stredné veľkosti.

Charakteristické pre bobule

Zaoblené čierne bobule majú impozantnú hmotnosť – od 1,8 do 2,5 gramov.

Chuť vlastnosti

Šťavnatá osviežujúca kyslá a sladká buničina je pokrytá tenkou kožou. Chemické zloženie obsahuje: cukry – 8,9%, kyselina askorbová – 197,1 mg / 100 g, rozpustné suché látky – 12,8%, ako aj titrované kyseliny – 2,8%, antokyans – 101,1 mg / 100 g, leicoancyans – 151,7 mg / 100 g Katechins – 431,7 mg / 100 g a množstvo P-účinných látok – 684,5 mg / 100 g. Rating TASTING – 4,3 bodov z 5 možných.

Dozrievanie a plodnenie

Jar (3-4 roky) Odroda sa vzťahuje na kategoriu scorn-mesiace – zber sa postupuje na konci júna – začiatkom júla.

Výnos

Minimálny výnos podliehajúci pravidlám agrotechnológií – 1 kg s BUSH a 6,9 t / ha.

Rastúce regióny

Rozmanitosť je prispôsobená na pestovanie v centrálnych oblastiach krajiny.

Self-trvanie a potreba opeľovačov

Exotické označuje sebaobsluhu (54% opeľovacích) odrôd, ale výnosy výrazne stúpajú pri výčastí blízkych opeľovačov s rovnakými kvetmi.

Pristátie

Optimálne dátumy výsadba ríbezlí semien – jeseň, od septembra do konca októbra. Sadnite si a jar, ktorý je tiež dobrý, pretože dlhá sezóna je pred úpravou a budovaním koreňového systému. Jesenné pristátie však má veľmi vážne výhody:

 • Čas je dosť na koreňovanie mladých a tenkých koreňov a všetok záujem o posuny rastlín na „ramenách“ prírody – sadenice nemusia vodu, chrániť pred slnkom a krupinou;
 • Na jar nie je potrebné stráviť drahocenný čas na prípravu jamy a rastliny, a začne svoje živobytie so všetkými kultúrami a už v bežnom roku sa bude držať plnohodnotný vegetačný cyklus, zatiaľ čo jarné pristátie sú Držal sa oveľa neskôr a celá sezóna ide na prispôsobenie.

Plot si vyberte Sunny, s ochranou pred studenými vetrom a návrhmi. Vzdialenosť medzi kríkmi je najmenej 1 meter, v uličke – na 1,5 m.

Pit 70x70x70 cm je vybavená drenážnou vrstvou, na vrchole, z ktorej je organický „vankúš“ umiestnený vo forme hrubej vrstvy kompostu, ohromeného hnojom. Spolu s drenážou by sa mal vankúš uskutočniť. Odstráňte Zem obohatenú o organické (vlhké, komposty, vtáčie vrh), minerálne hnojivá, superfosfát, drevený popol.

Ak je pôda dôrazne osvetlená, mala by byť zmenená pomocou limetka, kriedy, sadry, dolomitovej múky. Pri organizovaní pristávacieho jamy je potrebné pripomenúť, že ríbezlí nemá rád ťažkú ​​pôdu, bude potrebovať ľahké, voľné, priedušné pôdy.

Korene sadenice jemne narovnajú vnútri jamy na povrchu zeme, nastavte na zem k zemi do hĺbky až 10 cm – taký príjem prispieva k väčšiemu zakoreniu a počtu výhonkov. Výsledkom je, že Bush bude zdravý a silný. Rollingový kruh sa mieša s tromi vedúcimi teplou vodou, nasledujúci deň – Uvoľnite alebo mulčujte.

Pestovanie a starostlivosť

Ďalšia starostlivosť leží včas a pravidelné zavlažovanie. V prvom roku sa konajú týždenne, pre dospelé kríky sa zníži frekvencia zavlažovania, ale vetvy exotické nemusí odolať. Požadované vymazané, ako buriny majú významnú časť živín. Ak sa mulčovanie neuplatňuje, potom je potrebné uvoľniť pôdu vo valcovacom kruhu po každom zavlačení, takže Zem nie je pokrytá kôvou a kyslík satánskym koreňovým systémom.

Nemenej dôležité kŕmenie. So pravým tankovaním pristávacej jamy, nebudú potrebné v nasledujúcich 2-3 rokoch, ale potom ríbezle vymaže vnútorné rezervy. Každú jeseň je valcovaný kruh pokrytý hustou vrstvou humusu alebo hnoja. Na jar, počas topenia snehových živín pôjde dole. Ak to jeseň neurobil, potom pružinové kríky potrebujú dusík, aby sa zvýšila silná zelená hmota. V druhej polovici leta sa ríbezlí živia liekom fosforu-draslík.

Sanitárne orezávanie sa vykonáva na jeseň a na jar, vymazanie postihnutých, staré, deformované výhonky. Je potrebné si zapamätať omladzujúce postupy, keď sú 4-ročné pobočky nahradené mladými swissure výhonky – najviac plnohodnotné výnosy poskytujú 2-3-ročné výhonky. Mala by sa tiež vyhnúť zahusťovaniu kríka.

Preventívne spracovanie insekticídmi a fungicídmi budú odľahlé výsadby z škodcov a chorôb.

Odolnosť voči chorobám a škodcom

Ríbezle je vysoko odolný voči pulznému dee, anthracnózu a kolóne. Priemerná odolnosť voči separitám a srande.

Odolnosť voči nepriaznivým klimatickým podmienkam

Exotická odroda má vysoké zimné stvrdnutie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: