GRAPES KUAN

 • Bery: Iscin Black
 • Chuť: Koláč, sladký
 • S kosťami: Áno
 • Názvy synonymá: Coinnotetiae, Kepersm, Japonci
 • Počet semien, počítačov.: 2-4
 • Tvar bobule: Sharovid
 • Veľkosť bobule, mm: Až do 8
 • Mäso: nevedomý
 • Výkon rastu: SILNORORAL
 • Výťažok (filter): Stredné výnosy

Pozrite si všetky charakteristiky

Názov hrozna z Kuan znie vzdoruje nezvyčajné. Ale za týmto názvom je dosť hodná poľnohospodárska kultúra. Je potrebné, aby sa s ním veľmi opatrne zoznámili a urobte vhodné závery.

História odstránenia

Hovoriť o chovnej práci v tomto prípade nemusí. Faktom je, že Kuan nie je odroda, ale celý biologický pohľad. Je tiež nazývaný japonský hrozna, zvrchované hrozna a v zahraničných zdrojoch – koignotetiae. V skutočnosti je to oddávaná divoko rastúca rastlina. V Rusku a ostatné európske krajiny sa pestujú od roku 1875.

Distribúcia geografie

Môžete sa stretnúť s Kuan:

 • Na hlavných japonských ostrovoch – Hokkaido, Honsel a Sikoku;

 • na kórejskom polostrove;

 • na sakhalíne;

 • V iných oblastiach južne od Ďalekého východu.

Kultúrne použitie je možné v:

 • rôzne okresy Ukrajiny a Bieloruska;

 • Lokality Severného Kaukazu;

 • Európska časť Ruska (až do zemepisnej šírky Moskvy).

Popis

Kuan Grapes – Typická valcovaná Liana. DÔLEŽITÉ ZNAČKY:

 • barel s priemerom 5 až 10 cm;

 • Dĺžka až 15, niekedy až 18-20 m;

 • Tmavo zelené kvety ovoidu alebo zaobleného tvaru;

 • Malá veľkosť kvetu;

 • Zoskupenie kvety v krátkych kefách s pltovým kŕmením;

 • vhodnosť pre vertikálne terénne úpravy;

 • Na jeseň, vzhľad tmavozelenej alebo karmínovej farby listov;

 • Schopnosť mušiek na vykonanie kruhových pohybov.

Čas dozrievania

Fúkanie hrozna Kuan bude v apríli alebo máji. Záleží na aktuálnom počasí a agrotechnológii. Ale z nejakého dôvodu nie sú uvedené presné usmernenia na získanie plodiny v dostupných zdrojoch. Možno predpokladať, že sa zhodujú s načasovaním, ktoré majú obyčajné hrozno.

Bozk

V existujúcich zdrojoch nie je opísaný typ kefiek. Ich hustota a hmotnosť nie sú charakterizované.

Bobule

Hrozno sa vyznačujú tvarom lopty. Sú natreté v čiernej a fialovej alebo čiernej a fialovej tóne. Šťava je takmer chýba. 1 bobule pochádza z 2 do 4 semien.

Chuť

Pre toto hrozno Typická sladká chuť. Charakteristické poznámky TART sú v ňom sledované. Upozorniť sa na niektoré zdroje, EDACY ovocia sa dosiahne až po značke.

Výnos

Osobitné informácie o tomto účte v dostupných zdrojoch nie sú uvedené. Preto môžeme predpokladať, že plodina nie je normalizovaná.

Výber výsadbového materiálu

Záhradníci s skúsenosťami odporúčajú nováčikov, aby si odrezávali odrezky a sadenice pre tých, ktorí ich robili z ich viniča a je zapojený do výroby takýchto materiálov profesionálne.

Cherenci

Môžete vyhodnotiť kvalitu, ktorá znižuje malé množstvo kôry. Pri pestovaní kríka z rezania a dodržiavania pravidiel agrotechnológií je miera prežitia približne 90%, vysoko kvalitné zariadenia sú prakticky zaručené. Existuje schopnosť kontrolovať rozvoj hrozna vo všetkých etapách.

Viac informácií

Schody

V súlade s pravidlami Agrotechnológie je miera prežitia približne 100%. Skriny by mali byť zdravé. Venujte pozornosť neprítomnosti poistky, rastu a iných príznakov chorôb.

Viac informácií

Vlastnosti pestovania

Odporúča sa v pôde s kyslou reakciou. Výhodné hlinky a ľahké pôdy. Potrebné slnečné ihrisko. Niekedy je povolené jednoduché tienenie. V tieni sú však ovocie veľmi malé a strácajú svoju kvalitu.

Kategoricky neprijateľné:

 • Ťažká íl;

 • Silne okyslené oblasti;

 • navlhčené zóny;

 • Ospalé miesta.

Pristátie

Môžete zasadiť kultúru ako semená a odrezky. Pred siatím semien musia byť stratifikované od 2 do 4 mesiacov; Praktické používanie zimných odrezkov. Kvitnúce sadenice sa vyskytne 5 alebo 6 rokov. Disembarking je možný na jar alebo na jeseň. Pri pristávacích jamkách, rašeliny, vlhkého a hrubého piesku – miešali so zemou.

Pristátie

Aby sa do 3 rokov stal, vinič dáva zber signálu, je potrebné vziať do úvahy súbor faktorov – od typu pôdy na pozemku do neďalekých rastlín.Najlepší čas na pristátie Väčšina odrôd – jeseň a v chladných regiónoch, prípravy na pristátie začínajú v auguste. Survovanie sa prenesú na zem na konci septembra alebo za 1 desaťročie októbra. Na jeseň pristátie sú vhodné len rastliny s smiešnymi viničmi, s vyvinutým koreňovým systémom as 8-10 očami.Tipy pre začiatočníkov pomôžu zistiť optimálne schémy pre umiestnenie sadenice a odrezkov, ako aj v iných jemnosti tohto procesu.

Viac informácií

Typ pôdy

Hrozno pestované na piesku, čiernej zeme a hlinené pôdy. Pre každú z možností zloženia pôdy sa proces prípravy výrazne líši.

Viac informácií

Výsadba vegetatívnych stromčekov

Základné pravidlá sú rovnaké pre podivné a rastlinné sadenice. Zeleninové volanie sadenice získané skleníkom.

Viac informácií

Pristátie Cherenkov

Odrezky – procesy bez vlastného koreňového systému. Sú vždy zakorenené na jeseň. Postup začína po tom, čo bude lístie.

Viac informácií

Rastliny-susedia

Nasledujúce rastliny majú priaznivo ovplyvniť hrozno: Siderats, uhorky, jahody, cibuľa a cesnak, ruže, skoré triedy bielej kapusty a zelených.

Viac informácií

Opeľovanie

V dostupných zdrojoch nie je opelenie charakterizované. Je však známe, že Kuan’s Garapes – centrálna rastlina. Preto môžete použiť rovnaký prístup ako na ne.

Orezávanie

Opäť neexistujú žiadne špecifické pokyny. Kepersm hrozno však výrazne rastie. Pretože potreba orezávania je nesporná. Sledujte konkrétnu situáciu. Stojí za zmienku, že niektoré zdroje sa odporúča opustiť orezávanie, zatiaľ čo iné – trvajú na tom.

Systémy zavlažovania

Aby boli bobule veľké a šťavnaté, je potrebné organizovať plné zavlažovanie a kŕmenie. Všetky normy musia byť upravené na poveternostné podmienky a rýchlosť odparovania tekutiny.

Čerstvé dúhovky

S častým systémom zavlažovania sa zvlhčovanie odporúča raz za dva týždne (to znamená dvakrát mesačne počas kvitnutia a vzhľadu bobúľ) toľko, takže pôda je impregnovaná 50 cm hlboko do rastliny, takže rastlina nie je Prepnite na povrchové (dewn) korene. Táto suma môže byť znížená, ak je slama mulčovanie.

Viac informácií

Zriedkavý poľsky

S vzácnym systémom zavlažovania, výber veku a času dozrievania hrozna môžete použiť štandardy uvedené v tabuľke v inom článku.

Viac informácií

Odolnosť proti mrazu a potrebe prístrešia

Rastlina opustí dobre so silným chladom. Nákupné práce sú minimálne. Obrazovky musia dať na zem. Sú pokryté rašelinou alebo hnoja. Okrem toho môžete použiť smrek huskien alebo iný materiál.

Choroby a škodcov

Za normálnych podmienok, Kuan’s Grapes takmer nie je chorý. Ale so silnou vlhkosťou zasiahne jeho hnilobu alebo inú patológiu. Preventívne liečby sú tiež zbytočné. Rastlina môže zaútočiť na všetky rovnaké hmyz, ktoré zaútočia na iné typy.

Prehľad všetkých chorôb a škodcov

Ak sú hrozno vystavené akémukoľvek chorobu alebo hmyzu, vždy sa odráža vo svojom vzhľade. Môže trpieť ako samostatné časti rastliny a celú kultúru ako celok.Hrozné obličky sú zvyčajne väčšina z nich trpia parazitmi.Poškodenie bobule sa objavujú hlavne v prítomnosti plesňových ochorení. Listy sú vždy ovplyvnené vo väčšej miere, mnohé choroby sú okamžite rozpoznané.

Viac informácií

> „>

Mildu >>

Najdôležitejšou znakom ochorenia je prítomnosť bielej naklápanej vlny v spodnej časti plechu.

Viac informácií

> „>

Oidium >>

Symptómy ochorenia sa prejavujú z hornej časti plechu – žlté škvrny s popolným šedeným kvetom, a to aj s bežeckým odtieňom.

Viac informácií

> „>

Gray GNIL >>

Hlavné príznaky šedej hniloby: vzhľad na lístie a bobule hnedých škvŕn a sivého plaku, výskyt hnedých rozvodov a sivého postreku na viniči.

Viac informácií

> „>

Antraznóza >>

Na listoch sú hnedé škvrny s tmavým farebným puzdrom. Časom, vzhľadom k tomu, že tkaniny z rastlín zomrie, otvory sa objavujú na listoch.

Viac informácií

Uskladnenie

Dlhodobé skladovanie japonských plodov hrozna je sotva možné. Sú väčšinou jedia čerstvé. Ale ako už bolo spomenuté, dať aspoň nejakú chuť, je veľmi dôležité, aby sa bobule stali. Recyklácia sotva odôvodnená.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: